Raspberry Pi 5 оголошено про запуск у жовтні

| | 0 Comments| 8:15 AM
Categories:

Raspberry Pi Ltd анонсувала свою нову флагманську модель Raspberry Pi 5, яка вийде наприкінці жовтня у версіях 4 ГБ і 8 ГБ. Плати Pi 5, доступні для попереднього замовлення, коштують лише на 5 доларів більше, ніж еквівалентні моделі Pi 4, тобто 60 і 80 доларів відповідно.

Новий одноплатний комп’ютер має набагато більшу обчислювальну потужність, а також купу абсолютно нових функцій, включаючи роз’єм PCIe і кнопку живлення, про яку давно мріяли. Давайте поглянемо.

Чим відрізняється Raspberry Pi 5?

Перш за все, як зазначено в офіційному повідомленні на Блог Raspberry Pi, Pi 5 може похвалитися новою, набагато потужнішою системою на чіпі. Broadcom BCM2712 базується на 64-розрядному чотирьохядерному процесорі Cortex-A76, що працює на частоті 2,4 ГГц, із загальним об’ємом кешу 4 МБ. Графічний процесор також був оновлений до VideoCore VII, який підтримує OpenGL ES 3.1 і Vulkan 1.2.

  8 найкращих програм факсу для iPhone у 2022 році

SoC підтримується новою мікросхемою введення-виведення, розробленою інженерами Raspberry Pi: RP1. Це обробляє більшість вводу/виводу, включаючи контакти GPIO та USB, знімаючи навантаження з головного процесора. Підсумок полягає в тому, що Raspberry Pi 5 може працювати в три рази швидше, ніж Pi 4, що робить його порівнянним з іншими SBC, щоб використовувати, коли вам потрібна додаткова обчислювальна потужність.

Нові функції Raspberry Pi 5

Автор зображення: Raspberry Pi

Хоча плата має такі ж розміри, як і її попередники, Raspberry Pi 5 якимось чином містить дивовижну кількість додаткових функцій. Деякі ключові доповнення:

  • Шина PCI Express 6.0 (для підключення накопичувачів M.2 через окремий адаптер)
  • Годинник реального часу (з роз’ємом для резервного живлення від акумулятора)
  • Подвійний CSI/DSI (кожний з них можна використовувати для підключення модуля камери або дисплея)
  • Роз’єм вентилятора (для вбудованого вентилятора в корпус Pi 5 або додаткового аксесуара Active Cooler)
  • Роз’єм UART (для автономного налагодження)
  • Мікросхема керування живленням Renesas/Dialog DA9091
  • Кнопка живлення
  Як налаштувати Webmin на сервері Ubuntu

Одне несподіване упущення — це відсутність опції зберігання eMMC. 3,5-мм аудіо/композитний відеопорт також зник.

Оновлення попередніх функцій включають 4 ГБ або 8 ГБ високошвидкісної (4267 МГц) оперативної пам’яті LPDDR4X. Подвійні порти micro-HDMI тепер також можуть виводити відео зі швидкістю 60 кадрів в секунду на двох дисплеях одночасно (з 30 кадрів в секунду). Ось ключові характеристики:

Процесор

Broadcom BCM2712 SoC з 64-розрядним чотирьохядерним процесором Cortex-A76 на 2,4 ГГц

GPU

Графічний процесор VideoCore VII на 800 МГц

I/O

Мікросхема Raspberry Pi RP1, 40-контактний GPIO

ОЗП

4 ГБ/8 ГБ LPDDR4X SDRAM на 4267 МГц

Зберігання

microSD (підтримується високошвидкісний SDR104)

Відеовихід

2 × порти micro-HDMI (підтримує до 4Kp60)

Порти/роз’єми

2 × USB 3.0, 2 × USB 2.0, 2 × mini CSI/DSI (для камери або дисплея), Gigabit Ethernet, PoE (для PoE+ HAT), PCIe (для M.2 HAT), вентилятор, UART, акумулятор RTC

  Як робити знімки екрана на iPhone X, XR, XS і XS Max

Бездротове підключення

Бездротовий зв’язок 802.11b/g/n/ac, Bluetooth 5.0

потужність

27 Вт, 5 В/5 А, рекомендується блок живлення USB-C, мінімум 5 В/3 А

Щоб полегшити охолодження, роз’єм вентилятора плати можна використовувати для живлення вентилятора, вбудованого в корпус Raspberry Pi 5, або аксесуару Active Cooler.

Raspberry Pi 5 Powerhouse

Довгоочікуваний Raspberry Pi 5, доступний для попереднього замовлення у звичайних торгових посередників Pi, і запущений 23 жовтня, схоже, стане багатофункціональним і потужним SBC за невеликі гроші.

Це має виявитися особливо корисним для проектів, які вимагають додаткової обчислювальної потужності, наприклад у сферах ШІ та машинного навчання.