Surface Neo, якого ми завжди хотіли

Ключові висновки

  • ASUS Zenbook DUO UX8406 ​​пропонує унікальний дизайн з двома екранами для покращеної багатозадачності.
  • Пристрій ідеально поєднує традиційну конфігурацію ноутбука з другим екраном, подвоюючи площу екрана.
  • Інноваційний дизайн ноутбука забезпечує різноманітні варіанти портів, чудові дисплеї та зручне введення тексту.

У світі, де форм-фактор ноутбука часто здається незмінним, дизайн ASUS Zenbook DUO досить дивний. Компанія ASUS протягом багатьох років випускає кілька нетрадиційних форм-факторів, особливо коли йдеться про те, що вони можуть робити з більшою кількістю екранів, але цей інший. Zenbook DUO у багатьох відношеннях — це те, чим міг би бути невипущений Surface Neo від Microsoft, і він доводить, що ноутбук із подвійним екраном — це не просто трюк, а справді оновлений погляд на те, яким може бути дизайн ноутбука.

ASUS Zenbook DUO (2024) UX8406

Оновлений погляд на форм-фактор ноутбука

ASUS Zenbook DUO UX8406 ​​виділяється своїм унікальним дизайном із подвійним екраном, який пропонує свіжий погляд на форм-фактор ноутбука. Пристрій ідеально поєднує традиційну конфігурацію ноутбука з другим екраном, подвоюючи площу екрану та розширюючи можливості багатозадачності. Без будь-яких негайних компромісів, окрім, можливо, тривалості роботи батареї та продуктивності, Zenbook DUO майже ідеально поєднує подвійний екран у ноутбуку, який не поганий.

Операційна система Windows 10

ЦП до Intel Core 9-185H

Графічний процесор Intel Arc Graphics

Оперативна пам’ять до 32 ГБ LDDR5

Зберігання До 2 ТБ PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD

Акумулятор 75 Вт год

Дисплей (розмір, роздільна здатність) Подвійний 14-дюймовий 3K (2880 x 1800) 120 Гц 16:10, сенсорний OLED-екран, час відгуку 0,2 мс, частота оновлення 120 Гц, пік яскравості 500 ніт,

Камера FHD

Колонки Harmon Kardon

Порти 2 x Thunderbolt 4 USB-C (до 40 Гбіт/с, підтримується PD, DP), 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-A, 1 x повнорозмірний HDMI 2.1, 1 x комбінований аудіороз’єм

Розміри 31,3 x 21,7 x 1,99 см (з клавіатурою)

Вага Прибл. 1,65 кг (з клавіатурою)

плюси

  • Відмінні дисплеї
  • Можна використовувати знімну клавіатуру та трекпад
  • Універсальний вибір портів

мінуси

  • Термін служби батареї може погіршитися в режимі подвійного дисплея
  • Продуктивність може погіршуватися форм-фактором подвійного дисплея

Порушення дизайну ноутбуків

Найбільш вражаючим візуалом Zenbook DUO є його двоекранна конфігурація, але коли ви вперше відкриваєте пристрій, ви зустрічаєте те, що, здавалося б, дуже звичайне налаштування ноутбука з одним 14-дюймовим екраном і повнорозмірною клавіатурою та трекпадом. . Однак, як тільки ви від’єднаєте клавіатуру та підперте підставку в основі ноутбука, ви побачите другий ідентичний дисплей під ним. Ця конструкція фактично подвоює площу екрана та дозволяє посилатися на один екран під час роботи над іншим.

Заріф Алі / MakeUseOf

Візуально цей дизайн із подвійним екраном є повторенням попереднього Zenbook DUO, у якого був менший екран у верхній частині ноутбука, а клавіатура була зміщена внизу, а трекпад був незручно розміщений збоку. У ASUS також був Zenbook Fold, безперервний складаний дисплей, який охоплював весь корпус ноутбука та мав знімну клавіатуру та мишу. З цим новим Zenbook DUO ви отримуєте золоту середину між ними, і цей дизайн, мабуть, кращий за два попередніх.

