iPad Pro як комп’ютерна альтернатива

Categories:

iPad Pro, як і всі продукти Apple, неймовірно дорогий. Він розрахований на професіоналів у дизайні, але має особливості, які виділяють його з традиційного iPad. Apple Pencil для одного. Враховуючи його високу ціну, вам, можливо, доведеться вибирати між покупкою iPad Pro чи кращим ПК чи навіть Mac. Графічні можливості iPad Pro добре задокументовані, але ви не можете сказати напевно, чи стане він гарною заміною комп’ютера. Можливо, ви зможете завершити свої дизайнерські проекти, але чи зможете ви спілкуватися з людьми, надсилати електронні листи, стискати файли та зручно друкувати на пристрої. Ми розглянемо, наскільки добре iPad Pro є комп’ютером.
Щоб по-справжньому перевірити, наскільки добре iPad Pro є автономним комп’ютером, ми вирішили написати цю статтю на 9,7-дюймовому iPad Pro, використовуючи клавіатуру Apple Magic Keyboard, підключену через Bluetooth.

Письмо

Тільки iPad з сенсорною клавіатурою не рекомендується людям, які хочуть багато писати. Немає тактильного зворотного зв’язку, тому багато писати не буде гладким. Ви часто замислюєтесь, чи не пропустили ви клавішу, тому що ваша традиційна координація рук і очей тут не вплине на її функцію.

Ми спробували сторонні клавіатури Topol на iOS. Програми не значно покращили досвід написання. Екран iPad, незважаючи на свою ширину, недостатній для будь-якого розширеного письма. Деякі програми, як-от GBoard або SwiftKey, які дозволяють Swype, як-от відстеження жестів, пришвидшили роботу щодо поширених слів, але завжди потрібно повертатися назад і перевіряти, якщо використовується незвичне слово. Для інших програм, які дозволяють вводити текст, наприклад Chrome або створювати документи, наприклад MS Word, екран завжди рухатиметься під час перемикання між елементами керування. Зрештою, керувати iPad і набором тексту стає непросто.

Говорячи про рухомий екран, вам знадобиться підставка. Це може бути чохол з підставкою або щось саморобне, як-от стяжка. Справа в тому, що iPad повинен бути стабільним, коли ви пишете. Клавіатура, підключена через Bluetooth, позбавить вас від роботи з екраном, тому, якщо ви хочете комфортно писати, необхідна клавіатура Bluetooth. Це не позбавляє iPad, оскільки вам знадобиться фізична клавіатура для вашого Mac або ПК. Він показує, що сенсорне введення не призначене для тривалого введення тексту.

  Як отримати зображення за текстом у PowerPoint

Редагування

iPad Pro є найефективнішим, коли справа доходить до редагування, тому що не потрібно багато друкувати. Будь-який із популярних додатків для анотацій допоможе проілюструвати зміни, великі та малі. Якщо у вас є Apple Pencil, він стане в нагоді тут.

Багатозадачність

Ваш робочий темп також страждає на iPad Pro, оскільки існує безліч обмежень для багатозадачності без миші. Спробуйте скопіювати ціле речення, використовуючи лише сенсорний екран, і подивіться, наскільки це складно. Неважко, якщо ви копіюєте один або два фрагменти на телефоні, але це не дуже добре, коли ви редагуєте щось велике.

iPad не покликаний замінити пристрої для запису, хоча саме це і є наміром Apple з їхніми пристроями з великим екраном. Планшетам не вистачає такої багатозадачності, що робить ПК/Маки найкращим середовищем. Наприклад, на iPad неможливо відкрити декілька файлів DOCX одночасно. Це щось дуже просте, що ви можете зробити на ПК та Mac, не замислюючись двічі.

Графіка

iPad Pro завжди рекламували як месіанський указ для художників через силу, яку він надає для редагування зображень за допомогою безлічі програм. Однак і там є обмеження. Незважаючи на те, що такі програми, як ProCreate, є потужними механізмами, на iPad Pro недостатньо речей, які можна зробити з ними.

