EX294 проти EX447: Сертифікати для Ansible

Ansible — це дуже гнучкий і потужний інструмент керування конфігурацією, який автоматизує процеси конфігурації та спрощує адміністрування кількох систем із різними видами діяльності, які є частиною повсякденної роботи системного адміністратора.

Він працює на основі концепції контрольного вузла та керованих вузлів і працює через звичайне з’єднання SSH без необхідності дозволу додаткових портів від брандмауера. Віддаленими хостами, доступними з головного вузла, можна керувати за допомогою Ansible за допомогою посібників у формі файлів YAML або безпосередньо за допомогою спеціальних команд.

Причини популярності Ansible

просто

Ansible базується на YAML, зрозумілій людині мові програмування з простим синтаксисом, на якій написані підручники. Будь-хто може швидко навчитися та освоїти його, щоб писати сценарії бажаних ігор без потреби у спеціальних навиках програмування.

Потужний

Ansible постачається з самодостатніми, готовими до використання вбудованими ролями та модулями, які дозволяють навіть найскладніші робочі процеси ІТ. Можна просто імпортувати необхідні модулі з величезної бібліотеки спільноти, що робить його надзвичайно корисною та потужною функцією.

Безагентний

Ansible повністю не використовує агента, тому додаткове програмне забезпечення чи агент не потрібні. Нам не потрібно відкривати додаткові порти в брандмауері на будь-якому з хостів, які потребують автоматизації. Це допомагає зменшити витрати на початкове налаштування та полегшує перехід на Ansible.

Відкрите джерело

Відкритий код і легкість доступу є іншими ключовими особливостями Ansible. Спільноти з відкритим кодом стали рушійним джерелом інновацій. Кожен може приєднатися, навчатися та спільно робити внески, щоб адаптувати різні продукти для своїх потреб. Наприклад, у нас є галактика Ansible, де надаються готові робочі одиниці, які називаються ролями, і їх може імпортувати та використовувати будь-який користувач Ansible.

Легко запустити та налаштувати

Ansible — простий, але надзвичайно потужний інструмент. Навіть не програміст, який погано вміє кодувати, може автоматизувати за допомогою Ansible. Незалежно від того, чи йдеться про кілька чи кілька серверів, наскрізний процес і час, необхідні від початку написання підручників до автоматизації повсякденних завдань за допомогою Ansible, є простими, швидкими та легкими.

Чому сертифікація Ansible?

Потреби сучасного бізнесу постійно зростають, і компанії хочуть постачати найкращі продукти з дедалі швидшими темпами доставки на ринку. Отже, автоматизація необхідна всюди.

Щоб задовольнити цю потребу у випусках без помилок і кращій продуктивності доставки, автоматизація стала невід’ємною частиною життєвого циклу розробки програмного забезпечення, як-от DevOps, який забезпечує дотримання цих передових практик. Нижче наведено кілька важливих моментів, які приваблюють шукача роботи до Ansible відповідно до сучасних потреб:

  Як створити таблиці витрат і доходів в Microsoft Excel

Високооплачувана робота

Володіння знаннями Ansible може забезпечити одні з найбільш високооплачуваних робочих місць у технологічній індустрії з DevOps, де базові вимоги до навичок включають керування конфігурацією, ініціалізацію та автоматизацію ІТ. Ansible допомагає створити надійну платформу для легкого виконання всіх завдань автоматизації відповідно до потреб організації.

Підвищена продуктивність

Ansible можна використовувати для будь-яких завдань або проектів на роботі, які вимагають узгодженого середовища для обслуговування з повторюваними процесами, ініціалізаціями та остаточними розгортаннями. Ansible прискорює процеси та знижує вартість інфраструктури, щоб підвищити швидкість для масштабованості.

Відкрите джерело

Оскільки Ansible є відкритим кодом і має активну спільноту, користувачі можуть швидко навчатися в середовищі спільної роботи, щоб просуватися у своїй кар’єрі. Зрештою це сприяє швидшому процесу автоматизації на робочому місці та загальному зростанню Ansible як продукту.

