techukraine.net techukraine.net B2B SEO пояснює, як керувати пошуковою системою та домінувати на ринку

B2B SEO пояснює, як керувати пошуковою системою та домінувати на ринку

Categories:

Пошукова оптимізація, широко відома як SEO, є систематичним методом підвищення рейтингу вашого бізнесу в пошукових системах. SEO – це органічний метод випередити своїх конкурентів і встановити авторитет свого бренду.

Я твердо переконаний, що якісне оптимізацію пошукових систем — це приховане благо для будь-якого бізнесу. Це допоможе вам заощадити на платній рекламі, а також принесе додаткові результати в довгостроковій перспективі.

У сучасну цифрову епоху SEO можна розділити на B2C і B2B SEO. Єдиною відмінністю між цими двома категоріями SEO є цільовий ринок (аудиторія). За допомогою B2B SEO компанії орієнтуються на інші компанії (які обслуговують клієнтів).

З іншого боку, за допомогою B2C SEO компанії безпосередньо націлюють клієнтів на свої продукти/послуги.

Іншими словами, B2B SEO – це наука про те, як охопити професіоналів через пошукові системи. До цих професіоналів належать фрілансери, представники малого бізнесу, індивідуальні підприємці, стартапи та навіть великі корпорації.

У цьому посібнику я розберу найкращі стратегії B2B SEO. Завдяки послідовному застосуванню цих стратегій ваш бізнес B2B успішно підніметься в рейтингах Google і допоможе вам стати лідером у своїй галузі.

Елементи B2B SEO

Сильна органічна видимість на всіх етапах циклу купівлі є перевіреним способом прискорення зростання. Належна стратегія B2B SEO може допомогти вам скоротити витрати на цифрову рекламу та створити прибутковий канал залучення клієнтів у довгостроковій перспективі.

Ключовий показник ефективності (KPI), який визначає успішність вашої стратегії SEO B2B, полягає в тому, щоб побачити, як часто хтось, хто активно досліджує продукт або послугу, яку ви пропонуєте, потрапляє на веб-сайт вашої компанії.

Але перш ніж вивчати методи маркетингу B2B, вам потрібно знати основи, які визначатимуть ефективність вашої стратегії SEO B2B.

#1. Аналіз намірів пошуку

Підприємства B2B повинні зосередитися на ключових словах/темах, які відповідають запитам їхніх цільових підприємств. Ви повинні створити тематичний кластер, який охоплює все, що допоможе вам охопити клієнтів.

#2. Он-сторінка SEO

Ваш контент потрібно оптимізувати для пошукових систем. Це стосується вмісту сторінок вашого веб-сайту, блогів тощо.

На сторінці SEO в основному включає розміщення основних і вторинних ключових слів, оптимізацію тегів заголовків і метаопису, додавання альтернативного тексту до зображень і структурування вмісту зручним для читача способом.

#3. SEO поза сторінкою

SEO за межами сторінки є синонімом зворотних посилань. Однак, створюючи зворотні посилання, більшість маркетологів зосереджуються лише на кількості зворотних посилань, а не на якості.

Якщо на вашій сторінці є високоякісні посилання з інших веб-сайтів (особливо веб-сайтів із високим авторитетом домену), Google розглядає вас як тематичного експерта та нагороджує вас вищим рейтингом.

#4. Технічне SEO

Технічна оптимізація пошукових систем (SEO) в основному пов’язана з оптимізацією серверної частини вашого веб-сайту, наприклад, XML-картою сайту, яка може скануватися, високою швидкістю завантаження, виправленням пошкоджених посилань і зручним для мобільних пристроїв дизайном веб-сайту.

Це основні елементи ефективної стратегії B2B SEO. Як маркетолог ви повинні переконатися, що ці елементи йдуть рука об руку для отримання найкращих результатів.

