Spotify проти YouTube Music: що краще?

| | 0 Comments| 10:16 PM
Categories:

YouTube Music — одна з багатьох альтернатив Spotify, які ви можете спробувати, і вона містить різноманітну бібліотеку та інтелектуальні функції пошуку музики. Але чи краще YouTube Music за Spotify? Дізнайтеся в цьому повному порівнянні.

1. Spotify проти YouTube Music: музичні бібліотеки

Spotify і YouTube Music відрізняються за своїми музичними бібліотеками, але також є багато збігів.

Spotify

Станом на листопад 2023 року в каталозі Spotify понад 100 мільйонів пісень. Якщо ви шукаєте останній альбом Post Malone або рок-музику 1960-х років, Spotify допоможе вам. Багато нових виконавців також починають з того, що діляться своїми треками на Spotify, що дуже допомагає.

YouTube Music

YouTube Music, як і Spotify, містить понад 100 мільйонів пісень. Одна велика перевага YouTube Music полягає в тому, що ви можете знайти композиції, кліпи з концертів і ремікси, недоступні на Spotify. Враховуючи тісне партнерство YouTube із лейблами, у вас, ймовірно, не виникне надто багато проблем під час пошуку улюблених пісень.

Незважаючи на те, що Spotify має таку велику колекцію музики, ми віддамо YouTube Music перевагу в цій категорії. Проста причина полягає в інтеграції YouTube Music із YouTube. Тим не менш, відмінності незначні.

Якщо ви хочете дізнатися більше про те, що таке YouTube Music, перегляньте цей повний посібник із YouTube Music для початківців.

Переможець: YouTube Music

2. Програми та дизайн додатків

Програми Spotify і YouTube Music охоплюють комп’ютери, планшети та смартфони. Тим не менш, додатки розроблені по-різному і тому сподобаються різним користувачам. Ось порівняння додатків і дизайну додатків YouTube Music і Spotify.

Spotify

Додаток Spotify має темну тему з акуратно організованими розділами. Ви побачите як персоналізовані, так і збережені списки відтворення в розділі «Ваша бібліотека», а з деякими корисними порадами та підказками щодо списків відтворення Spotify ви отримаєте максимум від прослуховування.

На Spotify ви також можете побачити, що ви нещодавно слухали, у верхній частині вкладки «Головна». Тут програма також рекомендуватиме нові епізоди подкастів і музику, яка може вас зацікавити.

Вкладка «Пошук» знаходиться між «Домашньою сторінкою» та «Вашою бібліотекою». Тут ви можете швидко знайти вміст, який хочете відтворити.

У настільній програмі Spotify ви можете побачити сторінку виконавця для пісень, які ви зараз відтворюєте. Ви також знайдете їхні біографії та дати майбутніх турів.

  Як скинути рекомендації YouTube

YouTube Music

YouTube Music має добре розроблений додаток із чотирма вкладками:

  • додому
  • Зразки
  • Досліджуйте
  • Бібліотека

Ви також знайдете панель пошуку.

На вкладці «Домашня сторінка» ви знайдете список рекомендованих музичних відео, а також міксів, створених для вас. Це працює подібно до функції Spotify Daily Mix. Крім того, ви можете знайти рекомендовані альбоми тощо.

Розділ «Зразки» містить уривки пісень, які можуть вас зацікавити. У 2023 році Spotify включив функцію, подібну до цієї, але версія YouTube Music все одно є кращою.

На вкладці «Дослідження» ви можете шукати нову музику на основі того, що щойно було випущено, а також чарти та різні жанри. Тим часом у бібліотеці ви знайдете всі збережені треки, альбоми, виконавців і списки відтворення.

Тут беззаперечним переможцем є Spotify. Дизайн більш практичний, а його інтерфейс набагато інтуїтивніше зрозумілий. У YouTube Music було внесено численні покращення, але ще потрібно трохи попрацювати, перш ніж він зможе конкурувати.

Переможець: Spotify

3. Відкриття музики

Чи Spotify кращий за YouTube Music для пошуку музики? Багато людей сказали б, що так, але відмінності не такі однозначні, як вам може здатися. Ось короткий перелік того, що Spotify і YouTube Music пропонують у цьому відношенні.

Spotify

Протягом багатьох років найбільшою перевагою Spotify були його функції пошуку музики. Завдяки таким інструментам, як список відтворення Weekly Discovery і можливість додавати рекомендовану музику до створених списків відтворення, ви можете легко провести весь день, відкриваючи чудові нові пісні та виконавців.

Крім того, Spotify містить певні жанри для настрою та діяльності. Це дає вам змогу просто шукати такі теми, як «Фокус», і Spotify миттєво підбере списки відтворення з білим шумом. Автоматичну радіостанцію можна запустити з будь-якого треку чи виконавця, який вам подобається.

це ще не все Алгоритми Spotify підбирають для вас спеціальні щоденні та щотижневі списки відтворення. Крім того, компанія стверджує, що існує понад 4 мільярди списків відтворення, створених як власними кураторами Spotify, так і іншими користувачами. Крім того, ви можете перевірити сайти Spotify, щоб знайти нову музику та списки відтворення.

Ви навіть можете використовувати AI DJ від Spotify, щоб мікшувати свій музичний потік із пропозиціями нових треків.

YouTube Music

Незважаючи на те, що YouTube Music має інструменти для пошуку, вони часто можуть здатися обмеженими порівняно зі Spotify. Сторінка Explore дозволяє шукати різні настрої та жанри, але вона не на тому ж рівні, що може запропонувати Spotify.

