Blogger проти WordPress: що найкраще для ведення блогу?

| | 0 Comments| 12:56 AM
Categories:

Ведення блогів зростає та стає все популярнішим, поки ми говоримо.

У 2021 році в Інтернеті було понад 600 мільйонів блогів із 1,9 мільярда веб-сайтів. Звіт Ahrefs.

Незалежно від того, чи є у вас бізнес чи особистий сайт, ідея створити власний блог могла спати вам на думку.

Ви говорите так?

Тоді ласкаво просимо!

І навіть якщо ви зовсім не знаєте про ведення блогу та його дрібниці, слідкуйте за оновленнями, щоб дізнатися більше.

Отже, повертаючись до ведення блогу,

Будь-хто з будь-якими навичками може створити блог.

Це вірно!

Це так просто, і у вас є цілий ряд можливостей, від грошей до слави.

Отже, щоб розпочати роботу, вам потрібна видавнича платформа, на якій ви можете висловлювати свої думки, думки та демонструвати свої знання.

WordPress і Blogger є двома найпопулярнішими платформами, доступними в Інтернеті. Кожен з них має свої плюси і мінуси.

Якщо у вас є сумніви щодо вибору одного з них, я допоможу вам вибрати один у кінці цієї статті.

Отже, давайте порівняємо їх, щоб знайти найкращий вибір для вас.

Blogger проти WordPress: огляд

Знайомтесь WordPress

Започаткований у 2003 році, WordPress — це програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом, яке можна використовувати для створення блогу, веб-сайту чи програми. Це система керування вмістом (CMS), яка полегшує створення, редагування та публікацію вашого вмісту в Інтернеті.

Наразі він обслуговує близько 38% усього Інтернету, обслуговуючи найбільші веб-сайти та блоги-хобі. Він має потужні функції, гарний дизайн і надає вам свободу створювати чудові веб-продукти, забезпечуючи справді «безцінний» досвід.

Щоб розпочати роботу з блогом WordPress, вам знадобиться доменне ім’я та веб-хостинг. Доменне ім’я означає адресу, яку люди вводять в Інтернеті для доступу до вашого блогу, наприклад – techukraine.net.com. Це схоже на вашу фізичну адресу, за якою люди відвідують ваш будинок.

Веб-хостинг, наприклад Bluehost, де розміщено ваш блог і показано відвідувачам. Порівняйте це з орендованим будинком, який ви можете змінити залежно від ваших потреб і того, чи бажаєте ви залишитися там, або знайти інший, який вам більше підійде.

Знайомтесь Блогер

Blogger — це чиста платформа для ведення блогів, яку ви можете використовувати БЕЗКОШТОВНО для публікації своїх блогів. Раніше він був відомий як Blogspot, коли його розпочало в 1999 році фірма Pyra Labs. Google придбав його в 2003 році, а потім змінив бренд Blogspot на Blogger, який ми всі знаємо сьогодні.

Вони також надають вам безкоштовний субдомен, де адреса вашого блогу виглядає як name.blogspot.com.

Якщо вам потрібен спеціальний домен, ви можете зареєструватися, заплативши певну суму сторонньому реєстратору доменів, а потім підключити його до свого блогу на Blogger. Тепер ваша адреса виглядатиме приблизно так – name.com.

Blogger проти WordPress: зручність використання

Що робити, якщо ви абсолютно не знаєте програмування, але все одно хочете створити свій блог самостійно?

Не хвилюйтеся; ти не один!

Ви можете передати свої думки через свій блог без навичок програмування, тому створені ці платформи для ведення блогів.

WordPress

Створити блог у WordPress швидко й просто. Все, що вам потрібно, це базові навички роботи з комп’ютером, щоб завантажити, встановити та налаштувати свій блог.

Налаштувавши його, виберіть тему WordPress для свого блогу, яка може доповнити нішу. Це важливо для зовнішнього вигляду вашого блогу. Ви також можете встановити деякі плагіни WordPress, щоб увімкнути більше функцій у своєму блозі.

  Виправте код помилки Hulu 2 975

Коли справа доходить до додавання вмісту, це не може бути простіше!

Створюйте вміст, додавайте мультимедійні файли, як-от відео чи зображення, і публікуйте безпосередньо без жодної плутанини. Ви можете налаштувати свій блог так, як вам потрібно, за допомогою конструктора перетягування.

