[Explained] Як використовувати команди Linux у Windows

Як розробник, ви, ймовірно, розділитесь між використанням Windows, щоб отримати доступ до всіх інструментів, ігор і програмного забезпечення, що постачається з нею, або використанням Linux, який особливо ідеальний для розробників. Якщо у вас один комп’ютер, вам доведеться вибрати одну операційну систему.

Якщо ви хочете використовувати дві операційні системи, вам доведеться або подвійне завантаження, що є ризикованим і складним, або використовувати віртуальну машину, яка може створити накладні витрати на продуктивність. На щастя, є спосіб уникнути вибору однієї з двох операційних систем. Навіщо вибирати, коли можна легко отримати і те, і інше?

Операційна система Windows дозволяє вам використовувати потужність Linux і Windows на одній машині. З Windows ви можете запускати програми Linux і команди Linux. Можливість запускати команди Linux із Windows кардинально змінює правила гри.

По-перше, це дозволяє вам отримати найкраще з двох операційних систем на одній машині безкоштовно. Ви матимете доступ до всього програмного забезпечення, яке постачається разом із Windows, і скористаєтеся його прекрасним дизайном і зручністю, водночас насолоджуючись потужністю командного рядка Linux. Це дозволяє вам автоматизувати завдання, працювати з різними інструментами з відкритим кодом і отримувати доступ до файлів і виконуваних файлів Windows безпосередньо з оболонки bash.

Крім того, запуск команд Linux у Windows дозволить вам легко встановлювати програмне забезпечення та керувати ним за допомогою менеджерів пакетів Linux; ви зможете легко працювати над міжплатформенними проектами та матимете доступ до утиліт Linux, таких як SSH, grep, sed і awk.

Нарешті, використання команд Linux із Windows забезпечує більш м’яке знайомство з Linux для користувачів Windows, полегшуючи перехід до повного використання операційної системи Linux, якщо вам це знадобиться. Інструментом, який дозволяє запускати Windows у Linux, є підсистема Windows для Linux.

Підсистема Windows для Linux (WSL)

The Підсистема Windows для Linux (WSL) — це функція Windows, яка була вперше випущена в 2016 році. WSL дозволяє інсталювати справжній дистрибутив Linux безпосередньо в Windows і запускати файлову систему Linux, інструменти командного рядка, програми з графічним інтерфейсом користувача та службові програми безпосередньо в Windows, не встановлюючи віртуальну машину або подвійну завантаження Linux і Windows.

Щоб використовувати WSL, у вас має бути Windows 11 або Windows 10 версії 2004 або новішої, зі збіркою 19041 або новішої. WSL підтримує процесори x64 і Arm.

WSL дозволяє інсталювати такі дистрибутиви Linux, як Ubuntu, OpenSUSE, Kali, Debian, Fedora, Fedora remix і Arch Linux. Усі ці дистрибутиви доступні для встановлення з Microsoft Store.

Завдяки WSL ви матимете інтегрований досвід роботи з Linux у Windows, щоб ви могли викликати виконувані файли Linux із Windows і переглядати файли Linux із Windows. Ви також можете викликати виконувані файли Windows і отримати доступ до файлів Windows з оболонки Linux Bash Shell.

Як працює підсистема Windows для Linux

За лаштунками WSL не є емулятором чи віртуалізатором. WSL діє як рівень сумісності між Windows і Linux. Технічно WSL дозволяє запускати немодифіковані двійкові файли ELF64 Linux, таким чином забезпечуючи інтегрований досвід.

Для цього WSL надає розроблений Microsoft інтерфейс ядра Linux, який розташований поверх ядра Windows. Це ядро ​​Linux працює всередині Windows і побудовано на основі технології Hyper-V.

Hyper-V — це рідний гіпервізор, який є програмним забезпеченням, яке може створювати та запускати віртуальні машини. Hyper-V забезпечує апаратну віртуалізацію, тобто віртуальні машини працюють на віртуальному обладнанні. WSL, побудований на базовій технології, дозволяє забезпечити покращену продуктивність файлової системи та кращу підтримку програм Linux.

Щоб запускати немодифіковані двійкові файли ELF64 Linux, WSL перетворює системні виклики Linux із двійкових файлів Linux у системні виклики Windows, щоб вони могли виконуватися з рідною швидкістю.

На інтерфейсі ядра Linux, що працює в Windows і надається WSL, можна інсталювати різні дистрибутиви Linux. Ці дистрибутиви забезпечують контейнерне середовище з усіма залежностями та керуванням пакетами, необхідними для запуску програм Linux. Програми Linux працюють у цих дистрибутивах.

Навіщо використовувати підсистему Windows для Linux?

Якщо ви раніше використовували віртуальну машину для запуску Linux у Windows, вам може бути цікаво, що WSL може запропонувати вам, чого не може віртуальна машина. Ну, для початку, WSL використовує менше ресурсів комп’ютера, ніж запуск віртуальної машини.

