Ryzen 4000: чи буде ваш наступний ігровий ноутбук AMD замість Intel?

| | 0 Comments| 4:30 AM
Categories:

AMD досягає успіхів у порівнянні з Intel у настільних комп’ютерах завдяки лінійці процесорів Ryzen 3000. Тепер компанія орієнтується на ультратонкі та високопродуктивні ноутбуки з новими мобільними процесорами Ryzen 4000 (процесори з інтегрованим графічним процесором).

AMD просувається на територію, контрольовану Intel

Ноутбуки є сегментом ПК, де домінує Intel, незважаючи на спроби AMD, Qualcomm та інших витіснити його. AMD реально не обігнать Intel найближчим часом, але компанія випускає APU, які працюють настільки ж високо або вище, ніж може запропонувати Intel.

Подібно до того, що відбувається на настільних комп’ютерах, нові процесори AMD загрожують знищити популярність Intel. Протягом 2020 року близько 100 ноутбуків з новими мобільними процесорами Ryzen 4000 вийдуть на наш шлях, і досить багато з них з’являться цієї весни. AMD хоче зробити шести- та восьмиядерні процесори з багатопоточністю нормою для ноутбуків. Це було б помітним підвищенням продуктивності порівняно з тим, що ви можете отримати зараз.

AMD проти Intel: Справжня битва починається

Як і на настільних комп’ютерах, AMD вважається недорогим варіантом для ноутбуків, тоді як більшість людей вибирають більш потужні та ефективні процесори Intel.

Цей імідж почав дещо змінюватися з появою мобільних процесорів Ryzen 3000, але він обіцяє зробити серйозний прогрес з новим набором APU AMD. Якщо припустити, тобто досвід використання Ryzen 4000 виправдовує ажіотаж.

Зараз восьмиядерні багатопотокові процесори не так поширені. Ви можете знайти їх у верхніх ешелонах процесорів Core i7 та Core i9, безумовно. Однак більшість ноутбуків – це процесори Core i3 і Core i5. У цьому діапазоні мобільні процесори Intel мають чотири ядра з до восьми потоків, з деякими варіантами з шести і шести потоками.

  10 швидких кроків для підвищення продуктивності ПК

Не зрозумійте нас неправильно, AMD також матиме процесори Ryzen 4000 з нижньою кількістю потоків і ядер. Наприклад, Ryzen 3 4300U матиме лише чотири потоки та чотири ядра. Однак більшість процесорів Ryzen 4000, які ми бачили досі, мають шість ядер, дванадцять потоків і вище.

Компанія також розширює свій портфель ноутбуків, обіцяючи близько 100 різних моделей ноутбуків, які з’являться на полицях магазинів протягом 2020 року. Це солідна цифра для AMD, особливо якщо кожна модель має кілька варіантів на основі Ryzen, щоб запропонувати різноманітні ціни.

Ryzen всередині

Отже, що таке процесори Ryzen 4000? По-перше, давайте уточнимо, що на даний момент планів щодо процесорів Ryzen 4000 для настільних ПК немає. Ryzen 3000 для настільних комп’ютерів ще відносно новий і досить успішний.

Мобільні APU Ryzen 3000 існують, але вони на покоління відстають від своїх настільних аналогів. Ryzen 4000 прагне закрити цю прогалину. Нові APU для ноутбуків використовують архітектуру ЦП Zen 2, як і Ryzen 3000, а також той самий 7-нм (нанометровий) процес. Це означає, що процесори для ноутбуків Ryzen 4000 мають бути більш ефективними та забезпечувати кращу продуктивність ядра порівняно з ядром у порівнянні з процесорами для ноутбуків Ryzen 3000.

Примітка: очікується, що чіпи Ryzen 4000 7 нм будуть порівнянними за продуктивністю з чіпами Intel Ice Lake 10 нм. Не зациклюйтеся на нанометровому розмірі, оскільки в наші дні це зазвичай вважається маркетинговим терміном.

AMD також пропонує технологію живлення SmartShift для високопродуктивних мікросхем Ryzen 4000 H-класу. SmartShift дозволяє APU розумно переміщувати потреби в живленні між центральним і графічним процесором залежно від того, яка частина системи потребує більше енергії в будь-який момент часу. Це може допомогти із загальною продуктивністю.

