Spring Framework пояснюється за 5 хвилин або менше

Categories:

Spring Framework — це потужний фреймворк розробки додатків Java із відкритим вихідним кодом, який дозволяє легко створювати надійні високопродуктивні додатки.

Відкритий вихідний код означає те, до чого люди можуть отримати доступ, змінювати та вільно ділитися, оскільки вихідний код є у вільному доступі.

Фреймворк програми з відкритим кодом — це шаблон для розробки програмного забезпечення, створений групою розробників програмного забезпечення. Існують різні типи шаблонів, які використовуються для різних цілей, наприклад для створення інтерфейсів користувача, веб-сайтів і основних програмних додатків.

Якщо ви новачок у розробці програм, початок роботи з Spring Framework може стати чудовим початком для вас. У цій статті ви дізнаєтесь, що це таке та як ним користуватися.

Що таке Spring Framework?

Spring Framework — це платформа з відкритим кодом, яку розробники використовують для створення корпоративних програм Java. Ця структура була створена Родом Джонсоном і випущена в 2003 році під ліцензією Apache 2.0.

Деякі програмісти зазвичай руйнують Java і стверджують, що створення простих програм є громіздким. Spring Framework має на меті спростити громіздкий і складний процес розробки корпоративних програм Java.

Весна широка. Тому бажано спочатку зрозуміти, що таке Spring framework, перш ніж почати використовувати інші проекти на основі Spring, такі як Spring Boot, Spring GraphQL і Spring Cloud.

Навіщо використовувати Spring Framework?

 • гнучкий. Ця структура пропонує такі технології, як аспектно-орієнтоване програмування (AOP), впровадження залежностей (DI) і звичайний об’єкт Java (POJO). Таким чином, ви можете використовувати Spring для досягнення різних цілей.
 • Весна швидка. Незважаючи на наявність усіх цих технологій, Spring Framework все ще легкий, що робить його ідеальним для створення масштабованих і надійних корпоративних веб-додатків.
 • Чудова спільнота. Spring має різноманітну спільноту, і ви можете довіряти їй, щоб допомогти з різними рішеннями у вашу скрутну годину.
 • Безпечний. Spring відомий своїми заходами безпеки, і вразливості завжди виправляються за допомогою частих виправлень. Залежності третіх сторін завжди контролюються, щоб переконатися, що їхні вразливості не заважають основному процесу.
 • Продуктивний. Spring Framework оптимізує досвід розробки корпоративних програм Java.
  6 кращих систем масового обслуговування для розробників серверних програм

Особливості пружин

Підтримує аспектно-орієнтоване програмування

Аспектно-орієнтоване програмування забезпечує більшу модульність для наскрізних завдань. АОП також доповнює об’єктно-орієнтоване програмування.

Основною одиницею модульності в AOP є наскрізна проблема (Aspect). Таким чином, розробники можуть створювати декларативні корпоративні служби та спеціальні аспекти.

Інверсія контрольного контейнера (IoC).

Контейнер IoC пропонує спрощений спосіб керування та налаштування об’єктів Java. Цей контейнер керує життєвим циклом визначеного об’єкта Java, що значно збільшує можливості реконфігурації програми на основі Spring.

Inversion of Control використовує пошук залежностей або шаблони впровадження залежностей, щоб запропонувати еталонне середовище виконання об’єкта. Контейнер IoC постачається з кодом асемблера, необхідним для керування конфігурацією.

Структура доступу до даних

Процес передачі даних спрощено, оскільки Spring має пряму підтримку Hibernate, JDBC і Java Persistence API (JPA), деяких із найпопулярніших інфраструктур доступу до даних у Java. Ви також можете зробити ставку на цю структуру, щоб запропонувати такі функції, як упаковка ресурсів, обробка винятків і керування ресурсами для всіх підтримуваних структур доступу до даних.

Spring MVC Framework

Розробники можуть використовувати цей фреймворк на основі запитів для створення індивідуальних реалізацій MVC, які відповідають їхнім потребам.

