PlayStation Plus проти Xbox Game Pass: що краще?

Сервіси потокової передачі «все, що ти можеш», такі як Netflix і Spotify, значною мірою замінили володіння медіа у сферах кіно та музики, і відеоігри також повільно рухаються до цього нового стандарту. І Sony, і Microsoft пропонують власні послуги підписки на ігри у формі PlayStation Plus і Xbox Game Pass відповідно.

Давайте порівняємо PS Plus і Xbox Game Pass, щоб побачити, яка пропонує краще співвідношення ціни та якості. З огляду на те, наскільки поширені ці послуги, вони можуть стати визначальним фактором, яку консоль ви вирішите придбати.

Основи PlayStation Plus

Пропозиція підписки на ігри від Sony зазнала деяких змін. Першою формою була PlayStation Now, яка була запущена на початку 2015 року. Це була окрема підписка, яка дозволяла транслювати сотні ігор на сучасних консолях за всю історію PlayStation, а також багато нових ігор, доступних для завантаження.

У червні 2022 року PlayStation Plus розширилася до трьох рівнів: Essential, Extra та Premium. Essential такий самий, як і оригінальний план PS Plus.

PS Plus Extra надає доступ до сотень ігор для PS4 і PS5 через каталог ігор. Ubisoft+ Classics також включено, що дозволяє грати в деякі з найкращих ігор Ubisoft без додаткових витрат. Усе це можна завантажити.

PS Plus Premium включає все, починаючи з нижчих рівнів, а також трансляцію ігор, яка була частиною PlayStation Now (цю послугу зараз припинено). Sony називає це Classics Catalog, у якому представлені назви від PS3 і раніших версій. Більшість із них доступні для завантаження, хоча вам потрібно буде транслювати ігри для PS3, оскільки нові консолі PlayStation несумісні з архітектурою PS3. Premium також дозволяє вам транслювати деякі інші ігри з каталогу, якщо ви не хочете їх завантажувати.

Щоб дізнатися більше, перегляньте наш путівник по рівнях PlayStation Plus.

У деяких регіонах, де трансляція ігор недоступна, наприклад в Австралії, Індії, Новій Зеландії та Південній Африці, найвищий рівень натомість називається PlayStation Plus Deluxe. Це має ті ж переваги, що й Premium, крім потокового передавання.

Усі рівні PlayStation Plus доступні для користувачів PS4 або PS5. Якщо ви виберете PS Plus Premium, ви також зможете транслювати сумісні ігри на свій ПК.

Для потокової передачі вам потрібне підключення до Інтернету, яке витримує це — Sony рекомендує принаймні 5 Мбіт/с. Потокове передавання часто дає гіршу продуктивність порівняно із завантаженням ігор; будьте готові до нижчої роздільної здатності та/або частоти кадрів, затримки введення та меншої кількості параметрів звуку.

Завантаження за допомогою PlayStation Plus

Як згадувалося вище, більшість ігор, що входять до складу PlayStation Plus Extra та Premium, доступні для завантаження. Це дає вам змогу насолоджуватися іграми так, якби ви їх купували звичайно. Ви можете заробляти трофеї, а також доступна багатокористувацька онлайн-гра.

Коли ви завантажуєте гру, вона виводиться в повній роздільній здатності. Ви можете придбати DLC для гри, використовувати будь-які включені режими PS VR і отримати доступ до подібних додаткових функцій.

Ви можете завантажувати стільки ігор, скільки у вас є місця, але ваша система перевірятиме PSN кожні сім днів, щоб переконатися, що ваша підписка все ще дійсна. Якщо ви довго не підключаєтеся, ви не зможете користуватися завантаженими іграми, доки не підключитесь до мережі.

PlayStation Plus Premium на ПК

PlayStation Plus Premium також працює на ПК з Windows, незалежно від того, чи є у вас консоль PlayStation. Якщо ви граєте як на ПК, так і на консолі, ви можете отримати доступ до збережених даних на обох завдяки хмарному сховищу.

Щоб почати, вам знадобиться обліковий запис PSN і безкоштовна програма для ПК PS Plus; ви можете завантажити це на Сторінка Sony PlayStation Plus для ПК. Перегляньте інформацію про системні вимоги внизу цієї сторінки. Якщо ви граєте в інші ігри на своєму комп’ютері, у вас не повинно виникнути проблем із цим.

Хоча Sony повідомляє, що для гри на ПК потрібен контролер DualShock 4, люди повідомляють, що інші сумісні з ПК геймпади, такі як контролер Xbox, також будуть працювати. Однак ви не зможете використовувати спеціальні функції DS4, наприклад сенсорну панель або елементи керування рухом.

Майте на увазі, що ви не можете завантажити ігри PS Plus на свій ПК. PS Plus Premium також наразі не підтримує потокове передавання назв PS5, хоча Sony провела бета-тестування цієї функції.

