Tor проти Chrome: який браузер найкращий?

| | 0 Comments| 9:35 PM
Categories:

Багато з нас зазвичай використовують браузери за замовчуванням, які пропонують наші операційні системи, але браузери не всі однакові. Хоча мільярди людей щодня використовують Google Chrome, можливо, варто розглянути Tor як альтернативу, особливо якщо ви дуже зосереджені на конфіденційності.

Отже, які ключові відмінності між Tor і Chrome і що краще для вас?

Tor проти Chrome: швидке порівняння

Перш ніж детально обговорювати Chrome і Tor, давайте пробіжимо коротку порівняльну таблицю, щоб зрозуміти ключові особливості кожної пропозиції.

Підтримувані платформи

Функції безпеки

Продуктивність

Мінуси

Chrome

 • вікна
 • macOS
 • Linux
 • Android
 • iOS
 • Ізоляція сайту
 • Пісочниця
 • Захист від шкідливих програм
 • Захист від фішингу

Досить швидка робота, хоча на це впливає ваш інтернет-провайдер.

 • IP-адреса та активність доступні для перегляду Інтернет-провайдеру, уряду та третім сторонам без активної VPN.
 • Неможливо отримати доступ до темної мережі.

Tor

 • вікна
 • macOS
 • Linux
 • Android
 • iOS
 • Цибулева маршрутизація (маскування IP та активності)
 • Настроювана конфіденційність
 • Блокування HTTP

Раунди шифрування в цибулевій маршрутизації можуть спричиняти низьку швидкість, особливо коли мережа зайнята.

 • IP та активність розкриваються, коли дані потрапляють на вхідний вузол.
 • Швидкість з’єднання може бути низькою через цибулеву маршрутизацію.

Тепер ми знаємо основи, давайте обговоримо Tor і Chrome докладніше.

1. Доступність

Хоча Google Chrome є рідною частиною ChromeOS, ви можете безкоштовно завантажити його майже на будь-яку операційну систему, зокрема:

 • macOS
 • вікна
 • Linux
 • Android

Ви також можете завантажити програму Chrome на свій смартфон, хоча вона має бути там за замовчуванням, якщо ви використовуєте пристрій Android.

Браузер Tor доступний у таких операційних системах:

 • macOS
 • вікна
 • Linux
 • Android

Щоб користуватися Tor на ходу, ви можете безкоштовно завантажити програму браузера для смартфона, хоча вона доступна лише на Android, без опції для iOS.

Завантажити: Google Chrome для Android | iOS (безкоштовно)

Завантажити: Tor Browser для Android (безкоштовно)

2. Простота використання

І браузери Tor, і Chrome неймовірно зручні, і вам не потрібно багато технічних знань, щоб використовувати їх. Ви можете миттєво шукати в Інтернеті після встановлення та відкриття Chrome, при цьому Google є пошуковою системою за умовчанням.

  Що таке аналіз першопричини? [+3 Template Resources]

Однак ви можете натиснути значок Yahoo у правій частині сторінки, щоб перейти до пошукової системи Yahoo (хоча цю функцію також можна видалити). Ви також можете встановити будь-яку пошукову систему за умовчанням у налаштуваннях Chrome.

Tor вимагатиме від вас встановити безпечне з’єднання за допомогою цибулевої маршрутизації перед переглядом. Просто натисніть «Підключити», і все готово.

Після того, як ви це зробите, ви перейдете до пошукової системи DuckDuckGo, пошукової системи Tor за умовчанням. Просто введіть пошуковий запит у текстову панель, і ви переглядаєте веб-сторінки.

Доступ до налаштувань будь-якого браузера також надзвичайно простий. У Chrome просто клацніть три вертикальні крапки у верхньому правому куті екрана та перейдіть до Налаштувань у розкривному списку. У Tor клацніть три вертикальні лінії у верхньому правому куті сторінки та ще раз клацніть опцію «Налаштування» у спадному списку.

3. Безпека

Незалежно від того, чи досліджуєте ви тему, транслюєте вміст, спілкуєтеся з друзями чи купуєте товари, ви хочете бути впевнені, що ваш інтернет-браузер захищає вас. Ось чому важливо враховувати функції безпеки Tor і Chrome.

Що стосується конфіденційності, Tor перевершує більшість інших браузерів. Це пов’язано з цибулевою маршрутизацією, процесом, який використовується Tor, щоб уберегти дані користувача від рук провайдерів, урядів і зловмисників.

Цибулева маршрутизація передбачає надсилання ваших даних через три вузли: вхідний вузол, ретрансляційний вузол і вихідний вузол. Щоразу, коли дані надсилаються через один із цих вузлів, вони шифруються. Tor використовує волонтерів для полегшення шифрування вузлів, хоча ніхто не може бачити дані, що шифруються.

Однак у цій системі вузлів є недолік. Будь-які дані, що надходять на вхідний вузол, ще не зашифровані, тому їх можна переглядати у вигляді відкритого тексту. Ви можете використовувати VPN, щоб подолати цю перешкоду, але майте це на увазі, якщо ви хочете використовувати Tor з міркувань конфіденційності.

Оскільки Tor використовує цибулеву маршрутизацію, це неймовірно популярний варіант браузера для доступу до темної мережі, яка в основному складається з веб-сайтів із доменами «.onion». Chrome не підтримує доступ до темної мережі.