Блогер

Налаштувати свій блог у Blogger ще простіше, і він уже розміщений у Google, тож вам не потрібно купувати доменне ім’я чи веб-хостинг.

Вам просто потрібен обліковий запис Google, і все готово.

Створіть блог, вибравши відображуване ім’я, дайте назву блогу, адресу блогу, тему, і налаштування завершено. Далі налаштуйте параметри блогу, керуйте макетом і почніть додавати вміст.

Хоча процес налаштування простий, налаштування теми чи дизайну блогу може виявитися складним, оскільки для цього потрібні знання HTML.

Переможець – нічия.

Blogger проти WordPress: право власності та контроль

Хто є власником вашого блогу, безумовно, є вирішальним аспектом, оскільки він дає вам повну свободу у своєму блозі. Ви можете вирішити, як вести, керувати, монетизувати чи закрити блог, якщо це необхідно.

WordPress

Коли ви розміщуєте свій блог на саморозміщеному WordPress, ви володієте своїм блогом і маєте повну свободу в ньому. Ви маєте право керувати ним так, як хочете, вирішувати, як довго ви хочете його використовувати, і він не вимкнеться без вашого попередження.

Оскільки ви не прив’язані до одного веб-хосту, ви можете будь-коли змінити веб-хост, якщо вам не подобаються його послуги. Копіюйте дані, куди завгодно, контролюйте, якими даними ви ділитеся, і перенесіть весь блог, якщо хочете.

Що стосується елементів керування та гнучкості, ви можете легко розширити його функції за допомогою сторонніх інтеграцій і плагінів, оскільки доступні тисячі як безкоштовних, так і преміальних плагінів, щоб покращити ваш досвід.

Блогер

Оскільки Blogger розміщено в Google, ви не є власником свого блогу. Якщо вони планують закрити його завтра або обмежити ваш доступ, я боюся, ви нічого не зможете зробити.

Це як Facebook, LinkedIn, Instagram тощо, які можуть призупинити дію облікового запису або заблокувати людей у ​​будь-який момент, коли вони підозрюють, що хтось порушує їхні правила.

І якщо вони закриються з будь-якої причини, то єдиний вихід, який вам залишиться, — це спланувати міграцію, яка може вам коштувати.

Для контролю та гнучкості доступні обмежені параметри, оскільки це лише проста платформа для ведення блогів. Вони пропонують набір інструментів, які дозволяють додавати деякі функції, наприклад, рекламу, посилання, підписку, контактні форми тощо.

Однак функціональність обмежена, на відміну від WordPress.

Переможець: зрозуміло, WordPress.

Blogger проти WordPress: особливості

WordPress

WordPress пропонує тисячі високоякісних тем і понад 55 000 плагінів, що робить його ідеальним вибором для задоволення різноманітних потреб кожного.

Ви можете вибрати безкоштовні або платні, ваш дзвінок. Усі вони доступні для легкого налаштування відповідно до вигляду вашого блогу. Якщо ви хочете, ви можете вибрати сторонніх постачальників тем WordPress, таких як Теми Astraі більше.

Щоб полегшити дизайн, він пропонує редактор перетягування.

Не маєте знань про SEO?

Тоді як ви плануєте покращити рейтинг свого веб-сайту?

Більше не турбуйтеся, WordPress спростив пошукову систему. Фактично, вам сподобається, як ви можете керувати SEO у своєму блозі без попередніх навичок.

Це не просто слова; Я говорю з власного досвіду. Кілька років тому, коли я тільки почав писати, я нічого не знав про SEO.

Потім прийшла величезна допомога від Yoast SEO – плагіна WordPress для оптимізації SEO на сторінці вашого блогу. З моєї точки зору, це змінило правила гри, оскільки воно пропонує пропозиції щодо створення читабельного тексту, дозволяє оптимізувати метаописи, використовувати ключові слова, альтернативні тексти зображень, внутрішні посилання, заголовки та підзаголовки, спеціальні URL-адреси тощо.

Ви також можете спробувати інші плагіни, щоб оптимізувати зображення, змінити XML карти сайту або створити їх, інтегрувати свій блог із Google Analytics тощо, щоб покращити пошукову оптимізацію свого блогу.

