MongoDB Atlas Charts: Посібник для початківців

| | 0 Comments| 11:31 AM
Categories:

Бажаєте створити інтерактивні діаграми професійного вигляду зі своєї бази даних? Ви можете використовувати MongoDB Charts безкоштовно!

Якість і вид інформації, яку ви отримуєте з бази даних, залежить від програми для створення діаграм, яку ви використовуєте, оскільки діаграми виявляють різні візуальні шаблони, які ви не можете виявити в табличних даних.

Якщо у вас є база даних NoSQL або нереляційна база даних із бізнес-операцій, як би ви її візуалізували? Ви б експортували його в іншу дорогу програму бізнес-аналітики (BI) і почали з нуля?

Абсолютно ні! Ви просто завантажуєте свою базу даних у форматі CSV в MongoDB Atlas і використовуєте модуль MongoDB Chart для візуалізації даних у будь-якій діаграмі, яку хочете.

Продовжуйте читати, щоб вивчити модуль MongoDB Atlas Charts зсередини!

Вступ до діаграм MongoDB

MongoDB Atlas Charts — сучасний інструмент візуалізації даних. Це невід’ємна частина веб-програми хмарних даних MongoDB. Він може читати мільйони об’єктів JavaScript Object Notation (JSON). Потім запропонуйте вам інтерактивний спосіб створення видатних візуалізацій даних, які сподобаються аудиторії.

Розробники MongoDB представили цю програму, щоб усунути обмеження щодо зручності використання програми MongoDB. Оскільки це рідний інструмент для створення діаграм і графіків, він долає всілякі проблеми з базою даних, як-от сумісність коду, інструменти, переміщення даних, дублювання даних тощо.

Хоча програма доступна через веб-програму, ви можете миттєво встановити інструмент створення діаграм на своєму локальному сервері MongoDB.

Необхідність діаграм MongoDB

Завдяки інструменту створення діаграм вам не потрібно купувати іншу програму BI, щоб досліджувати закономірності та знаходити аналітичну інформацію у ваших бізнес-даних.

Інструмент дуже корисний для вашого бізнесу, якщо ви вже використовуєте MongoDB як рівень бази даних NoSQL у веб-програмі або мобільній програмі.

Нижче ви також знайдете ще кілька причин для використання цього інструмента для створення діаграм.

 • Використовувати цей інструмент безпечно, якщо ваш бізнес уже стандартизував і авторизував MongoDB для комерційного використання. Вам не потрібно турбуватися про вимоги відповідності корпоративного програмного забезпечення.
 • Запитувати дані в існуючій базі даних, упорядковувати вихідні дані та передавати їх до інструменту BI для візуалізації – це складно.
 • Це позбавляє вас від надсилання зображень візуалізацій електронною поштою співробітникам або зацікавленим сторонам. Ви можете безпосередньо запросити їх до онлайн-співпраці.
 • Веб-програма має три рівні захисту даних. Це ізоляція мережі, наскрізне шифрування та керування доступом на основі ролей.

Далі ми детально обговоримо особливості MongoDB Charts.

особливості

#1. Рідний інструмент

У хмарній програмі MongoDB діаграма MongoDB є рідною програмою. Оскільки він нативний, він обробляє бази даних у серверній частині та пропонує простий інтерфейс для створення діаграм. Немає необхідності очищати, трансформувати та вдосконалювати імпортований файл бази даних NoSQL CSV.

Інструмент читає всю базу даних. Потім він належним чином організовує поля, документи та вкладені об’єкти, які можна використовувати для створення діаграм.

#2. Побудова діаграми за допомогою перетягування

Це один із найпопулярніших інструментів для створення діаграм без використання коду для баз даних NoSQL. Ви можете просто імпортувати файл CSV у кластер Atlas MongoDB. Після цього імпортована база даних буде легко доступна на вкладці «Діаграми».

  Як завантажити моди в The Sims 4

Створюючи інформаційну панель діаграми, просто перетягніть поля, документи чи об’єкти. Інструмент почне креслити діаграму в режимі реального часу.

#3. Доступно безкоштовно

Інструмент надається безкоштовно! Немає необхідності купувати новий інструмент BI, якщо ваша база даних уже є в MongoDB.

Крім того, ви можете зареєструвати безкоштовний обліковий запис MongoDB Atlas і отримати доступ до функцій діаграми.

#4. Статистичний аналіз

Програма MongoDB Charts має вбудовану функцію агрегації. Завдяки цьому ви можете застосовувати різні показники до даних, які ви хочете візуалізувати.

Тепер ви можете застосовувати статистичні аналізи, як-от стандартне відхилення, середнє значення, моду тощо, щоб генерувати дієві бізнес-аналитичні дані.

#5. Підходить для баз даних на основі документів

Якщо ваш веб-або мобільний додаток отримує дані з бази даних NoSQL, ви можете без особливих зусиль створювати інформаційні панелі в цих програмах за допомогою діаграм MongoDB.

База даних може складатися з кількох масивів, об’єктів і вкладених документів у основні об’єкти. Вам не потрібно впорядковувати дані за допомогою виконання запитів. Просто імпортуйте базу даних в інструмент для створення діаграм і починайте створювати холодні візуалізації.