Швидший цикл розгортання

Оскільки Ansible є швидким для початкового налаштування та без використання агентів, це допомагає професіоналам прискорити процес автоматизації для досягнення найкращих результатів. Це одна з основних причин, чому Ansible більш популярний, ніж інші механізми автоматизації, доступні на ринку.

Сертифікати Ansible

Ansible пропонує кілька сертифікатів для студентів або професіоналів, щоб продемонструвати свої навички та отримати їх сертифікацію від Red Hat. У наступних параграфах ми обговоримо пару іспитів Ansible і розглянемо їх деталі.

Ці практичні практичні іспити вимагають використання Red Hat Ansible Engine для виконання реальних завдань. Вам буде надано кілька систем і потрібно буде встановити та налаштувати Ansible Engine, а потім використовувати його для виконання стандартних завдань системного адміністрування, подібних до того, що ви робили б на роботі.

Сертифікований інженер Red Hat (RHCE): EX294

Іспит Red Hat Certified Engineer (RHCE) або EX294 перевіряє наші знання та навички використання Ansible Engine Red Hat у управлінні кількома системами та виконанні завдань системного адміністрування в кількох системах.

Здавши цей практичний іспит, можна отримати сертифікат Red Hat Certified Engineer або RHCE, що є основою системного адміністрування багатьох продуктів Red Hat. Цей іспит базується на Red Hat Enterprise Linux® 8.4 і Red Hat Ansible Automation Platform 1.2.

Охоплені технічні концепції:

 • Усі завдання, очікувані від сертифікованого системного адміністратора Red Hat
 • Основні компоненти Ansible
 • Встановіть і налаштуйте вузол керування Ansible
 • Налаштуйте керовані вузли Ansible
 • Завдання адміністрування сценаріїв
 • Створюйте п’єси та книги ігор Ansible
 • Використовуйте модулі Ansible для завдань системного адміністрування
 • Робота з ролями
 • Використовуйте розширені функції Ansible
  Створюйте профілі з тригерами для відкриття та закриття програм, папок та URL-адрес

Аудиторія цього іспиту:

 • Системні адміністратори/інженери DevOps, які хочуть продемонструвати компетенцію в автоматизації за допомогою Ansible або які наразі мають сертифікат RHCSA та зацікавлені в отриманні сертифіката RHCE.
 • Студенти/досвідчені ІТ-фахівці Linux, які хочуть стати сертифікованим інженером Red Hat (RHCE) або сертифікованим архітектором Red Hat (RHCA).
 • Сертифіковані інженери Red Hat, які не працюють або збираються стати непрацюючими і хочуть повторно сертифікуватися як RHCE

Передумови до цього іспиту:

 • Пройшов курс Red Hat System Administration I (RH124) і Red Hat System Administration II (RH134) або RHCSA Rapid Track Course (RH199) або мав відповідний досвід роботи системним адміністратором у Red Hat Enterprise Linux.
 • Пройшли Red Hat System Administration III: Linux Automation with Ansible (RH294) або мають аналогічний досвід роботи.

Якщо ви хочете підготувати EX294, подивіться це онлайн курс.

Red Hat Certified Specialist in Advanced Automation – Ansible Best Practices exam: EX447

Red Hat Certified Engineer Specialist in Advanced Automation: Ansible Best Practices Exam (EX447) — це перевірка ваших знань і навичок керування кількома системами за допомогою Red Hat Ansible Engine і Red Hat Ansible Tower.

Склавши цей іспит, ви станете сертифікованим спеціалістом Red Hat із передової автоматизації: найкращі практики Ansible, який також зараховується до отримання статусу сертифікованого архітектора Red Hat (RHCA). Цей іспит базується на Red Hat Enterprise Linux 8.0, Red Hat Ansible 2.8 і Red Hat Ansible Tower 3.5.

