techukraine.net techukraine.net Firebase проти MongoDB: яку базу даних вибрати?

Firebase проти MongoDB: яку базу даних вибрати?

| | 0 Comments| 1:40 PM
Categories:

Технології швидко розвиваються, з багатьма компаніями, цифровими продуктами та онлайн-споживачами, що постійно розвиваються. Величезні обсяги даних генеруються з прискореним зростанням і домінуванням в онлайн-просторі. Дані прив’язані до сховища, керування оновленнями та аналізу.

Якщо ви створюєте фірму, вибір правильної серверної технології є одним із найскладніших завдань. По-перше, ваша мета — перетворити мільйони користувачів на платних клієнтів. Ви також не хочете зробити помилку, яка, у свою чергу, коштуватиме вам значних грошей у довгостроковій перспективі. Очевидно, ви хочете працювати з надійною базою даних і підтримувати потужність хмарного сховища.

Хоча є багато варіантів на вибір, у цій публікації порівнюються два найпопулярніших: Firebase і MongoDB. Ці два гіганти є базами даних типу NoSQL.

Оскільки очікування розробників зростають в епоху домінування хмарних технологій, Firebase і MongoDB працюють над створенням надійних, масштабованих і зручних сучасних баз даних, які відповідають їхнім потребам.

Подібно до інших галузей, де споживачі шукають повністю керований, високофункціональний і бездоганний досвід самообслуговування, розробники нічим не відрізняються. Давайте розберемо двох важковаговиків, які відкривають високу продуктивність розробників і ефективність даних.

Firebase: огляд

Firebase, запущена в 2012 році, є універсальною платформою, яка спрощує та прискорює розробку програм. Крім служб баз даних, Firebase забезпечує фонові з’єднання, що працюють у режимі реального часу як сервер як послуга (BaaS). Він охоплює цілу екосистему для створення та випуску веб- і мобільних додатків. Хоча більшість його компонентів є відкритим кодом, Firebase є ексклюзивною технологією.

Firebase має багато вбудованих функцій. Перша — це база даних у режимі реального часу, яка дозволяє розробникам створювати програми з синхронізацією даних у режимі реального часу між клієнтами та пропонує підтримку в автономному режимі, яка оптимізує узгодженість даних.

Далі йде автентифікація, яка дозволяє розробникам створювати ідентифікаційні платформи для користувачів своїх програм. За допомогою цієї функції ви можете застосувати різні методи автентифікації, включаючи індивідуальну авторизацію, вхід у соціальні мережі та паролі електронної пошти.

Хмарне сховище Firebase дозволяє безпечно зберігати та обслуговувати різноманітний вміст, створений користувачами, наприклад файли, фотографії та відео. Використовуючи вбудовані API, ви можете масштабувати завантаження, завантаження та керування файлами.

Ви також можете розмістити (розгорнути свою веб-програму) за допомогою рішення для хостингу Firebase. А якщо ви бажаєте аналізувати та відстежувати продуктивність, Firebase пропонує вам вичерпні інструменти аналітики та моніторингу, щоб отримати інформацію про поведінку та шаблони використання. Статистика може допомогти вам оптимізувати програми та покращити взаємодію з користувачем.

MongoDB: огляд

MongoDB, заснована в 2009 році, є відкритою базою даних, яка керує величезними обсягами неструктурованих даних. Підтримуючи різноманітні варіанти використання, MongoDB керує галуззю, забезпечуючи широкий спектр програм незалежно від регіону.

З основною цінністю зберігання даних, платформа надає багато цінних функцій, які відповідають усім вашим уявам розробників, щоб ефективно їх використовувати. MongoDB використовує двійковий JSON (BSON), організовуючи дані в гнучкі (схожі на JSON) документи для безпроблемного зберігання та відновлення складних структур даних.

MongoDB має багато функцій, включаючи високу доступність, масштабованість, розширену мову запитів індексування та гнучку схему. У випадку гнучкої схеми об’єктна модель документа MongoDB дозволяє зберігати різні структури даних. Переваги цього полягають у тому, що вимоги до даних програми змінюються з часом.

Переходячи до масштабованості, MongoDB є горизонтально висхідним, розподіляючи дані між багатьма серверами для обробки навантажень даних. Це, у свою чергу, підтверджує високу доступність і продуктивність при масштабуванні програми.

MongoDB використовує вбудовані механізми копій і технологію автоматичного відновлення після збоїв для підвищення високої доступності, забезпечуючи відмовостійкість і доступність даних. Ви можете налаштувати репліки для відновлення даних і резервування. MongoDB має кілька варіантів індексування, як-от однопольовий, складений і геопросторовий індекси, які покращують продуктивність запитів завдяки швидкому пошуку даних.

