Smart DNS проти VPN: у чому різниця?

| | 0 Comments| 6:56 AM
Categories:

Система доменних імен (DNS) — це телефонна книга Інтернету або жовті сторінки. Коли ви вводите веб-сайт в адресному рядку (наприклад, techukraine.net.com), DNS дає змогу підключитися до пов’язаної з ним IP-адреси (наприклад, 192.182.xx), щоб ви могли завантажити веб-сторінку.

Кожен веб-сайт (або доменне ім’я) має IP-адресу, за якою ви можете отримати доступ до веб-сторінки або будь-якої пов’язаної інформації. Звичайно, для людини неможливо запам’ятати IP-адреси, пов’язані з різними веб-сайтами. Таким чином, це обробляється сервером DNS.

Звичайно, якщо ви геній і можете запам’ятати IP-адреси, ви можете відмовитися від DNS-серверів! 😉

Подібно до того, як записи телефонної книги потрібно оновлювати, щоб не відставати від останньої домашньої адреси чи номера особи, записи DNS мають підтримуватися DNS-серверами.

І іноді вибір певного типу служби DNS може вплинути на плавний доступ до веб-ресурсу, навіть якщо його IP-адреса змінилася. Так само, якщо ви використовуєте власні DNS-сервери, ви можете помітити швидший перегляд і отримати більше можливостей.

Ви можете переглянути нашу статтю про те, як працює система доменних імен, щоб дізнатися більше.

Які ваші параметри DNS?

Ну, є три різні типи DNS, які ви можете вибрати:

  • DNS-сервери за замовчуванням встановлюються вашим постачальником послуг Інтернету (ISP).
  • Настроюваний DNS-сервер із функціями для фільтрації/блокування трафіку, наприклад із застосуванням батьківського контролю у вашій мережі.
  • Інтелектуальний DNS із можливостями фільтрації та обходу географічних обмежень, подібних до VPN.

Особисто я віддаю перевагу використанню спеціального DNS (і, іноді, Smart DNS).

Тут я розповім вам більше про них, чим вони відрізняються, а також про різницю між Smart DNS і VPN (яка часто викликає плутанину).

Що таке спеціальний DNS?

Спеціальний DNS-сервіс дозволяє фільтрувати трафік і додавати білий або блокований список. Це може бути інший Інтернет-провайдер за умовчанням, інша служба DNS або розумний DNS.

Загалом це може бути надійним, безпечним і безпечним варіантом порівняно з DNS вашого провайдера.

Я використовую спеціальний DNS для фільтрації трафіку та блокування певних доменів (шкідливі/азартні/піратські сайти), щоб мої батьки були безпечними.

Не хвилюйтеся; будь-хто може змінити на власний DNS; це так легко. Це більш-менш кілька клацань, підсумовуючи.

Ви можете прочитати наш ресурс про те, як змінити DNS-сервери, щоб швидко зрозуміти це.

Коли ви дізнаєтесь, як налаштувати спеціальну DNS для свого Інтернету, вам слід спробувати деякі найкращі служби фільтрації вмісту DNS.

Що таке Smart DNS?

Розумний DNS – це тип спеціального DNS, який надає функції, подібні до VPN. Ви можете використовувати його для фільтрації DNS, блокування/розблокування доступу до служб і боротьби з цензурою.

Поряд із набором функцій, які ви отримуєте з різними службами DNS, Smart DNS виділяється інтеграцією проксі-серверів.

Іншими словами, за допомогою Smart DNS ви можете зробити так, щоб ви підключалися з іншого місця (наприклад, VPN). Мені подобається універсальність Smart DNS. У деяких випадках це виключає використання VPN, полегшує роботу та дає змогу заощадити гроші.

  Найкращі мережі VPN Chrome 2023 (Грудень)

Не обмежуючись цим, ви отримуєте різні інші функції (залежно від служби, якою ви користуєтеся), як-от блокування доступу до певних програм, блокування відомих шкідливих веб-сайтів, позбавлення від трекерів веб-сайтів тощо.

Спеціальний DNS проти Smart DNS

Ви можете використовувати спеціальну службу DNS або Smart DNS, щоб отримати кращий досвід роботи в Інтернеті порівняно зі стандартним налаштуванням вашого Інтернет-провайдера.

Але чим вони відрізняються?

Якщо ви уважно прочитали наведені вище описи, Smart DNS загалом пропонує «додаткові функції».

Цікаво дізнатися більше деталей? Не проблема, дозвольте мені висвітлити про це докладніше:

  • Smart DNS може боротися з цензурою, але інші служби DNS не можуть.
  • Smart DNS має помітний вплив на швидкість вашого Інтернету, але інші служби DNS можуть ні.
  • Обидва пропонують надійний Інтернет у порівнянні з провайдером за замовчуванням.
  • Smart DNS не є безкоштовним, але інші спеціальні служби DNS можуть бути повністю безкоштовними (або мати додаткові платні пакети)

Чим вони відрізняються від VPN?

Враховуючи, що обидва є службами DNS, вони відрізняються від VPN.

Звичайно, для таких функцій, як розблокування географічних обмежень, деякі користувачі можуть сплутати це з заміною VPN. Але чи це так?

