Wi-Fi 6E: що це таке і чим він відрізняється від Wi-Fi 6?

| | 0 Comments| 1:06 PM
Categories:

Обладнання Wi-Fi 6 нарешті з’являється на ринку, і протягом 2020 року ви будете бачити все більше і більше його. Але люди вже говорять про щось нове: Wi-Fi 6E, який обіцяє ще більше зменшити перевантаження Wi-Fi .

Оновлення: ми спочатку написали цю статтю в січні 2020 року. 23 квітня 2020 року Федеральна комісія зі зв’язку проголосував щоб відкрити діапазон 6 ГГц для неліцензійного використання пізніше цього року, відкривши шлях для Wi-Fi 6E в США. Інші країни ще не прийняли такого рішення, тому Wi-Fi 6E все ще стикається з регуляторними бар’єрами в більшій частині світу.

Що таке Wi-Fi 6E?

Wi-Fi 6 і попередні покоління Wi-Fi використовують радіодіапазони 2,4 ГГц і 5 ГГц. Пристрій «Wi-Fi 6E» також може працювати в діапазоні 6 ГГц.

Спектр 6 ГГц повинен працювати так само, як WiFi 6 понад 5 ГГц, але пропонує додаткові канали, які не перекриваються. Як стверджує Wi-Fi Alliance, Wi-Fi 6E дозволяє «14 додаткових каналів 80 МГц і 7 додаткових каналів 160 МГц». Ці канали не накладаються один на одного, що допоможе зменшити перевантаження, особливо в районах, де працює багато мереж.

Усі пристрої, які спілкуються на частоті 6 ГГц, також будуть пристроями Wi-Fi 6. Старіших пристроїв, які використовують такі стандарти, як Wi-Fi 5 (802.11ac), не буде. Усі пристрої на каналах 6 ГГц будуть говорити однією мовою і зможуть використовувати нові функції Wi-Fi 6 для подолання перевантажень.

  Як об’єднати презентації PowerPoint

Іншими словами, Wi-Fi 6E — це Wi-Fi 6 (також відомий як 802.11ax) понад 6 ГГц.

Wi-Fi 6E чекає на регуляторні органи за межами США

Якщо 6 ГГц настільки корисно, чому існуючі стандарти Wi-Fi вже не використовують його? Ну, вони не могли. Регуляторні органи не дозволили Wi-Fi використовувати діапазон 6 ГГц, натомість зарезервувавши його для інших цілей.

Повернутися в жовтень 2018 року, Федеральна комісія США зі зв’язку запропонувала запропонувати спектр 6 ГГц для Wi-Fi та інших «неліцензійних» видів використання. Це сталося не відразу, і Wi-Fi 6E почав формуватися ще до його схвалення регуляторними органами. 23 квітня 2020 року FCC проголосувала за відкриття діапазону 6 ГГц для Wi-Fi 6E та інших видів використання пізніше цього року, тому пристрої Wi-Fi 6E дозволені для запуску в США.

Wi-Fi Alliance перед CES 2020 оголошення Wi-Fi 6E визнає це, посилаючись на частоту 6 ГГц як «важливу частину неліцензованого спектру, яка незабаром може бути доступна регуляторами по всьому світу». Зверніть увагу на слово «може», а не на слово «буде» — це вирішують державні регулятори, а не галузь.

Коли буде доступне обладнання Wi-Fi 6E?

Wi-Fi Alliance також заявляє, що «очікується, що пристрої Wi-Fi 6E стануть доступними швидко після схвалення 6 ГГц». Після голосування FCC ми побачимо більше продуктів, оголошених та запланованих до випуску.

Здавалося, що індустрія вже прагне, щоб регулятори дозволили Wi-Fi 6. Під час CES 2020 Broadcom оголосила кілька системних продуктів, які виробники маршрутизаторів можуть придбати для створення точок доступу з підтримкою Wi-Fi 6E.

