Wi-Fi 6 тут: чи варто перейти до Wi-Fi 6 у 2020 році?

Обладнання Wi-Fi 6 тут. Сьогодні ви можете придбати маршрутизатори, смартфони та ноутбуки, які підтримують Wi-Fi останнього покоління. На CES 2020 ми побачили багато інших пристроїв Wi-Fi 6. Можливо, цього року ви отримаєте апаратне забезпечення Wi-Fi 6, але чи варте воно оновлення?

Що таке Wi-Fi 6 і чому вам це важливо?

Wi-Fi 6 – це останнє покоління стандарту Wi-Fi. Wi-Fi Alliance заднім числом перейменував старі стандарти, тому 802.11ac — це Wi-Fi 5, а 802.11n — це Wi-Fi 4. Wi-Fi 6 також відомий як 802.11ax, але номери версій значно полегшують роботу. Легко зрозуміти, які версії Wi-Fi швидші та новіші.

При використанні маршрутизатора лише з одним пристроєм Wi-Fi 6 може запропонувати до 40% більшу швидкість передачі даних. Але Wi-Fi 6 дійсно повинен сяяти в людних місцях, де радіохвилі перевантажені. Intel претензій Wi-Fi 6 покращить середню швидкість кожного користувача «принаймні в чотири рази» в таких областях. Незалежно від того, чи це загальнодоступний Wi-Fi у напруженому кафе чи ваш власний Wi-Fi у багатоквартирному будинку, Wi-Fi 6 може підвищити швидкість.

Новий маршрутизатор допомагає, лише якщо у вас є пристрої Wi-Fi 6

Маршрутизатор TP-Link AX6000 підтримує Wi-Fi 6.

Новіший, швидший Wi-Fi – це завжди чудово. Як зазвичай, пристрої Wi-Fi 6 зворотно сумісні з попередніми поколіннями Wi-Fi. Ви можете отримати телефон з Wi-Fi 6 і підключити його до маршрутизатора Wi-Fi 5 або Wi-Fi 4. Ви можете отримати маршрутизатор з Wi-Fi 6 і підключити до нього старі пристрої Wi-Fi.

Але, як завжди, важливо розуміти, що для отримання переваг вам потрібен Wi-Fi 6 як на точці доступу (маршрутизаторі), так і на клієнтському пристрої. Якщо лише один із двох підтримує Wi-Fi 6, вони спілкуватимуться за допомогою старішої версії Wi-Fi, на якій вони обидва розмовляють.

  Як перевірити, чи ваш iPhone новий чи відремонтований

Звичайно, не всі пристрої в мережі повинні підтримувати Wi-Fi 6. Наприклад, якщо ви підключили телефон, який підтримує Wi-Fi 6, до маршрутизатора, який підтримує Wi-Fi 6, але у вас також є купа старих Wi-Fi Клієнтські пристрої Fi 5 під’єднані, телефон і маршрутизатор зв’яжуться через Wi-Fi 6, а маршрутизатор зв’яжеться з іншими пристроями за допомогою Wi-Fi 5. Ваш маршрутизатор може виконувати обидва функції одночасно.

Коли ми говоримо про оновлення до нового покоління Wi-Fi, важливо розуміти, що це означає. Звичайно, ви можете оновити маршрутизатор і отримати Wi-Fi 6, але чи є у вас якісь клієнтські пристрої з вбудованим Wi-Fi 6? Ви, мабуть, не хочете бігти й купувати новий смартфон або ноутбук із Wi-Fi 6 саме з цієї причини — цей новий Wi-Fi не є таким великим оновленням! На ринку також не так багато клієнтських пристроїв із підтримкою Wi-Fi 6.

Ви, ймовірно, поступово отримуватимете клієнтські пристрої з підтримкою Wi-Fi 6, купуючи нові телефони, ноутбуки, планшети та інші пристрої. Wi-Fi 6 стане стандартним, як і Wi-Fi 5 (802.11ac) сьогодні. Тоді оновити маршрутизатор, щоб скористатися перевагами Wi-Fi 6, буде більш привабливим.

Доступні маршрутизатори з Wi-Fi 6

Деякі маршрутизатори з Wi-Fi 6 вже є на ринку. Виконайте пошук «Wi-Fi 6 роутер” в інтернет-магазині електроніки, і ви побачите кілька високоякісних моделей від таких виробників, як TP-Link, NETGEAR, і Asus.

Однак у вас менше варіантів, ніж при покупці маршрутизатора 802.11ac (Wi-Fi 5). Роутер Wi-Fi 6 також значно дорожчий. Перейти на маршрутизатор Wi-Fi 6 із надійного маршрутизатора Wi-Fi 5 зараз не має сенсу, особливо якщо у вас, ймовірно, немає пристроїв Wi-Fi 6.

На початку 2020 року апаратне забезпечення Wi-Fi 6 є дуже раннім продуктом. З іншого боку, якщо вам все-таки потрібно купити новий маршрутизатор, подумайте про те, щоб вибрати модель Wi-Fi 6, щоб забезпечити майбутнє налаштування — припускаючи, що ви зможете знайти його за вигідною ціною.

