Cloud Native Application Protection Platform (CNAPP) і пояснення її ключових компонентів

З тих пір, як у 2021 році компанія Gartner створила платформи для захисту хмарних додатків, цей сектор стрімко зріс.

Відповідно до Звіт про дослідження ринку Zion, до 2030 року очікується, що розмір ринку зросте з 5,9 мільярда доларів (у 2021 році) до 23,1 мільярда доларів. Це означає, що підприємства стурбовані безпекою та захистом хмарних додатків від розробки до виробництва.

Незалежно від того, наскільки сильно автоматизованим або динамічним є ваше хмарне середовище, CNAPP уніфікує та інтегрує набори безпеки та можливості відповідності в безпечний дизайн, вільний від кібератак.

У той час як компанії використовують DevOps і DevSecOps, програмне забезпечення, яке зменшує складність через життєвий цикл програми CI/CD, має забезпечувати розробку, забезпечувати покращену видимість і кількісно оцінювати ризики. Для багатьох організацій це крок угору від реактивного до проактивного стану.

Хмарні технології відіграють важливу роль у багатьох бізнесах, революціонізуючи потік даних у робочих навантаженнях програм. Як наслідок, це вимагає нового підходу до ландшафту загроз (у міру його розвитку) із застосуванням рішень безпеки, сумісних із динамічною інфраструктурою. І тут на допомогу приходить CNAPP.

Ми детально розглянемо хмарні платформи захисту додатків, що це таке, їхні переваги та чому ви повинні вважати їх хорошою інвестицією для своєї компанії. Отже, почнемо.

Що таке CNAPP?

CNAPP описує платформу, яка об’єднує аспекти безпеки та відповідності, а також те, як вони запобігають, виявляють і реагують на загрози безпеці в хмарі. Простіше кажучи, він інтегрує багато хмарних рішень безпеки, традиційно зосереджених в одному користувальницькому інтерфейсі, щоб полегшити підприємствам захист усіх хмарних додатків. Щоб зрозуміти, чому існують CNAPP, давайте розберемо цей термін на хмарний захист і захист додатків.

Перехід до хмарних технологій відкриває нову спрощену еру бізнесу. Однак із зростанням динамічних середовищ зростає й кількість непередбачуваних взаємодій. Традиційні підходи безпеки не можуть встигати за новими технологіями, такими як контейнерні та безсерверні середовища.

Коли йдеться про безпеку додатків, інструменти хмарної безпеки зосереджені на тому, щоб допомогти ІТ-командам зрозуміти рівні безпеки їхньої інфраструктури. Але чи достатньо цього? Очевидно ні. По-перше, існує багато способів наражати програми на ризик у хмарі, від надання надмірних прав до публічного доступу в Інтернет.

По-друге, окремі рішення зосереджені на вузьких наборах питань безпеки та можуть не інтегруватися з вашими хмарними рішеннями для бездоганної кореляції сигналів. У цьому випадку блокувальник полягає в тому, що багато хто надає пріоритет сповіщенням, що не викликають занепокоєння.

Навіщо потрібен CNAPP?

Gartner оприлюднив у звіті інформацію про свою інноваційну платформу захисту додатків у хмарі. Але CNAPP — це не просто розкручені інструменти безпеки. Таке програмне забезпечення має на меті замінити кілька незалежних інструментів єдиною цілісною структурою безпеки, розробленою для сучасних корпоративних хмарних робочих навантажень. Керуючись необхідністю консолідації інструментів і безпеки, CNAPP розглядає відповідність і безпеку як континуум; це логічна еволюція DevOps і безпеки «shift-left».

Хоча кілька непересічних рішень можуть служити тій же меті, що й CNAPP, ви часто стикаєтеся з прогалинами видимості або складністю інтеграції. Як наслідок, ваші команди DevOps матимуть більше роботи та меншу спостережливість у різних робочих навантаженнях організації.

