Generative AI API та альтернативи ChatGPT, які варто розглянути розробникам

| | 0 Comments| 1:46 AM
Categories:

ChatGPT висунув розмову про великі мовні моделі на передній план, і розробники всюди використовують його для всього, починаючи від інтеграції генеративного чату для випадків використання обслуговування клієнтів у веб-сайти та програми, такі як Expedia та Duolingo, до використання його для маркетингу.

Його навіть інтегрують у відеоігри. Нещодавно NetEase почала використовувати ШІ у своїй грі Підприємства Cygnusа студія Niantic, відповідальна за Pokémon Go, нещодавно випустила новий досвід доповненої реальності під назвою вол який живиться від ШІ внутрішнього світу.

Частина цього недавнього сплеску розвитку включає розробку як API загального призначення, так і API AI, які пропонують організовані моделі як частину своїх послуг. Це може бути так само просто, як додавання тексту в мовлення та мовлення в текст, або навіть оркестрування кількох моделей одночасно.

Ось дев’ять найкращих альтернатив ChatGPT і генеративних API AI для розробників, які варто перевірити.

Llama 2 — це велика мовна модель із відкритим кодом, розроблена Meta, компанією, що стоїть за Facebook. Модель є безкоштовною альтернативою ChatGPT для досліджень і комерційного використання, що означає, що ви можете легко спробувати її. Все, що вам потрібно зробити, це завантажити та інсталювати Llama 2 локально.

Згідно з тестами, опублікованими Meta, Llama 2 перевершує ChatGPT не тільки в безпеці, але й у продуктивності, хоча й незначно. Варто також зазначити, що ці тести проводилися щодо моделі мови GPT-3.5, а не моделі GPT-4.

Існує багато альтернатив ChatGPT, і хоча Llama 2 може мати перевагу над ChatGPT, коли йдеться про безпеку та продуктивність, ChatGPT все ще перевершує її, коли справа стосується креативності. Це може бути пов’язано з величезним набором даних, на якому навчався ChatGPT, або через те, що Llama 2 навмисно навчений бути сімейним.

Незважаючи на це, Llama 2 є однією з найкращих альтернатив ChatGPT і ідеально підходить для будь-якого проекту, який абсолютно потребує сімейного стилю.

Дізнайтеся більше про Лама 2.

2. Внутрішньосвітовий ШІ

Ймовірно, ви вперше почули про персонажів зі штучним інтелектом і NPC у таких відео, як це Art from the Machine. Концепція була неймовірно цікавою, але реалізація не обійшлася без проблем, з деякі навіть доходять до того, що критикують довгі паузи, іноді незв’язні відповіді та бездушний каденс.

  12 найкращих програм для найму персоналу, які зроблять наймання простим і ефективним

Частково причиною цих проблем є те, що ці розмови генеруються безпосередньо API Open AI, а потім запускаються через програми перетворення тексту в мовлення та мовлення в текст, щоб отримати кінцевий результат. Це додає значну затримку.

Inworld AI прагне це змінити, і нещодавно він оголосив партнерство спільного розвитку з Microsoft і Xbox, щоб досягти цього. Як альтернативу ChatGPT, Inworld AI був спеціально створений для створення реалістичних персонажів для різноманітних випадків використання, включаючи маркетинг, освіта, навчання та, звичайно, відеоігри. Він робить це за допомогою того, що Inworld AI називає Character Engine. Думайте про це як про ігровий движок, але лише для персонажів.

Inworld’s Character Engine означає, що вам не доведеться безпосередньо інтегрувати окрему мовну модель, таку як ChatGPT, у свій досвід або виконувати будь-які інші складні кроки, такі як налаштування мовлення в текст і тексту в мовлення. Штучний інтелект Inworld виконує цей крок і багато іншого за вас, включаючи емоції, синхронізацію губ і вираз обличчя, щоб назвати декілька.

Сам механізм персонажів складається з трьох основних частин: мозку персонажа, контекстної сітки та штучного інтелекту в реальному часі.

Мозок персонажа обробляє такі елементи, як цілі персонажа, довготривала пам’ять, особистість, емоції та голос. Контекстна сітка обробляє такі речі, як знання персонажа про світ або досвід, ким є користувач або гравець, які стосунки вони мають і наскільки безпечними мають бути їхні відповіді. Він також включає систему четвертої стіни, щоб гарантувати, що персонажі залишаються в характері.

Нарешті, ШІ в реальному часі створено для максимального усунення затримки, щоб персонажі могли відповідати в реальному часі. Він також розроблений з урахуванням масштабованості та паралелізму для великих і багатокористувацьких проектів.

Очевидно, що Inworld AI є неймовірною альтернативою ChatGPT, коли справа доходить до будь-якої ігрової програми, оскільки це було те, для чого Inworld AI був розроблений перш за все, але наявність кількох моделей, які керують продуктивністю ШІ-персонажа, може бути корисним у багатьох інших випадках використання, як Ну.

Дізнайтеся більше про ШІ внутрішнього світу.

3. Зв’яжіться

Cohere — це велика мовна модель, створена в першу чергу з корпоративними потребами. Це означає, що його було навчено на наборі даних з урахуванням бізнес-випадків, на відміну від більш округленого та загального набору даних ChatGPT.

Найбільша різниця між ChatGPT і Cohere полягає в тому, що Cohere розроблено для точного налаштування. Тонке налаштування великої мовної моделі дозволяє отримувати більш точні результати в конкретному випадку використання, що означає, що Cohere можна легше адаптувати до конкретних потреб бізнесу, ніж ChatGPT. Таким чином, це одна з найкращих альтернатив ChatGPT для підприємств.

