Morrowind на Linux з OpenMW

Чи знаєте ви, що ви можете грати в одну з найкращих рольових ігор усіх часів на своєму робочому столі Linux? Це правильно! Завдяки проекту OpenMW ви можете грати в Bethesda’s Elder Scrolls III: Morrowind на Linux.

OpenMW – це повна переробка старого ігрового движка. Він додає багато функцій, таких як вища роздільна здатність, підтримка модів і міжплатформні можливості.

Встановіть Morrowind на Linux

Перш ніж ви зможете грати в The Elder Scrolls III:Morrowind на Linux, вам потрібно буде завантажити його. На даний момент є два місця, де можна отримати копію Morrowind, які підтверджують роботу з Linux. Steam і GOG.com.

Примітка: для найкращих результатів спробуйте версію GOG.com, оскільки вам не потрібно мати справу зі Steam.

Версія Steam

Щоб отримати Steam-версію Elder Scrolls III: Morrowind, ви повинні встановити версію Steam для Windows. Для цього вам знадобиться Wine. За допомогою менеджера пакетів встановіть Wine і Winetricks. Не знаєте, як встановити ці програми? Дотримуйтесь нашого посібника із запуску програми Windows на Linux!

Примітка. Якщо ви ще не володієте Morrowind у Steam, купіть його тут.

Коли Wine запрацює на вашому ПК з Linux, настав час встановити Steam. Запустіть термінал і скористайтеся командами Winetrick, щоб встановити Steam для Windows.

winetricks steam

Під час процесу завантаження Steam Winetricks може вийти з ладу. Ця помилка зазвичай виникає, якщо підпис MD5 не можна розв’язати. Обійти його, виконавши таку операцію:

wine ~/.cache/winetricks/steam/SteamSetup.exe

Виконання SteamSetup.exe за допомогою інструмента Wine відкриє діалогове вікно інсталятора Windows. Дотримуйтесь підказок і встановіть Steam, як і на будь-якому комп’ютері з Windows. Коли це буде завершено, дозвольте Steam завантажитися та увійдіть у свій обліковий запис. Потім знайдіть Morrowind і натисніть «встановити».

Версія GOG.com

Версія Morrowind GOG є відмінним вибором для Linux, оскільки не вимагає роботи зі Steam. Натомість вам потрібно лише встановити Wine, придбати гру і завантажте його.

Після завантаження Morrowind відкрийте файловий менеджер на робочому столі Linux і натисніть папку «Завантаження». Знайдіть інсталятор Morrowind EXE, клацніть по ньому правою кнопкою миші та виберіть «відкрити», і він запуститься в Wine. Якщо це не так, знайдіть «відкрити за допомогою» та виберіть «wine windows program loader».

Крім того, відкрийте термінал і запустіть:

cd ~/Downloads
wine *.exe

Пройдіть процес встановлення та встановіть гру так, як якщо б ви були на Windows. Обов’язково уважно прочитайте примітки щодо встановлення та прийміть ліцензійну угоду. Коли інсталятор гри закінчиться, закрийте його та поверніться на робочий стіл Linux.

Встановіть OpenMW

OpenMW — це перероблений движок для The Elder Scrolls III: Morrowind. Він додає десятки функцій, завдяки чому користувачі Linux можуть насолоджуватися цією чудовою RPG грою без зайвих зусиль. Щоб встановити його, відкрийте вікно терміналу та дотримуйтесь інструкцій, які відповідають вашому дистрибутиву Linux.

Ubuntu

sudo apt install openmw*

Debian

sudo apt-get install openmw*

Arch Linux

sudo pacman -S openmw

Fedora

Користувачі Fedora можуть встановити двигун OpenMW, хоча він недоступний в офіційних джерелах програмного забезпечення. Натомість, якщо ви хочете грати в цю гру, вам потрібно буде використовувати джерела програмного забезпечення RPM Fusion. Щоб увімкнути RPM Fusion, відкрийте вікно терміналу та встановіть останній пакет RPM.

Примітка: змініть X на номер випуску Fedora.

sudo dnf install https://download1.rpmfusion.org/free/fedora/rpmfusion-free-release-X.noarch.rpm -y

Встановіть OpenMW у Fedora за допомогою:

sudo dnf install openmw -y

OpenSUSE

Движок OpenMW для Morrowind знаходиться на OpenSUSE через репозиторій ігрового програмного забезпечення. Увімкніть його в терміналі за допомогою:

sudo zypper addrepo https://ftp.gwdg.de/pub/opensuse/repositories/games/openSUSE_Leap_15.0/ opensuse-games

Ви використовуєте Tumbleweed? Натомість додайте це сховище.

sudo zypper addrepo https://ftp.gwdg.de/pub/opensuse/repositories/games/openSUSE_Tumbleweed/ opensuse-games

Встановіть на OpenSUSE за допомогою наведеної нижче команди.

sudo zypper install openmw

Flatpak

Тим, хто використовує загальний дистрибутив Linux або той, який не має прямої підтримки OpenMW, потрібно буде встановити версію Flatpak. Щоб встановити його, увімкніть на своєму комп’ютері систему пакування Flatpak. Потім у вікні терміналу встановіть пакет OpenMW Flatpak.

flatpak install --from https://flathub.org/repo/appstream/org.openmw.OpenMW.flatpakref

Запустіть Morrowind з OpenMW

Запустіть програму OpenMW. Як тільки програма відкриється, ви побачите вітальний майстер. Натисніть кнопку «Запустити майстер встановлення».

У майстрі OpenMW виберіть параметр «Існуюча» інсталяція та натисніть кнопку «Далі», щоб перейти до майстра.

Програма встановлення автоматично виявить копію The Elder Scrolls III: Morrowind на вашому ПК з Linux. Виберіть його у списку та виберіть його для використання OpenMW.

Зауважте, що якщо у вас виникли проблеми з тим, щоб OpenMW завантажив вашу інсталяцію гри, вам потрібно буде додати її вручну.

Натисніть «Огляд», щоб знайти свою інсталяцію вручну.

Після виявлення OpenMW налаштує середовище для вашої відеоігри, завершить установку та видасть повідомлення «успіх». Якщо все пройшло успішно, на вашому робочому столі з’явиться панель запуску ігор.

Грайте в The Elder Scrolls III: Morrowind на Linux, натиснувши кнопку «Відтворити». Щасливої ​​гри!