Клас DispatcherServlet, якому доручено обробляти запити користувачів і потім пересилати їх до потрібного контролера, лежить в основі Spring MVC. Таким чином, контролер може обробити запит, створити модель і запропонувати інформацію кінцевому користувачеві через певний перегляд.

Має кілька тестових фреймворків

Ви можете тестувати свої програми на основі Spring під час їх розробки за допомогою імітаційних об’єктів, інфраструктури TestContext або Spring MVC Test.

Підтримка мови

Spring framework підтримує Groovy і Kotlin.

Весняна архітектура

Spring Framework містить приблизно 20 модулів. Хороша річ цього фреймворку полягає в тому, що він дозволяє вам вибирати модулі, які підходять для вашого випадку використання. Ці модулі згруповані в Core Container, AOP (аспектно-орієнтоване програмування), Data Access/Integration, Web, Instrumentation і Test.

Авторство зображення: Spring.io

#1. Ядро контейнера

Основний контейнер Spring Framework містить моделі ядра, компонентів, контексту та мови вираження. Ці мовні моделі корисні в наступних випадках;

 • Основний модуль є фундаментальною частиною фреймворку. Ви знайдете функції IoC і Dependency Injection у Core.
 • Модуль Bean відомий завдяки BeanFactory, складній реалізації фабричного шаблону.
 • Модуль Context побудовано на модулях Core і Bean. Цей модуль успадковує свої функції від модуля Bean, але додає підтримку інтернаціоналізації.
 • Модуль Expression Language пропонує потужну мову виразів для роботи з графом об’єктів і запитів під час виконання.

#2. Доступ/інтеграція даних

Модулі JDBC, ORM, OXM, JMS і Transaction складають рівень доступу/інтеграції даних. Ці модулі виконують наступне;

 • Модуль JDBC має рівень абстракції JBDC, який усуває потребу виконувати виснажливе кодування JDBC, а також розбирати коди помилок постачальника бази даних.
 • ORM — це рівень інтеграції для деяких популярних API об’єктно-реляційного відображення, таких як JPA, JDO, Hibernate та iBatis. ‘
 • Модуль OXM — це рівень абстракції, що підтримує реалізацію відображення Object/XML для XStream, JAXB, JiBX, Castor і XMLBeans.
 • Модуль Transaction підтримує декларативне та програмне керування транзакціями для класів, що реалізують спеціальні інтерфейси.
 • Модуль служби обміну повідомленнями Java (JMS) має функції, які створюють і споживають повідомлення.
  Як позбутися порожнистої стрілки на iPhone

#3. АОП (аспектно-орієнтоване програмування) та інструментарій

Цей модуль постачається з реалізацією аспектно-орієнтованого програмування, сумісною з AOP Alliance, що полегшує визначення таких речей, як перехоплювачі методів. З іншого боку, модуль Instrumentation пропонує завантажувач класів і підтримку інструментів класів для використання на певних серверах додатків.

#4. Інтернет

Модулі Web, Web-Servlet, Web-Struts і Web-Portlet складають веб-рівень.

 • Веб-модуль відповідає за базові веб-орієнтовані функції інтеграції, такі як функція багатокомпонентного завантаження файлів.
 • Модуль Web-Servlet містить реалізацію Spring MVC для веб-додатків.
 • Модуль Web-Portlet відображає функціональні можливості модуля Web-Servlet. Модуль Web-Portlet пропонує реалізацію MVC для використання в середовищі портлетів.
 • Модуль Web-Socket підтримує двосторонній зв’язок між сервером і клієнтом у веб-додатках.

#5. Тест

Модуль Test є останньою частиною архітектури Spring. Це модуль, який підтримує тестування компонентів Spring за допомогою TestNG або JUnit.

Встановіть Spring Framework

Перевірте, чи інстальовано Java

Перш ніж дізнатися, як працює Spring Framework, ми повинні встановити Spring на свій ПК. Весняна документація містить обширні ресурси про те, як почати роботу залежно від вашої операційної системи.

У нашому випадку ми будемо використовувати Ubuntu 20.04.5, операційну систему на базі Linux.