Основи Xbox Game Pass

Xbox Game Pass доступний для Xbox One і Xbox Series X|S. На ПК з Windows 10 і 11 він називається PC Game Pass.

Game Pass для Xbox є досить простим, особливо порівняно з дещо заплутаними рівнями PlayStation Plus. Він пропонує назви з усіх поколінь Xbox. Ви можете завантажити скільки завгодно назв, якщо у вашій системі достатньо місця; подумайте про додавання пам’яті до свого Xbox, якщо вам потрібно більше місця.

Окрім завантаження ігор, ви можете транслювати багато ігор Xbox Game Pass, щоб насолоджуватися ними, не встановлюючи файлів і не займаючи місце на консолі.

Ваша консоль повинна кожні 30 днів перевіряти доступ до Xbox Live, щоб переконатися, що ваша підписка на Game Pass досі дійсна. Ігри регулярно приєднуються до Game Pass і залишають його, але як передплатник ви отримуєте знижку, якщо ви вирішите купити гру в каталозі (або її DLC), щоб зберегти.

Примітно, що у вересні 2023 року Microsoft скасувала давню назву Xbox Live Gold і замінила її на Game Pass Core. Цей базовий рівень сервісу дозволяє грати в платні багатокористувацькі ігри онлайн та надає вам доступ до невеликої бібліотеки ігор, яка набагато менша за основний список Game Pass.

Перегляньте наше порівняння PS Plus Essential і Game Pass Core, щоб отримати повну інформацію про базові плани; ми зосередимося на вищих рівнях нижче.

Xbox Game Pass для ПК

Коли ви реєструєтеся в Game Pass, вам потрібно буде вибрати, чи хочете ви підписатися на консоль чи ПК або обидва. На відміну від PS Plus, ви не обов’язково отримуєте повний доступ до послуги на обох платформах за одну підписку. Для доступу до бібліотеки як на консолі, так і на ПК потрібен дорожчий Xbox Game Pass Ultimate. (Ultimate також надає вам доступ до багатокористувацької онлайн-ігри на консолі.)

Каталог ігор відрізняється в залежності від платформи. Деякі ігри доступні як на Xbox, так і на ПК, а інші підтримують лише ту чи іншу платформу. В іншому випадку PC Game Pass працює так само, як Xbox Game Pass — необмежений доступ до завантаження стільки, скільки вміщається на вашому комп’ютері, а також підтримується потокове передавання.

Вам потрібно буде завантажити Програма Xbox для Windows щоб скористатися перевагами Game Pass на ПК. На відміну від PS Plus, вам не потрібен контролер, щоб грати в ці ігри. Версії для ПК створено для ПК, а не для потокового передавання, тому вони керуються за допомогою миші та клавіатури. Це може бути не оптимальним методом для всіх ігор, наприклад платформерів, тому багато ігор також пропонують повну підтримку контролера.

Xbox Cloud Gaming

Якщо у вас Xbox Game Pass Ultimate, у вас також є можливість транслювати більшу частину каталогу Game Pass. Це працює на консолях iPhone і iPad, Android, ПК і Xbox, дозволяючи вам вибрати, як ви хочете грати.

Перегляньте наш вступ до Xbox Cloud Gaming, щоб дізнатися, які пристрої сумісні та як це працює. У більшості випадків для досягнення найкращих результатів вам знадобиться контролер, хоча деякі ігри підтримують сенсорне керування. Вам також знадобиться потужне мережеве з’єднання — Microsoft рекомендує Wi-Fi 5 ГГц або мобільне з’єднання зі швидкістю принаймні 10 Мбіт/с.

PlayStation Plus проти Xbox Game Pass: ціни

Кожен з трьох рівнів PlayStation Plus має різну вартість, з можливістю оплати за один, три або 12 місяців. Зверніть увагу, що в середині 2023 року Sony значно підвищила ціну кожного рівня:

 • PlayStation Plus Essential: 9,99 дол. США на місяць, 24,99 дол. США на квартал або 79,99 дол. США на рік
 • PlayStation Plus Extra: $14,99/місяць, $39,99/квартал або $134,99 на рік
 • PlayStation Plus Premium: $17,99/місяць, $49,99/квартал або $159,99 на рік

Для Xbox Game Pass ціни розбиваються таким чином:

 • Game Pass Core: $9,99/місяць або $59,99/рік
 • Game Pass для консолі: $10,99/місяць
 • PC Game Pass: $9,99/місяць
 • Game Pass Ultimate: $16,99

Як згадувалося, Ultimate надає вам повний доступ до Game Pass як на ПК, так і на Xbox. Він також включає консольний онлайн-мультіплеер для платних ігор, для яких інакше потрібен був би Game Pass Core.

