techukraine.net techukraine.net iPhone 15 Pro проти iPhone 14 Pro: чи варто оновлювати?

iPhone 15 Pro проти iPhone 14 Pro: чи варто оновлювати?

| | 0 Comments| 2:35 AM
Categories:

Apple представила довгоочікувану лінійку iPhone 15 на заході «Wonderlust» у вересні 2023 року. Хоча всі моделі отримали значні вдосконалення, моделі iPhone 15 Pro мають кілька цікавих нових доповнень. Отже, якщо у вас є iPhone 14 Pro, оновлення до iPhone 15 Pro може бути спокусливим.

Однак варто розглянути відмінності між iPhone 15 Pro і iPhone 14 Pro попереднього року, перш ніж приймати рішення. Отже, давайте порівняємо дві моделі, щоб побачити, чи варто оновлення iPhone 15 Pro.

Дизайн і дисплей

Автор зображення: Яблуко

Здалеку iPhone 15 Pro і iPhone 14 Pro разюче схожі, і ви не зможете відрізнити їх, якщо не придивитеся уважно. Однак їх розміри дещо відрізняються через тонші рамки на новішій моделі. Отже, ось точні вимірювання:

  • iPhone 15 Pro: 146,6 x 70,6 x 8,25 мм; 206 грамів
  • iPhone 14 Pro: 147,5 x 71,5 x 7,85 мм; 187 грам

iPhone 15 Pro має титановий ремінець із контурними краями замість рамки з нержавіючої сталі з гострими краями старішої моделі. В результаті iPhone 15 Pro став не тільки міцнішим, але й легшим на 19 грамів. Apple також нарешті замінила порт Lightning на USB-C, що підвищує швидкість передачі даних до 20 разів.

  Як встановити перехресні посилання на клітинки між електронними таблицями Microsoft Excel

Однак дисплеї на обох моделях залишаються однаковими. І iPhone 15 Pro, і iPhone 14 Pro мають 6,1-дюймовий OLED-дисплей 120 Гц з підтримкою HDR і однаковою роздільною здатністю. У налаштуваннях поза приміщенням максимальна яскравість залишається незмінною – 2000 ніт. Крім того, вони мають той самий виріз Dynamic Island, який не отримував жодних оновлень.

Продуктивність

Автор зображення: Apple/YouTube

В iPhone 15 Pro використовується абсолютно новий чіп A17 Pro, який заснований на 3-нм техпроцесі, і через це між двома моделями буде помітна різниця в продуктивності.

Apple стверджує, що ЦП A17 Pro на 10% швидший, ніж 4-нм чіп A16 Bionic iPhone 14 Pro. А завдяки новому 6-ядерному графічному процесору продуктивність графіки покращилася приблизно на 20%.

Це ще не все, оскільки A17 Pro підтримує апаратне прискорення трасування променів, завдяки чому він здатний запускати ігри консольної якості, такі як Assassin’s Creed Mirage, Death Stranding, Resident Evil Village тощо.

Крім цифр, ви, швидше за все, ніколи не помітите різниці в продуктивності цих двох моделей під час щоденного використання в реальному світі.

  Який вибрати в 2022 році?

Налаштування камери

Автор зображення: Яблуко

У той час як модніший і дорожчий iPhone 15 Pro Max отримав абсолютно новий 5-кратний перископічний телеоб’єктив, iPhone 15 Pro має ту саму потрійну камеру, що й iPhone 14 Pro, що включає стандартний об’єктив на 48 МП, ультраширокий об’єктив на 12 МП, і телеоб’єктив 12 Мп. Обидві моделі також оснащені однаковою 12-мегапіксельною фронтальною камерою для селфі з діафрагмою f/1.9.

Apple, однак, удосконалила обчислювальну фотографію за допомогою Smart HDR 5 і портретів наступного покоління, що означає, що вона все одно повинна мати можливість робити трохи кращі фотографії, ніж iPhone 14 Pro. Apple також дозволяє знімати 48-мегапіксельні фотографії на iPhone 15 Pro у форматі HEIF, тоді як для 48-мегапіксельних знімків на iPhone 14 Pro ви змушені використовувати ProRAW.

Термін служби батареї

Apple стверджує, що iPhone 15 Pro може відтворювати відео до 23 годин на одній зарядці, що теоретично так само, як iPhone 14 Pro. Тож дивно, що більш ефективний 3-нм чіп A17 Pro не покращує час автономної роботи.

Незважаючи на перехід на порт USB-C, швидкість заряджання в обох моделях залишається незмінною. Ви можете зарядити обидва iPhone до 50% за 30 хвилин за допомогою адаптера живлення 20 Вт.

  8 менш відомих, але ВБИВЧИХ функцій Chrome DevTools

Зберігання та ціна

Ціна на iPhone 15 Pro стартує з 999 доларів, як і на iPhone 14 Pro під час запуску. Незважаючи на те, що Apple припинила випуск iPhone 14 Pro, ви все ще можете придбати його у сторонніх постачальників зі знижкою.

Що стосується варіантів зберігання, то обидві моделі доступні у варіантах 128 ГБ, 256 ГБ, 512 ГБ і 1 ТБ. На жаль, Apple не збільшила базову пам’ять iPhone 15 Pro до 256 ГБ, як це було у його старшого брата.

Чи варто оновлюватися до iPhone 15 Pro?

Порівнюючи iPhone 14 Pro і iPhone 15 Pro, ви помітите лише кілька відмінностей, головними з яких є конструкція та продуктивність. Ми вважаємо, що оновлення до iPhone 15 Pro варто розглянути, якщо у вас є iPhone 13 Pro або старіша модель.

Якщо вас не цікавлять дрібниці, навіщо витрачати важко зароблені гроші, коли ви можете продовжувати користуватися своїм iPhone без проблем ще рік?