Firebase проти MongoDB: ключові відмінності

Вибираючи базу даних, необхідно враховувати багато факторів. Ось наші критерії.

  • Ключові особливості
  • Моделі даних
  • Масштабованість
  • Продуктивність
  • Запит
  • Безпека даних
  • Інтеграція
  • Випадки використання та застосування
  Усі коди Roblox для Mega Noob Simulator: викупити зараз

Зупинимося на кожному з них докладніше.

#1. Ключові особливості

Firebase і MongoDB мають багато функцій, що виділяє їх серед багатьох інших баз даних. Але ось деталі для кожного.

Firebase

Firebase містить такі ключові функції, як неймовірно вбудована аналітика; Спрощена розробка програм і інструменти для залучення нових користувачів. Якщо дивитися на інструмент аналітики, його інформаційна панель підходить для спостереження за моделями користувачів і вимірювання різних характеристик; це допомагає зрозуміти, як користувачі взаємодіють із вашою програмою, щоб ви могли її оптимізувати.

Крім того, інструмент розгалужується, щоб забезпечити більш надійні функції, як-от необмежену звітність, моніторинг аудиторії та інтеграцію з іншими службами. У розділі «Спрощена розробка додатків» ви можете повторювати обмін повідомленнями в хмарі, автентифікацію, тестову лабораторію (де ви тестуєте в лабораторії, а не користувачі), хостинг, віддалену конфігурацію, динамічні посилання, звіти про збої та зберігання бази даних у реальному часі.

Крім того, залучення нових користувачів має такі функції, як AdWords, індексація додатків, запрошення та сповіщення, і все це зосереджено на розробці чудових комерційних додатків.

MongoDB

MongoDB має важливі технічні функції з готовими можливостями незалежно від того, чи потрібно вам працювати приватно на місці чи в загальнодоступній хмарі. База даних відповідає моделі документа, зберігаючи дані як документи, згруповані в колекції.

Колекції не обов’язково мають однаковий набір полів. Звичайно, модель документа є більш адаптованою для розробників, оскільки вона дозволяє розглядати документи як об’єкти.

Шардинг у MongoDB є ще одним цінним інструментом для розділення великих наборів даних. Таким чином можна адаптувати та масштабувати зростаючу веб-програму з мільйонами користувачів.

Ще одна особливість MongoDB — реплікація. Реплікація допомагає протидіяти вразливостям на стороні сервера (наприклад, збої сервера та перебої в роботі), розгортаючи кілька серверів для аварійного відновлення та резервного копіювання. Що стосується автентифікації, MongoDB має кілька механізмів (про які йдеться в розділі безпеки) для авторизації доступу користувачів до бази даних.

MongoDB має тригери бази даних, які дозволяють виконувати та виконувати код у разі виникнення певних подій. Тригери допомагають підтримувати послідовність і цілісність даних. Крім того, MongoDB має власні колекції часових рядів для підвищення ефективності зберігання та продуктивності за допомогою послідовностей вимірювань.

Крім того, MongoDB має інструмент спеціальних запитів, який дозволяє розробникам оновлювати запити в реальному часі, підвищуючи продуктивність. Функція індексування в MongoDB надає користувачам ваших програм швидкий пошук.

Індекси MongoDB працюють відповідно до постійно мінливих потреб додатків і шаблонів запитів у реальному часі. Останньою функцією основних інструментів MongoDB є балансування навантаження, що надає користувачам постійну якість і перегляд даних, до яких вони мають доступ.

У цьому випадку MongoDB створено спеціально для потреб баз даних. Firebase — це кросплатформний SDK (Backend-as-a-service) із вбудованою базою даних.

#2. Моделі даних

Моделювання даних у Firebase і MongoDB має деякі подібності. Але існують відмінності, засновані на структурі баз даних і підходах.

Firebase

Для зберігання Firebase використовує структуру даних, подібну до JSON. В ієрархічній структурі дерева дані зберігаються в парах ключ-значення, де кожен вузол може містити інші вузли, як і об’єкти JSON.

MongoDB

Однак MongoDB використовує формат даних BSON (Binary JSON) для зберігання. Хоча він використовує колекції, подібні до об’єктів JSON, він має додаткові функції, такі як типи даних і широкі можливості запитів.

Незважаючи на те, що обидві бази даних не мають схем, що дозволяє зберігати дані з різними структурами в одному вузлі, MongoDB є більш гнучким, оскільки забезпечує перевірку схеми.

#3. Масштабованість і продуктивність

Обидві бази даних добре розроблені для масштабування продуктивності, але гнучкість конфігурації MongoDB забезпечує швидшу роботу. Хоча це дає MongoDB фору, воно звужується до наявної проблеми та моделей використання.