WSL використовує значно менше пам’яті та пам’яті та не має великого відбитку на використанні вашого ЦП, як віртуальна машина. WSL також дозволяє отримати доступ до ваших файлів Windows із Linux, функція, яка дозволяє використовувати інструменти командного рядка Linux для тих самих файлів, у яких використовується програма Windows.

Ще однією ключовою особливістю WSL є те, наскільки легко запускати Linux. Віртуалізація може бути складною, і WSL уникає всього цього. Крім того, це полегшує інсталяцію різних дистрибутивів Linux, а також змінює один дистрибутив Linux на інший.

Розробникам WSL дозволяє насолоджуватися найкращим із двох світів. Ви можете працювати з Linux і мати доступ до всіх унікальних інструментів програмування та ресурсів з відкритим вихідним кодом, розроблених для Linux, водночас користуючись усіма функціями Windows.

З WSL ви не зіткнетеся з проблемами сумісності, оскільки ви використовуєте інструменти, які працюють лише в Linux. Крім того, перемикання між двома операційними системами буде набагато швидшим і легшим і не потребуватиме складного налаштування чи додаткового комп’ютера.

Щоб розпочати роботу з командами Linux, простий спосіб почати – це встановити підсистему Windows для Linux на вашій машині.

Як встановити підсистему Windows для Linux

1. Переконайтеся, що ваш комп’ютер відповідає таким вимогам: він має бути 64-розрядним і працювати з Windows 11 або Windows 10 версії 2004 або новішої. Версія Windows 10 повинна бути зібрана 19041 і вище. Переконайтеся, що ви підключені до Інтернету.

2. Відкрийте меню «Пуск», знайдіть Powershell і виберіть «Запуск від імені адміністратора», щоб відкрити з правами адміністратора.

3. У відкритому PowerShell введіть таку команду

wsl --install

Ця команда ввімкне всі функції, необхідні для запуску WSL, і внесе будь-які оновлення, які можуть знадобитися вашій операційній системі для безперебійної роботи WSL. Спочатку буде встановлено платформу віртуальної машини, а потім, нарешті, буде встановлено WSL. Наберіться терпіння, оскільки це може зайняти деякий час.

4. Після завершення процесу ви можете підтвердити інсталяцію WSL, повторно запустивши wsl –install. Якщо ви бачите сторінку довідки для WSL, як показано нижче, встановлення пройшло успішно.

5. Наступним кроком є ​​встановлення дистрибутива Linux для використання з WSL. Щоб переглянути всі доступні дистрибутиви, які можна встановити, введіть наступну команду в PowerShell

wsl --list --online

Ви отримаєте список доступних дистрибутивів, як показано нижче:

6. Зі списку ви можете встановити будь-який дистрибутив Linux, ввівши

wsl --install -d <distribution NAME>

Наприклад, щоб інсталювати довгострокову підтримку Ubuntu 22.04, виконайте таку команду:

wsl --install -d Ubuntu-22.04

Дочекайтеся завершення процесу. Потім вам буде запропоновано повідомлення про успішне завершення. Відкриється вікно терміналу Ubuntu, як показано нижче:

Введіть своє ім’я користувача та пароль, щоб налаштувати середовище. Пам’ятайте, що в Linux, коли ви вводите пароль у терміналі, ви не побачите жодних символів під час введення. Однак ваші дані все ще фіксуються.

Альтернативою встановленню дистрибутива з Powershell є відкриття Microsoft Store і пошук WSL. Вам будуть представлені всі доступні дистрибутиви. Натисніть «Отримати», щоб інсталювати потрібний дистрибутив

7. Після введення імені користувача та пароля ви зможете отримати доступ до Ubuntu у Windows, як показано нижче:

Не соромтеся почати використовувати свої улюблені команди Linux.

Встановлений дистрибутив Linux можна легко знайти в меню «Пуск» щоразу, коли ви захочете його відкрити

У вашому файловому провіднику ви також помітите нове місце зберігання під назвою Linux, де зберігаються всі ваші дистрибутиви та файли Linux.

Підсистема Windows для Linux — це чудовий спосіб запускати команди Linux у Windows. Якщо ви не можете встановити WSL на свій комп’ютер, ймовірно через те, що ваш комп’ютер не відповідає вимогам, необхідним для встановлення WSL, є чудові альтернативи WSL, які ви можете встановити. Давайте розглянемо два емулятори, які можуть допомогти вам запускати команди Linux у Windows.

Використовуйте команди Linux у Windows за допомогою Cygwin

Cygwin це велика колекція інструментів GNU та Open Source, які разом забезпечують функціональність, подібну до дистрибутиву Linux у Windows.

Cygwin — це емулятор UNIX і забезпечує середовище оболонки UNIX у Windows, надаючи вам доступ до різноманітних інструментів з екосистеми Linux.

Як зазначено в їх слогані, Cygwin прагне створити відчуття Linux у Windows. Однак Cygwin не дозволяє запускати програми Linux у Windows. Cygwin працює з усіма версіями Windows x86_64, починаючи з Windows 7.