Переваги використання CNAPP включають:

  • Внутрішня безпека в хмарі. Традиційні підходи до безпеки підходять для чітко визначених мережевих параметрів і не найкраще працюватимуть із хмарними програмами. CNAPP побудовані навколо контейнерів і безпеки без серверів шляхом інтеграції захисту конвеєрів CI/CD, незалежно від того, чи є ви робочим навантаженням у локальній, приватній чи публічній хмарі.
  • Краща видимість – як уже згадувалося, існує багато інструментів сканування безпеки та спостереження. CNAPP виділяється тим, що він може контекстуалізувати інформацію, забезпечуючи наскрізну видимість усієї вашої хмарної інфраструктури. Хороший випадок використання – це коли вам потрібно переглянути хмарну систему на детальних рівнях або ідентифікаціях і зібрати інформацію про стеки технологій; CNAPP визначить пріоритетність найактуальніших ризиків у вашому підприємстві.
  • Надійний контроль. Якщо ви неправильно налаштуєте секрети, хмарні робочі процеси, кластери або контейнери Kubernetes, ви створюєте ризик для своїх корпоративних програм. За допомогою CNAPP ви можете активно сканувати, виявляти та швидко вживати коригувальних заходів щодо конфігурацій безпеки та відповідності.

Крім того, CNAPP автоматизує завдання безпеки для усунення людських помилок і підвищення надійності. У DevOps також покращено ефективність і продуктивність. По-перше, існує автоматична ідентифікація неправильних конфігурацій. А по-друге, немає потреби підтримувати декілька інструментів безпеки з високою складністю.

Ключові компоненти CNAPP

Незважаючи на те, що ринок переповнений CNAPP, кожна з яких має свої унікальні та відмінні функції, існує кілька основних функцій, які охоплюють усі CNAPP, щоб забезпечити надійний захист вашої хмарної інфраструктури та програм. Яке б рішення ви не вибрали, воно повинно містити такі функції:

Cloud Security Posture Management (CSPM)

CSPM — це візуалізація та оцінка безпеки. Це шлюз для налаштування хмарних ресурсів і постійного їх моніторингу. Перевіряючи відповідність хмарних і гібридних середовищ правилам конфігурації, він знаходить випадки неправильної конфігурації та сповіщає про них групи безпеки. Система відповідає за допомогою вбудованих користувальницьких стандартів і фреймворків, виправляючи невідповідні аспекти.

Окрім аналізу ризиків безпеці, CSPM підходить для реагування на інциденти у випадках успішних загроз. Крім того, CSPM допомагає класифікувати активи інвентаризації за архітектурою інфраструктури як послуги (IaaS), програмного забезпечення як послуги (SaaS) і платформи як послуги (PaaS).

Це, у свою чергу, автоматизує виявлення та усунення загроз безпеці, які можуть призвести до витоку даних. Коротше кажучи, CSPM підтверджує, що неправильні конфігурації не переходять із режиму розробки до виробництва.

Хмарна платформа захисту робочого навантаження (CWPP)

CWPP захищає робочі навантаження, розгорнуті в приватних, публічних і гібридних хмарах. Через CWPP команди DevOps можуть використовувати підхід безпеки зсуву вліво. У результаті команди інтегрують рішення безпеки та найкращі практики на ранній стадії та безперервно протягом життєвого циклу розробки програми.

Рішення в цьому домені допомагають переглядати та зменшувати ризики для віртуальних машин (VM), контейнерів, Kubernetes, баз даних (SQL і NoSQL), інтерфейсів прикладних програм (API) і безсерверної інфраструктури, незалежно від агентів.

Крім того, CWPP сканує робочі навантаження, виявляє безпеку та вказує вам, як усунути вразливості. Таким чином, команди можуть проводити швидкі дослідження функцій середовища виконання, сегментації мережі, виявляти зловмисне програмне забезпечення в робочих процесах (у конвеєрі CI/CD) і збагачувати дані за допомогою видимості без агентів.

Керування правами хмарної інфраструктури (CIEM)

CIEM керує привілеями дозволів у хмарних середовищах і оптимізує доступ і права. Ідеальною метою тут є запобігання зловмисному або випадковому неправильному використанню дозволів.

Використовуючи принцип найменших привілеїв і скануючи конфігурацію вашої інфраструктури, CIEM перевіряє наявність непотрібного доступу до ресурсів і повідомляє про це. Система аналізує принципи дозволів, щоб виявити потенційні витоки облікових даних і секретних ключів, які компрометують ваші хмарні ресурси.

