RIP Windows 7: ми будемо сумувати за вами

| | 0 Comments| 3:26 PM
Categories:

Понад десять років після її випуску підтримка Windows 7 припиняється 14 січня 2020 року. Давайте поглянемо на те, що зробило Windows 7 такою чудовою і чому це чудова операційна система, яку ми запам’ятаємо на все життя.

Гідне оновлення з Windows XP

Windows 7 з’явилася 22 жовтня 2009 року, через вісім років після того, як Microsoft випустила Windows XP. Звичайно, Windows Vista була випущена між ними, але багато людей не оновлювалися до Windows Vista. Багато хто з нас у How-To Geek цього не зробили!

Windows XP була надійною операційною системою свого часу. Це була перша споживча версія Windows, заснована на ядрі Windows NT, і була значно стабільнішою, ніж попередня версія Windows ME. Але 2001 рік був іншим часом, ніж 2009 рік, і Windows XP стала довго в зубах.

Windows 7 була значним оновленням Windows XP. Навіть візуальні елементи були дуже важливими: зараз Windows XP, можливо, згадується з теплотою, але багато користувачів Windows критикували її за «вигляд Фішера Прайса» в той час. Windows 7 принесла Aero Glass, більш витончений прозорий вигляд, який багато користувачів Windows досі пропускають у Windows 10.

Так багато речей було покращено. Наприклад, Windows HomeGroup значно полегшила спільний доступ до файлів і принтерів порівняно з налаштуванням домашньої мережі в класичному стилі Windows XP. Windows 7 запропонувала добре підтримувану 64-розрядну версію. Була 64-розрядна версія Windows XP, але вона з’явилася пізніше, і нею користувалося набагато менше людей.

Windows 7 також була розроблена з першого дня для безпеки. Це легко забути, але початкові версії Windows XP були дещо вразливі до шкідливих програм, оскільки за замовчуванням відкривали критичні служби в Інтернеті. Це призвело до того, що «Надійні обчислення” і Windows XP Service Pack 2, який увімкнув брандмауер Windows за замовчуванням. Windows 7 була набагато безпечнішою з коробки.

Виконання обіцянок Windows Vista

Багато з найкращих функцій Windows 7 були зовсім не новими. Це були більш досконалі версії функцій, вперше представлених у Windows Vista, які багато користувачів ПК пропустили. Windows 7 зазнала серйозного полірування та доопрацювання багатьох функцій Windows Vista. Windows 7 була для Windows Vista, як Windows 10 для Windows 8.

  Як пропустити додавання PIN-коду під час налаштування Windows 10

Контроль облікових записів користувачів є однією з цих великих функцій. Зараз легко забути старі погані часи, але багато людей використовували Windows XP з обліковими записами адміністратора, а все програмне забезпечення постійно працювало з правами адміністратора. Windows XP теоретично дозволяє використовувати стандартний обліковий запис користувача з обмеженими дозволами, але багато програм не підтримували його. Контроль облікових записів користувачів упростив спосіб надання доступу адміністратора, і тепер типові настільні програми Windows запускаються з нижчими рівнями дозволів, за винятком випадків, коли вони потребують повного доступу до вашої системи. Це чудово для безпеки, оскільки обмежує шкоду, яку запущені програми можуть завдати вашій системі, особливо якщо вони зламані.

Це було покращення Windows Vista, але багато програм не були розроблені для цього в ту епоху. У перші дні Windows Vista UAC був грубим. Нова модель графічного драйвера також була представлена ​​в Windows Vista, але виробникам знадобився деякий час, щоб стабілізувати свої графічні драйвери.

Ці проблеми з прорізуванням зубів були виправлені в Windows Vista до запуску Windows 7. Windows 7 отримала вдосконалені версії всіх цих важливих функцій, а операційна система була стабільною та швидкою в перший день.

Пліт, за який можна чіплятися в епоху Windows 8

Windows 8 вийшла через три роки після Windows 7, і саме тоді ми почали цінувати Windows 7 ще більше.

У той час бачення Microsoft було пов’язано з сенсорними екранами. Windows 8 не містила меню «Пуск» і змушувала вас завантажуватися в повноекранному середовищі «Metro». Навіть на настільних комп’ютерах Microsoft вважала, що майбутнє за величезною повноекранною програмою «Metro». Кому взагалі потрібні Windows в операційній системі під назвою Windows?

Користувачі Windows відмовилися, і багато з найбільш божевільних змін — наприклад, відсутність меню «Пуск» — були швидко повернуті в Windows 8.1. Інші зміни, як-от можливість запускати ці програми нового стилю у вікнах робочого столу, матеріалізувалися в Windows 10.