Перед встановленням Spring переконайтеся, що у вас встановлено Java за допомогою цієї команди

java -version

Якщо у вас встановлено Java, ви отримаєте результат, подібний до цього знімка екрана.

Якщо у вас її немає на комп’ютері, існує кілька підходів до встановлення Java залежно від ваших потреб.

Встановити фреймворк Spring

Існує кілька підходів до встановлення середовища Spring, як зазначено в документах Spring.

У нашому випадку ми будемо використовувати GVM (Groovy Environment Manager). Ви можете отримати GVM за допомогою GVMtool або встановити його з командного рядка.

Після встановлення GVM скористайтеся наведеними нижче командами, щоб установити та перевірити, чи встановлено фреймворк Spring

gvm install springboot
spring --version

Ймовірно, ви отримаєте результат, який виглядає так, якщо Spring встановлено

Важливі терміни, пов’язані з фреймворком Spring

Ін’єкція залежності

Впровадження залежностей — це функція, яка дозволяє розробникам створювати незалежні об’єкти поза класом. DI також дозволяє користувачам надавати ці об’єкти класу різними способами.

Інверсія управління (IoC)

IoC — це концепція, яка передає керування частинами програми або об’єктами на фреймворк або контейнер. У традиційному програмуванні наш спеціальний код звертається до бібліотеки. З іншого боку, IoC дозволяє фреймворку (у цьому випадку Spring) здійснювати виклики до нашого спеціального коду та контролювати потік програми.

  Як усунути проблеми з друком у Microsoft Word

Аспектно-орієнтоване програмування (AOP)

AOP — це техніка для побудови загальних і багаторазово використовуваних підпрограм, які можна застосовувати у всій програмі. Такий підхід відокремлює повторювані завдання (наприклад, перевірку вхідних даних, журналювання та обробку помилок) від основної логіки програми.

Навчальні ресурси Spring Framework

#1. Реактивне програмування з Spring Framework 5

Цей весняний курс складається з відео, статей і ресурсів для завантаження. Курс вивчає функціональне програмування з Java, як мікросервіси з Spring WebFlux і як використовувати реактивні типи в Spring Data MongoDB.

#2. Майстер-клас Spring Framework

Майстер-клас Spring Framework — це платний курс, який навчає реальному використанню Spring Framework у проектах Java. Ви дізнаєтеся, як використовувати різні інструменти, такі як Spring Boot, JUnit & Mockito, Spring JDBC, Spring AOP і Hibernate.

#3. Spring Framework простими кроками

Spring Framework In Easy Steps — це ідеальний преміум-курс для тих, хто хоче створювати наскрізні веб-додатки Java EE за допомогою Spring Framework. Деякі з речей, які ви дізнаєтеся, це те, як розробляти веб-додатки за допомогою Spring MVC, як здійснювати виклик Ajax за допомогою JQuery та Spring MVC і як використовувати Spring JDBC для виконання операцій з базою даних.

#4. Spring Framework 5

Курс Spring Framework 5 ідеально підходить, якщо ви хочете вивчити Spring Framework 5, Spring Data MongoDB, Spring Boot 2, Spring MVC, Spring Data JPA та Hibernate. Ви можете розраховувати на 57 годин відео на замовлення, 13 статей і багато матеріалів для завантаження.

Примітка автора

Java залишається однією з найпопулярніших мов програмування в сучасному світі. Незважаючи на те, що впроваджуються нові мови, фреймворки, такі як Spring, приносять нове життя Java та розширюють її корисність. Таким чином, ми ймовірно й надалі матимемо попит на інженерів Java, оскільки вони потрібні для підтримки застарілого коду, а також для створення нових програм.

Висновок

Spring займає високе місце серед фреймворків Java EE, і ми сподіваємося, що тепер ви розумієте, що таке Spring Framework, його функції, архітектуру та робочий процес. У поєднанні з іншими проектами Spring Spring Framework пропонує розробникам різні інструменти розробки, які можна використовувати в різних середовищах розробки.