C проти C++: відмінності та подібності

Categories:

C є основою для C++. Хоча C++ більш широко використовується для настільних програм та ігор, це чудовий варіант почати з C, особливо якщо ви новачок у світі програмного забезпечення. Читайте далі, щоб дізнатися чому.

Що таке C?

C — мова структурного програмування високого рівня. Програми, написані мовою C, переносяться. С сьогодні залишається однією з найкращих мов програмування, оскільки вона надійна. Він використовується для складних програм, таких як вбудовані системи, драйвери, ядра, системні програми, операційні системи, такі як Microsoft Windows, Apple OS X, бази даних, такі як MySQL, і деякі додатки IoT.

C є скомпільованою мовою, що забезпечує рівень абстракції між машинним кодом і програмою.

Проста програма на C для додавання двох чисел виглядатиме так.

#include<stdio.h>
int main()
{
int a, b, sum;
printf("Enter two numbers to add: ");
scanf("%d%d", &a, &b);
sum = a + b;
printf("nSum of %d and %d is %d", a, b, sum);
return 0;
}

Ось результат:

Вихід прикладу програми на C

Програми на C включають stdio.h – стандартний вихід введення.

STDIO забезпечує основні функції введення-виведення, такі як printf і scanf. printf використовується для друку чогось (повідомлення, виведення) на консолі, тоді як scanf використовується для отримання вхідних даних з консолі. Ми використовуємо %d, щоб вказати, що числа є цілими.

Якщо ви дасте десяткові дроби, ви отримаєте якісь дивні відповіді. Щоб уникнути цього, ви можете використовувати %f. Функція main() є першою функцією, яка виконується під час виконання програми. Синтаксис дуже простий – оголошуйте типи змінних, а потім використовуйте їх.

Що таке C++?

C++ базується на принципах об’єктно-орієнтованого програмування, таких як абстракція, поліморфізм, успадкування та інкапсуляція. Ви можете думати про C++ як про розширення C з концепцією класів і об’єктів.

Наявність об’єктів для зберігання даних надала чітку структуру програмам. Наприклад, якщо ви хочете зберегти відомості про студента, ви можете створити клас студента та створити такі атрибути, як ім’я, вік, хобі, оцінки тощо, у класі. Ви можете створити справжній студентський об’єкт, коли це буде потрібно!

class Student {
public: 
char name[20];
int age;
float marks;
};

//This will create an object
Student student1 = new Student();

Насправді об’єкт буде створено, а пам’ять виділено лише під час виконання.

  Що таке Apple Fitness+ і скільки він коштує?

C++ забезпечує високу продуктивність, тому навіть сьогодні він є найпопулярнішим вибором для розробки високопродуктивних ігрових движків, вбудованих систем, браузерів, компіляторів і графічних програм, таких як обробка зображень.

Небагато таких баз даних, як MongoDB, написані мовою C++. Так само, як C, C++ є портативним.

Давайте напишемо нашу попередню програму додавання на C++ – зверніть увагу на різні функції.

#include <iostream>
using namespace std;
int main() {
int a, b;
cout << "Enter the numbers: "; 
cin >> a >> b;
int sum = a + b;
cout << a << " + " << b << " = " << sum;
return 0;
}

Зверніть увагу, що ми використовуємо cout і cin замість printf і scanf. Крім того, оголошення типу можна робити будь-де в програмі до використання змінної (наприклад, змінної sum). Оператор print досить простий, лише з іменами змінних. Зверніть увагу, що ми використовуємо простір імен std із заголовка iostream. std має такі методи, як cout, in та багато інших.

Подібності між C і C++

Можна сказати, що C є підмножиною C++. Існує багато подібностей між C і C++, будь то в способі написання програм або програмах, для яких вони використовуються. Обидва є надійними, портативними та високопродуктивними. Деякі важливі подібності:

Sno.FeatureExplanation1.SyntaxОбидва мають однаковий синтаксис, наприклад, оголошення змінної, крапка з комою в кінці рядка, правила іменування тощо.2.Структурні та процедурніКожен рядок коду виконується один за одним. Програми структуровані таким чином – спочатку імпорт, потім оголошення змінних, а потім основний код. 3. Функція Main() Весь код, який потрібно виконати, має бути всередині функції main(). main() є першим викликом функції під час виконання програми. 4. Покажчики І C, і C++ використовують покажчики однаково. Покажчик – це змінна, яка зберігає адресу пам’яті іншої змінної. Наприклад, int a = 1;. Як тільки цей код буде виконано, пам’ять (скажімо, XX0011) буде виділена для a. Розташування «a» в пам’яті можна отримати за допомогою амперсанда (&) як int ptr_a = &a;5. Ключові слова й оператори. Усі ключові слова й оператори, наявні в C, також дійсні для C++. Наприклад, scope, static, public, int тощо. C++ також має додаткові оператори та ключові слова. Подібності між C і C++

