Thunderbolt 3 проти USB-C: в чому різниця?

| | 0 Comments| 9:35 PM
Categories:

Нові ноутбуки часто оснащені портом, який підтримує реверсивний штекер і підтримує дуже високу швидкість передачі даних. Ви знаєте, що це таке? Якщо ви вгадали порт Thunderbolt 3 або USB 3.1, ви маєте рацію, і в цьому полягає проблема.

Обидва протоколи передачі даних використовують один і той же з’єднувач, але потенційні можливості їх використання можуть відрізнятися. Може бути складно зрозуміти відмінності між двома портами та зрозуміти, чи підтримує ваш ноутбук один чи інший.

Однак, коли ви зрозумієте різницю, легко зрозуміти, який порт який і як їх використовувати.

Що таке Thunderbolt 3?

Thunderbolt 3 — це запатентований (на даний момент) протокол передачі даних і відео, розроблений Intel. Щоб використовувати його, виробникам ПК необхідно отримати сертифікат від Intel. Не кожна компанія хоче цього робити.

Це дуже погано, тому що Thunderbolt 3 неймовірно швидкий. Це набагато швидше, ніж поточні максимальні швидкості для USB. Поточна топова версія USB — USB 3.1 Gen 2, яка здатна розвивати швидкість до 10 гігабіт на секунду (Гбіт/с). Це лише одна чверть максимальної швидкості Thunderbolt 3, який має максимальну швидкість 40 Гбіт/с.

Яка різниця між Thunderbolt та USB 3.1?

Перш ніж ми перейдемо до того, що може робити Thunderbolt 3 порівняно з USB 3.1, давайте поговоримо про те, як він виглядає. Як Thunderbolt 3, так і USB 3.1 використовують роз’єм і порт USB Type-C.

  8 способів пришвидшити завантаження вашого Mac

Щоб відрізнити їх, порти, кабелі та пристрої Thunderbolt 3 зазвичай позначаються стрілкою у формі блискавки. Порти USB також можуть мати блискавки, але це означає, що порт USB здатний заряджати невеликі предмети, такі як смартфони, навіть коли ноутбук вимкнено. Якщо це Thunderbolt 3, блискавка з’явиться, як ви бачите вище.

Тепер ось критичний момент щодо Thunderbolt 3 і USB: порт Thunderbolt 3 також може функціонувати як порт USB, але порт USB не може працювати як Thunderbolt 3.

У Thunderbolt 3 є «резервний» варіант, коли, якщо він не може зв’язатися з підключеним пристроєм як пристрій Thunderbolt, він намагається використовувати протокол USB. При використанні USB порт Thunderbolt 3 обмежується швидкістю USB підключеного пристрою, а не надзвичайно високою швидкістю Thunderbolt.

Швидкість Thunderbolt не просто означає, що ви можете набагато швидше перенести двогодинне відео 4K на зовнішній диск. Ви також можете підключити до двох дисплеїв 4K із частотою 60 Гц через DisplayPort. USB 3.1 Gen 2 також підтримує відео в так званому «альтернативному режимі», де ви можете підключитися безпосередньо до монітора DisplayPort – також можливий HDMI. Однак альтернативний режим полягає в тому, що це додаткова функція, яку мають увімкнути OEM-виробники. Thunderbolt 3, для порівняння, підтримує відео з коробки.

За допомогою Thunderbolt 3 ви також можете підключити до шести додаткових пристроїв до вихідної машини. Це означає, що ви підключаєте пристрій A до порту Thunderbolt 3 на ноутбуці, а потім підключаєте пристрій A до пристрою B і так далі. Усі пристрої мають використовувати Thunderbolt 3. Наприклад, якщо ви використовуєте пристрій USB 3.1 як пристрій C, тоді ланцюжок зупиняється на цьому місці.

  Цей інструмент розповідає вам усе, що ваш браузер розповідає веб-сайтам про вас

Крім того, пам’ятайте, що вашому ноутбуку знадобляться обчислювальні ресурси для роботи з усіма підключеними пристроями Thunderbolt. Похідне з’єднання зазвичай використовується для підключення кількох дисплеїв, але його також можна використовувати для підключення кількох моніторів і зовнішніх жорстких дисків від одного порту.

Samsung підтримує шлейфове підключення для моніторів із USB 3.1, але загалом ця функція не підтримується так добре, як у Thunderbolt 3.

Нарешті, Thunderbolt 3 може підтримувати пристрої PCIe, такі як зовнішні док-станції для відеокарти, тоді як USB 3.1 цього не підтримує. Підтримка PCIe дозволяє геймерам перетворити ноутбук без особливої ​​​​підтримки графіки в досить хороший ігровий апарат. Хитрість полягає в тому, що виробники комп’ютерів повинні підтримувати цю функцію на своїх ноутбуках, оскільки підтримка графічних карт PCIe не відбувається автоматично.

Які комп’ютери включають Thunderbolt 3?

Найпростіший спосіб переконатися, що ви отримуєте Thunderbolt 3, — це придбати Mac. Apple вмикає порт всі його нинішні машини, включаючи ноутбуки, настільні комп’ютери та багатофункціональні пристрої.

З боку Windows, якщо ви хочете отримати порт Thunderbolt 3 із коробки, тоді ви шукаєте ноутбук. Деякі готові настільні комп’ютери підтримують Thunderbolt 3, але зазвичай вам потрібно придбати карту розширення, щоб додати Thunderbolt 3 на робочий стіл Windows.

Ноутбуки – це інша історія з вибраними (і часто дорожчими) моделями з портами Thunderbolt 3. Деякі приклади включають Alienware M17, Asus ZenBook S UX391, і Lenovo ThinkPad X390 Yoga.

  Як гарнітури VR працюють без кнопки дії?

Яке майбутнє у Thunderbolt?

Неясно, чи планує Intel оновити Thunderbolt до версії 4, але майбутнє для Thunderbolt 3 дуже зрозуміле. Протокол Intel Thunderbolt зливається з USB4. Специфікація USB4 була оголошена влітку 2019 року, а продукти на базі USB4 будуть випущені в 2020 або 2021 році.

USB4 матиме таку ж максимальну швидкість передачі 40 Гбіт/с, що й Thunderbolt 3, а також таку ж здатність відображати відео та пристрої з ланцюжком. Як тільки пристрої USB4 почнуть розгортатися, ми очікуємо, що Thunderbolt 3 з часом зникне.

Компанії можуть створювати пристрої, які так само здатні, як Thunderbolt 3, без проблем з ліцензуванням від Intel. Підтримка Thunderbolt 3 є опцією з USB4, що є чудовою новиною для старих пристроїв, але немає причин створювати нові пристрої Thunderbolt 3, коли USB4 доступний.

Зрештою, ми можемо побачити світ, де панує лише USB4 з роз’ємом типу C, і майже все можна просто підключити через цей порт, включаючи пристрої зберігання даних, монітори, ключі безпеки тощо.

Звичайно, на це майбутнє, ймовірно, знадобляться роки. Виробники комп’ютерів, ймовірно, продовжуватимуть включати стандартні порти USB на ноутбуках для підтримки застарілого обладнання як домашніх, так і корпоративних користувачів без необхідності в адаптерах.

Оскільки майбутнє з відтінком USB4 так далеко, варто знати різницю між портом USB Type C і Thunderbolt 3.