Хороший випадок використання CIEM, коли вам потрібно ідентифікувати користувача з усім доступом до дій ресурсу, тоді як запланований дозвіл є лише для читання. Для практичного використання розглянемо випадок, коли ви повинні оперувати своєчасним доступом, щоб відкликати тимчасові привілеї після використання. І саме так ви можете зменшити ризики потенційного витоку даних у публічних хмарних робочих процесах, постійно відстежуючи дозволи ідентифікації та дії користувачів.

Управління безпекою даних (DSPM)

DSPM захищає конфіденційні дані у ваших хмарних середовищах. Він шукає конфіденційні дані та забезпечує видимість свого каталогу, незалежно від того, чи використовуєте ви томи даних, сегменти, середовища операційної системи, середовища без операційної системи чи розміщені та керовані бази даних.

Взаємодіючи з вашими конфіденційними даними та базовою хмарною архітектурою, DSPM контролює, хто має до них доступ, як вони використовуються та фактори ризику. Це передбачає оцінку стану безпеки даних, визначення вразливостей системи, запуск заходів безпеки для протидії ризикам і регулярний моніторинг для оновлення загального стану, гарантуючи його ефективність.

Інтегрований у ваші хмарні рішення, DSPM розкриває потенційні шляхи атак, дозволяючи визначити пріоритети для запобігання зломам.

Хмарне виявлення та відповідь (CDR)

Хмарне виявлення та реагування (CDR) у CNAPP виявляє розширені загрози, розслідує та забезпечує реагування на інциденти шляхом постійного моніторингу ваших хмарних середовищ. Використовуючи інші методи, такі як хмарні платформи захисту робочого навантаження та інструменти керування хмарною безпекою, він отримує огляд ваших хмарних активів, конфігурацій і дій.

Він відстежує та аналізує хмарні журнали, мережевий трафік і поведінку користувачів, щоб продемонструвати індикатори компрометації (IoC), підозрілої активності та аномалій для виявлення порушень.

У разі порушення даних або атаки CDR ініціює швидке реагування на інцидент за допомогою автоматизованого або покрокового підходу до реагування на інцидент. Стримування, усунення та розслідування загроз безпеці допомагає підприємствам мінімізувати ризики.

Після інтеграції в CNAPP CDR включає в себе управління вразливістю, проактивні засоби керування хмарною безпекою, найкращі методи кодування, постійний моніторинг і можливості реагування. Таким чином, хмарні програми мають захист протягом усього життєвого циклу, від режиму розробки до виробництва, зберігаючи надійну безпеку.

Безпека мережі хмарних служб (CSNS)

Рішення CSNS доповнює CWPP, забезпечуючи захист хмарної інфраструктури в реальному часі. Хоча його точно не визначено як частину CNAPP, він націлений на динамічні параметри для хмарних робочих навантажень.

Завдяки детальній сегментації CSNS охоплює багато інструментів, зокрема балансувальники навантаження, брандмауер наступного покоління (NGFW), захист від DDOS, захист веб-додатків і API (WAAP), а також перевірку SSL/TLS.

Бонус: багатоконвеєрна безпека DevOps і сканування інфраструктури як коду

Екосистема хмарних додатків автоматизує все, що потрібно для роботи програми: Kubernetes, файли докерів, шаблони для CloudFormation або плани Terraform. Ви повинні захистити ці ресурси, оскільки вони працюють разом, щоб підтримувати роботу вашої програми.

Керування безпекою DevOps дозволяє розробникам і командам інформаційних технологій керувати операціями безпеки в конвеєрах CI/CD із центральної консолі. Це забезпечує опору, мінімізуючи неправильні конфігурації та скануючи нові бази коду, коли вони надходять у виробництво.

Коли інфраструктура як код (IaC) реалізована в DevOps, ви можете створити свою хмарну архітектуру, використовуючи фактичний код і файли конфігурації. За допомогою IAC-сканування ідея полягає в тому, щоб усунути недоліки безпеки у вашому хмарному робочому процесі до того, як вони потраплять у робочий процес.

