RustRover – нове IDE для Rust від JetBrains

| | 0 Comments| 10:29 AM
Categories:

JetBrains відомий своїми спеціальними інтегрованими середовищами розробки (IDE). RustRover — їхній найновіший продукт, спрямований на мову програмування Rust.

Він підтримує мову програмування Rust та інші технології, включаючи Cargo, Web, TOML і базу даних.

Ця багатофункціональна IDE наразі знаходиться в загальнодоступній попередній версії. Тим не менш, він незабаром буде випущений як комерційна IDE, де ви матимете доступ до всіх інструментів, необхідних для керування своїми проектами Rust, включаючи редактор коду, компілятор, налагоджувач та інструменти для тестування, налагодження та розгортання.

Отже, навіщо чекати? Розглянемо RustRover докладніше.

Що таке Dedicated IDE і чому JetBrains створив її?

Спеціальна IDE пропонує функції, які підходять для певних мов. У цьому випадку мова йде про RustRover для мови програмування Rust. Вони відрізняються від багатомовних IDE, які підтримують кілька мов програмування, наприклад Visual Studio Code.

JetBrains відомий тим, що створює спеціальні IDE. RustRover — це їх спроба мови програмування Rust. Не можна заперечувати, що Rust стає популярним з кожним днем. Це мова програмування високого рівня, яка пропонує надійну модель програмування без помилок.

Отже, що станеться з уже існуючим плагіном Rust з відкритим кодом? Відповідно до офіційний допис у блозі, він існуватиме й надалі. Отже, якщо ви використовуєте плагін із CLion, ви можете продовжувати це робити без необхідності отримувати комерційну RustRover IDE.

Читайте також: Найкращі ресурси для вивчення Rust

RustRover: Огляд

Наразі RustRover перебуває в EAP (програма раннього доступу), тому будь-хто може завантажити його та спробувати. У цьому розділі розповідається про те, як встановити RustRover і про його перші враження.

Встановлення RustRover Preview

Щоб інсталювати RustRover, ви повинні спочатку завантажити останню версію попереднього перегляду з їх сайту, RustRover: Rust IDE від JetBrains. Після завантаження дотримуйтеся вказівок на екрані, щоб завершити встановлення. Для Windows він має чудовий майстер встановлення, який допоможе вам.

Під час встановлення ви можете налаштувати установку відповідно до ваших уподобань. Це дозволяє оновити змінну PATH, що зручно, якщо ви запускаєте Rust з командного рядка. Він також дає змогу створювати асоціації (.rs), оновлювати контекстне меню (Відкрити папку як проект) і створювати ярлик на робочому столі.

Це воно! Натисніть «Далі» та зачекайте кілька хвилин, поки інсталяція завершиться.

Примітка: перед використанням ви повинні прийняти Політику конфіденційності JetBrains.

Чистий інтерфейс і чудова настройка

RustRover має простий інтерфейс із мінімальними, але значущими параметрами. З основного інтерфейсу ви можете створювати нові проекти, відкривати існуючі або отримувати їх із систем контролю версій (VCS), таких як Git, Mercurial і Subversion.

  13 економічно ефективних платформ електронного маркетингу для блогерів

Чистий інтерфейс є Новий інтерфейс користувача JetBrains що мінімізує відволікання та підвищує продуктивність. Інтерфейс дозволяє більше зосередитися на коді, пропонуючи легкий доступ до ваших інструментів. Новий інтерфейс також можна налаштувати.

Ви також можете додавати облікові записи, зокрема GitHub, GitHub Enterprise і JetBrains Space.

Ви також побачите чудове бічне меню з багатьма параметрами. Наприклад, ви отримуєте список проектів, над якими працюєте. Крім того, він має спеціальну область для доступу до віддаленої розробки (наразі в бета-версії).

Ви можете отримати доступ до опцій віддаленої розробки, включаючи SSH, JetBrains Space і WSL.

Окрім цього, ви також отримуєте можливість налаштувати плагіни та навчитися.

Тут нас цікавить параметр Налаштувати. Прямо зараз у RustRover є обмежені кольорові теми (розширені налаштування дозволяють отримати доступ до більшої кількості тем із Marketplace). Ви можете встановити темний режим або подібний кольоровий режим під назвою «Дракула».

Якщо ви хочете синхронізувати все разом, ви можете скористатися «Синхронізувати з ОС». Наприклад, якщо ви використовуєте світлу тему у своїй ОС, вона зміниться на світлу тему в Rust.

Параметри спеціальних можливостей дозволяють установити розмір шрифту або налаштувати кольори для червоно-зеленого дефіциту зору. Нарешті, ви також можете налаштувати розкладку клавіш на свій смак за допомогою таких параметрів, як Windows, Emacs, Netbeans, Visual Studio Code тощо. Це допоможе вам швидко розпочати роботу з RustRover без необхідності налаштовувати його з нуля.

Розширені налаштування RustRover

Перш ніж ви подумаєте, що RustRover має обмежені параметри налаштувань, перегляньте «Усі налаштування». Це відкриває низку варіантів, за допомогою яких можна глибоко персоналізувати RustRover. Він пропонує більш тонкі параметри, які дозволяють змінити його зовнішній вигляд і поведінку.

