Linux 5.0 «Shy Crocodile» приходить із шифруванням Adiantum від Google

| | 0 Comments| 5:30 AM
Categories:

Просто Лайнус Торвальдс звільнений версія 5.0 ядра Linux під кодовою назвою «Shy Crocodile». Linux 5.0 включає нову технологію шифрування від Google, а також підтримку AMD FreeSync, сенсорних екранів Raspberry Pi та інших корисних елементів.

Linux 5.0 надійшов 3 березня 2019 року. Як Лінус пояснив ще в січні в списку розсилки ядра Linux (LKML), це насправді не великий випуск:

Зміна нумерації не свідчить про щось особливе. Якщо ви хочете мати офіційну причину, це те, що у мене закінчилися пальці на руках і ногах, на які можна розраховувати, тому 4.21 перетворився на 5.0…. Немає жодної особливої ​​​​особливості для нумерації випуску. Звичайно, залежно від ваших інтересів, деякі люди можуть знайти функцію, яка їм_ настільки подобається, що вони думають, що вона може стати причиною збільшення основного числа.

  Як скопіювати файли за допомогою команди «install» у Linux

Тож здичавіться. Придумайте власну причину, чому це 5.0.

У вас є чимало причин для вибору. OMG Ubuntu має гарний підсумок найцікавіших з них:

Шифрування на рівні файлової системи Linux (fscrypt) тепер пропонує вбудовану підтримку Adiantum, нової технології швидкого шифрування від Google для бюджетних телефонів і легких пристроїв Інтернету речей (IoT). Ви можете використовувати цю технологію на робочому столі Linux з файловими системами, такими як EXT4 і F2FS (Flash-Friendly File System).
Для геймерів Linux 5.0 тепер має вбудовану підтримку AMD FreeSync, яка забезпечує адаптивну частоту оновлення — іншими словами, вона дозволяє комп’ютеру контролювати частоту оновлення дисплея на льоту. Для цього потрібне обладнання AMD Radeon і дисплей, який підтримує FreeSync.
Raspberry Pi Foundation пропонує офіційну 7-дюймовий сенсорний монітор. Це останнє ядро ​​Linux забезпечує вбудовану підтримку цього обладнання, що полегшить роботу ентузіастам Raspberry Pi.

  Як грати в Castle Crashers на Linux

Linux 5.0 також пропонує підтримку інших нових апаратних пристроїв, від графічних процесорів NVIDIA Turing до комбінацій клавіш на ноутбуках Lenovo ThinkPad і Asus.

Якщо ви користуєтеся Linux, ви, ймовірно, не завантажуєте та не компілюєте власне ядро ​​вручну. Замість цього ви отримаєте Linux 5.0, коли його запропонує ваш дистрибутив Linux. Наприклад, Linux 5.0, ймовірно, з’явиться в наступному випуску Ubuntu, Ubuntu 19.04 «Disco Dingo», випуск якого запланований на 18 квітня 2019 року.