SLR проти DSLR: у чому різниця?

| | 0 Comments| 10:25 PM
Categories:

Коли ви вперше займетеся фотографією, ви майже напевно почуєте про дзеркальну фотокамеру та її аналог DSLR. Незалежно від того, шукаєте ви придбати нове обладнання чи вам просто цікаво, варто дізнатися, чим ці дві моделі відрізняються.

Сьогодні ви дізнаєтесь про ключові відмінності між дзеркальними та дзеркальними фотоапаратами. Ми також визначимо найкращий вибір для ваших потреб.

Що таке дзеркальна камера?

SLR розшифровується як «single lens refleks», і ці камери використовують плівку для зберігання зображень. Але порівняно з першими плівковими камерами (і навіть багатьма моделями цифрових дзеркальних фотоапаратів), дзеркальні камери зазвичай досить компактні. З точки зору дизайну, вони дуже схожі на бездзеркальні камери (і на цій ноті вам також слід перевірити різницю між дзеркальними та бездзеркальними камерами).

Багато дзеркальних фотоапаратів вимагають фокусування на об’єкті вручну. Однак ви можете знайти деякі, які пропонують функції автофокусування. З багатьма дзеркальними камерами ви можете, як і цифрові дзеркальні камери, змінити об’єктив. Якщо ви плануєте використовувати інший об’єктив зі своїм дзеркальним фотоапаратом, ось на що слід звернути увагу, вибираючи об’єктив для своєї камери.

Що таке цифрова дзеркальна камера?

За допомогою цифрових дзеркальних фотоапаратів ви обробляєте свої зображення в постпродакшн за допомогою комп’ютера, а не в магазині чи студії. Незважаючи на те, що це стосується не всіх, у цифрових дзеркальних фотокамерах також зазвичай є більш громіздкий корпус, ніж у дзеркальних фотоапаратів.

Камери DSLR зараз є опорою у фотопросторі, і багато фотографів-початківців дивляться на них як на відправну точку. Але навіть незважаючи на те, що багато дзеркальних фотоапаратів вважаються камерами початкового рівня, ви все одно можете робити чудові знімки за допомогою бюджетних дзеркальних фотоапаратів.

SLR проти DSLR: які ключові відмінності?

Тепер, коли ви знаєте основи цифрових і дзеркальних камер, давайте подивимося на ключові відмінності між пристроями.

  Як використовувати Airtable для ефективного управління проектами

Як зберігаються зображення

Найбільша різниця між дзеркальними та дзеркальними камерами полягає в тому, як зберігаються зроблені вами фотографії. У дзеркальних фотоапаратах використовуються стрічки плівки, тоді як для дзеркальних фотоапаратів вам знадобиться карта пам’яті.

У разі використання рулонної плівки для дзеркальної фотокамери вам потрібно буде купувати плівку на основі ISO, яку ви плануєте використовувати (про це пізніше). Крім того, ви також маєте менше простору для маневру для редагування кольорів тощо на етапі пост-продакшну.

Ємності для зберігання

Загалом, за одну фотосесію можна зробити набагато більше фотографій на цифрову дзеркальну камеру. Обсяг картки пам’яті досить великий, але ви можете придбати такі, які дозволять зберегти понад 200 ГБ (що означає тисячі зображень).

З іншого боку, ви не можете видалити аналогові фотографії з дзеркальних фотоапаратів після того, як ви їх зробили. Багато рулонів плівки містять від 35 до 200 зображень — і, на відміну від SD-карт для цифрових камер, вам потрібно буде придбати нову плівку, коли ви витратите всю плівку.

Щоб допомогти вам робити кращі фотографії та економніше використовувати рулон плівки, прочитайте наш повний посібник із фотоплівки.

Вимоги ISO

Початківці користувачі дзеркальних фотоапаратів часто можуть відволіктися через різні вимоги ISO порівняно з цифровими дзеркальними фотокамерами. Коли ви фотографуєте за допомогою цифрової дзеркальної фотокамери, ви можете налаштувати ISO, як вважаєте за потрібне — незалежно від того, які налаштування були для інших зображень, зроблених на вашій SD-карті. Таким чином, ви можете зробити одне зображення з ISO 100, а наступне – з 400.

З дзеркальною камерою ви не маєте такої розкоші. Коли ви купуєте плівку в рулоні, ви помітите, що вона має певний ISO. Щоб отримати найкращі результати, вам доведеться налаштувати параметри камери. Пам’ятаючи про це, вам може бути важче користуватися дзеркальною фотокамерою в умовах слабкого освітлення.

Можливості витримки

Витримка, як і ISO, є основним компонентом трикутника експозиції у фотографії. Порівнюючи SLR і DSLR, важливо знати, які у вас є варіанти, оскільки різні ситуації вимагають різних налаштувань.