  Як використовувати приватний перегляд Safari на iPhone або iPad

Intel оголосила що він матиме чіпи WI-Fi 6E, доступні в січні 2021 року, тож цілком ймовірно, що Wi-Fi 6E почне з’являтися в 2021 році і стане більш поширеним у 2022 році — принаймні в США.

Однак, незважаючи на весь хвилювання та інтерес, досі немає офіційного графіка, коли регулятори по всьому світу нададуть спектр доступним для неліцензованого використання. У більшості країн Wi-Fi 6E не має остаточної дати випуску.

Wi-Fi понад 6 ГГц потребує нових пристроїв

Пристрої Wi-Fi 6E будуть зворотно сумісні з Wi-Fi 6 і попередніми стандартами Wi-Fi. Але щоб скористатися перевагами цих нових каналів 6 ГГц у Wi-Fi 6E, вам потрібно буде використовувати пристрої, які його підтримують. Іншими словами, ви будете використовувати Wi-Fi 6E лише після того, як підключите клієнтський пристрій із підтримкою Wi-Fi 6E (наприклад, ноутбук або смартфон) і точку доступу з підтримкою WI-Fi 6E.

Наприклад, навіть якщо у вас є купа пристроїв Wi-Fi 6 і маршрутизатор з підтримкою Wi-Fi 6E, жоден з ваших пристроїв не буде спілкуватися через Wi-FI 6E. Усі вони будуть використовувати Wi-Fi 6 на типових каналах 5 ГГц або 2,4 ГГц.

Не чекайте Wi-Fi 6E…

У техніці завжди на горизонті з’являється щось нове. Для Wi-Fi зараз це Wi-Fi 6E.

Деякі пристрої Wi-Fi 6, такі як маршрутизатори, ноутбуки, смартфони, вже продаються. Протягом 2020 року буде випущено багато інших. Wi-Fi 6 не є надзвичайним оновленням з точки зору швидкості, але це призведе до швидшого Wi-Fi разом із меншим перевантаженням бездротового зв’язку та, можливо, навіть продовженим терміном служби акумулятора для ваших пристроїв.

Тим часом Wi-Fi 6E ще немає. Немає точного терміну, коли правила будуть змінені в більшості країн, і виробники не оголосили, коли продукти з Wi-Fi 6E будуть доступні. Навіть після того, як ви зможете придбати пристрої з підтримкою Wi-Fi 6E, головною перевагою буде зменшення заторів через додаткові бездротові канали. Це чудова довгострокова ціль, але ми не вважаємо, що це варто чекати, якщо ви думаєте про перехід до Wi-Fi 6.

  Як записати закадровий оповідь у PowerPoint

…Але не поспішайте купувати Wi-Fi 6

Звичайно, вам не обов’язково бігти й купувати новий маршрутизатор з підтримкою Wi-Fi 6 сьогодні. Більшість ваших пристроїв, швидше за все, ще не підтримують Wi-Fi 6.

Наприклад, моделі iPhone 11 від Apple підтримують Wi-Fi 6, а старіші моделі iPhone ні. Навіть нові моделі MacBook Pro від Apple, випущені в кінці 2019 року, не мають підтримки Wi-Fi 6. Нові високоякісні телефони Samsung, такі як Galaxy S10, мають апаратне забезпечення Wi-Fi 6, але більшість телефонів Android цього не має. Лише кілька ноутбуків підтримують Wi-Fi 6. Wi-Fi 6 лише рано.

Є велика ймовірність того, що протягом наступних кількох років нові пристрої, які ви купуєте, все частіше матимуть Wi-Fi 6. Але ви, ймовірно, не отримаєте Wi-Fi 6E на цих пристроях — лише Wi-Fi 6. Це нормально. Wi-Fi 6E звучить добре, але його ще немає.

Зауважте, що діапазон 6 ГГц для Wi-Fi 6E відрізняється від діапазону 60 ГГц, яким скористається WiGig. Wi-Fi 6E 6 ГГц працюватиме так само, як Wi-Fi 5 ГГц, тоді як WiGig ідеально підходить для швидшої передачі даних на менших відстанях.