  Як скинути заводські налаштування маршрутизатора

Дізнайтеся більше про Cohere.

4. Бард

Одна з багатьох безкоштовних альтернатив ChatGPT, Bard – це інструмент штучного інтелекту на основі чату, створений Google. Він в основному базується на моделі великої мови PaLM 2.

Було проведено багато порівнянь між ChatGPT і Google Bard, щоб спробувати визначити, який із них кращий, і дати об’єктивну відповідь важко, оскільки обидва перебувають у стані постійної ітерації та вдосконалення.

Bard виділяється як одна з найкращих альтернатив ChatGPT завдяки тому, що він здатний використовувати дані в реальному часі, тоді як ChatGPT заблоковано в своїх даних десь із 2021 року. Це означає, що Bard краще підходить для будь-яких завдань, які вимагають актуальну інформацію, таку як поточні події або погода.

Дізнайтеся більше про Бард.

5. LangChain

Якщо ви шукаєте альтернативу ChatGPT із надзвичайно потужним API, то LangChain може бути саме тим, що вам потрібно.

На відміну від ChatGPT, LangChain не є великою мовною моделлю сама по собі, а радше генеративним API штучного інтелекту та набором інструментів, які можна використовувати, щоб більш ефективно використовувати великі мовні моделі, такі як ChatGPT.

LangChain дозволяє вам легко налаштовувати та змінювати компоненти, а також бачити, як ваші великі мовні моделі працюють і використовуються самим API AI.

Дізнайтеся більше про LangChain.

6. Клод

Клод — помічник ШІ та велика мовна модель, розроблена Anthropic AI, яку деякі називають однією з найкращих альтернатив ChatGPT. З появою Claude 2.0 цей помічник зі штучним інтелектом зайняв собі нішу у великому просторі мовної моделі як альтернатива OpenAI GPT-4.

Є багато речей, які може робити Клод, а ChatGPT не може. Наприклад, Клод здатний брати завантажені файли та аналізувати їх. Він також може робити це за допомогою посилань, але менш надійно.

Це дозволяє Клоду отримувати файли, які ви отримали або над якими працюєте, щоб допомогти вам краще їх зрозуміти та взаємодіяти з ними, що робить його чудовою альтернативою GPT-4.

Дізнайтеся більше про Клод.

7. Google – PaLM

PaLM 2 — це велика мовна модель, створена Google AI. Деякі вважають PaLM 2 прямою альтернативою GPT-4, хоча насправді PaLM 2 і OpenAI GPT-4 різко відрізняються, і обидва являють собою важливі віхи в розробці великих мовних моделей.

  Автоматизуйте тестування програм за допомогою цих найкращих інструментів

Існує чимало відмінностей між PaLM і ChatGPT, хоча найбільша різниця полягає в тому, як PaLM обробляє сумісність пристроїв.

ChatGPT ефективний, але може бути досить великим і громіздким. Для його роботи потрібні виділені сервери або потужні комп’ютери, хоча цього можна значною мірою обійти за допомогою API.

На відміну від ChatGPT, PaLM містить кілька менших моделей, які можна використовувати на різних пристроях. Можна навіть запустити версію PaLM 2 на офлайн-мобільних пристроях, на що ChatGPT не здатний.

Дізнайтеся більше про PaLM.

8. Azure – відкриті служби AI

Azure — це служба, яка надає доступ REST API до мовних моделей OpenAI, таких як GPT-3.5 і GPT-4. Це мовні моделі, на яких базується ChatGPT, і Azure служить генеративним API для цих моделей.

Перевага використання Azure над вбудованим API OpenAI зводиться до низки різних факторів. По-перше, Azure пропонує приватні екземпляри великих мовних моделей OpenAI. Це гарантує безпеку ваших даних під час використання API.

Крім того, Azure полегшує точне налаштування моделей GPT OpenAI для ваших конкретних випадків використання. Це спрощує створення користувацьких додатків ШІ, ніж якби ви просто використовували ChatGPT як є.

Дізнайтеся більше про Лазурний.

9. Стабільність AI – стабільний LLM

Stability AI — це платформа мовної моделі на основі штучного інтелекту, яка, як і ChatGPT, пропонує API. Це дозволяє йому зручно використовувати як безкоштовну альтернативу ChatGPT.

За деякими показниками модель FreeWilly2 від Stability AI перевершує ChatGPT, причому найвизначнішим із цих показників є узгодженість.

Це робить FreeWilly2 чудовою альтернативою ChatGPT. Там, де іноді ChatGPT може давати непостійні або непередбачувані результати, модель FreeWilly2, як правило, дає переважно надійні відповіді. Якщо вам потрібна послідовність більше, ніж креативність, то це чудовий варіант використання FreeWilly2.

Дізнайтеся більше про Стабільність ШІ.

Суть

Як бачите, існує величезна кількість різних альтернатив ChatGPT, які варто перевірити. Незалежно від того, чи шукаєте ви конкретну велику мовну модель із власним API, як-от Bard, чи одну з багатьох готових альтернатив ChatGPT, яка краще підходить для вашого випадку використання, як-от ШІ внутрішнього світує інструмент, який ідеально підходить для вас.

Це спонсорована публікація. Вибір продуктів і думки, висловлені в цій статті, надані спонсором і не відображають редакційне керівництво MakeUseOf або його співробітників.