  10 найкращих блогів Java для програмістів усіх рівнів

Багато цифрових дзеркальних фотоапаратів дозволяють робити фотографії зі швидкістю до 1/4000 секунди, що корисно, якщо на знімку занадто багато світла та ви хочете уникнути перетримки. Наприклад, цей параметр може знадобитися вам у сонячний день, коли ви використовуєте ширшу діафрагму на своїх знімках. Залежно від вашого пристрою ви можете отримати довшу витримку до однієї секунди та менше, що ідеально підходить для фотографування з довгою витримкою.

Коли ви купуєте камеру DSLR, ви зазвичай отримуєте 1/1000 як найдовшу витримку. Але хоча це не так багато, як SLR, воно повинно бути достатньо хорошим у багатьох ситуаціях. Деякі дзеркальні камери дозволяють знімати на 1/2000. Minolta 9xi пропонує до 1/12000, але це аж ніяк не норма для дзеркальних камер.

Перегляд ваших фотографій після їх зйомки

Незалежно від того, чи ви новачок у фотографії, чи досвідчений професіонал, важливо переглядати свої фотографії після того, як ви їх зробили. Однак у цьому відношенні дзеркальні та дзеркальні фотоапарати різко відрізняються.

За допомогою камери DSLR ви можете відтворювати свої зображення, а також отримати їх попередній перегляд після зйомки. Крім того, у вас є можливість видаляти зображення з SD-карти без використання комп’ютера.

Коли ви користуєтеся дзеркальною фотокамерою, ви не можете знову переглядати свої фотографії, доки не обробите рулон плівки.

Запис відео

Пізніше багато фотографів також залучаються до відеозйомки, і є кілька навичок фотографії, які переходять у створення фільмів. Отже, вам слід подумати про можливості запису відео будь-якого пристрою, який ви отримаєте.

Дзеркальні камери дозволяють лише фотографувати. Однак цифрові дзеркальні фотокамери зазвичай також містять опцію для запису відео. Якість, яку ви отримаєте, залежить від обраної моделі, але ви повинні мати можливість знімати принаймні 1080p. Деякі цифрові дзеркальні камери пропонують роздільну здатність 4K.

SLR проти DSLR камери: яку мені купити?

Якщо ви хочете спробувати аналогову фотографію, дзеркальна фотокамера є очевидним переможцем. Ви також можете отримати міцну базу знань, оскільки вам потрібно буде більше зосередитися на освітленні.

  8 онлайн-генераторів метаописів для маркетологів

Але для багатьох фотографів-початківців DSLR часто є кращим вибором. Зробити якомога більше фотографій важливо, якщо ви новачок у цій справі, а простір для зберігання (а також можливість видаляти зображення) набагато кращий у цифровій дзеркальній фотокамері. Крім того, з часом рулон плівки може стати досить дорогим — це означає, що це не обов’язково чудовий довгостроковий бюджетний варіант.

Камери DSLR також краще, якщо ви хочете більше контролювати етап пост-продакшну, оскільки ви можете використовувати свої файли в програмах для редагування, таких як Lightroom, Capture One і Photoshop. Сказавши це, можна стверджувати, що з дзеркальною фотокамерою ви отримаєте більш унікальні результати.

Ключові висновки

  • Дзеркальні фотоапарати використовують плівку для зберігання зображень і вимагають ручного фокусування, тоді як цифрові дзеркальні камери обробляють зображення цифровим способом і часто мають функції автофокусування.
  • Камери DSLR мають більший об’єм пам’яті з картками пам’яті, що дозволяє зберігати більше фотографій і легко видаляти, тоді як дзеркальні камери потребують придбання нових рулонів плівки та пропонують обмежені можливості редагування.
  • Фотокамери DSLR пропонують більше контролю над настройками ISO та налаштуваннями витримки, що робить їх придатними для різних умов освітлення, тоді як дзеркальні камери мають обмежені параметри ISO та нижчу швидкість затвора.

Розуміння відмінностей між DSLR та SLR камерами

Хоча дзеркальні фотоапарати вже не такі популярні, як колись, розуміння різниці між дзеркальними та дзеркальними фотоапаратами все ще є хорошою ідеєю. Обидва чудово підходять для зйомки цікавих фотографій, але крива навчання часто стає крутішою, коли ви купуєте дзеркальну фотокамеру. Тим не менш, спробувати фотографувати так само цікаво, як це робили б багато людей до 21 століття.

Дзеркальні та дзеркальні фотоапарати відрізняються за параметрами ISO, способами зберігання зображень тощо. Ви завжди можете звернутися до цього посібника пізніше, якщо вам знадобиться оновити знання, але, сподіваюся, тепер ви зможете прийняти краще рішення про покупку.