  Як показати обмеження швидкості на Google Maps

Якщо ви використовуєте WordPress, ви можете перемістити свій веб-сайт у будь-яке місце в Інтернеті. Це означає, що ви можете змінити хост, ім’я домену або систему керування вмістом.

Крім того, відомо, що WordPress забезпечує високу продуктивність, потужне керування медіафайлами та високу швидкість реагування на різних пристроях. Він уже працює на деяких найкращих сайтах, таких як The New York Times, офіційний блог Star Wars, MTV News тощо.

Блогер

Blogger надає обмежену кількість шаблонів для використання в блозі. Ці шаблони використовувалися в багатьох блогах, але вони досить прості. Крім того, важко отримати якісні шаблони; якщо хочете, доплачуйте за це.

Ви маєте свободу змінювати макети та кольори шаблонів за допомогою вбудованих інструментів Blogger. Тим не менш, створення шаблонів або внесення змін – це те, чого Blogger надзвичайно бракує.

Це знову розчаровує, коли справа доходить до плагінів. Але є можливість вставити сценарій третьої сторони, щоб додати деякі основні функції. Наприклад, ви можете включити сценарій для додавання контактних форм. Не кажучи вже про те, що навіть сценарії сторонніх розробників мають обмеження, якщо ви не користуєтеся послугами преміум-класу.

Оскільки Blogger не пропонує плагінів, ви не можете автоматизувати аспекти SEO, як це можна зробити з WordPress. Blogger ідеально підходить для тих, хто вже знайомий з практиками SEO або готовий вивчати їх додатково.

Однак ви можете оптимізувати свій вміст, налаштувавши постійні посилання, заголовки сторінок, заголовки, альтернативний текст зображення, додавши ключові слова, приховавши деякі сторінки від пошуку тощо.

Якщо трапиться ситуація, коли вам доведеться перемістити свій блог із Blogger, це складне завдання. Це створює значні ризики втрати вашого SEO, підписників або передплатників під час руху.

Переможець: дивлячись на варіанти дизайну, SEO та інші функції, WordPress знову стає воїном.

Blogger проти WordPress: вартість

Ви б ніколи не хотіли, щоб ваш блог коштував вам більше, ніж ви можете на нього витратити. Якщо це просто хобі, безкоштовні подарунки можуть вам певною мірою допомогти, але якщо ви рішучий блогер, який хоче отримати серйозний дохід, вам може бути важко розвивати свій блог.

Тому це має бути ідеальний баланс того, скільки ви повинні витратити на свій блог.

WordPress

Незважаючи на те, що WordPress є БЕЗКОШТОВНИМ програмним забезпеченням, вам потрібно витратити на придбання доменного імені та веб-хостингу, як пояснювалося раніше.

Деякі веб-хостинги, як-от Bluehost, навіть пропонують доменне ім’я безкоштовно, якщо ви купуєте їхні послуги хостингу всього за 2,75 доларів США на місяць. Отже, знайдіть веб-хостингу відповідно до свого бюджету.

Якщо вам потрібні преміальні плагіни та теми, вартість знову зростає. Не хвилюйтеся; якщо ви хочете монетизувати свій блог, ці речі окупляться в довгостроковій перспективі.

Блогер

Це абсолютно БЕЗКОШТОВНО, а також має субдомен. Отже, ви можете розпочати публікацію свого вмісту без жодних інвестицій.

Якщо вам потрібен спеціальний домен, преміум-теми та плагіни, будьте готові заплатити за це!

Переможець: Blogger

Blogger проти WordPress: варіанти монетизації

WordPress

Без сумніву, WordPress — найкращий варіант, якщо ви хочете монетизувати блог. Ви можете легко додавати партнерські посилання, Google Adsense, Google Analytics, рекламні банери тощо.

Крім того, ви зможете створити сторінку електронної комерції на своєму веб-сайті та почати продавати продукти для отримання більшого доходу. Щоб запустити свій онлайн-магазин, використовуйте якісний плагін електронної комерції.

Блогер

Можна монетизувати блог на Blogger, якщо додати партнерські посилання та Google Adsense. Добре – Adsense уже вбудовано в Blogger.

Але заковика в тому, що багато рекламодавців не цінують блог у Blogger, оскільки він безкоштовний. Таким чином, продаж прямих оголошень без сторонніх послуг стає менш оппортуністичним. Крім того, Blogger не підтримує жодних попередньо створених інтеграцій електронної комерції.