Незважаючи на те, що мистецькій спільноті вдається отримати результати від iPad Pro, він все одно не порівнюється з Adobe Photoshop для ПК/Mac. Ви не можете маніпулювати кількома файлами PSD одночасно, ви не можете отримати доступ до сховища для окремих елементів (текстур, зображень тощо).
Великим недоліком екосистеми аксесуарів Apple є те, що вони не є комплексними. За розумну обкладинку за 150 доларів (з клавіатурою) в ній не вистачає місця для розміщення Apple Pencil. Порівняно з цим, дещо хлипка ручка Surface на книжці Surface насправді краща.

  Як відновити старі версії файлів на OneDrive

Редагування відео

Редагування відео — це що завгодно, але не простий процес на комп’ютері. Є так багато елементів, якими можна керувати, а самі програми є складними. Деякі типи редагування так само просте, як скорочення кліпу на кілька секунд тут і там, тоді як інші типи вимагає перетворення простих кліпів у кандидатів на «Оскар». Що стосується останнього, iMovie та подібні інструменти iOS мають цю частину, навіть вбудованого інструменту відсікання для цього достатньо. Проте накладення тексту та додавання ефектів переходу обмежені в iOS. Таким чином, на iPad Pro можна виконувати невелику роботу з редагування, але важку роботу все ще краще залишити на кшталт Adobe Premiere або Final Cut Pro.

Яблучний олівець

Більш дешевий стилус може робити багато речей, які вміє олівець, як-от коментувати, незначне редагування, деякі ігри на основі малювання. Однак для більш складної роботи, як-от малювання для професіоналів, коментування великих об’єктів тексту, створення рукописних нотаток тощо, набагато ефективніше виконувати Apple Pencil. Однак це особистий вибір, який значною мірою залежить від того, що ви плануєте робити на пристрої.
Якщо вам цікаво, чи варто просто пропустити придбання Apple Pencil разом із iPad Pro, вам варто переглянути, чому ви купуєте цей пристрій. Замість цього ви можете використовувати звичайний iPad, і він буде працювати так само добре для вас. Також варто переглянути, чи потрібен вам планшет, чи ні.

На ходу

iPad Pro, як і всі інші iPad до нього, поділяється на дві категорії: з мобільним з’єднанням або без нього. Отримання iPad з підтримкою лише Wi-Fi заощадить вам гроші, але ви також обмежите свою мобільність. З’єднання LTE під час подорожі може зробити спілкування зручнішим, а не чекати точки доступу Wi-Fi. Враховуючи мініатюрну площу, яка потрібна для роботи iPad, ви можете змусити його працювати практично будь-де. З огляду на те, наскільки популярний кабель передачі даних Apple, вам не доведеться турбуватися про пошук заміни, якщо ви зламаєте ваш. Можливо, вам знадобиться перехідник для розетки, але придбати його не так вже й складно.

  Як перевірити кеш гри Steam

iPad Pro як комп’ютерна альтернатива працює, лише якщо у вас є мережа Wi-Fi для підключення. Єдине інше рішення — платити більше за модель LTE або підключатися до точки доступу. Якщо ви вирішите підключити свій iPad Pro до точки доступу, створеної на вашому iPhone, ваша батарея, звичайно, розрядиться швидше.

Висновок

iPad Pro як комп’ютерна альтернатива працює лише для тих, хто не пише. Однак журналісти, які віддають перевагу навіть більш компактному обладнанню, ніж маленькі ноутбуки, знайдуть це перевагою, оскільки 9,7-дюймова модель займає дуже мало місця.

Загалом, iPad Pro – потужний планшет, 12,9″ вже такий же великий, як 13,3″ Macbook Pro/Air і коштує приблизно стільки ж, тож професійні письменники вже знають своє обладнання. iPad Pro як комп’ютерна альтернатива не є хорошим варіантом. У нього просто немає засобів для повторення функціональності, обіцяної в ноутбуці. Однак це розумний резервний пристрій для запису, якщо у вас є додаткове обладнання.