  Посібник із різних типів

Відмінності між C і C++

C++ було створено, щоб подолати деякі недоліки C і є надмножиною C. Отже, будь-яка програма, написана на C, працюватиме на C++ – але не навпаки! Основна відмінність між C і C++ полягає в тому, що C++ базується на об’єктно-орієнтованих принципах програмування (ООП). Крім того, у C++ більше уваги приділяється перевірці типів. Є також кілька більш тонких відмінностей, як зазначено нижче:

CC++ Розроблено між 1969-1973 роками Деннісом Річі в AT&T Bell labs. Розроблено Б’ярне Страуструпом у 1979 році. Не дотримується принципів об’єктно-орієнтованого програмування. На основі концепцій OOPS, як-от інкапсуляція, поліморфізм і успадкування. C містить загалом 32 ключові слова, наприклад char , switch, int, static, union та інші. Усі ключові слова C дійсні в C++, а також присутні 31 додаткове ключове слово. Підтримує лише процедурне програмування. C++ підтримує кілька парадигм програмування, наприклад ООП, загальне та функціональне програмування. Ми не можемо реалізувати функції ООП у C .Функції, такі як друзі, віртуальні функції в C++, покращують сутність OOP. C підтримує вбудовані типи даних. C++ підтримує як вбудовані, так і визначені користувачем типи даних через концепцію класів. Існує положення для перевантаження операторів або функцій. C++ підтримує обидва оператори і перевантаження функцій (поліморфізм) Виділення пам’яті здійснюється за допомогою функцій malloc() і calloc(), а звільнення – за допомогою free()Виділення пам’яті happ ens за допомогою нового оператора та видалення за допомогою оператора deleteC не підтримує обробку винятківПідтримує обробку винятківЗосереджено на процедурі чи методі більше, ніж на данихБільше зосереджено на данихВідмінності між C і C++

Деякі інші важливі функції, наявні лише в C++:

  • Використовуючи ключове слово простору імен, ми можемо створювати змінні з однаковими іменами в різних просторах імен.
  • Ми можемо використовувати функції всередині структури. Структури також можуть мати модифікатори доступу.
  • Підтримує довідкові змінні.
  Чи можу я дивитися Netflix Japan в Америці?

Коли використовувати C або C++

Це дуже поширена дискусія серед програмістів – навіщо мені вивчати C, коли я можу робити все на C++?

Вивчення C дасть вам міцну основу щодо структур даних, покажчиків, ключових слів, концепцій стека, купи та розподілу пам’яті.

Крім того, C все ще широко використовується для високопродуктивних програм, оскільки компілятор C швидший за компілятор C++. Отже, якщо ви хочете писати фрагменти коду, які не потребують об’єктів і класів, віртуальних функцій або шаблонів, вибирайте C, тому що C++ може бути надмірним із його великими бібліотеками.

Більшість низькорівневого кодування, як-от ядра, операційні системи та бази даних, все ще підтримується на C, тому знання C також допоможе вам швидше вивчити C++.

C++ вважається однією з найшвидших і найефективніших мов, тому вона досі є однією з найкращих мов програмування, особливо для високопродуктивних програм, таких як ігрові движки, пристрої IoT і настільні програми. Багато програм використовують комбінацію коду C і C++ для досягнення оптимальної продуктивності та переваг об’єктно-орієнтованого програмування.

Резюме

У цій статті ми вивчили основи C і C++ за допомогою простого прикладу програми. Ми обговорили основні відмінності та схожість між обома мовами та коли використовувати кожну з них.

Якщо ви тільки починаєте свій шлях у розробці програмного забезпечення, початок роботи з C додасть вам впевненості, оскільки він простий і охоплює всі концепції програмування, як-от структури даних, покажчики, пам’ять тощо.

Ви можете бути зацікавлені у використанні онлайн-компілятора C і компілятора C++ від techukraine.net.