Вам також знадобиться Ultimate для трансляції ігор на будь-якій сумісній платформі. І PC Game Pass, і Ultimate також включають EA Play, додаючи найкращі назви від видавця до існуючої бібліотеки Game Pass.

Якщо ви граєте в ігри як на Xbox, так і на ПК, Ultimate — чудова пропозиція.

Каталоги PS Plus і Xbox Game Pass, порівняння

Жодна з цих послуг не коштувала б вашого часу, якби пропоновані ігри були кепськими. На щастя, обидві платформи пропонують широкий вибір ігор, і постійно з’являються нові. Однак ігри іноді видаляються з обох.

Майте на увазі, що якщо гра зникне з каталогу будь-якої служби, ви не зможете грати в неї, якщо не купите її на диску або в цифровому вигляді. Ваші збережені дані та будь-який DLC, який ви придбали для гри, залишаться, але ви не зможете використовувати їх, доки не станете власником гри.

Каталог ігор PS Plus

На момент написання статті в каталозі ігор представлено понад 500 ігор для підписників Extra. Більшість із них — ігри для PS4, хоча до них також додається все більше ігор для PS5.

Деякі ігри залишаться в осяжному майбутньому, а інші регулярно замінюються. Слідкуйте за змінами в блозі PlayStation та соціальних мережах PlayStation.

Деякі з найпопулярніших назв, які пропонуються на момент написання статті, включають:

 • Селеста
 • Мертвий при денному світлі
 • Demon’s Souls (PS5)
 • Devil May Cry 5: Спеціальне видання (PS5)
 • Final Fantasy VII Remake Intergrade (PS5)
 • Привид Цусіми: режисерська версія
 • Людина-павук Marvel: Майлз Моралес
 • Легенди Реймана
 • Повернення (PS5)
 • Spiritfarer
 • Ефект тетрісу
 • Uncharted: Legacy of Thieves Collection (PS5)

Якщо ви виберете PS Plus Premium, ви також матимете доступ до класичного каталогу. Він містить додаткові ~400 ігор із систем PS1, PS2, PS3 та PSP. Найбільше тут представлена ​​PS3.

Див повний список ігор для PS Plus щоб переглянути все, що пропонується.

Хоча PS Plus пропонує більше ігор, ніж Xbox Game Pass, у ньому бракує багатьох вбивчих ігор. Примітно, що абсолютно нові ексклюзиви для PS5 не з’являються на PS Plus у перший день, тому великі релізи, як-от ремейк The Last of Us Part I, все ще потребують окремої покупки навіть для передплатників.

Тут, безумовно, є у що пограти, але вам також доведеться розкопати багато філера. Ймовірно, ви будете розчаровані, якщо шукатимете швидкий доступ до всіх найкращих хітів PlayStation.

Каталог Xbox Game Pass

На момент написання цієї статті Xbox Game Pass має понад 470 ігор, доступних для консолі, і понад 440 для ПК (багато з них є на обох).

Деякі основні назви включають:

 • Halo: The Master Chief Collection
 • Hitman: World of Assassination
 • Doom Eternal
 • Forza Horizon 5
 • Minecraft
 • Море злодіїв

Див повний список ігор Xbox Game Pass для більш.

Ви помітите, що в Xbox Game Pass є новіші гучні ігри, ніж у PS Plus; це тому, що всі ігри Xbox Game Studios надходять у Game Pass у день їх випуску. Це стосується, наприклад, Grounded і Halo Infinite.

Низка придбань Microsoft також приносить велику користь Game Pass. Наприклад, оскільки Microsoft володіє Bethesda, такі серії, як Fallout і The Elder Scrolls, добре представлені в Game Pass.

PS Plus і Xbox Game Pass: грайте далі

Ми розглянули як PlayStation Plus, так і Xbox Game Pass. Зрештою, яка послуга для вас краща, залежить від ігор, у які ви хочете грати. Якщо ви гравець на ПК і бажаєте отримати доступ до ексклюзивів PlayStation, не купуючи PS4 або PS5, тоді PS Plus має найбільше сенсу. Для тих, хто грає як на Xbox, так і на ПК, Xbox Game Pass Ultimate, безумовно, найкращий варіант.

Загалом ми б сказали, що Xbox Game Pass має перевагу завдяки зосередженості на якості, а не на кількості. Отримати релізи високого рівня в перший день — це величезна привабливість, і сервіс має більше ігор, у які більшість людей дійсно хочуть грати. Якщо ви не впевнені, уважно перегляньте обидві бібліотеки та подивіться, яка з них вам більше подобається.

Game Pass Ultimate коштує дорожче, ніж PS Plus Premium, навіть після підвищення ціни на останній. Але якщо ви продаєтеся на послуги «все, що можете грати», підхід Microsoft, здається, майбутнє ігор.