  Як визначити шахрайський криптотокен/монету за лічені хвилини

По-перше, наявність знімної повнорозмірної клавіатури та вбудованої підставки додає ноутбуку ергономічний комфорт, особливо завдяки тому, що ви можете використовувати клавіатуру та трекпад так само, як і звичайний ноутбук, порівняно з попереднім Zenbook DUO. Крім того, дві окремі панелі нового Zenbook DUO, покриті склом, означають, що він не має жодних додаткових складних елементів, а це означає, що ви отримуєте, можливо, більш надійний і міцний ноутбук у порівнянні з Zenbook Fold.

Заріф Алі / MakeUseOf

Підставка, мабуть, є моїм улюбленим аспектом цього дизайну, і це через те, що вона означає для ергономіки. Від’єднання клавіатури та підпирання ноутбука до місця, де основний дисплей знаходиться на рівні очей, змінює правила гри; під час довгих робочих сеансів за екраном ви з часом почуватиметеся менш напруженими, і це лише дуже тонка річ, яка забезпечує більш комфортний досвід роботи з комп’ютером.

Практично кажучи, вам може бути цікаво, чи є якісь негайні недоліки в цьому форм-факторі, особливо з точки зору подорожей з ним, але, чесно кажучи, хвилюватися немає про що. Ноутбук трохи товщий порівняно з іншими: його товщина становить 1,46 см без клавіатури та близько 2 см з клавіатурою, але з точки зору ваги Zenbook DUO важить близько 1,65 кг, що є на одному рівні з іншими пристроями в цій категорії.

Показує: Два краще, ніж один

Переходячи до зірки шоу, Zenbook DUO оснащений подвійними OLED-дисплеями ASUS Lumina, сертифікованими Dolby Vision і Pantone Validated, і пропонує кінематографічний рівень колірної гами 100% DCI-P3. Обидва дисплеї мають роздільну здатність 2880 x 1800 і частоту оновлення 120 Гц, що забезпечує чітке зображення та плавність руху. Ці екрани не тільки забезпечують яскраві кольори, але й мають сертифікат VESA DisplayHDR True Black 500, що робить їх чудовими для перегляду контенту.

Заріф Алі / MakeUseOf

Вибір ідентичних панелей для обох дисплеїв є однією з найкращих переваг цього ноутбука; немає розбіжностей у якості, тому ви можете однаково ставитися до обох дисплеїв, якщо покладаєтеся на них щодо точності кольорів. Отже, що саме ви можете зробити з цією конфігурацією з двома дисплеями? Відповідь на це питання буквально така, як завгодно; Коли ви знімаєте клавіатуру, ноутбук автоматично вмикає додатковий дисплей, і Windows сприймає його як додатковий, тож ви можете розширити його, скопіювати або просто вимкнути, якщо просто хочете використовувати основний дисплей із підставкою. .

Ви також можете розташувати пристрій на боці, щоб мати два вертикальні дисплеї поруч один з одним, але я вирішив використовувати підставку для кращої стабільності.

Я в основному використовував допоміжний екран як мій основний робочий дисплей, а верхній екран як еталон. Для кодування було зручно мати відео YouTube, веб-сторінку або консоль Python на головному верхньому дисплеї, тоді як Pycharm з усім моїм кодом знаходився внизу. Така ж практичність стосується розміщення документа Word внизу з веб-сторінкою або посиланням на верхньому дисплеї для створення нотаток. Для редагування відео було б дуже корисно розташувати часову шкалу на нижньому екрані з повним попереднім переглядом на верхньому екрані.