  Як прив’язати відео YouTube до Snapchat

Одна з сфер, у якій YouTube Music перевершує порівняно зі Spotify, це можливість переглядати нові музичні відео в програмі. Подібно до шведської служби потокового передавання, ви також можете переглядати чарти для різних країн разом із низкою популярних пісень. YouTube Music також стане в нагоді, якщо вам потрібен сервіс, який приймає рішення за вас.

Незважаючи на переваги YouTube Music, Spotify тут є очевидним переможцем. Завдяки Spotify у вас є більше контролю над тим, що ви хочете слухати.

Переможець: Spotify

4. Функціональність пошуку

І YouTube Music, і Spotify мають функцію пошуку. Окрім пошуку певних назв пісень і альбомів, ви також можете скористатися цією функцією, щоб знайти музику на основі тексту.

Результати пошуку YouTube Music працюють подібно до пошуку Google і YouTube. Ви вводите те, що хочете знайти, а потім можете вибрати зі списку пропозицій. Вибравши це, ви побачите список найкращих результатів.

З іншого боку, Spotify генерує результати пошуку під час вашого пошуку. Таким чином, ви зможете швидко знайти те, що шукаєте. І якщо ви шукали пісню на основі тексту, ви побачите відповідність тексту, написану в тексті.

YouTube Music дійсно має потужну функцію пошуку, і це не дивно, якщо врахувати його зв’язки з Google. Але з точки зору прослуховування музики Spotify знову більш інтуїтивно зрозумілий.

Переможець: Spotify

6. Подкасти

Однією з сфер, де Spotify легко перемагає YouTube Music, є можливість транслювати подкасти. Spotify має багату платформу для подкастів із безліччю тем для вивчення.

Крім того, ви можете переглядати найпопулярніші канали та підписуватися на один, щоб отримувати сповіщення щоразу, коли додається нова серія. YouTube Music ще не підтримує подкасти.

Переможець: Spotify

7. Аудіо

Якість потокового передавання в YouTube Music відрізняється від Spotify. Веб-програвач Spotify дає змогу транслювати зі швидкістю AAC 256 кбіт/с, якщо ви підписалися на Premium. Але якщо ні, це число скорочується вдвічі до 128 кбіт/с. Максимальна швидкість у додатку Spotify становить 320 Кбіт/с для користувачів Premium і 160 Кбіт/с для користувачів Spotify Free.

Ви завжди можете налаштувати численні параметри, щоб покращити звучання Spotify, наприклад, змінити еквалайзер тощо.

YouTube Music може відтворювати вміст із бітрейтом до 256 Кбіт/с AAC. Мінімальний бітрейт, який можна використовувати для YouTube Music, становить 48 кбіт/с, що вище, ніж у Spotify (24 кбіт/с). Хоча YouTube Music має кращий бітрейт, ніж Spotify Free, він не збігається з платною версією. Крім того, Spotify має кращу гнучкість у виборі високоякісного звуку або збереження даних.

  Як безкоштовно редагувати відео YouTube: 5 варіантів

З цих причин ми також маємо віддати Spotify перемогу тут. Однак відмінності відносно невеликі, і більшість користувачів їх не помітять.

Переможець: Spotify

8. Додаткові функції

Незважаючи на те, що YouTube Music не пропонує багато чого іншого, окрім музичних пропозицій, ви можете дивитися на YouTube без реклами, оскільки це включено в членство YouTube Premium. Якщо ви використовуєте багато контенту YouTube, ви, ймовірно, виявите, що це буде дуже корисно. Крім того, ви можете легко перемикатися між аудіо- та відеоверсіями для пісень, які ви слухаєте.

Spotify представив низку зручних функцій. Ви можете прочитати текст пісні (якщо доступний), а також увімкнути перехресне плавне затухання між треками. Крім того, ви можете стежити за своїми друзями та бачити, що вони слухають.

Ще однією великою перевагою використання Spotify є функція Spotify Wrapped, яка надає повний огляд ваших звичок прослуховування музики протягом року.

Переможець: Spotify

9. Ціноутворення

У Spotify є безкоштовна версія, але вона показує рекламу, яка через деякий час може стати дуже дратуючою. Ціни на підписку Premium залежать від того, де ви живете, але для слухачів із США ви платите 10,99 доларів США на місяць за індивідуальну підписку Premium і 14,99 доларів США за підписку Premium Duo. Студенти можуть отримати послугу лише за 5,99 доларів США на місяць, тоді як сімейний план коштує 16,99 доларів США на місяць.

Слухаючи музику на YouTube без підписки Premium, ви не можете слухати музику у фоновому режимі. YouTube Music коштує 10,99 доларів на місяць, тоді як YouTube Music і YouTube Premium разом коштуватимуть 13,99 доларів на місяць.

Хоча вартість місячного членства для обох схожа, Spotify пропонує більше співвідношення ціни та якості з точки зору прослуховування музики.

Переможець: Spotify

Spotify проти YouTube Music: що вибрати?

Spotify кращий за YouTube Music? Що ж, якщо ви подивіться на наші оцінені категорії, Spotify виявиться першим у більшості з них. YouTube Music — чудове доповнення, якщо у вас уже є YouTube Premium, але ми вважаємо, що функції програми досить обмежені порівняно зі Spotify.

Оскільки ви можете отримати безкоштовну пробну версію з обома платформами, варто спробувати обидві. Вам також потрібно буде враховувати свої потреби; звичайні слухачі можуть віддати перевагу YouTube Music, тоді як серйозні, ймовірно, повинні вибрати Spotify.