GNOME 45 представляє нові програми для перегляду зображень і камери: ось як вони працюють

| | 0 Comments| 12:35 PM
Categories:

Ключові висновки

  • GNOME 45 представляє Loupe як новий засіб перегляду зображень за замовчуванням, пропонуючи простий та інтуїтивно зрозумілий спосіб переглядати, копіювати, видаляти та встановлювати шпалери робочого столу для зображень. Однак у ньому відсутні розширені функції редагування.
  • Камера GNOME — це нова програма за замовчуванням для веб-камер і камер смартфонів, яка надає знайомий інтерфейс із параметрами зйомки фотографій за допомогою таймера зворотного відліку, перемикання звуку затвора та використання сітки для композиції. Він також може записувати відео.
  • Хоча нові програми є параметрами за замовчуванням, попередня програма для перегляду зображень (Eye of GNOME) і програма для камери (Cheese) все ще доступні для завантаження, якщо це бажано, пропонуючи додаткові функції, такі як редагування зображень, художні фільтри та режим серійної зйомки. GNOME продовжує свою тенденцію спрощення та вдосконалення взаємодії з користувачем за допомогою нових програм за замовчуванням.

Настільному комп’ютеру потрібен спосіб відображення зображень, збережених на жорсткому диску. У наші дні вашому комп’ютеру також потрібен спосіб взаємодії з веб-камерою, яка, ймовірно, розташована прямо над екраном. GNOME вже давно постачає програми, які виконують обидва ці завдання, але з випуском версії 45 дві нові програми займають їх місце.

У традиційному стилі GNOME ані засіб перегляду зображень Loupe, ані камера GNOME не є особливо складними, але обидва дещо відрізняються від того, що було раніше. Ось виклад.

Новий засіб перегляду зображень GNOME 45

Новіший засіб перегляду зображень відомий як Loupe. Назва відноситься до типу лінз або збільшувального скла, які ви можете побачити в ювелірних виробах, стоматологах або (так) фотографах, щоб побачити речі зблизька. Він замінює Eye of GNOME, який використовувався як спосіб відкриття зображень за замовчуванням з перших днів GNOME.

  9 найкращих інструментів зворотного проектування для спеціалістів із безпеки

Eye of GNOME не мав великої кількості функцій і ніколи не збирався конкурувати з повномасштабними програмами для створення фотогалерей Linux. Лупа продовжує цю традицію.

Ви можете переглядати зображення в Лупі, клацнувши їх у програмі Файли або перетягнувши їх у вікно Лупи. Ви можете переключатися між зображеннями, збереженими в одній папці, натискаючи стрілки вперед і назад унизу ліворуч. Ви також можете збільшувати зображення або переглядати їх на весь екран.

Що стосується редагування зображень, вам доведеться шукати в іншому місці. Лупа дозволяє повертати картинку, але навіть можливості кадрування немає. Ви можете розглянути можливість встановлення gThumb із Flathub замість цього, якщо вам потрібна програма GNOME з більшою кількістю можливостей редагування.

  Як перешкодити компаніям прослуховувати записи вашого голосового помічника

Нарешті, ви можете копіювати або видаляти зображення. Ви також можете встановити їх як шпалери робочого столу. На момент запуску це все щодо функцій.

Подібно до Eye of GNOME раніше, якщо ви шукатимете Loupe у шухляді програм, ви, швидше за все, побачите його в списку як «Image Viewer».

Єдиний додаток для веб-камер і камер смартфонів

Далі йде камера GNOME. Ця програма одразу стає інтуїтивно зрозумілою, якщо ви коли-небудь робили знімок за допомогою смартфона, і, ймовірно, її легко зрозуміти, навіть якщо ви цього не робили. У центрі є кнопка затвора, яку ви торкаєтеся, щоб зробити фото. У нижньому лівому куті ви знайдете опцію встановлення таймера зворотного відліку з кроком у три, п’ять або 10 секунд.

Що стосується налаштувань програми, ви можете ввімкнути або вимкнути звук затвора, а також ви можете використовувати сітку, щоб допомогти вам скомпонувати знімок.

Камера GNOME також може записувати відео. Елементи керування та параметри однакові. Але коли ви перемикаєтеся в режим відео, кнопка затвора змінюється з білого на червоний.

Елементи керування GNOME Camera виконують основні завдання веб-камери. Вони також задовольняють фундаментальні потреби камери смартфона. Отже, якщо ви щодня їздите на телефоні з ОС Linux, як-от Librem 5, цей додаток для камери варто подивитися. Це повністю адаптивний спосіб, яким прагнуть більшість програм GNOME.

  Остаточний посібник із увімкнення темного режиму всюди

Ви все ще можете завантажити старіші програми

Можливо, GNOME вибрав нові параметри за замовчуванням, але попередні програми для перегляду зображень і камери не зникли. Якщо ви віддаєте перевагу Eye of GNOME, хоча функціональні можливості в основному однакові, ви можете знайти його за допомогою програмного забезпечення GNOME або будь-якого іншого менеджера пакетів на основі командного рядка.

Те саме стосується сиру, який є альтернативою, яку ви можете шукати більше. Це тому, що Cheese поставляється з різними фільтрами, з якими можна пограти або використати для художнього ефекту. Також є режим серійної зйомки для швидкої послідовної зйомки. Ви можете завантажити Cheese з Flathub.

GNOME 45 продовжує тенденцію нових програм за замовчуванням

Однією з головних цінностей GNOME є прості речі, і кожен випуск покращує різні аспекти роботи. Частково це означає заміну старіших, трохи складніших додатків на парні, прості в обслуговуванні альтернативи.

У GNOME 42 замінено текстовий редактор і термінал. З додаванням Loupe і GNOME Camera, це означає чотири нові основні програми менш ніж за два роки.