Nvidia каже, що ШІ вб’є кодування, але ось 5 причин, чому це неправильно

Ключові висновки

  • Генеральний директор Nvidia стверджує, що штучний інтелект замінить людське програмування, тому більше не потрібно його вчити.
  • Однак ШІ не завжди ідеальний; людський нагляд має вирішальне значення для вдосконалення та покращення якості коду.
  • Крім того, програмісти пропонують навички вирішення проблем і адаптивність, яких не вистачає штучному інтелекту, тоді як уміння реагувати на відгуки користувачів і технологічні тенденції переважають над ефективністю штучного інтелекту.

Генеральний директор Nvidia заявив, що ми не повинні навчати дітей програмуванню, оскільки штучний інтелект зробить всю важку роботу за них. Хоча це правда, що штучний інтелект може бути найкращим другом програміста, люди все одно повинні навчитися програмувати, незалежно від того, скільки коду, згенерованого штучним інтелектом, вони зрештою використають — з кількох причин.

Що сказав генеральний директор Nvidia про ШІ та програмування?

На Всесвітньому урядовому саміті 2024 року в Дубаї генеральний директор Nvidia Дженсен Хуанг заявив, що, на його думку, немає сенсу навчати людей програмувати, оскільки найближчим часом усе програмування виконуватиме ШІ:

Наша робота — створити таку обчислювальну технологію, щоб нікому не довелося програмувати. І що мова програмування — людська. Кожен у світі тепер програміст. Це диво штучного інтелекту.

Хоча ШІ може генерувати робочі блоки коду, є аргументи, що людям не потрібно вивчати основи програмування, якщо вони хочуть створювати програми.

  Аналіз безпеки, продуктивності та WordPress 1 мільйона найкращих сайтів

Наскільки хороший штучний інтелект у програмуванні?

Перш ніж ми зможемо розібрати заяву Дженсена, ми повинні поглянути на те, що спонукало його сказати це в першу чергу.

Моделі ШІ в Інтернеті можуть допомогти вам у програмуванні. Моделі загального використання, такі як ChatGPT, можуть це зробити, але ви можете використовувати спеціальну модель, наприклад CodeGPT, призначену для обробки програмних запитів.

Денис Куря/MakeUseOf

Загалом ці моделі ШІ чудово справляються з перетворенням підказок у код. Його головна сильна сторона, про яку Дженсен згадує вище, полягає в тому, що вам не потрібно знати програмування, щоб генерувати код за допомогою ШІ. Просто скажіть, що ви хочете, англійською мовою, скопіюйте та вставте результати, і ви (в ідеалі) отримаєте безпомилковий код, який виконує те, що ви просили.

Чому Nvidia помиляється, не навчаючи дітей програмуванню

Городенкова/Shutterstock

Хуан висловив чудову думку, і його заява ґрунтується на реальних доказах. Однак є багато причин продовжувати навчати людей програмувати.

1. Код штучного інтелекту все ще вимагає знань, щоб перевірити наявність помилок

ШІ-код часто може працювати без генерування помилки, але він не ідеальний. Навчання програмуванню дає вам знання, необхідні для вдосконалення та відточування коду, створеного ШІ. Як ми зазначаємо в нашому вищевикладенні CodeGPT:

Отже: CodeGPT може писати код, але ви повинні бути обережними, оскільки це не завжди дає вам найкращий результат. Те, що ви отримуєте, може бути схильним до помилок і не відповідати найкращим практикам. Щоразу, коли ви використовуєте CodeGPT або будь-який інший інструмент на основі штучного інтелекту для написання коду, намагайтеся спочатку зрозуміти, що робить код. Не просто копіюйте та вставляйте.

  7 найкращих інструментів доставки електронної пошти, щоб отримати максимум від вашої електронної кампанії

Це не просто випадок помилок; також потрібно зробити код читабельним для людей і переконатися, що він відповідає основним принципам програмування, які повинен знати кожен програміст. Якщо ви сліпо додаєте код, згенерований штучним інтелектом, ви ризикуєте створити великий безлад коду, який важко розплутати, або, що ще гірше, уразливості у вашому програмному забезпеченні, веб-сайті тощо.

2. Програмісти можуть застосовувати досвід для вирішення проблем краще, ніж ШІ

Програмісти врешті-решт намагаються вирішити проблему. Незалежно від того, чи створюють програму для себе чи для клієнта, вони повинні знайти найкращий спосіб втілити концепцію в реальність за допомогою коду.

Оскільки програмісти набувають досвіду створення програм, вони можуть краще уявити, як проект переходить від креслення на папері до функціональної програми. Чат-боти штучного інтелекту не мають такого самого рівня підготовки, щоб вчитися на попередніх проектах і застосовувати те, що вони навчилися, для кращої роботи в майбутньому.

3. Програмісти можуть краще вдосконалювати код, щоб відповідати вимогам користувачів

Якщо ви створюєте програму для когось іншого, є хороший шанс, що вони отримають відгуки. Це природна частина зворотного процесу, який гарантує, що клієнт отримує потрібний продукт.

Якщо програму закодувала людина, вона може самостійно реалізувати будь-який відгук і надіслати другу версію, продовжуючи цю тенденцію, доки вона не стане такою, як хоче клієнт. Однак, якщо хтось застряг із кодом, створеним штучним інтелектом, найкраще, що вони можуть зробити, це попросити штучний інтелект зробити налаштування та сподіватися, що штучний інтелект обробить їхній запит належним чином (і знову ж таки, без помилок, переписуючи вже корисні частини коду) , введення вразливостей тощо).

  Як ChatGPT може допомогти покращити ваше життя на побаченнях

Моделі AI отримують свої знання з уже існуючих даних. Це робить їх справді вправними у відтворенні речей із матеріалів, які вже є в Інтернеті, але не настільки вміють розуміти новітні технології та тенденції.

Програмісти завжди можуть бути в курсі останніх розробок обраної ними мови та впроваджувати їх у свій код. Вони також розуміють, які мови найкраще підходять для вирішення яких завдань, і можуть змінити мову, яка використовується, коли хтось впадає в немилість.

5. Програмісти можуть відповідати на термінові запити на виправлення швидше, ніж ШІ

Нарешті, якщо з кодом щось піде не так, це потрібно виправити комусь із знаннями програмування. У випадку експлойту нульового дня час має суттєве значення; проблему потрібно виявити та виправити якомога швидше.

Немає значення, написаний код людиною чи штучним інтелектом; обидва сприйнятливі до помилок. Однак тому, хто розуміється на коді, буде легше знайти та зрозуміти проблему. Той, хто не знає, як працює код, навіть не знатиме, що просити ШІ зробити.

Заява Дженсена Хуанга не була помилковою. ШІ дійсно дозволяє людям, які ніколи раніше не програмували, створювати та використовувати код. Однак, якщо хтось хоче створити щось для себе чи для когось іншого, йому знадобляться базові знання програмування, щоб забезпечити безперебійну та ефективну роботу.