Unreal проти Unity – що краще для розробки ігор?

Categories:

Давайте спробуємо вирішити цю давню суперечку Unreal проти Unity. Функції, порівняння та, нарешті, вибір того, що ви виберете.

Unity та Unreal є двома найкращими ігровими движками у всій галузі. Однак початківцю нелегко зробити вибір між двома.

І це очевидно, враховуючи, що у вас багато людей по обидві сторони паркану.

Отже, видавати загальні заяви на користь будь-кого нерозумно, і в наступних розділах зазначено кілька факторів, які допоможуть вам вибрати найкращий ігровий движок для вашого випадку використання.

Без зайвих слів, виходимо на поле бою.

Про Unreal

Вперше представлений у 1988 році, Unreal Engine пройшов довгий шлях і став популярним серед індустріальної еліти. Unreal розроблено Epic Games, американським розробником і видавцем ігор.

Цей ігровий движок базується на C++, але ви також можете розгорнути його візуальний інструмент сценаріїв, Blueprints, для створення без коду. Однак робота без коду накладає деякі обмеження, характерні для всіх розробників ігор без коду.

Unreal часто хвалять за реалістичну графіку та стандартні інструменти та ресурси, з якими він постачається. Крім того, це безкоштовно, доки ваша гра не досягне 1 мільйона доларів доходу, після чого нараховується 5% роялті від надлишкового доходу.

Тим не менш, існують спеціальні варіанти ліцензування, якщо ви хочете повністю відмовитися від роялті.

Переважно використовується для створення в 3D; однак ви також можете створювати 2D-титри за допомогою Unreal. Але дехто може заперечити, заявивши, що є краща (поточна) альтернатива.

Про Єдність

Започаткований у 2005 році як ігровий движок, створений спеціально для macOS X, Unity поширився на інші платформи.

Unity Technologies є материнською компанією, що стоїть за цим ігровим движком. Це було розпочато в Данії як Over The Edge Entertainment (OTEE) приблизно в 2004 році, а пізніше перейшло до теперішньої штаб-квартири в Сан-Франциско, США.

Unity дозволяє кодувати на C# та має вбудовані інструменти, які допоможуть візуально створювати ігри. Примітно, що Unity досягла цього успіху завдяки інтеграції стороннього інструменту Bolt, щоб залишатися привабливим для розробників ігор, які не займаються програмуванням.

Що стосується підписок, ви можете почати безкоштовно з версії з обмеженими функціями та перейти на платні плани, щоб отримати більше переваг. Ігри, створені за допомогою Unity, є безкоштовними, що робить їх привабливими, якщо хтось готовий платити за підписку наперед.

Unity може допомогти вам створювати 2D і 3D. Однак на даний момент вважається, що його надздібності сприяють розробці 2D-ігор, особливо для мобільних платформ.

  Відмова та видалення FastPeopleSearch

Unreal проти Unity

Після короткого вступу настав час зважити ці два ключові аспекти. Зокрема, це протистояння відбувається з точки зору новачка, який не має досвіду розробки ігор.

#1. Простота використання

Unreal Engine містить більшість інструментів прямо з коробки, тоді як Unity поставляється як мінімальна інсталяція з плагінами для інтеграції за потреби.

У цьому випадку були випадки, коли новачкам було зручніше використовувати Unreal, оскільки він обмежує початкове переміщення вперед і назад. З іншого боку, деякі були збентежені великою кількістю інструментів, до яких вони мали доступ, і любили мінімалістичний підхід Unity.

Крім того, багато хто вважає, що C++ (Unreal) є складнішим порівняно з C# (Unity). Однак C++ вважається найкращою мовою програмування для розробки ігор, яка також широко використовується за межами Unreal. Таким чином, забруднити руки з C++ може відкрити більше дверей (читати завдань), ніж бути експертом з C#.

Крім того, розробники вважають Blueprints (Unreal) значно кращим за Bolt (Unity). Таким чином, вибір очевидний у Unreal, якщо візуальні сценарії — це все, що вас цікавить.

Іншим вказівником «зробити або зламати» може бути кількість навчальних посібників і посібників для будь-якого з цих ігрових движків. Unity має значно більшу частку ринку (більш ніж у чотири рази), що призводить до великої спільноти та гігантської бібліотеки довідкових посібників.

Нарешті, у цьому розділі немає явного переможця, і він суто суб’єктивний для ваших уподобань та амбіцій.

#2. Розміри та графіка

Unity — явний переможець, якщо двовимірні ігри — ваша сильна сторона. Для початку є багато шаблонів, і вам було б набагато легше з Unity.

Однак 3D — це складна сфера, щоб відразу назвати чемпіона. Обидва підтримують 3D, і навряд чи є щось, що ви не можете зробити в Unity, що ви можете зробити в Unreal, і навпаки.

Крім того, це також залежить від того, чи буде ваша наступна гра пригодами у відкритому світі чи в приміщенні. Про ігри з відкритим світом краще піклуватися про можливості Unreal, як-от освітлення в реальному часі, тоді як інтер’єр можна налаштувати чудово за допомогою обох.

Це підводить нас до… Графіки!

Обидва можна використовувати для створення приголомшливих ігор. Ви можете опанувати аніме-оточення в будь-якому; однак фотореалізм — це область, де Unreal має перевагу.