Tor також пропонує три настроювані рівні конфіденційності:

 • Стандартний: увімкнено всі функції веб-переглядача та веб-сайту.
 • Безпечніше: небезпечні функції веб-сайту (такі як JavaScript і HTTP) вимкнено.
 • Найбезпечніше: увімкнено лише функції, необхідні для статичних і базових функцій.
  12 найкращих спільних і хмарних хостингів для ринку Індії

Залежно від ваших проблем щодо конфіденційності, будь-який із цих трьох рівнів може бути застосовним до вас. Але не забувайте, що висока конфіденційність накладає додаткові обмеження.

Хоча Tor дуже зосереджений на безпеці, Chrome аж ніяк не має недоліків у цілісності безпеки. Цей браузер пропонує ряд функцій безпеки для користувачів, таких як ізоляція сайту, прогнозований захист від фішингу, створення надійних паролів і автоматичні оновлення безпеки.

Chrome також має різні рівні безпеки для користувачів, зокрема:

 • Без захисту: функції безпеки не ввімкнено.
 • Стандартний захист: сканування URL-адрес і попередження про ризики.
 • Покращений захист: сканування URL-адрес, сповіщення про порушення даних і попередження про ризики.

Навіть найвищий рівень захисту, який пропонує Chrome, не призведе до строгих обмежень функцій, але це тому, що він не такий всеохоплюючий, як найбезпечніший рівень Tor.

4. Продуктивність

Ніхто не хоче використовувати браузер, якому потрібно півхвилини для завантаження однієї веб-сторінки. Бездоганний досвід перегляду – це те, до чого ми всі прагнемо, тож що пропонують Tor і Chrome у цьому відношенні?

Браузер Chrome пропонує досить швидкий перегляд, хоча це залежить від якості вашого інтернет-з’єднання. У квітні 2023 року Google оголосив у a Повідомлення в блозі Chromium що Chrome було швидшим для пристроїв Mac і Android завдяки ряду оновлень. Швидкість також є одним із чотирьох основних принципів Chrome разом із безпекою, стабільністю та простотою.

Tor, з іншого боку, має тенденцію працювати повільніше, ніж багато інших браузерів, головним чином через його функцію маршрутизації. Подібно до використання VPN, проходження вашого трафіку через цикли шифрування додає додатковий час на пошуковий запит, що може бути дуже неприємним.

Кілька додаткових секунд може здатися небагато, але якщо ви звикли, що веб-сайти завантажуються майже миттєво, цей додатковий шматок часу може мати значення. На щастя, існують поради та підказки, якими можна скористатися, щоб прискорити роботу браузера Tor.

Однак, якщо ви використовуєте VPN і Tor одночасно, у вас можуть виникнути ще більші затримки через подальші раунди шифрування. Зі збільшенням конфіденційності часто знижується швидкість, і це, як правило, компроміс, який ви робите під час шифрування даних в Інтернеті.

  Для чого призначена клавіша меню? (і як це переназначити)

5. Розширення

Розширення та плагіни можуть бути дуже корисними для вашого браузера. Сьогодні ви можете використовувати розширення для перевірки орфографії та граматики, надавати можливості VPN, надавати швидкий доступ до онлайн-гаманців і знімати гроші з покупок за допомогою автоматичних кодів знижки.

Chrome відомий величезною кількістю розширень для браузера. Ви можете знайти розширення безпосередньо в магазині Chrome або перейти на веб-сайт компанії, щоб завантажити потрібну версію розширення для Chrome. На сторінці розширення Chrome ви можете ввімкнути, вимкнути та видалити розширення, коли забажаєте.

Більшість розширень Chrome нешкідливі, але в минулому було багато випадків, коли кіберзлочинці використовували зловмисні розширення Chrome для використання користувачів. Переконайтеся, що ви встановлюєте лише ті розширення, які були ретельно перевірені та протестовані іншими.

Tor також пропонує розширення, які доступні у Firefox, оскільки Tor базується на браузері Firefox. Розширення все ще працюватимуть із процесом маршрутизації, але Tor підкреслив, що лише стандартні розширення Tor, такі як NoScript, були протестовані у браузері Tor.

Tor проти Google Chrome: який вердикт?

Якщо ви дуже стурбовані своєю конфіденційністю в Інтернеті, Tor, ймовірно, буде кращим варіантом браузера для вас. Крім того, якщо ви хочете отримати доступ до темної мережі, Chrome не підходить, а Tor підтримує величезну кількість доменів .onion, які складають більшу частину цього більш секретного веб-рівня.

Однак Google Chrome пропонує високу швидкість роботи, а також гарантує захист користувачів. Але враховуючи, що Chrome не використовує такий протокол, як цибулева маршрутизація, важливо пам’ятати, що ваша IP-адреса та онлайн-трафік доступні різним сторонам, якщо ви не використовуєте VPN. Chrome не має вбудованої VPN, тому вам доведеться встановити окремий VPN-клієнт або плагін, якщо ви хочете зберегти свої дані повністю конфіденційними.

І Tor, і Chrome можуть підійти вам, залежно від ваших проблем конфіденційності та ваших намірів робити в Інтернеті. Можливо, ви захочете використовувати обидва ці браузери для різних цілей, і в цьому точно немає нічого поганого! Поки ви знаєте про недоліки та ризики кожного браузера, ви не повинні зіткнутися з неприємними сюрпризами щодо функцій та інтерфейсів.