MAC-адреса – що це таке і як знайти свою

| | 0 Comments| 4:23 AM
Categories:

Кожен комп’ютер і телефон, які підключаються до Інтернету, мають IP-адресу. Це термін, який розуміє більшість людей, але MAC-адреса відрізняється, і набагато менше людей знає, що це таке. MAC-адреса, тобто адреса керування доступом до медіа, це адреса, призначена контролеру мережевого інтерфейсу пристрою. Зокрема, це адреса вашого порту Ethernet або вашої мережевої карти. Кожен пристрій, який підключається до Інтернету, робить це за допомогою апаратного забезпечення, і це обладнання, яке зазвичай називають мережевим інтерфейсом, має MAC-адресу.

Крім апаратних термінів, MAC-адреса визначається як точка з’єднання між загальнодоступною та приватною мережею, але по суті це те саме. MAC-адреса, як правило, навряд чи зміниться. Він часто жорстко кодується або виробником мережевої карти, або вашим провайдером.

Зазвичай це 12-символьне буквено-цифрове значення, виражене, наприклад, у шістнадцяткових числах; 00-1A-2B-3C-4D-56.

Для чого потрібна MAC-адреса?

MAC-адреса ідентифікує вашу систему у приватній мережі. На відміну від вашої приватної IP-адреси, ваша MAC-адреса використовується вашим маршрутизатором для маршрутизації пакетів даних у вашу систему. Ваш маршрутизатор ідентифікує ваш комп’ютер за допомогою його MAC-адреси, коли ви надсилаєте/отримуєте інформацію. Це те, як маршрутизатор знає, який комп’ютер намагається отримати доступ до Google і куди надсилати вхідні дані.

  3 незначні зміни, які Google вніс у Chrome в останніх оновленнях

Загалом, ваша MAC-адреса має відношення лише до вашого маршрутизатора, і рідко, якщо взагалі, до вашого провайдера. Коли ви отримуєте доступ до Інтернету, ваша MAC-адреса не є частиною інформації, яка надсилається із запитами даних. Ідентифікується лише ваша публічна IP-адреса. Роль MAC-адреси зупиняється на вашому маршрутизаторі.

IP-адреса проти MAC-адреси

Ви можете виявити, що поняття IP-адреси та MAC-адреси перекриваються. Це не так. IP-адреса, як у приватній мережі, так і в Інтернеті, служить віртуальним місцем розташування вашого комп’ютера/пристрою.

Уявіть собі велике місто з великою кількістю парків, магазинів і будівель. Кожне місце має свою назву, але ці назви можна будь-коли змінити. Що ніколи не зміниться, так це їх координати довготи та широти. У цьому прикладі назва місця — це IP-адреса, тоді як MAC-адреса — це координати довготи та широти того самого місця. Коли ви надсилаєте чи отримуєте пошту равлика, ви використовуєте назву різних місць, щоб визначити своє місцезнаходження в місті. Так само ви використовуєте свою IP-адресу, щоб ідентифікувати себе у великій мережі. Так само, як ви не використовуєте координати довготи та широти, щоб отримати свою пошту, ви не використовуєте свою MAC-адресу для ідентифікації себе в Інтернеті. Саме з цієї причини MAC-адресу часто називають фізичною адресою.

  Як використовувати Google Assistant зі своїм Roku

У наведеному вище прикладі здається, що ви не можете змінити свою MAC-адресу. Це не так. MAC-адресу можна змінити, але це непросто. Що ще важливіше, ви повинні змінити його самостійно, запитавши свого провайдера, змінивши його через свою операційну систему, або просто отримавши новий мережевий адаптер.

Знайдіть MAC-адресу

Якщо вам знадобиться, ви можете знайти MAC-адресу свого пристрою.

У Windows відкрийте командний рядок і введіть таку команду;

 ipconfig /all

У macOS відкрийте Системні налаштування та виберіть Мережа. Виберіть свій мережевий адаптер у стовпці ліворуч і натисніть кнопку «Розширені».

Перейдіть на вкладку «Обладнання», і ви побачите MAC-адресу свого комп’ютера.

  Як перевірити силу сигналу Wi-Fi

Кожен мережевий пристрій у вашій системі матиме власну MAC-адресу, наприклад адаптер Ethernet, а адаптер бездротової локальної мережі матиме різні фізичні адреси. Якщо ви встановите віртуальний мережевий адаптер, він також матиме власну MAC-адресу.

Знайдіть MAC-адреси пристроїв у мережі

Якщо у вас є доступ до консолі адміністратора вашого маршрутизатора, ви можете знайти MAC-адреси пристроїв у вашій мережі. Кожна консоль відрізняється, тому ми не можемо вказати вам, куди ви повинні дивитися. Покопайте трохи, і ви зможете знайти фізичні адреси пристроїв, підключених до системи. Консоль може ідентифікувати або не ідентифікувати пристрої за допомогою MAC-адреси. Наприклад, iPhone може відображатися з назвою «iPhone Джонні Еплсіда», але інші пристрої можуть ні.