#6. Витягує бази даних з MongoDB Atlas

Додаток для створення діаграм також пропонує безкодову інтеграцію для MongoDB Atlas. З ваших проектів Atlas ви можете додавати набори даних до програми Charts. Потім кількома клацаннями миші ви зможете отримати візуалізацію даних на рівні підприємства.

#7. Мінімальна крива навчання

MongoDB Charts — це найпростіша програма для малювання графіків серед інших інструментів бізнес-аналітики та візуалізації даних.

Існує обмежена кількість функцій, які вам потрібно вивчити. Базовий алгоритм MongoDB Charts автоматично структурує вашу базу даних для візуалізації. Вам просто потрібно вибрати тип діаграми та перетягнути деякі значення на осі X і Y.

#8. Інформаційні панелі з кількома базами даних

Ви можете створити інтерактивну інформаційну панель у режимі реального часу для використання в бізнесі, отримавши дані з кількох кластерів Atlas.

компоненти

Вихідні дані мають пройти через кілька компонентів, перш ніж відображатися як візуальна аналітика. Знайдіть нижче компоненти, які ви побачите в інтерфейсі користувача:

Панель приладів

Інформаційна панель — це перший підінструмент, який ви використовуватимете для запуску візуалізації даних у MongoDB. Він містить усі діаграми та графіки. Він також дозволяє впорядковувати діаграми з різних джерел для створення глобальної бізнес-панелі.

Наприклад, розмістіть лінійні діаграми даних про ефективність бізнес-відділів, таких як маркетинг, продажі, обслуговування клієнтів тощо, щоб знати загальний стан вашої компанії.

Інформаційна панель може містити одну або декілька діаграм. Інформаційна панель має такі підфункції:

 • Експортувати як файл CHARTS
 • Діліться зі співавторами на таких рівнях, як «Проект», «Організація» та «Публічний».
 • Застосовуйте різні фільтри діаграм безпосередньо з інформаційної панелі
 • Отримайте код для вбудовування інформаційної панелі, щоб вставити його в мобільні програми, веб-програми, веб-сайти тощо.
 • Отримуйте сповіщення, коли співавтори вносять будь-які зміни

Конструктор діаграм

Конструктор діаграм — це полотно, на якому можна створювати, редагувати та змінювати візуалізацію даних. Допоміжні функції цієї робочої області діаграм наведені нижче.

 • Проста кнопка для додавання джерел даних
 • Панель «Поля», що містить усі поля, документи та вкладені документи бази даних
 • Панель «Тип діаграми» для вибору з широкого спектру візуалізацій даних
 • Панель «Кодування діаграми» для побудови діаграм шляхом маніпулювання віссю X і віссю Y
 • Можливість перемикання панелі «Кодування» на «Фільтр і налаштування».
 • Вікно попереднього перегляду продовжує малювання діаграми в режимі реального часу, коли ви додаєте значення з панелі «Поля».
 • Консоль запитів для запитів до бази даних або попередньої обробки даних за допомогою агрегації
  Як збільшити різкість зображення в Photoshop

Діаграми та графіки

На панелі «Тип діаграми» Конструктора діаграм ви отримуєте масив діаграм, які допоможуть вам аналізувати дані. Нижче наведено список діаграм і графіків цього інструменту:

BarLineCircularColumnAreaTextComboGridGeospatial

Джерело даних

Джерелом даних може бути колекція Charts View або MongoDB, яка містить дані, які потрібно візуалізувати.

Перегляд діаграм особливо важливий, оскільки він дозволяє застосовувати конвеєр агрегації до колекції MongoDB. Таким чином, ви можете попередньо обробити базу даних, не оптимізовану для візуалізації.

Коли ви взаємодієте з кнопкою Джерело даних, ви отримуєте на вибір такі параметри

 • Пропоноване джерело відповідно до вашого використання діаграм MongoDB
 • Проект, з якого можна імпортувати кластерні дані
 • Зразок джерела даних, запропонований MongoDB

Як налаштувати діаграми MongoDB Atlas

Виконайте такі кроки, щоб розпочати створення візуалізацій даних у MongoDB для обміну та розміщення в Інтернеті:

 • Відвідайте сторінку реєстрації MongoDB Atlas.
 • Створіть обліковий запис або зареєструйтеся за допомогою електронної адреси Google.

 • Прийміть політику конфіденційності та натисніть «Надіслати».
 • Введіть короткі відомості на екрані привітання та натисніть «Готово».

 • Наразі виберіть безкоштовний спільний план. Ви також можете отримати платний план!

 • Просто натисніть «Створити кластер», щоб завершити налаштування хмарного кластера.
 • Після завершення ініціалізації налаштування Atlas завершено.
 • Тепер натисніть вкладку «Діаграми» поруч із вкладкою «Служби програм».

 • Вкладка «Діаграми» має бути порожньою. Натисніть «Дослідити діаграми».
 • MongoDB завантажить необхідні модулі та знову покаже екран привітання, коли програма Charts буде запущена та запущена.