  Як написати програму Apple II BASIC у вашому веб-браузері

Одне, чого у Ryzen 4000 не буде, це підтримки PCIe 4. Ми очікуємо, що це тому, що вимоги до живлення та охолодження нового стандарту ще не роблять його практичним для ноутбуків.

Деякі питання також залишаються щодо споживання електроенергії. AMD нічого не оголосила про очікування терміну служби батареї, оскільки вона все ще налаштовує енергоспоживання, згідно з PCWorld. Незрозуміло, що з цим робити, але на CES 2020, згідно зі звітом PCWorld, виробники обіцяли час автономної роботи. Це трохи червоний прапор і говорить про те, що розумний крок — почекати і подивитися, що скажуть незалежні огляди третіх сторін про час автономної роботи, перш ніж брати ноутбук Ryzen 4000.

AMD сходить з розуму

Тепер давайте подивимося, що ми знаємо про чіпи Ryzen 4000.

По-перше, у нас є процесори TDP серії U на 15 Вт, які призначені для ультратонких ноутбуків. На вершині цього діапазону ми маємо Ryzen 7 4800U, восьмиядерний, шістнадцятипотоковий процесор з базовою частотою 1,8 ГГц, яка досягає 4,2 ГГц. Далі йде Ryzen 7 4700U, яка є восьмиядерною восьмипоточною моделлю з частотами, подібними до 4800U.

Тоді ми маємо шестиядерний дванадцятипоточний процесор у Ryzen 5 4600U; шестиядерний шестипотоковий Ryzen 5 4500U має базову частоту 2,3 ГГц і прискорення 4 ГГц; а також вищезгаданий чотириядерний чотирипотоковий Ryzen 3 4300U.

Для ноутбуків, яким потрібна краща продуктивність для таких завдань, як ігри та редагування відео, AMD випускає Ryzen 4000 H-Series. Ryzen 7 4800H — восьмиядерний, шістнадцятипотоковий процесор з базовою тактовою частотою 2,9 ГГц і підвищеною частотою 4,2 ГГц. І, нарешті, є шестиядерний дванадцятипотоковий Ryzen 5 4600H з базовою частотою 3 ГГц і підсиленням на 4 ГГц.

  Як читати дискету на сучасному ПК або Mac

Наскільки дорогими будуть ноутбуки Ryzen 4000?

Все це виглядає чудово, але якої ціни слід очікувати, коли ноутбуки почнуть випускатися? З огляду на типову стратегію AMD, процесори мають бути дешевшими, ніж аналогічні процесори Core, такі як 10 нм Core i7-1065G7 або 14 нм Core i9-9980HK. Поточні моделі ноутбуків з Core i9-9980HK часто коштують понад 2000 доларів, тоді як ноутбук з Core i7-1065G7 коштує від 600 до 1000 доларів, хоча деякі ігрові ноутбуки коштують набагато вище.

Якщо ноутбуки на базі AMD коштують приблизно так само, як Intel, то компанія не почне добре. Конфлікт у ціноутворенні – це протистояння, в якому AMD не виграє, принаймні поки.

Під час CES 2020 у січні компанія Lenovo продемонструвала свою серію Yoga Slim 7, яка має вийти в квітні, разом із попередніми цінами, що включають як Intel Ice Lake, так і Ryzen 4000. Ціна на 14-дюймовий Slim 7 з Ryzen 4000 починається від 850 доларів, а розкладачки Ice Lake починаються з 1210 доларів. Обладнання Тома. Це різниця приблизно в 360 доларів.

Якщо ціни від Lenovo є ознакою майбутніх подій, то ноутбук AMD — це звичайна стратегія забезпечення рівної чи кращої продуктивності, яка знижує ціну Intel. Ось у чому сила AMD у настільному комп’ютері — Ryzen 3000 пропонує солідну кількість ядер і продуктивність за нижчими цінами, ніж Intel — і те саме має бути з ноутбуками.

Якщо в 2020 році у нас на полицях магазинів з’являться однаково ефективні платформи процесора, у вас буде більше реального вибору для ноутбуків і кращий діапазон цін загалом.