  Як створити та роздрукувати етикетки в Microsoft Word

Переможець: WordPress має перевагу над Blogger.

Blogger проти WordPress: безпека

Зі зростанням занепокоєння щодо кібербезпеки стало важливо захистити свій веб-сайт або блог.

WordPress

Веб-хостинг, який ви виберете, має забезпечити гарне рішення безпеки, а також ви можете додати додатковий рівень безпеки, встановивши ефективний плагін безпеки WordPress і брандмауери веб-додатків.

Хоча ваш веб-хост може забезпечувати періодичне резервне копіювання, ви також можете керувати цим самостійно за допомогою плагіна резервного копіювання; будьте готові до того, як справи підуть на південь.

Блогер

Завдяки надійній і безпечній платформі Google вам не доведеться турбуватися про безпеку свого блогу. Крім того, ви також можете покластися на Google для керування ресурсами вашого сервера та створення резервних копій.

Але, якщо платформа вийде з ладу, ваш блог на ній також вийде з ладу. І ви нічого не можете зробити, щоб відновити його. З іншого боку, ви вільні від додаткових плагінів або кошмарів безпеки; Google подбає про це.

Переможець: Blogger

Blogger проти WordPress: підтримка

Також слід пам’ятати про якість підтримки, яку ви отримуєте, оскільки проблеми можуть виникнути будь-коли. А якщо у вас немає технічного досвіду, ви опинитеся в середині нікуди, і це може вдарити по вашому блозі та пов’язаному з ним потенціалу прибутку.

WordPress

Спільнота WordPress величезна, вона допомагає всім користувачам у всьому світі, роблячи свій внесок у програмне забезпечення для його покращення та ділячись знаннями. Є форуми для питань, відповідей і документації.

Крім того, доступні тисячі онлайнових посібників, створених розробниками WordPress разом із членами спільноти.

Блогер

Варіанти підтримки в Blogger дуже обмежені. Вони надають основний форум користувачів і документацію. Щоб звернутися за підтримкою, клацніть «довідка» на панелі адміністратора, де ви можете переглянути інформацію про посібники з підтримки.

Переможець: WordPress

Blogger проти WordPress: плюси та мінуси

Після того як ви побачили порівняння обох платформ на основі різних аспектів, давайте порівняємо їхні плюси та мінуси, щоб узагальнити все.

WordPress

плюси

+ Потрібно трохи попрацювати, щоб знайти хорошу послугу хостингу та постачальника доменних імен. Але коли ви це зробите, ви можете дозволити хосту налаштувати ваш блог

+ Зручний і хороший навчальний потенціал

+ Багато варіантів дизайну для тем і плагінів

+ Підтримує численні інтеграції для додавання додаткових функцій для покращення взаємодії з користувачем

мінуси

– Грошові інвестиції

– Питання безпеки

Блогер

плюси

+ Дуже простий і швидкий початок

+ Дуже легко створювати та публікувати блоги

+ Абсолютно БЕЗКОШТОВНО

+ Надійний захист від Google

мінуси

– Дуже проста функціональність

– Обмежені параметри для налаштування зовнішнього вигляду та функцій блогу

– Ви не є власником свого блогу, і він може бути закритий будь-коли

Висновок: що краще WordPress чи Blogger?

Наразі в цій статті я впевнений, що у вас є ідеї щодо обох платформ. WordPress і Blogger добре підходять у своїх місцях, але коли справа зводиться до вибору одного для вашого блогу, це залежить від ваших потреб, бюджету та довгострокових цілей щодо блогу.

Якщо ви просто хочете створити особистий блог, щоб ділитися своїм досвідом, історіями та висловлюватися, Blogger — хороший варіант. Тут вам не потрібно шукати вигадливий дизайн або робити додаткові інвестиції. І якщо ви хочете додати трохи родзинки, ви завжди можете заплатити за це.

Але якщо ваша мета — створити професійний блог на тривалий час і ви хочете монетизувати його, вам потрібна масштабована, високопродуктивна та гнучка платформа, у цьому випадку це WordPress. Це розширює ваш потенціал заробітку, дозволяючи додавати магазин електронної комерції, сайт членства тощо, щоб заробляти більше грошей.

Тому подумайте про свої цілі, а також про бюджет, щоб вибрати той, який, на вашу думку, заповнить прогалину.

Сподіваюся, це допоможе 🙂