 • Тепер ви можете почати, вибравши Конструктор діаграм або Зразок інформаційної панелі.

 • Вибравши Конструктор діаграм, ви перейдете на сторінку вибору джерела даних.
 • Натисніть «Зразок», а потім «Вибрати», імпортувати зразок бази даних для створення діаграми.

Це воно! Тепер ви бачите всі елементи, необхідні для створення візуалізацій із прикладу набору даних. Якщо вам потрібно використовувати свою базу даних, виберіть Джерело даних > Проект > Кластер.

Якщо ви додали будь-яку наявну базу даних NoSQL до свого кластера MongoDB, набір даних відобразиться. Виберіть набір даних, щоб почати створювати діаграми з його точок даних.

Найкращі безкоштовні діаграми

#1. Стовпчасті та гістограми

Ви можете використовувати ці візуалізації, коли колекція даних містить обмежені категорії. Якщо мітки категорії довгі, використовуйте гістограму. Навпаки, виберіть стовпчасту діаграму, щоб порівняти послідовні значення.

Ці діаграми мають 4 підтипи. Це згруповані, складені, 100% накопичені та кольорові.

#2. Комбіновані діаграми

Використовуйте комбіновані діаграми, коли вам потрібні лінійні та стовпчасті діаграми в одній візуалізації. Комбіновані діаграми можуть бути двох типів: складені та згруповані.

  Найкращі сканери, які ми переглянули у 2020 році

#3. Лінійні та площинні діаграми

Якщо вам потрібно візуалізувати дані як безперервний ряд точок даних, спробуйте ці графіки на MongoDB Charts.

Крім того, бази даних, які можуть бути розташовані не в логічному порядку, найкраще підходять для візуалізації за допомогою площинних або лінійних діаграм.

#4. Кругові діаграми

До них входять круглі та вимірювальні діаграми. Пончики корисні, коли ви створюєте пропорційний розподіл категорій у наборі даних.

Крім того, коли вам потрібно візуалізувати значення як частки більшого значення, ви повинні використовувати вимірювальні діаграми.

#5. Сіткові діаграми

Наразі в модулі «Тип діаграми» є два типи сіткових діаграм. Це точкові діаграми та теплові карти.

Якщо ваші точки даних та їхні значення менш важливі, ніж базові моделі, ви повинні використовувати теплові карти. Він чітко показує зв’язки та тенденції вищого рівня в базі даних.

Як варіант, точкова діаграма підійде для візуалізації числових даних. Він також показує, як нанесені дані об’єднуються в певні області.

#6. Таблиці даних

Якщо вашій аудиторії подобаються табличні дані електронної таблиці, ви можете використовувати таблиці даних в інструменті візуалізації даних MongoDB. Він миттєво перетворює нетабличні дані в табличний формат. Він також відображає чітке порівняння між вибраними категоріями.

Безкоштовні зразки інформаційних панелей

MongoDB Charts містить одну безкоштовну інформаційну панель із 10 діаграмами. Ви можете додати його, щоб розпочати роботу з функцією Dashboard. Інформаційна панель отримує дані з колекції MongoDB фільмів, оглядів, рейтингів тощо.

На вкладці «Діаграми» натисніть «Додати інформаційну панель» і виберіть «Додати зразок інформаційної панелі», щоб отримати цей попередньо налаштований шаблон. Щоб отримати доступ до візуалізації даних, клацніть назву інформаційної панелі «Зразок інформаційної панелі».

Зразок шаблону містить 10 діаграм. Основними з них є шкала, вертикальна смуга, пончик, горизонтальна смуга, геопросторові, теплові карти тощо. Щоб змінити інформаційну панель, змініть базові дані кожної діаграми в шаблоні.

На момент написання MongoDB не дозволяє вбудовувати або публічно переглядати зразок інформаційної панелі. Однак якщо ви змінюєте або скопіюєте базові дані, ви можете зручно поділитися ними всередині організації або з зовнішніми співробітниками.

Крім того, ви можете створити загальнодоступне посилання, натиснувши кнопку «Поділитися» та перейшовши на вкладку «Загальнодоступні». Він переведе відвідувача на інтерактивну інформаційну панель. Загальнодоступним відвідувачам не потрібно створювати обліковий запис MongoDB, щоб переглядати ваші інформаційні панелі.

Заключні слова

Наразі ви детально обговорювали модуль MongoDB Charts програми MongoDB Atlas. Ви дізналися про різні функції розділу MongoDB Atlas Charts і про те, як налаштувати його для використання в реальному часі.

Крім того, ви дослідили деякі типи діаграм візуалізації даних у MongoDB. Вони безкоштовні для комерційного та особистого використання. Крім того, ви також дізналися про деякі готові до використання інформаційні панелі для бізнес-використання в MongoDB.

Почніть використовувати діаграми на MongoDB відразу, щоб керувати та візуалізувати свою базу даних з однієї інтегрованої програми. Не потрібно переходити між кількома бізнес-додатками.

Далі перегляньте приклади запитів MongoDB, щоб стати експертом-розробником MongoDB.