Firebase

Firebase працює на безсерверній архітектурі, яка автоматично масштабується та обробляє стрибки трафіку. Використовуючи інфраструктуру Google, Firebase забезпечує високу доступність і швидке реагування на основі роботи в режимі реального часу та офлайн-доступу до даних.

  Що таке __init__ у Python? [With Examples]

MongoDB

MongoDB масштабується горизонтально, розподіляючи дані між кількома серверами. Ви також можете розділити великі бази даних на менші, швидші та більш керовані частини, що називається шардингом. Використовуючи розширене індексування та гнучку схему, MongoDB забезпечує високу продуктивність під час роботи зі складними структурами даних.

MongoDB розроблено спеціально для великих додатків із швидкими конвеєрами даних і онлайн-обробкою транзакцій. Але якщо ви створюєте невелику програму, Firebase задовольнить ваші потреби.

#4. Безпека даних

Під час роботи вашої програми вам потрібні процеси, елементи керування та інструменти для захисту ваших даних і підтримки конфіденційності, цілісності та доступності. Firebase і MongoDB мають різні підходи до безпеки.

Firebase

Firebase забезпечує безпеку за допомогою гнучких (простих або складних) правил безпеки Firebase, які захищають дані вашої програми на детальних рівнях відповідно до потреб вашої програми. Ці правила використовують для конфігурації JSON, який можна написати багатьма мовами.

Аспектом Firebase, який найбільше продається, є гнучкість, завдяки якій ви можете налаштовувати правила, які відповідають структурі та поведінці ваших програм, і дозволяють використовувати ваші дані під час авторизації доступу.

Далі — деталізація, де правила можуть бути широкими чи вузькими відповідно до конкретних потреб. І, нарешті, незалежна безпека слідує за оголошенням правил поза вашою програмою (на Firebase CLI або консолі Firebase); помилки не можуть скомпрометувати ваші дані, а клієнтам не доручено забезпечити безпеку. Ви можете визначити правила для кожного продукту Firebase у своєму додатку, щоб зробити його безпечним. Ось ворота до як працюють правила і налаштування деяких основних.

MongoDB

У MongoDB є різні функції для впровадження безпеки, включаючи автентифікацію, шифрування та контроль доступу в усіх ваших розгортаннях.

Автентифікація в MongoDB підтверджує особу клієнта, щоб визначити, чи надавати йому доступ. У цьому випадку доступно кілька методів автентифікації; вони включають механізм автентифікації за запитом-відповіддю (SCRAM), сертифікат, Kerberos, проксі-сервер LDAP і внутрішню автентифікацію/автентифікацію членства.

Переходячи до рольового контролю доступу, MongoDB надає користувачам ролі, які оцінюють їхній доступ до операцій і ресурсів бази даних. Якщо користувачу не призначено роль, він блокується з системи. Закриваючи за допомогою шифрування, MongoDB має засоби безпеки для запитів і транспортування.

Шифрування з можливістю запиту дозволяє шифрувати дані на стороні клієнта та зберігати конфіденційні дані в повністю випадковій формі в базі даних. Для транспортного шифрування (TLS/SSL) MongoDB шифрує трафік вашої мережі, гарантуючи, що його читає лише призначений клієнт.

У цьому випадку заходи безпеки MongoDB пропонують багато варіантів і підходів для захисту бази даних. Крім того, пам’ятайте, що якщо правильно налаштувати правила Firebase, вони можуть забезпечити подібний рівень безпеки.

#5. Інтеграція

Як і будь-яке інше програмне забезпечення, ваш вибір у базі даних повинен мати можливість підключатися до інших програм і обмінюватися даними через інтерфейси прикладних програм (API). Обидві бази даних можна інтегрувати з іншими програмами; давайте дізнаємося, який.

Firebase

Ключові інтеграції Firebase включають Google Ads, AdMob, Google Marketing Platform, Google Play, Data Studio, Big Query, Slack, Jira, PagerDuty та Android Studio. Усі ці програми інтегровані без необхідності коду.

MongoDB

Крім того, що MongoDB є базою даних, це вдосконалена платформа даних із багатьма передовими інструментами. Використовуючи його драйвери, ви можете підключитися до всіх популярних мов, фреймворків, інтегрованих середовищ розробки (IDE), графічних інтерфейсів користувача (GUI), середовищ виконання (RTE) та операційних систем.

MongoDB добре працює з C, Python, Java, JSON і TypeScript. Підтримувані фреймворки включають Laravel, Django, Flask і Angular. Детальніше на Сумісність MongoDB тут.