Але, хоча Windows зазнавала найбільш травматичних змін за десятиліття, більшість користувачів Windows не пропустили жодного удару. Ми всі мали Windows 7, за яку треба було триматися. Шалені зміни в Windows 8 не мали значення. Насправді більшість людей пропустили Windows 8 і відразу перейшли до Windows 10.

  Як приховати програми за допомогою комбінації клавіш у Windows 10

Операційна система з простішого часу

Використання Windows 7 схоже на використання операційної системи з простішої епохи.

Наприклад, Solitaire на Windows 7 — це просто настільна програма, яка грає в пасьянс. На відміну від сучасної версії Solitaire від Microsoft, ви не знайдете жодної відеореклами чи платних щомісячних підписок у Solitaire на Windows 7.

Windows 7 має автоматичні оновлення, але не автоматичні примусові оновлення, які ви не можете вимкнути. Це, на щастя, те, від чого Microsoft відійшла. Тепер ви маєте набагато більше контролю над оновленнями Windows 10.

Windows 7 також не отримує масових оновлень кожні шість місяців. Знову ж таки, це також те, від чого Microsoft відходить. Оновлення Windows 10 за листопад 2019 року було найменшим і найкращим.

У Windows 7 реклама мінімальна — чи була якась реклама в Windows 7? — тоді як Windows 10 наповнена рекламою всього, від Minecraft до Office 365 і Microsoft Rewards.

Windows 7 також не встановила Candy Crush автоматично після того, як ви його налаштували. А Windows 7 не використовувала темні шаблони, щоб обманом створити обліковий запис Microsoft — вона навіть не дозволяла ввійти за допомогою облікового запису Microsoft. Ваші облікові записи завжди були локальними.

Не дивно, що так багато людей не хочуть оновлюватися з Windows 7 до Windows 10, навіть якщо Windows 7 завершила свою офіційну підтримку.

Тож чому ми рекомендуємо оновлювати?

Ми могли б нескінченно згадувати про Windows 7, і ми будемо згадувати це з теплотою. Але, незважаючи на все це, ми все одно рекомендуємо залишити Windows 7 після того, як Microsoft відмовиться від неї.

Якщо ви хочете й надалі використовувати Windows, вам слід оновитися до Windows 10. Оновлення безпеки необхідні для безпеки в Інтернеті, і Windows 10 отримує їх, а Windows 7 — ні. Багато недоліків, виявлені в Windows 10, також стосуються Windows 7. Зловмисники почують про них і можуть почати атакувати ці вразливі системи Windows 7. З часом у Windows 7 з’являться нові відомі недоліки.

  Що робити, якщо клавіатура або миша Windows 10 не працюють

Виробники апаратного забезпечення також підтримують Windows 10 замість Windows 7. Це стане актуальнішим після дати закінчення підтримки. Навіть компанії, що займаються програмним забезпеченням, одного дня припинять випуск нових версій своїх веб-браузерів та іншого програмного забезпечення для Windows 7.

Хоча з Windows 10 легко зосередитися на мінусах, є багато позитивних моментів. Багато роботи було втрачено, щоб зробити Windows 10 (і Windows 8 раніше) безпечнішою та швидшою. Наприклад, якщо у вас старіший процесор, він працюватиме краще в Windows 10, ніж у Windows 7, завдяки більш оптимізованим виправленням для усунення недоліку Spectre у цій більш сучасній операційній системі.

Windows 10 має в основному ті ж вимоги до обладнання, що і Windows 7, і працюватиме на вашому існуючому комп’ютері.

Ви можете вимкнути вбудовану рекламу Windows 10, хоча це більше роботи, ніж має бути. Ви також маєте набагато більше контролю над оновленнями, і Microsoft, здається, уповільнює та покращує ці оновлення Windows.

Вам не потрібно використовувати Windows 10

І якщо ви не хочете продовжувати використовувати Windows, у вас є більше можливостей, ніж будь-коли! Від комп’ютерів Mac до Chromebook і iPad до настільних комп’ютерів Linux – існує так багато надійних обчислювальних платформ. Оскільки Інтернет є важливішим, ніж будь-коли, такі платформи, як Chrome OS і Linux, дуже зручні для використання.

Так, ви можете запускати Chrome (або Firefox) і робити все, що Chrome (або Firefox) робить у Linux, включаючи перегляд Netflix та інших потокових служб.

Ми не намагаємося продати вам Windows 10 тут — ми просто вважаємо, що настав час користувачам Windows 7 оновити до сучасної платформи, яка підтримується виправленнями безпеки та оптимізована для використання з найновішим обладнанням. Настав 2020 рік, і ера Windows 7 підійшла до кінця.

Однак, якщо ви хочете оновитися до Windows 10, ви все одно можете безкоштовно отримати Windows 10 на ПК з Windows 7 або Windows 8. Ми не знаємо, чи припинить Microsoft цю пропозицію після того, як компанія офіційно припинить підтримку Windows 7 14 січня 2020 року.