iPhone 15 проти iPhone 14: що змінилося?

| | 0 Comments| 10:46 PM
Categories:

iPhone 15 — це просто трохи покращена версія iPhone 14. Хоча більшість передових функцій було спрямовано на дорожчі моделі iPhone 15 Pro та Pro Max, стандартний iPhone 15 отримав помітні оновлення.

Отже, якщо ви збираєтеся придбати новий пристрій і не можете визначитися, ми допоможемо вам вибрати між iPhone 14 і iPhone 15.

Дизайн і дисплей

Автор зображення: Яблуко

На жаль, Apple не вносила серйозних змін у стандартний дисплей iPhone з iPhone 12. Крім використання Dynamic Island в iPhone 14 Pro, iPhone 15 виглядає майже ідентично своєму попереднику.

Обидві моделі мають 6,1-дюймовий дисплей Super Retina XDR і однакові розміри. Однак iPhone 15 може забезпечити 2000 ніт пікової яскравості в порівнянні з 1200 ніт, які пропонував його попередник, що робить його кращим для використання на вулиці.

Хоча обидві моделі оснащені алюмінієвою рамою зі скляною задньою стороною, iPhone 15 відмовився від глянцевої задньої панелі на матову текстуровану поверхню. Він також має злегка контурні краї, що робить його зручнішим у руці.

Конфігурація камери

Автор зображення: Яблуко

IPhone 14 оснащений системою подвійної камери з основною камерою на 12 МП і ультрашироким об’єктивом. З іншого боку, основна камера iPhone 15 робить стрибок вперед, оскільки Apple збільшила роздільну здатність до 48 мегапікселів. Це означає, що ви можете знімати зображення з бездоганною деталізацією та більш точними й реалістичними кольорами, маючи можливість знімати як на 24 МП, так і на 48 МП.

  Як налаштувати щогодинні повторювані нагадування на iPhone та iPad

Проте 12-мегапіксельна ультраширока камера iPhone 15 не змінилася в порівнянні з попередником. Однак ви можете робити чудові селфі за допомогою обох пристроїв, оскільки обидва мають однакову камеру для селфі 12 МП.

Однак Apple представила портрети наступного покоління на iPhone 15, що дозволяє робити портретні знімки в режимі камери за замовчуванням, який можна налаштувати пізніше в програмі «Фото».

Ціни, кольори та варіанти зберігання

Автор зображення: Яблуко

Після запуску iPhone 15 Apple знизила стартову ціну на iPhone 14 до 699 доларів. Базова модель iPhone 15 на 128 ГБ продається за 799 доларів, як і iPhone 14 на момент запуску. Обидві моделі доступні в трьох різних варіантах пам’яті: 128 ГБ, 256 ГБ і 512 ГБ.

IPhone 15 доступний у п’яти різних кольорах: жовтому, зеленому, синьому, чорному та рожевому. Окрім чорного, цього разу всі кольори відображаються приглушеними. Отже, якщо ви не можете визначитися з кольором, переконайтеся, що колір iPhone 15 вам найбільше підходить.

  12 платформ автентифікації користувачів [Auth0, Firebase Alternatives]

З іншого боку, iPhone 14 доступний у шести яскравих кольорах: синій, фіолетовий, жовтий, опівнічний, зоряне та (PRODUCT)RED. Варіант чорного кольору iPhone 15 більше не містить ледь помітного темно-синього кольору, видимого в Midnight iPhone 14.

Продуктивність і термін служби батареї

Автор зображення: Apple/YouTube

iPhone 15 працює на чіпі A16 Bionic, тому ж процесорі, що постачався з моделями iPhone 14 Pro. З іншого боку, iPhone 14 оснащений тим самим чіпом A15 Bionic, який Apple представила разом із моделями iPhone 13 Pro. Apple стверджує, що чіп A16 споживає на 20% менше енергії, ніж A15.

Враховуючи 4-нм архітектуру чіпа A16, ви можете очікувати кращої продуктивності, ніж 5-нм чіп A15. Загалом, iPhone 14 оснащений усією потужністю, необхідною для щоденного використання. Однак оновлення до iPhone 15 може бути гарною ідеєю, якщо ви плануєте використовувати його протягом кількох років.

Apple також відмовилася від порту Lightning для USB-C на iPhone 15. Хоча ця зміна означає, що ви можете використовувати один кабель для заряджання всіх своїх пристроїв, немає жодних покращень щодо швидкості передачі даних і заряджання.

Що стосується часу автономної роботи, обидва пристрої можуть похвалитися до 20 годин відтворення відео та 80 годин відтворення аудіо, згідно з заявами Apple. Це дивно, враховуючи, що iPhone 15 має трохи більший акумулятор. Швидкість заряджання залишається однаковою для обох пристроїв — до 50% заряду протягом 30 хвилин за допомогою адаптера 20 Вт або вище.

  Завантажуйте PDF-файли безпосередньо, вимкнувши переглядач PDF у Chrome і Firefox

Якщо вам не потрібна невелика перевага в продуктивності та всі переваги USB-C для iPhone, ви, швидше за все, не помітите жодних покращень, якщо виберете iPhone 15 замість його попередника.

Чи варто оновлення до iPhone 15?

Можливо, вам цікаво, чи виправдовують оновлення до iPhone 15 незначні зміни в дизайні, аналогічний час автономної роботи та невеликі покращення продуктивності. Вирішуючи, чи варто оновлення, ви повинні враховувати конкретні функції, які для вас найбільше важливі.

Якщо вам потрібен новіший пристрій, який підтримуватиме оновлення iOS трохи довше, iPhone 15 — це безглуздий вибір. Однак якщо вам просто потрібен пристрій для щоденного використання за нижчою ціною, iPhone 14 не розчарує.

Нарешті, якщо у вас уже є iPhone 14, краще взагалі відмовитися від iPhone 15 і заощадити кровно зароблені гроші, оскільки немає сенсу щороку оновлювати iPhone до нового.