Тут ваш вибір буде залежати від послуг, які ви хочете інтегрувати. Якщо ви гнучкі з кодом, то MongoDB виграє. Якщо ви не віддаєте перевагу коду, а заплановані інтеграції охоплені, Firebase буде найкращим варіантом.

  Що таке функції Python Itertools?

#6. Випадки використання та застосування

Незважаючи на те, що Firebase і MongoDB служать системами баз даних, вони служать різним цілям, варіантам використання та додаткам. Ось така поломка.

Firebase

Firebase — це комплексна платформа веб-розробки та мобільних пристроїв, яка пропонує різні послуги, як-от база даних у реальному часі, автентифікація, хостинг, хмарні функції, сховище тощо.

Оновлення в режимі реального часу підходять для таких програм, як інструменти для співпраці, програми для чату та інформаційні панелі. За допомогою автентифікації ви можете інтегрувати соціальні логіни (наприклад, Facebook і Google), щоб автоматизувати реєстрацію та вхід.

Інші випадки використання включають хмарне сховище та хостинг для ваших програм. Ви також можете відстежувати аналітику для своєї програми.

MongoDB

MongoDB, будучи базою даних NoSQL, є гнучкою та має кілька варіантів використання. Ви можете використовувати його в системах керування вмістом (CMS), де структура вмісту часто змінюється, в Інтернеті речей (IoT) для створення величезних обсягів даних, програмах електронної комерції для обробки складних каталогів і створених користувачами даних.

Крім того, мобільні програми з великими вимогами до користувачів даних можуть масштабуватися за допомогою MongoDB. Ви також можете використовувати його в аналітиці великих даних для зберігання та обробки великих обсягів даних. MongoDB може зберігати та обробляти дані про поведінку користувачів для створення персоналізованих систем рекомендацій.

Підбиття підсумків відмінностей

Ось таблиця, яка демонструє відмінності між Firebase і MongoDB:

AspectFirebaseMongoDBPlatformКросплатформенний набір для розробки програмного забезпечення (SDK) із вбудованою базою даних. Багато функцій для реалізації безпеки, включаючи автентифікацію, шифрування та контроль доступу. Модель даних. Для зберігання використовується структура даних, подібна до JSON. Для зберігання використовується формат даних BSON (Binary JSON). .Маштабованість Працює на безсерверній архітектурі, яка автоматично масштабується та обробляє стрибки трафіку. Масштабується горизонтально, розподіляючи дані між декількома серверами. Безпека даних Захищає безпеку за допомогою гнучких (простих або складних) правил безпеки Firebase. Багато функцій для впровадження безпеки, зокрема автентифікація, шифрування та Контроль доступу в усіх регіонах.IntegrationFirebase має багато інтеграційних додатків, які впроваджуються без необхідності коду. Добре працює з багатьма мовами програмування, фреймворками та середовищами розробки. Програми Співпраця в режимі реального часу, автоматизація входу через соціальні мережі, хмарне зберігання/хостинг, аналітикаКерування вмістом, Інтернет речей обробка даних, електронна комерція, аналітика великих даних, системи рекомендацій

Заключні слова

Щоб створити успішну та надійну програму, ви повинні зробити правильний вибір при виборі бази даних. А щоб вибрати найкращу базу даних для своєї програми, зверніть увагу на процедури оновлення, масштабованість, складність даних тощо.

Порівнюючи два варіанти, є подібності, які слід перевірити, і ключові відмінності, на які слід звернути увагу. Залежно від потреб вашої програми, ви віддасте перевагу тому чи іншому. Створюючи програмне забезпечення, вам доведеться врахувати інші фактори таланту.

MongoDB пропонує гнучкість в інтеграціях і сумісних мовах, якщо у вас є належний досвід роботи з кодом. З іншого боку, якщо ви шукаєте серверні служби з базою даних в одному місці, Firebase є підходящим варіантом для розробників, які віддають перевагу серверним службам із вбудованою базою даних.

У цілому, невеликі програми з меншим трафіком можна створювати за допомогою Firebase, тоді як великомасштабні програми з великим трафіком, які потребують високої продуктивності, можна розробляти на MongoDB. Пам’ятайте, що вибір між Firebase і MongoDB залежить від конкретних вимог програми, складності даних і очікуваних потреб у масштабованості.

Цей посібник ділиться інформацією, яка допоможе вам під час вибору бази даних. Однак розумно досліджувати, оскільки технології розвиваються. Оновлення найновішої інформації про обидві системи баз даних допоможе вам прийняти найбільш обґрунтоване рішення.

Тепер ви можете перевірити найкращі інструменти інтеграції даних.