Працюючи подібно до перевірки коду, він забезпечує незмінну якість коду шляхом сканування програм на етапі конвеєра CI/CD, перевіряючи безпеку нових баз коду. Ви можете використовувати сканування IaC, щоб підтвердити, що ваші конфігураційні файли (наприклад, файли Terraform HCL) не містять уразливостей.

Крім того, ви можете використовувати інструменти для виявлення вразливих порушень відповідності вимогам до мережі та ратифікувати принцип найменших привілеїв під час керування аксесуарами ресурсів.

Як працює CNAPP?

CNAPP виконує чотири ключові ролі. Ось огляд:

#1. Повна видимість хмарних середовищ

CNAPP забезпечує видимість ваших робочих навантажень у хмарі в Azure, AWS, Google Cloud чи будь-якому іншому рішенні. У контексті ресурсів CNAPP забезпечує нагляд за всіма вашими середовищами, включаючи контейнери, бази даних, віртуальні машини, безсерверні функції, керовані служби та будь-які інші хмарні служби.

Оцінюючи фактори ризику, CNAPP користується цілісною видимістю зловмисного програмного забезпечення, ідентифікаторів і вразливостей, щоб забезпечити чіткий стан безпеки. Нарешті, CNAPP усуває сліпі зони, скануючи ресурси, робочі навантаження та API постачальника хмарних послуг для безперебійного обслуговування та налаштування.

#2. Уніфіковане незалежне рішення безпеки

CNAPP використовує одну платформу для уніфікації процесів і забезпечення узгодженого контролю в усіх середовищах. Це означає, що всі вони повністю інтегровані, на відміну від використання з’єднаних незалежних модулів. Усі ключові компоненти CNAPP (розглянуті в попередньому розділі) об’єднані в механізм оцінки ризиків.

Що стосується оборонної стратегії, комплексний CNAPP охоплює заходи запобігання, послуги моніторингу та рішення виявлення для забезпечення ефективного підходу до загальної безпеки.

Крім того, рішення CNAPP має єдину інтерфейсну консоль, що працює на єдиному сервері, що усуває необхідність перемикатися між декількома консолями.

#3. Пріоритезація контекстуальних ризиків

Коли CNAPP визначає загрозу у вашій архітектурі, він надає вам контекст навколо неї. Це означає пошук шляхів атаки та недооцінку критичності, пов’язаної з ризиком.

Використовуючи графік безпеки, CNAPP дозволяє зрозуміти зв’язки між елементами у вашому хмарному середовищі. Оцінюючи критичність загроз, CNAPP визначає пріоритетність ризиків, дозволяючи вам зосередитися на усуненні загроз, а не витрачати час на відволікання.

#4. Об’єднання команд розвитку та безпеки

CNAPP забезпечує перевірки безпеки протягом усього життєвого циклу розробки програмного забезпечення, якщо інтегровано в розробку. Розробники використовують статистику CNAPP, щоб визначити пріоритети та усунути прогалини в безпеці з контекстом без потреби в додаткових вказівках або допомозі зовнішніх перевірок. Це, у свою чергу, дає змогу розробникам швидше постачати захищені цифрові продукти.

Майбутнє світле

Незважаючи на складність хмарної безпеки, хмарні платформи захисту додатків спрощують її та вирішують її за допомогою нових підходів, які спрощують робочий процес для команд DevOps. Команди розробників можуть постачати безпечні продукти, виявляючи ризики безпеці та потенційні загрози у ваших динамічних хмарних середовищах.

Оскільки сфера постійно зростає та розвивається, і ви, можливо, шукаєте надійні рішення, подумайте про використання комплексних платформ, які поєднують усі виділені компоненти безпеки.

Сервіс, який ви виберете, має бути динамічним, добре масштабованим і забезпечувати наскрізну безпеку, що охоплює всі робочі навантаження в популярних хмарних службах, таких як Google Cloud, Amazon Web Services і Azure Cloud services.

Переконайтеся, що ваш вибір спирається на провідні глобальні знання галузі під час визначення нових загроз, оскільки нові технології ростуть і розвиваються на багатьох фронтах.

Далі перегляньте найкращі платформи CNAPP для кращої безпеки в хмарі.