  Як поділитися своїми Apple Maps Live ETA на iPhone

На виставці CES 2020 багато виробників маршрутизаторів анонсували нові маршрутизатори Wi-Fi 6, які з’являться пізніше в 2020 році. Пізніше цього року у вас буде більше варіантів, і вони також мають бути за більш розумними цінами.

Які пристрої підтримують Wi-Fi 6?

Усі моделі iPhone 11 від Apple підтримують Wi-Fi 6.

Більшість пристроїв на ринку все ще не підтримують Wi-Fi 6. Смартфони, ноутбуки, планшети та інші пристрої з підтримкою Wi-Fi 6 все ще зустрічаються досить рідко.

iPhone 11, iPhone 11 Pro та iPhone 11 Pro Max від Apple підтримують Wi-Fi 6. Однак старіші iPhone не мають Wi-Fi 6. Apple поки що не пропонує Wi-Fi 6 на жодному зі своїх iPad або Mac, або.

Кілька телефонів Android підтримують Wi-Fi 6, але деякі підтримують. Серії Galaxy Note 10, Galaxy S10 і Galaxy Fold від Samsung підтримують Wi-Fi 6. Наразі все.

Більшість ноутбуків також не підтримують Wi-Fi 6. Dell звільнений ноутбук XPS 13 з апаратним забезпеченням Killer Wi-Fi 6 наприкінці 2019 року, а HP випустила систему Spectre x360 13 з чіпсетом Intel Wi-Fi 6. Архітектура Intel 10-го покоління (Ice Lake) матиме інтегровану підтримку Wi-Fi 6, що означає, що вона стане більш поширеною.

Інші пристрої також не підтримують Wi-Fi 6. Ми не знаємо жодної ігрової консолі чи телевізійної трансляції з підтримкою Wi-Fi 6. Ваші PlayStation, Xbox, Nintendo Switch, Roku, Apple TV та все, що ви підключили, не можуть використовувати цей новий стандарт. Ми також не бачили смарт-телевізора чи розумного домашнього гаджета з Wi-Fi 6.

Незважаючи на те, що технічно Wi-Fi 6 може бути тут, цей новий стандарт ще рано, і лише деякі пристрої його підтримують. Навіть якби ви хотіли оновити все у вашому домі для роботи з Wi-Fi 6, ви не змогли б.

Чи варто перейти на Wi-Fi 6?

Останній ноутбук HP Spectre x360 підтримує Wi-Fi 6.

  Які налаштування камери я маю використовувати для спортивних фотографій?

Чи хороший Wi-Fi 6? Звичайно! Це новіша, швидша версія Wi-Fi, яка з часом стане стандартною для всіх пристроїв, які ви купуєте, так само, як це зробили Wi-Fi 5 (802.11ac) і Wi-Fi 4 (802.11n). Технології розвиваються, а Wi-Fi стає кращим і швидшим. Це чудово.

Але чи варто оновлюватися до Wi-Fi 6 сьогодні? Не обов’язково. Якщо ви все одно хочете отримати новий маршрутизатор, ви можете перевірити моделі з Wi-Fi 6 і подумати, як вони порівнюються з маршрутизаторами Wi-Fi 5 за бажаною ціною. Це хороший спосіб забезпечити надійне налаштування, але ми не рекомендуємо поспішати придбати маршрутизатор Wi-Fi 6, якщо ви задоволені своїм поточним маршрутизатором.

З іншого боку, якщо у вас є iPhone 11, високоякісний сучасний телефон Samsung або один із кількох ноутбуків з Wi-Fi 6, і ви дійсно хочете скористатися перевагами потенційно більш високої швидкості, ви можете отримати новий Маршрутизатор з Wi-Fi 6. Якщо ви ранній користувач, то вперед! Устаткування Wi-Fi 6 є, і ви можете його отримати. (Однак не дивуйтеся, якщо ви не помітите величезного збільшення швидкості — великі покращення Wi-Fi 6 полягають у боротьбі з заторами.)

Усі інші мають почекати. Wi-Fi 6 хороший, але через кілька років майже все, що ви купуєте, має його мати. Маршрутизатори Wi-Fi 6 також повинні знизитися в ціні та покращитися протягом наступних кількох років.

А як щодо Wi-Fi 6E?

Ще більше ускладнює ситуацію, що Wi-Fi 6E також на шляху до внесення змін до урядових правил. Немає дати випуску, але Wi-Fi 6E розширить Wi-Fi 6 до діапазону частот 6 ГГц, додавши діапазони 2,4 ГГц і 5 ГГц, які Wi-Fi вже використовує.

Це повинно ще більше зменшити перевантаження, але вам також знадобиться обладнання з підтримкою Wi-Fi 6E, щоб скористатися цим. Ви не можете просто підключити телефон Wi-Fi 6 до маршрутизатора Wi-Fi 6E, щоб використовувати канали 6 ГГц — вам знадобиться телефон із підтримкою Wi-Fi 6E та маршрутизатор з підтримкою Wi-Fi 6E.

Технології рухаються вперед, і на горизонті завжди щось нове. До того моменту, коли апаратне забезпечення Wi-Fi 6E буде тут, ми всі, ймовірно, будемо говорити про Wi-Fi 7.