Microsoft змінює бренд Bing Chat на Copilot, щоб конкурувати з ChatGPT

Інструменти штучного інтелекту розширюються із загрозливою швидкістю, і всі технічні гіганти шукають способи їх використання. Хоча Microsoft не є чужим у створенні інструментів штучного інтелекту, компанія зараз робить великий поштовх, щоб посунути своїх конкурентів, включаючи ChatGPT.

У рамках своєї стратегії компанія змінила бренд Bing Chat на Copilot. Але цей крок – це набагато більше, ніж просто зміна імені.

Що відбувається з чатом Bing?

Як повідомили в Financial Times, Microsoft вносить зміни у свій сервіс штучного інтелекту Bing Chat. Раніше сервіс був доступний лише через пошукову систему Microsoft Bing.

Тепер, коли помічник ШІ розширюється за межі Bing, Microsoft оголосила, що Bing Chat буде перейменовано на «Copilot». Це приводить його у відповідність з іншими інструментами ШІ Microsoft в інших її системах.

Старий Bing Chat такий самий, як новий Copilot?

Як вивчено на Mashable, не так багато змін, які стосуються звичайних користувачів. Найбільшою зміною є те, що Copilot тепер має власну URL-адресу: https://copilot.microsoft.com/.

Звичайні користувачі Bing Chat помітять, що інтерфейс користувача виглядає дещо інакше. А перейменована служба тепер має кращий план конфіденційності даних для корпоративних користувачів. Але якщо порівнювати його зі старим Bing Chat, Copilot виглядає та відчувається майже так само.

Чому Microsoft змінила назву Bing Chat на Copilot?

Кредит зображення: Microsoft

На перший погляд це може здатися тривіальною зміною на фронті Microsoft. Однак ця зміна є лише одним з гвинтиків у більшій машині, створеній Microsoft, і вона планує використати це для боротьби з ChatGPT.

Якщо назва «Copilot» звучить знайомо, можливо, це тому, що користувачі Windows 11 уже використовують Copilot як помічника зі штучним інтелектом. І, згідно з Розробники XDAMicrosoft також представить Copilot у Windows 10. Це означає, що користувачі Windows за замовчуванням матимуть під рукою помічника зі штучним інтелектом Microsoft без необхідності завантажувати щось додаткове.

Ціль Microsoft, ймовірно, зробити Copilot найзручнішим помічником штучного інтелекту для користувачів Windows. Якщо все піде так, як хоче Microsoft, користувачі навіть не відкриватимуть свої веб-браузери, коли захочуть поговорити зі ШІ. Натомість вони відкриють Copilot і використовуватимуть його для всіх своїх потреб, пов’язаних із штучним інтелектом.

Хоча це звучить чудово для Microsoft, ця стратегія, на жаль, виключає людей, які не використовують Windows 10 або 11. Таким чином, перейменування Bing Chat на Copilot допомагає донести ім’я бренду до людей за межами Windows, оскільки вам потрібен лише веб-браузер для доступу до нього.

Чи може Copilot взяти на себе ChatGPT?

Це розумний крок від Microsoft. Об’єднання всіх рішень ШІ під назвою Copilot зменшує плутанину користувачів і допомагає утвердити бренд як одного з головних претендентів на ринку помічників ШІ.

Однак, якщо Microsoft хоче, щоб Copilot «прилипав», їй потрібно зробити дві речі; зробіть чат-бот гідним використання та не перестарайтеся з монетизацією.

Корисність ШІ повністю залежить від того, наскільки добре він працює, коли користувачі задають йому запити. Компанія може скільки завгодно рекламувати свій чат-бот зі штучним інтелектом, але якщо штучний інтелект продовжує видавати випадкові нісенітниці чи неправильні твердження, люди відмовляться від нього заради однієї з багатьох чудових альтернатив ChatGPT.

І хоча здається зручним, що користувачі Windows матимуть готовий доступ до інструменту штучного інтелекту, це не перший раз, коли Microsoft додає основні програми та служби у свою операційну систему. Наприклад, компанія додала Clipchamp, щоб користувачам Windows не потрібно було завантажувати сторонній відеоредактор… а потім негайно відштовхнула користувачів від агресивних планів монетизації Clipchamp.

З огляду на те, що Microsoft є компанією, вона, ймовірно, колись шукатиме способи заробити гроші на Copilot. І якщо він не вирішить проблему з урахуванням кінцевого користувача, він ризикує зіпсувати думку людей про Copilot ще до того, як він зможе навіть серйозно побитися на троні ChatGPT.

Чи є Copilot наступним ChatGPT?

Оскільки Microsoft заблокувала Copilot як свою пропозицію на ринку помічників штучного інтелекту, не залишається нічого іншого, як чекати та перевірити, чи є у нього те, що потрібно, щоб зняти ChatGPT. Однак Microsoft має обережно підходити до реалізації Copilot, якщо вона не хоче, щоб люди перейшли до інших програм ШІ.