Заріф Алі / MakeUseOf

Що мені подобається в цьому форм-факторі, так це те, що він не обов’язково приносить щось нове для ПК; Ви можете робити все, що може цей подвійний дисплей, просто підключивши ноутбук до зовнішнього монітора або налаштувавши подвійний екран для настільного ПК. Однак, оскільки він вбудований, аспект портативності цієї установки чудовий. ASUS включила кілька функцій, щоб скористатися перевагами подвійного екрана, як-от опцію спільного доступу, коли ви можете перевернути один із дисплеїв, щоб людина навпроти вас могла бачити те, що бачите ви. Однак я не дуже використовував його, і було б краще побачити цю реалізацію, якби ноутбук міг повертатися на 180 градусів у режим намету.

  Пояснення сховища даних за 5 хвилин

Загалом якість дисплея, практичність і універсальність Zenbook DUO у форм-факторі ноутбука не мають собі рівних серед конкурентів.

Порти, клавіатура, трекпад: дотримуючись коріння

Zenbook DUO не економить на можливостях підключення. Він пропонує два порти Thunderbolt 4, стандартний HDMI 2.1, порт USB 3.2 Gen 1 Type-A та комбінований аудіороз’єм; це означає, що ви отримуєте гідний баланс між сучасними та застарілими периферійними пристроями.

Заріф Алі / MakeUseOf

Що стосується роботи з клавіатурою та трекпадом, я хвилювався, що це може бути пошкоджено, щоб включити цей дизайн з подвійним екраном, але, на щастя, це чудовий досвід друку. Zenbook DUO оснащено повнорозмірною знімною клавіатурою ASUS ErgoSense, яка забезпечує набір тексту, як і будь-який інший ноутбук ASUS. Завдяки ходу клавіш 1,4 мм і підсвічуванню клавіатура виглядає так само, як і будь-який інший Zenbook. Порівняно з конкуруючими ноутбуками, такими як MacBook від Apple або Surfaces від Microsoft, клавіші можуть бути менш тактильними. Однак, як правило, це чудовий досвід друку.

Заріф Алі / MakeUseOf

Новим для розкладки клавіатури є включення клавіші Windows Copilot, що дозволяє викликати вбудований у Windows Copilot на кожному екрані, хоча я не дуже часто користувався нею, якщо взагалі. До клавіатури додається сенсорна панель, і вона, знову ж таки, виглядає так само, як і будь-яка інша трекпад у портфоліо ноутбуків ASUS, що, можна сказати, чудово. Порівняно з тісною компонуванням і незручним розташуванням попереднього трекпада Zenbook DUO, цей трекпад виглядає набагато краще в ергономічному плані.

Заріф Алі / MakeUseOf

Цей знімний блок підключається до ноутбука за допомогою шпильок і магнітів, і коли він прикріплений до ноутбука, пристрій виглядає дуже традиційно для використання на колінах, як і будь-який інший ноутбук, а коли ви хочете його від’єднати, він покладається на Bluetooth для автоматичного підключення до ноутбука. Ви можете помітити деяку затримку щодо трекпада та введення з клавіатури, коли починаєте користуватися ноутбуком одразу після від’єднання. Тим не менш, при загальному використанні затримка дуже низька і непомітна.

Продуктивність обладнання: потужність і ефективність

Оснащений процесором Intel Core Ultra 9-185H, до 32 ГБ вбудованої пам’яті LPDDR5 і 2 ТБ PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD, Zenbook DUO є справжньою потужністю. Включення процесорів Intel Meteor Lake з NPU забезпечує обчислення штучного інтелекту з низькою затримкою, але головною перевагою, яку ви помітите, є ефективність чіпа, яка для ноутбука, який живить подвійні панелі 3K 120 Гц, дуже важлива.

Наш пристрій є конфігурацією найкращого рівня з Core Ultra 9-185H і 32 ГБ оперативної пам’яті, і він працює досить добре, хоча можуть існувати деякі обмежувальні фактори для живлення двох дисплеїв із високою роздільною здатністю та високою частотою оновлення.