Дозвольте мені розповісти вам про це докладніше:

Служба DNS не приховує вашу справжню IP-адресу для всіх мережевих взаємодій. Хоча це допомагає зробити вашу роботу в Інтернеті конфіденційною та безпечною, це не інструмент для приховування інформації про вашу активність у веб-переглядачі та шифрування всіх даних.

Деякі метадані або інформацію про запити може бачити ваш провайдер або будь-хто, хто стежить за вашою мережею.

VPN забезпечує зашифрований тунель, який забезпечує конфіденційність і безпеку з усіх боків. Якщо хтось спробує стежити за вашою мережею, він не зможе знайти нічого про вашу активність в Інтернеті, якщо у вас увімкнено VPN.

З VPN ви отримуєте розширені функції безпеки, як-от розділене тунелювання, перемикач блокування тощо. Більшість служб DNS не дозволяють вибрати розташування проксі-сервера, але за допомогою VPN ви можете вибрати розташування сервера.

Спеціальний DNS проти Smart DNS проти VPN

Спеціальний DNS Smart DNSVPNAnonymityNoneNonePartially | Повна конфіденційність (з інтеграцією Tor) DNS-запити можуть не шифруватися. Таким чином, ваш інтернет-провайдер може бачити всю вашу активність у веб-переглядачі. Smart DNS шифрує запити, щоб забезпечити захист конфіденційності. Мінімальний витік інформації, коли трафік перевіряється вашим провайдером. VPN шифрують всю вашу мережеву активність. Отже, ваш інтернет-провайдер не бачить нічого, що ви робите, окрім того факту, що ви використовуєте VPN. Безпека. Жодних спеціальних функцій безпеки немає.

Він не може захистити вашу мережу в загальнодоступних Wi-Fi.

Smart DNS може пропонувати функції для виявлення/блокування шкідливих веб-сайтів.

Він не може захистити вашу мережу в загальнодоступних Wi-Fi.

VPN надають можливість блокувати шкідливі веб-сайти та трекери.

Він може захистити вас у загальнодоступній мережі Wi-Fi.

ЖурналиДеякі служби DNS можуть збирати ваші дані.Деякі служби Smart DNS можуть збирати ваші дані.Хороша служба VPN (з незалежними перевірками безпеки) не збирає ваші дані.ЦінаБільшість вільних для використанняПлатноБезкоштовно або ПлатноШвидкістьЦе може допомогти збільшити швидкість Інтернету.Це може допомогти збільшити Швидкість Інтернету. VPN має тенденцію сповільнювати швидкість Інтернету (залежить від вибраного розташування сервера). Програма Вам не потрібна програма. Можливо, вам знадобиться використовувати програму (але це не те саме, що VPN). Ви можете налаштувати його на підтримуваному маршрутизаторі або встановити програми на сумісних пристроях. ПрикладиOpenDNS, Cloudflare, Dynu DNS і Google DNSControlD, NextDNS і UnlocatorExpressVPN і NordVPN

  Як отримати безкоштовний обліковий запис NordVPN

Коли варто використовувати VPN, спеціальний DNS або Smart DNS?

Тепер, коли ви знаєте відмінності, які можуть бути варіанти використання будь-якого з них?

Дозвольте мені дати вам кілька ідей:

1. Настроюваний DNS: якщо ви хочете зробити ваш Інтернет більш чуйним (трохи швидшим) із додатковим конфіденційністю, не витрачаючи ні копійки, ви можете використовувати настроюваний DNS-сервер.

Крім того, якщо ви хочете застосувати будь-які правила фільтрації у вашій мережі, щоб захистити вашу сім’ю та обмежити доступ дітей до онлайн-ресурсів, ви можете використовувати спеціальний DNS.

2. Розумний DNS: якщо вам потрібен швидший DNS-сервер, орієнтований на конфіденційність, із правилами фільтрації та такими функціями, як розблокування доступу до певних служб, вам допоможе Smart DNS.

Деякі служби Smart DNS також дозволяють вибрати розташування проксі-сервера, надаючи точні елементи керування, щоб налаштувати його як ефективний мережевий брандмауер. Отже, якщо ви хочете отримати доступ до таких сервісів, як Netflix, з будь-якої країни або протистояти цензурі у своїй країні, розумний DNS може бути гарним вибором.

3. VPN: якщо вам потрібен повний захист мережі, приховати свою IP-адресу та запобігти тому, щоб ваш інтернет-провайдер дізнавався про ваші звички перегляду, VPN — найкращий інструмент.

Хоча VPN уповільнюють швидкість вашого Інтернету, вони надають такі функції, як блокування трекерів, щоб зробити вашу роботу в Інтернеті безпечною для конфіденційності. Деякі мережі VPN також пропонують мережеву інтеграцію Tor, яка може зробити ваші веб-перегляди більш конфіденційними.

Коли я можу це використовувати?

У моєму випадку використання я продовжую рухатися/перемикатися між ними відповідно до своїх вимог.