Охоплені технічні концепції:

 • Розуміти та використовувати Git
 • Керуйте змінними запасів
 • Керувати виконанням завдання
 • Перетворюйте дані за допомогою фільтрів і плагінів
 • Делегувати завдання
 • Встановіть Ansible Tower
 • Керуйте доступом для Ansible Tower
 • Керуйте запасами та обліковими даними
 • Керуйте проектами
 • Керуйте робочими процесами
 • Робота з API Ansible Tower
 • Зробіть резервну копію Ansible Tower

Аудиторія цього іспиту:

 • Системні адміністратори/інженери DevOps/досвідчені ІТ-фахівці Linux, які хочуть продемонструвати ширші знання та розуміння найкращих практик Ansible, застосування Ansible у більших і складніших проектах і використання Ansible Tower.

Передумови до цього іспиту:

 • Пройти Advanced Automation: Ansible Best Practices (DO447) або отримати порівнянний досвід роботи з Red Hat Enterprise Linux®, Ansible і Ansible Tower.
 • Пройти Red Hat System Administration III: Linux Automation (RH294) або мати порівнянний досвід роботи з Red Hat Enterprise Linux і Ansible.

Порівняння

Щоб спростити вибір правильної сертифікації, у таблиці нижче наведено короткий перелік деталей і вимог до іспиту, який допоможе вам вибрати правильний іспит на основі ваших навичок і майбутніх цілей.

  Як залишити ланцюжок групових повідомлень на LinkedIn

Сертифікаційний іспит
Іспит Red Hat Certified Engineer (RHCE): EX294
Red Hat Certified Specialist in Advanced Automation – Ansible Best Practices exam: EX447
Код іспиту
EX294
EX447
Продукти
Red Hat Enterprise Linux 8.0, Red Hat Ansible 2.8 і Red Hat Ansible Tower 3.5
Red Hat Enterprise Linux 8.4 і Red Hat Ansible Automation Platform 1.2
Аудиторія
Системні адміністратори/інженери DevOps/досвідчені ІТ-фахівці Linux/студенти
Системні адміністратори/інженери DevOps/досвідчені ІТ-фахівці Linux
передумови
Пройшов курс Red Hat System Administration I (RH124) і Red Hat System Administration II (RH134) або RHCSA Rapid Track Course (RH199) або Red Hat System Administration III: Linux Automation with Ansible (RH294) або аналогічний досвід роботи
Пройшов Advanced Automation: Ansible Best Practices (DO447) або Red Hat System Administration III: Linux Automation (RH294) або аналогічний досвід роботи
Теми

 • Усі завдання, очікувані від сертифікованого системного адміністратора Red Hat
 • Основні компоненти Ansible
 • Встановіть і налаштуйте вузол керування Ansible
 • Налаштуйте керовані вузли Ansible
 • Завдання адміністрування сценаріїв
 • Створюйте п’єси та книги ігор Ansible
 • Використовуйте модулі Ansible для завдань системного адміністрування
 • Робота з ролями
 • Використовуйте розширені функції Ansible
 • Розуміти та використовувати Git
 • Керуйте змінними запасів
 • Керувати виконанням завдання
 • Перетворюйте дані за допомогою фільтрів і плагінів
 • Делегувати завдання
 • Встановіть Ansible Tower
 • Керуйте доступом для Ansible Tower
 • Керуйте запасами та обліковими даними
 • Керуйте проектами
 • Керуйте робочими процесами
 • Робота з API Ansible Tower
 • Зробіть резервну копію Ansible Tower

Тривалість
4.00 години
4.00 години
Тип
Практичний практичний іспит вимагає від вас виконання реальних завдань
Практичний практичний іспит вимагає від вас виконання реальних завдань
Інші деталі
Відвідайте веб-сайт іспиту Red Hat Certified Engineer (RHCE).
Відвідайте веб-сайт Red Hat Certified Specialist in Advanced Automation.

Заключні слова 👩‍💻

Ansible, будучи однією з популярних технологій, доступних системним адміністраторам і хмарним/ІТ-фахівцям для автоматизації конфігурації та розгортання, попит на її сертифікацію також зростає.

Ми розповіли, чому вам варто пройти сертифікацію Ansible і чому володіння її знаннями корисно для вашої кар’єри. Зрештою, ми розглянули два сертифікаційні іспити, які пропонує Red Hat для сертифікації Ansible, і надали просту порівняльну таблицю.

Вас також можуть зацікавити завдання Sysadmin, які можна автоматизувати за допомогою Ansible.