Llama 2 докладно пояснюється протягом 5 хвилин

Коли на горизонті з’являється таке чудове нововведення, як «Llama 2», є невеликий шанс, що Meta не скористається ним. Цього разу вони придумали власного чат-бота.

Лама 2власна велика мовна модель Meta з відкритим кодом (наприклад, GPT-3) збирається викликати хвилю у сфері штучного інтелекту.

Новий штучний інтелект має ідеальну позицію, щоб створити пряму загрозу для ChatGPT, головним чином тому, що він вільний у використанні та відкриває шлях до нових проривів у дослідженнях штучного інтелекту. Але Llama 2 може запропонувати набагато більше. У цій публікації я розгортаю для вас Llama 2.

Мета: піонерська революція метавсесвіту

Дозвольте мені почати з повторного представлення ідейного ідея Llama 2, компанії Meta Platforms Inc. Колись ви могли знати це як Facebook, але тепер ні.

З ринкова капіталізація $772,33 млрд, Meta є однією з провідних технологічних компаній на ринку, що спеціалізується на соціальних медіа та технологічних продуктах. Найбільш популярні соціальні медіа та додатки для обміну повідомленнями, включаючи Facebook, Instagram, WhatsApp, Threads і Messenger, потрапляють під його егіду.

Цінним проектом Meta є розробка Metaverse, колективного віртуального спільного простору, що поєднує фізичну, доповнену та віртуальну реальності. Це бачення включає розвиток технологій віртуальної реальності та доповненої реальності, захоплюючий досвід і цифрові екосистеми, які дозволяють користувачам взаємодіяти по-новому та захоплююче.

Коли світ познайомився з моделлю великої мови через моделі GPT від OpenAI і PaLM 2 від Google, Meta побачила можливість представити щось власне – зірвати пиріг із їхніх тарілок.

Читайте також: Програми зі штучним інтелектом, які Curious Minds повинні мати на своїх смартфонах

Представляємо Llama 2

Лама 2 це велика мовна модель із відкритим кодом, розроблена Meta та Microsoft, розроблена для дослідницьких і комерційних цілей. Так, це звучить як незвичайний альянс, але обидві компанії намагаються залишити свій слід у дослідженнях штучного інтелекту, то чому б не об’єднати зусилля проти спільних ворогів? Результатом є потужний LLM, яким можна користуватися безкоштовно.

Оскільки Meta доступна безкоштовно, вона стала одним із найбільших учасників відкритих інновацій у ШІ. Хоча Llama 2 працює подібно до інших LLM, таких як GPT-3 і PaLM 2, із подібними ідеями розвитку.

Платформа дає можливість організаціям і розробникам створювати генеративні інструменти ШІ та досвід без обмежень.

Хоча деталі того, чим він відрізняється від своїх конкурентів з технічної сторони, все ще туманні, він відкритий і вільний для використання, на відміну від закритих вихідних кодів інших.

Як працює Llama 2?

Лама пройшла навчання з 2 трильйони «токенів» із загальнодоступних джерел, таких як Wikipedia, Common Crawl і загальнодоступних книг із проекту Gutenberg, для створення своєї нейронної мережі. Кожна лексема позначає слово або семантичний фрагмент, який дає змогу моделі надавати значення різним текстам і передбачати наступний текст.

Розробники реалізували кілька стратегій під час навчання моделі штучного інтелекту, включаючи навчання з підкріпленням із зворотним зв’язком людини (RLHF). Це було зроблено для заохочення корисних відповідей від системи та отримання більш відповідних результатів.

Але найкраще те, що ви можете навчити модель створювати історії бренду на прикладах вашого особистого, професійного або брендового стилю, голосу та особистості. Модель — це лише основа, на якій ви будуєте форму залежно від ваших потреб. Чат-бот моделі також навчений і налаштований за допомогою даних, завдяки чому він краще реагує на підказки найбільш природним чином.

Системні вимоги для запуску Llama 2

Щоб запустити програму, вам знадобиться мінімум модель 7B і принаймні 10 ГБ відеопам’яті, хоча 8 ГБ також можуть підійти.

Ось деякі передумови для запуску Llama 2 локально:

  • Python: потрібен Python 3.8 або вище, а рекомендовано 3.11
  • Git: Grit потрібно встановити

Щоб спробувати будь-яку з версій Llama, ваш єдиний вихід – це перейти до Обіймати обличчя, основний центр для моделей ШІ з відкритим кодом. Через платформу ви також можете спробувати Llama 2 7B Chat. Якщо у вас є технічні характеристики, які підтримують його роботу, ви можете запросити доступ до наступної версії Лами, надавши деталі про себе Меті.

Як Llama 2 порівнюється з GPT і Bard?

Llama 2 знаходиться в тій же лізі, що і моделі ШІ GPT і Bard. Дослідники Llama опублікували дослідницьку статтю, в якій вони виклали різні аспекти моделі штучного інтелекту, зокрема її порівняння з подібними продуктами на основі деяких загальних тестів – набір даних TriviaQA для розуміння прочитаного та багатозадачного розуміння мови.

Порівняння проводилося з кількома моделями з відкритим і закритим кодом, такими як GPT-3.5, GPT-4, PaLM і PaLM 2.

Висновок полягав у тому, що версії Llama 70B набагато кращі з точки зору продуктивності, ніж інші LLM з відкритим кодом. Хоча за більшістю параметрів він відповідає продуктивності GPT-3.5 і PaLM, він не перевершує GPT-4 або PaLM 2.

На практиці Llama 2 покладається на уяву, досягаючи швидких результатів. ChatGPT, з іншого боку, може бути більш просунутим і креативним у своїх результатах, особливо якщо ви використовуєте його останню платну версію.

Але в цьому Llama має перевагу: вона безкоштовна для використання та з відкритим кодом. Підприємства можуть отримати доступ до офіційних API і використовувати їх для точного налаштування своїх моделей, щоб заохочувати унікальні відповіді.

Заключні думки

Llama 2, безумовно, не найкращий LLM. Але те, що відрізняє його від інших, так це те, що він має відкритий код і доступний кожному безкоштовно, на відміну від своїх конкурентів із закритим кодом. Запровадження цього інструменту штучного інтелекту стало величезним кроком у розвитку відкритих інновацій; Оскільки Llama настільки доступна, компаніям легше експериментувати та створювати інструменти та додатки на основі ШІ, якими вони можуть керувати.

Будь-хто може отримати до нього доступ, але єдине обмеження ліцензії полягає в тому, що компанії з понад 700 мільйонами користувачів щомісяця повинні запитувати спеціальний дозвіл на керування Llama. Це означає, що великі технологічні гіганти та прямі конкуренти Meta та Microsoft, такі як Google, Amazon і Apple, можуть забути про легкий доступ. Більше влади для менших компаній!

Далі перегляньте список найпотужніших інструментів штучного інтелекту, щоб додати їх у закладки на потім.