  10+ найкращих хмарних сховищ у 2023 році – [Top List]

Заріф Алі / MakeUseOf

У Geekbench 6 ноутбук набрав 2294 бали за одноядерний і 10231 бали за багатоядерний, а на PCMark10 ноутбук набрав у середньому 6296 балів, причому індивідуальні бали для Essentials становили 10127, продуктивність – 8424, а цифрове створення контенту – 7940.

Для Geekbench Zenbook DUO на диво отримав трохи менше балів за багатоядерність порівняно з Ultra 7-155H Zenbook 14 OLED, який набрав 11 121. Я підозрюю, що ця дещо нижча оцінка, принаймні для нашого тесту, пов’язана з тим, що цей пристрій гальмує більше, ніж звичайні ноутбуки, оскільки, крім збереження чіпсета, йому також потрібно враховувати другий дисплей.

Тим не менш, у повсякденному використанні продуктивність Zenbook DUO досить хороша. Моє використання включало перегляд веб-сторінок, використання медіа з YouTube і Netflix, кодування в PyCharm і редагування фотографій в Adobe Photoshop і Lightroom, і ноутбук виконував ці дії плавно, з мінімальним заїканням або затримкою.

Заріф Алі / MakeUseOf

Однак варто зазначити, що ноутбук усе ще може страждати від шуму вентилятора, навіть під час перегляду веб-сторінок. Хоча завдяки підставці ви можете трохи зменшити теплове навантаження на шасі.

Ще одна перевага цього форм-фактора полягає в тому, що ви не відчуваєте типового тепла під декою під час великих робочих навантажень, оскільки коли ви від’єднуєте клавіатуру, це тепло не передається, що дуже приємно.

Термін служби батареї: не зовсім цілий день

Zenbook DUO оснащений акумулятором ємністю 75 Вт-годин і підтримує швидку зарядку, поповнюючи заряд до 50% всього за 30 хвилин. Ноутбук розрахований на приблизно 10 годин автономної роботи, але залежно від вашого використання, особливо з додатковим дисплеєм, ви, швидше за все, отримаєте трохи менше.

Заріф Алі / MakeUseOf

У мій звичайний день перегляду веб-сторінок, потокової передачі вмісту, кодування та редагування фотографій з обома дисплеями у мене було близько шести-семи годин, перш ніж потрібно було підключатися, що значно менше порівняно з іншими ноутбуками ASUS, такими як Zenbook 14 OLED, який отримав близько дев’яти-десяти годин.

Без додаткового дисплея ви зможете продовжити час роботи батареї ще на одну-дві години, але якщо ви хочете отримати повну користь від ноутбука такого типу та плануєте використовувати його поза домом, вам потрібно ймовірно, ви захочете носити зарядний пристрій із собою.

Чи варто купувати ASUS Zenbook Duo?

ASUS Zenbook DUO доводить, що форм-фактор ноутбука — далеко не глухий кут для інновацій у дизайні.

Якщо вам потрібен ноутбук, який не відповідає стандартам і пропонує справді інноваційний двоекранний режим, ASUS Zenbook DUO стане переконливим вибором. Його унікальний дизайн, потужне апаратне забезпечення та тривалий час автономної роботи роблять його чудовим вибором для багатозадачних користувачів, творців контенту та всіх, хто хоче підвищити свою продуктивність.

ASUS Zenbook DUO (2024) UX8406

Оновлений погляд на форм-фактор ноутбука

ASUS Zenbook DUO UX8406 ​​виділяється своїм унікальним дизайном із подвійним екраном, який пропонує свіжий погляд на форм-фактор ноутбука. Пристрій ідеально поєднує традиційну конфігурацію ноутбука з другим екраном, подвоюючи площу екрану та розширюючи можливості багатозадачності. Без будь-яких негайних компромісів, окрім, можливо, тривалості роботи батареї та продуктивності, Zenbook DUO майже ідеально поєднує подвійний екран у ноутбуку, який не поганий.