Наприклад, щоб розблокувати сайти та певною мірою запобігти шпигуванню мого Інтернет-провайдера, я використовую службу DNS, яка шифрує всі запити (і підтримує DNS-over-HTTP), як-от NextDNS.

У мене вже є доступ до служби VPN, але я все одно вибираю Smart DNS замість неї, коли мені потрібна висока швидкість Інтернету та трохи конфіденційності. Звичайно, я знаю, що Smart DNS не може замінити безпеку VPN, але не всім потрібно постійно вмикати VPN.

Я уникаю використання VPN, коли користуюся онлайн-банкінгом або платіжними службами.

Іноді я використовую VPN, щоб отримати доступ до потокових служб для іншої бібліотеки вмісту. Я також вважаю зручним завантажувати щось швидше, коли стандартна швидкість завантаження для певного файлу неймовірно повільна.

Вам просто потрібно змінити розташування сервера та повторити спробу завантаження, щоб потенційно збільшити швидкість.

Пам’ятайте, що VPN здебільшого використовується для комп’ютера, і я рідко використовую його для свого смартфона, вважаючи, що він витрачає багато акумулятора. Отже, я б запропонував дотримуватися хорошого DNS-сервера, орієнтованого на конфіденційність, для вашого мобільного телефону, якщо вам потрібен кращий час автономної роботи та трохи покращений захист.

  Як налаштувати VPN на iPhone 6s та iPhone 6s Plus

Звичайно, якщо ваша модель загроз (ваша прагнення до безпеки) є вимогливою, вам слід розглянути можливість використання VPN замість будь-чого іншого.

Враховуючи, що ви маєте уявлення про всі різні інструменти, які допомагають вам покращити вашу цифрову конфіденційність і безпеку, дозвольте мені виділити деякі популярні служби:

Постачальники динамічних DNS

За допомогою динамічного DNS ви можете використовувати ім’я, яке легко запам’ятати, де потрібно вказувати на динамічні IP-адреси. Спеціально для веб-майстрів і користувачів із камерами безпеки, кількома точками доступу тощо.

#1. Dynu

Dynu це абсолютно безкоштовна служба динамічного DNS із панеллю керування.

Це ідеально підходить для веб-майстрів для використання на їхньому веб-сайті для забезпечення тривалої роботи.

#2. No-IP

No-IP це ще один безкоштовний постачальник динамічних DNS для користувачів, які хочуть налаштувати камеру безпеки або віддалено отримати доступ до комп’ютера.

Він також надає окрему пропозицію VPN, якщо ви зацікавлені.

Smart DNS-провайдери

Ці служби DNS пропонують вам найкращі функції, які можна знайти в Smart DNS:

#1. Unlocator

Unlocator це вражаючий розумний DNS, який надає всі переваги, необхідні для приватної роботи в Інтернеті. З ним ви можете отримати покращену швидкість Інтернету.

Хоча він не призначений для додавання правил фільтрації, він допомагає розблокувати потокові служби або канали.

Сервіс підтримує всі основні платформи, включаючи Android, iOS, Windows, Amazon і macOS.

#2. KeepSolid

KeepSolid зосереджено на розблокуванні сайтів потокового відео. Отже, ви можете бути впевнені, що він спрямований на забезпечення швидшого Інтернету.

Щоб почати, ви можете вибрати пробну версію. Все, що вам потрібно зробити, це встановити програму, доступну для Android, iOS, macOS і Windows.

Постачальники VPN

Ви можете розраховувати на найкращу безпеку та конфіденційність VPN з деякими з цих платформ:

#1. ExpressVPN

ExpressVPN є одним із найпопулярніших постачальників VPN через свою швидкість і розташування серверів.

Порівняно з більшістю VPN, ExpressVPN вдається мінімально впливати на швидкість вашого Інтернету, забезпечуючи безпеку та безпеку.

На додаток до великого списку розташування серверів, він підтримує широкий спектр пристроїв, включаючи маршрутизатори та Linux.

Пам’ятайте, ExpressVPN відомий своєю швидкою підтримкою клієнтів, коли вам це потрібно.

#2. NordVPN

NordVPN — це багатофункціональна мережа VPN із можливостями виявлення шкідливих програм і блокування трекерів.

Хоча він не пропонує цілодобову підтримку клієнтів, ви отримуєте багато пропозицій щодо послуги протягом року.

Ви також можете налаштувати його на маршрутизаторі або встановити на таких пристроях, як iOS, Android, Windows, macOS і Linux.

Підведенню

Якщо ви ніколи не користувалися спеціальним DNS або VPN, я пропоную вам почати з безкоштовного DNS, орієнтованого на конфіденційність, наприклад Cloudflare або Quad9. А потім досліджуйте інші доступні варіанти.

Якщо вам потрібні динамічні IP-адреси, ви можете вибрати варіанти, запропоновані вище.

Для користувачів, які хочуть розблокувати обмеження доступу до потокових служб, будь-якого Smart DNS має бути достатньо.

Але якщо вам потрібен повний захист вашої мережі та цифрової конфіденційності, VPN, як-от ExpressVPN, просто необхідно мати.

Далі ви також можете ознайомитися з найкращими VPN для бізнесу, щоб захистити свою мережу та дані.