Хоча Unity швидко наздоганяє, увага до деталей, яку пропонує Unreal Engine, не має собі рівних. І це головна причина, чому він зараз є фаворитом ігрової індустрії Triple-A та провідних голлівудських студій.

  Spring Framework пояснюється за 5 хвилин або менше

Однак це не повинно вплинути на вас як на інді-розробника ігор, оскільки ігри рівня Triple-A — це не те, що ви будете робити самостійно з невеликим бюджетом.

Отже, зрештою Unity краще підходить для 2D-ігор, а Unreal найкраще підходить для жанрів 3D з відкритим світом, які потребують чудових і реальних ефектів.

#3. Магазин активів

Більшість незалежних розробників використовують ринок активів для швидкої розробки ігор. І Unity, і Unreal мають свій ринок, щоб допомогти вам у цьому.

Однак через досить велику базу користувачів Unity представляє велику різноманітність, що відображається на загальному обсязі активів.

На момент написання цієї статті ринок Unreal Engine нараховує 29 200 елементів, тоді як Unity перевершує це на милю з 81 990 активами. Тепер це може не мати жодного стосунку до якості, оскільки це залежить від конкретного пакету ресурсів; незважаючи на це, цифри говорять самі за себе.

Крім того, як початківець, ви, можливо, не захочете витрачати на платні активи, коли вам часто впадає в очі слово «безкоштовно». У такому випадку, коли бюджет відіграє значну роль, Unity має 7810 безкоштовних ресурсів порівняно з 1100 Unreal Engine.

Отже, магазин Unity має помітну перевагу над Unreal для початківців із обмеженим бюджетом.

Але те, що робить битву на ринку цікавою, так це те, що Unreal щомісяця надає кілька платних ресурсів безкоштовно. Як правило, це високоякісні пакети, які оплачуються через певний період. Отже, це дає вам доступ до матеріалів преміум-класу, навіть не платячи за них.

Єдине, що потрібно робити, це раз на місяць перевіряти Unreal marketplace.

Зрештою, Unity виграє величезним обсягом, але Unreal має невелику перевагу, надаючи вам елітний вміст безкоштовно.

#4. Інші ключові фактори

Unreal є відкритим кодом, а Unity – ні. Хоча для більшості це не вирішальний елемент, ви можете взяти вихідний код Unreal і змінити його відповідно до свого випадку використання.

Це те, про що ви повинні серйозно подумати, відкриваючи свою студію розробки ігор.

Ще одна річ, про яку слід пам’ятати: Epic Games (батьківська компанія Unreal) серйозно займається розробкою ігор і вже має кілька ігор Triple-A, як-от Fortnite.

Тому Unreal часто розглядається розробниками як ігровий движок для розробників.

Навпаки, Unity Technologies створили кілька освітніх проектів, але жоден не може конкурувати з тим, чого Epic Games досягла з їх ігровим двигуном.

Нарешті, Unity може працювати на порівняно малопотужному ПК, тоді як Unreal потребує потужних обчислень у вашому розпорядженні. Тому перевірте, чи відповідаєте ви системним вимогам, перш ніж вибрати один.

Який з них вам слід використовувати?

На жаль, однозначної відповіді немає. Обидва потужні та можуть допомогти вам оживити вашу уяву.

  Як налаштувати розумну кухню

Тим не менш, Unity може працювати на ПК низького класу, має велику спільноту та має бути ідеальним вибором для розробників, орієнтованих на мобільні платформи, особливо у 2D.

Unreal призначений для людей, які прагнуть бути частиною відомих ігрових студій або прагнуть виключно до 3D. І хоча Unity може робити 3D, Unreal буде служити вам краще та швидше.

Однак бувають випадки, коли люди вивчали обидва або починали з одного, щоб потім перейти до суперників. Отже, вибирайте будь-який на основі ваших поточних вимог і змінюйте, якщо потрібно.

поширені запитання

Який з них найкращий для початківців?

Величезна спільнота Unity робить це легким для новачків. Це допоможе вам отримати відповіді на ваші конкретні запити, а навчальні посібники YouTube, безперечно, дадуть вам таку необхідну перевагу.
Однак інструмент створення візуальних сценаріїв Unreal Engine є кращим за інструмент Unity, що змушує тих, хто не програмує, віддавати перевагу першому.

Що важче навчитися?

Unreal заснований на C++, який є складнішим, ніж C# (Unity). Отже, спробуйте Unity, якщо ви збираєтеся розгортати код для максимальної гнучкості та ще не стикалися з програмуванням.
Для тих, хто не займається програмуванням, налаштованим на візуальні сценарії, Unreal має більше можливостей.

Скільки коштує створення гри?

Це те саме, що запитати, скільки коштує машина. Це залежить! Виходячи з рівня візуального мистецтва, звуку, інтерфейсу користувача, маркетингу, розміру команди, ліцензування тощо, це може зайняти від кількох тисяч доларів до сотень мільйонів.

Чи варто вивчати C# чи C++ для розробки ігор?

C# легко вивчити, тоді як C++ трохи складніший. Однак C++ є найбільш використовуваною мовою програмування для розробки ігор і може запропонувати більше можливостей для працевлаштування тим, хто її бере.

PS: Я не хочу посилювати можливу нерішучість, але є ще кілька інструментів для створення ігор, які ви можете перевірити. І хоча ви, можливо, вже грали в ігри Made with Unity, оскільки понад 70% мобільних ігор використовують їх, перегляньте кілька ігор, які використовують потужність Unreal Engine 5.