Ubuntu: список пристроїв USB

В Ubuntu ви можете (з тих чи інших причин) захотіти переглянути інформацію про всі USB-пристрої, підключені до системи. На жаль, Ubuntu не постачається з офіційним інструментом USB з графічним інтерфейсом користувача, який користувачі можуть використовувати для ефективного перегляду цієї інформації.

На щастя, є багато утиліт командного рядка, якими користувачі можуть скористатися для перегляду інформації про USB-пристрої. У цьому посібнику ми розглянемо кожен із цих інструментів, як вони працюють та як ними користуватися.

Список USB-пристроїв Ubuntu – Lsusb

Перший спосіб, яким користувач Ubuntu може переглядати всі підключені USB-пристрої – це команда lsusb. Ця команда буквально означає «список USB», і вона робить саме це — перераховує всі ваші USB-пристрої, їх ідентифікатори, імена тощо.

Щоб почати, відкрийте вікно терміналу на робочому столі Ubuntu. Щоб відкрити вікно терміналу в Ubuntu, натисніть Ctrl + Alt + T на клавіатурі. Або знайдіть «Термінал» у меню програми та запустіть його таким чином.

Коли вікно терміналу відкрите та готове до використання, виконайте команду lsusb у вікні терміналу. Після того, як ви введете його, він роздрукує детальну інформацію про USB-пристрої, підключені до системи.

lsusb

У виводі lsusb ви побачите «Bus», за яким слідують цифри, «Пристрій», інші цифри, «ID», деякий шістнадцятковий код (це ідентифікатор вашого пристрою) та назву пристрою. Щоб знайти будь-який USB-пристрій, знайдіть назву в кінці.

  Що таке і як це виправити?

Якщо ви бажаєте зберегти цей результат у текстовому файлі для подальшого читання, дослідження або легшого перегляду за допомогою вашого улюбленого текстового редактора, передайте результат у файл за допомогою модифікатора командного рядка >.

lsusb > ~/my-usb-devices.txt

У будь-який час ви можете переглянути файл «my-usb-devices.txt» у терміналі за допомогою наведеної нижче команди cat.

cat ~/my-usb-devices.txt

Або відкрийте текстовий файл у своїй домашній папці за допомогою улюбленого текстового редактора.

Список USB-пристроїв Ubuntu – Dmesg

Інший спосіб перегляду USB-пристроїв у Ubuntu — команда dmesg. Інструмент dmesg використовується в основному для перегляду журналів ядра у вашій системі. Коли USB-пристрої взаємодіють з вашою системою Ubuntu, вони спілкуються з ядром Ubuntu Linux, що означає, що їхня інформація міститься в цих журналах.

Щоб використовувати dmesg, спочатку потрібно відкрити вікно терміналу. Для цього натисніть Ctrl + Alt + T на робочому столі Ubuntu. Крім того, знайдіть «Термінал» у меню програми та запустіть його таким чином.

  Вкладки категорій для Google Keep дозволяють фільтрувати нотатки за кольором [Chrome]

Коли вікно терміналу відкрито та готове до використання, введіть команду dmesg нижче з правами sudo. На жаль, журнали ядра Ubuntu Linux неможливо переглянути без доступу root, оскільки dmesg взаємодіє з матеріалами на системному рівні.

sudo dmesg | grep usb

Ви побачите вихід всієї інформації, пов’язаної з USB, яка взаємодіяла з ядром Ubuntu, ввівши цю команду. Звідси використовуйте вихід, щоб знайти інформацію про свої USB-пристрої.

Хочете зберегти вихідні дані dmesg у текстовий файл для подальшого читання або краще переглянути його у своєму улюбленому текстовому редакторі GUI? Використовуючи наведену нижче команду, переспрямуйте вихідні дані до текстового файлу.

sudo dmesg | grep usb > ~/dmesg-usb-info.txt

Після його переспрямування ви можете переглянути текстовий файл за допомогою наведеної нижче команди cat. Або відкривши «dmesg-usb-info.txt» у своєму улюбленому текстовому редакторі.

cat ~/dmesg-usb-info.txt

Список USB-пристроїв Ubuntu – USB-пристрої

Третій спосіб перегляду інформації про USB-пристрої на робочому столі Ubuntu — це команда usb-devices. Він схожий на інструмент lsusb. Однак він дещо складніший і надає набагато більше інформації в набагато більш організований спосіб.

  Як встановити та використовувати розширення в новому Microsoft Edge

Для початку вам потрібно відкрити вікно терміналу на робочому столі Ubuntu. Щоб відкрити вікно термінала на робочому столі, натисніть Ctrl + Alt + T на клавіатурі. Або знайдіть «Термінал» у меню програми та запустіть його.

Коли вікно терміналу відкрите та готове до роботи, виконайте команду usb-devices. Вихід довгий і роздруковується в деталях, кожен USB-пристрій, підключений до Ubuntu, у вертикальному списку.

У цьому списку ви побачите кілька стовпців. T, D, P, S, S, S, C та I. Кожна з цих букв містить масу інформації про ваші пристрої. Наприклад, щоб дізнатися інформацію про постачальника підключеного USB, перейдіть до «P» і прочитайте інформацію про постачальника та продукт тощо.

Щоб зберегти вихід команди usb-devices у вашій системі Ubuntu для подальшого читання або отримати доступ через ваш улюблений текстовий редактор із графічним інтерфейсом, ви можете передати вихід за допомогою >.

usb-devices > ~/my-usb-devices-output.txt

У будь-який час, якщо ви хочете переглянути файл «my-usb-devices-output.txt» на своєму комп’ютері, виконайте наведену нижче команду cat. Крім того, двічі клацніть «my-usb-devices-output.txt» у файловому менеджері Ubuntu, щоб переглянути його у своєму улюбленому текстовому редакторі.