Різні речі, які ви можете робити за допомогою розширених налаштувань Rust, включають:

 • Увімкніть або вимкніть параметри інтерфейсу користувача відповідно до ваших уподобань
 • Увімкнути та вимкнути новий інтерфейс користувача
 • Налаштуйте меню та панелі інструментів
 • Встановити кольори файлів
 • Встановити області
 • Налаштуйте сповіщення, швидкі списки та змінні шляху
 • Відредагуйте розкладку клавіш відповідно до ваших уподобань
 • Встановлюйте теми безпосередньо з Marketplace
 • Налаштуйте керування версіями на основі вашого проекту
 • Змініть налаштування збірки, виконання та розгортання
 • Налаштувати мови та фреймворки
  Як розблокувати шари в Adobe Photoshop

Ви також отримуєте доступ до інструментів, які дозволяють легко інтегрувати сторонні програми. Наприклад, ви отримуєте Rsync, Code With Me, Terminal, Database, SSH Terminal тощо.

Крім того, ви також можете налаштувати синхронізацію налаштувань, яка дозволяє зберігати всі ваші налаштування в обліковому записі JetBrains. Сюди входить резервне копіювання інтерфейсу користувача, налаштувань системи та коду, плагінів, розкладок клавіш та інструментів.

Ключові характеристики RustRover

У цьому розділі ми детально розглянемо ключові функції RustRover.

#1. Напишіть код швидше

Написання коду Rust вимагає ретельного мислення. Оскільки Rust дотримується моделі власності, ви повинні бути особливо уважними під час написання коду. Однак ви можете використовувати RustRover, щоб пришвидшити роботу, завдяки його чудовим функціям для швидшого написання коду. Ці функції включають:

 • Живі шаблони
 • Доповнення коду
 • Розумний рефакторинг
 • Швидкі виправлення та аналіз на льоту
 • Генерація коду

Ці функції мають велике значення під час роботи над складними проектами. Наприклад, ви можете кодувати швидше, додаючи такі деталі, як імпортування та відсутні поля, або автоматично заповнюючи відповідні імена в коді.

RustRover також пропонує швидкі виправлення, застосувавши ряд перевірок до вашого коду. Ці швидкі виправлення є чудовим способом автоматичного вирішення проблем.

#2. Підсвічування синтаксису, пошук коду та навігація

Легко читати та розуміти код із чудовими функціями підсвічування синтаксису. Підсвічувач синтаксису дозволяє дізнатися про різні розділи вашого коду, такі як змінні, функції, блоки, типи, макроси тощо. Ви також отримуєте повну інформацію про тип із підказками для вставок, що допоможе вам легко досліджувати свій код.

RustRover також пропонує зручну навігацію по кодовій базі. Ви можете виконати пошук коду за допомогою швидкого виділення.

#3. Швидкий доступ до документації

Коли ви кодуєте Rust у RustRover, ви отримуєте доступ до документації, заощаджуючи багато часу. Це також допоможе вам краще зрозуміти свою кодову базу. Це зручно, особливо для більшої кодової бази, де вам потрібно частіше звертатися до документації.

#4. Ринок плагінів

Сучасні IDE пропонують чудовий ринок. RustRover також постачається з одним із тисяч плагінів. Ці плагіни додають функції налаштування та пропонують варіанти інтеграції.

Наприклад, якщо ви хочете працювати з Kubernetes безпосередньо з RustRover, вам потрібно буде встановити плагін Kubernetes, або якщо вам подобається Vim, ви можете змусити RustRover діяти так само, встановивши IdeaVim, який надає вам доступ до механізму Vim.

  Як використовувати setTimeout() у JavaScript. Пояснення за 5 хвилин або менше

#5. Відмінна підтримка VCS/командна співпраця

RustRover створено з урахуванням командної співпраці. Ви можете налаштувати командну співпрацю з повною підтримкою VCS. Так, ви можете підключити Git/GitHub, Mercurial і Subversion. Крім того, ви можете використовувати Code With Me, спільну функцію JetBrains, яка дозволяє працювати з командами в режимі реального часу.

Ви також можете поділитися своєю конфігурацією проекту, щоб допомогти іншим налаштувати середовище проекту, перш ніж вони почнуть співпрацювати.

#6. Управління проектами та залежностями

RustRover полегшує керування проектами та пов’язаними з ними залежностями. Він повністю підтримує Cargo, Cargo.toml і скрипти збірки.

Ви також можете оновлювати версії безпосередньо з IDE і мати легкий доступ до зовнішніх інструментів для кращого керування проектами. Він також керує залежностями за допомогою легкого доступу до документації.

#7. Веб-підтримка

За допомогою RustRover ви можете створювати веб-додатки за допомогою Rust. Тут ви отримуєте доступ до HTTP-клієнта, Docker, бази даних та інших інтерфейсних технологій. Це спрощує налаштування веб-проекту.

HTTP-клієнт дозволяє надсилати HTTP-запити та аналізувати відповідь. З іншого боку, Docker дозволяє легко керувати своїми проектами та їх компонентами.

#8. Тестування та налагодження

RustRover не вимагає, щоб ви залишали його середовище, оскільки він пропонує повні параметри тестування та налагодження. Тут ви можете легко виконувати тестові запуски. Крім того, це дає змогу виконувати порівняльний аналіз профілюючи під час націлювання на різні платформи.

Щоб спростити тестування, ви також можете запускати конфігурації з повною підтримкою розробки програм CLI.

Висновок — чи є RustRover ідеальним Rust IDE?

RustRover — чудове середовище розробки Rust. Його публічний попередній перегляд дає вам чудове уявлення про те, що він пропонує. Отже, зараз саме час випробувати RustRover, перш ніж він стане комерційним (орієнтовна дата – вересень 2024 року). Після цього RustRover буде використовувати модель підписки, як і інші продукти JetBrains.

Однак ви можете продовжувати використовувати їхній плагін з відкритим кодом, який пропонує підтримку Rust. Тепер його підтримку буде скасовано, але вони прагнуть більше зосередитися на комерційному випуску RustRover.

Далі перегляньте найкращих хостинг-провайдерів серверів Rust.