USB 4 забезпечить швидкість Thunderbolt за менші гроші

Categories:

Ви щойно дізналися різницю між USB Gen 1, Gen 2 і Gen 2×2? Ну, будьте готові викинути все це, тому що Форуми розробників USB (USB-IF) щойно оголосили про USB 4, і він перевершить їх усіх.

USB працює швидко, як у сенсі «передавання ваших даних», так і в сенсі «стандарти знову змінилися». USB-IF нещодавно оголосив про нові схеми іменування для USB 3.2, останньої специфікації USB, яка обіцяє швидкість передачі даних до 20 Гбіт/с. Але настільки ж швидкий, як USB 3.2, Thunderbolt 3, трирічний стандарт USB, може похвалитися вдвічі швидкістю 40 Гбіт/с. USB 4 змінить це, пропонуючи ті самі швидкості.

Thunderbolt був власним і дорогим

Якщо вам цікаво, чому Thunderbolt 3 ще не домінує в області USB, відповідь – вартість. Корпорація Intel створила Thunderbolt 3, і кожен, хто хоче використовувати його (будь то флеш-накопичувач, порт у вашому ноутбуці чи кабель), повинен сплатити гонорар, щоб отримати сертифікат. Ця плата означає, що ціна всього, що стосується Thunderbolt, зростає, а інші характеристики USB залишаються дешевшими в порівнянні. Ось чому ви знайдете Thunderbolt у своєму MacBook преміум-класу, але не в ноутбуці за 300 доларів. Вартість непомірно висока, і це лише одна з причин, чому не всі USB-C однакові.

  Чому я все ще використовую 34-річну клавіатуру IBM Model M

Але Intel хоче ширшого впровадження Thunderbolt, і в погоні за цим оголосила, що відкриє специфікацію. USB 4 вийшов з цього накопичувача. Відповідно з USB Promotor Group, USB 4 буде забезпечувати таку ж швидкість, як і Thunderbolt, завдяки використанню двох каналів 20 Гбіт/с. Такі високі швидкості зроблять роботу зовнішніх дисплеїв і зовнішніх відеокарт більш можливими, а без цих роялті — менш дорогими. І як зазвичай, USB 4 буде зворотною сумісністю з USB 3.2, USB 2.0. Однак, завдяки технології Intel, USB 4 також буде зворотно сумісним із Thunderbolt 3.

Ще однією перевагою має бути вартість пристроїв USB 4. Оскільки створення USB 4 не вимагатиме сплати роялті компанії Intel, загальна вартість продуктів USB 4 має бути нижчою, ніж пристроїв Thunderbolt 3.

  Визначте порти USB 3.0 і зарядки, подивившись на символи поруч

Однак майте на увазі, що отримання цих швидкостей означає оновлення всього обладнання. Недостатньо мати USB-флеш-накопичувач зі швидкістю 40 Гбіт/с, порт, до якого ви його підключаєте, також повинен відповідати цій можливості. Якщо ви підключите накопичувач USB 4 до накопичувача USB 3.2 2×2, ви будете обмежені максимальною швидкістю порту (і навпаки).

Це лише проект специфікації з основною інформацією

На жаль, ми не знаємо нічого іншого. Наприклад, Intel заявляє, що продовжуватиме пропонувати Thunderbolt 3 поряд із USB 4, тому цілком зрозуміло, що він надасть переваги, яких немає у USB 4, які ці переваги не сказано.

Ми також не знаємо, коли побачимо перші продукти USB 4. Завершені специфікації для стандарту USB 4 надійдуть не раніше середини року, і лише звідти виробники повинні почати створювати продукти USB 4.

  Як надіслати код у Skype з правильним форматуванням

А іншого ми не знаємо? Остаточне найменування. Якщо ви сподіваєтеся, що він називатиметься USB 4, не затримуйте дихання. Іменування часто відбувається пізніше, як це видно з USB 3.2 2×2, який USB-IF спочатку називав USB 3.2. Але коли всі ці деталі будуть розібрані, і пил осяде, можливо, довга обіцянка USB-C «одного порту, який керуватиме всіма» нарешті здійсниться.

через TheVerge і USB-IF