Щоб встановити Cygwin:

1. Перейдіть до їх установка завантажте файл setup-x86_64.exe та запустіть його

2. Пройдіть кілька перших екранів на екрані майстра встановлення, натиснувши Далі, щоб зберегти вибір за замовчуванням. Це збереже джерело завантаження для встановлення з Інтернету, використає запропонований за замовчуванням кореневий каталог і каталог пакетів, а також використовуватиме налаштування системного проксі-сервера.

3. Коли справа доходить до вибору сайту для завантаження пакетів Cygwin, клацніть будь-яке з наданих посилань і клацніть Далі.

4. Вибираючи пакети для встановлення, збережіть розділ за замовчуванням. Тобто під оглядом; переконайтеся, що вибрано категорію, а потім натисніть «Далі». Ви перейдете на екран перегляду та підтвердження змін. Натисніть «Далі», щоб почати інсталяцію Cygen.

5. Дочекайтеся завершення процесу встановлення.

6. Натисніть «Готово», щоб завершити процес встановлення. Ви можете зняти прапорці, якщо не хочете створювати піктограму Cygwin на робочому столі та в меню «Пуск».

7. Значок Cygwin можна знайти в меню «Пуск» або на робочому столі. Двічі клацніть, щоб запустити Cygwin

8. Cygwin відкриється з вікном оболонки bash, де ви можете почати використовувати команди Linux так само, як на машині Linux.

Використовуйте команди Linux у Windows за допомогою QEMU

QEMU це універсальний машинний емулятор і віртуалізатор з відкритим кодом. QEMU зазвичай використовується як системний емулятор, де він надає віртуальну модель іншої машини, на якій можна запускати операційну систему, відмінну від тієї, на якій ви зараз.

Щоб встановити QEMU,

1. Перейдіть до завантаження і завантажте файл .exe установки qemu для 64-розрядних комп’ютерів і запустіть його після завершення завантаження

2. Ви побачите вікно майстра встановлення QEMU. Натисніть «Далі», щоб продовжити. На наступних екранах погодьтеся з умовами ліцензійної угоди, клацніть «Далі», щоб установити вибрані компоненти за замовчуванням, і виберіть місце встановлення або залиште вибраним за замовчуванням локальний диск C. Для спрощення не змінюйте місце встановлення.

3. Дочекайтеся завершення інсталяції та натисніть «Готово».

4. Наступним кроком буде додавання шляху до файлу, де було встановлено QEMU, до нашої змінної середовища. Для цього перейдіть до Мій комп’ютер -> Локальний диск C -> Program Files -> qemu, як показано:

5. Виділіть і скопіюйте шлях до файлу, де встановлено QEMU на вашій машині

6. Відкрийте «Параметри Windows», натисніть «Система», прокрутіть ліву панель меню та виберіть «Про програму». На сторінці Про програму клацніть Додаткові параметри системи, щоб відкрити вікно Властивості системи

7. У вікні властивостей системи на вкладці Додатково натисніть Змінні середовища

8. На сторінці «Змінні середовища» двічі клацніть «Шлях», щоб додати шлях, де інстальовано QEMU.

9. Натисніть «Новий», потім вставте URL-адресу шляху, яку ви скопіювали, і натисніть «ОК», щоб додати його. Натисніть «ОК» у вікнах «Змінні середовища Windows» і «Властивості системи», щоб зберегти зміни та закрити вікна.

10. Щоб переконатися, що QEMU успішно встановлено та його шлях успішно додано до змінних середовища, відкрийте PowerShell і виконайте таку команду:

qemu-img --help

Якщо обидва процеси пройшли успішно, ви побачите таке вікно, у якому буде показано версію встановленого qemu-img і сторінку довідки.

11. Щоб почати емуляцію операційної системи Linux, вам потрібно буде завантажити образ .iso дистрибутива Linux, який ви хочете емулювати за допомогою QEMU. Потім у Powershell перейдіть до місця зберігання файлу .iso та виконайте

qemu-system-x86_64.exe -boot d -cdrom <linux_distro_name> -m <RAM_TO_ALLOCATE>

Щоб емулювати Ubuntu 22.04.3 із файлу iso, який я завантажив, я б перейшов до місця розташування файлу .iso та виконав:

qemu-system-x86_64.exe -boot d -cdrom ubuntu-22.04.3-desktop-amd64.iso -m 2048

Це відкриє вікно оболонки bash, де ви зможете почати використовувати команди Linux.

Висновок

Використовуючи Linux у Windows, важливо мати на увазі, що хоча ви можете отримати доступ до файлів Windows із Linux і навпаки, шляхи до файлів можуть потребувати коригування.

Деякі команди для ОС також можуть працювати не так, як очікувалося, дозволи на файли між двома операційними системами обробляються по-різному, і вам потрібно буде керувати розподілом ресурсів для двох систем, щоб переконатися, що обидві мають достатньо для безперебійної роботи. Крім того, завжди створюйте резервні копії важливих файлів на випадок, якщо щось піде не так.

Ви також можете ознайомитись із можливостями WSL2, процесом встановлення та ефективним використанням.