Найкращі стратегії B2B SEO для бізнесу

Згідно Sagefrog’s Звіт Marketing Mix 202349% B2B-компаній мають стратегію SEO для досягнення своїх маркетингових цілей. Контент-маркетинг (який сам по собі є частиною оптимізації пошукових систем) слідує за ним із 43%.

А тепер давайте подивимося на деякі з найкращих стратегій пошукової оптимізації B2B, які допоможуть вам легко охопити своїх клієнтів і змусити їх прийти до вас зі словами: «Привіт, я хочу це купити!» 😉🛒

Створіть особистість покупця

Персона покупця – це представлення вашого цільового клієнта. Це представлення створюється шляхом збору даних із наявних профілів клієнтів і дослідження ринку/конкурентів.

  Що таке RDP? Вступний посібник

Навіщо потрібна персона баєра?

Тому що персона покупця дає вам можливість глибоко зануритися в свідомість ваших клієнтів і дає змогу зрозуміти їхні потреби, бюджет і купівельну поведінку.

Якщо ви не знаєте, з чого почати, ось кілька факторів, які допоможуть вам створити особистість покупця:

 • Демографічні показники: стать, вік, дохід тощо.
 • Поведінка: враховуйте взаємодію клієнтів із вашим брендом, їхні моделі покупок у ваших офлайн-магазинах (якщо такі є), їхній переважний канал зв’язку тощо.
 • Цілі: зрозуміти пошукові наміри вашої аудиторії та, найголовніше, які потреби задовольняє для них ваш продукт/послуга. Зверніть увагу на їх больові точки.
 • Бюджет: зрозумійте, на що здатна або готова витратити ваша цільова аудиторія.

Детальна інформація про покупця допоможе вам створити точний сегмент ринку для вашого продукту/послуги. Фактично, за даними журналу Braze, сегментована аудиторія отримує на 200% більше конверсій, ніж широка аудиторія.

Зрозумійте свою воронку продажів

Поговоріть зі своєю командою продажів, співпрацюйте з керівником відділу продажів/маркетингу та зрозумійте свою воронку продажів. Подумайте, на якому етапі клієнти купують, на якому етапі вони входять, яка найбільша точка виходу тощо.

Глибоко зануртеся в свої дані про продажі та аналітику та знайдіть відповіді на такі запитання, як середній час покупки, рівень утримання, чи повертаються клієнти, що вийшли, тощо. Маючи такі знання, ви можете з упевненістю розпочати дослідження ключових слів для SEO.

Оптимізована послідовність продажів може допомогти вам мінімізувати випадання, підвищити кількість конверсій, а також дати вам шанс для взаємодії після продажу.

Проведіть ретельне дослідження ключових слів

Якщо ви хочете отримати максимальні результати від вашої стратегії B2B SEO, ви повинні витратити багато часу та зусиль на дослідження ключових слів. Насамперед зосередьтеся на запитах цільових клієнтів і знайдіть ключові слова з низькою конкуренцією навколо цих запитів.

На ринку доступні численні інструменти дослідження ключових слів, наприклад Semrush, Ahrefs, Spyfu, Mangools, Keywords Everywhere, Ubersuggest тощо. Ви можете використовувати будь-який інструмент, який хочете.

Ось як ви можете знайти відповідні ключові слова для вашої маркетингової стратегії B2B SEO. Введіть початкове ключове слово – широкий пошуковий термін, який найкраще представляє вашу нішу. Наприклад, «будівник воронки продажів».

Ви можете створювати кластери тем/ключових слів відповідно до мети ключового слова. Мета пошуку в основному класифікується на чотири категорії:

 • Інформаційно: користувачі хочуть дізнатися більше про щось (наприклад, «що таке конструктор воронки продажів»).
 • Комерційний: користувачі хочуть дослідити бренд або продукт (наприклад, «найкращий конструктор воронки продажів», «найкращі безкоштовні конструктори воронки продажів»)
 • Трансакційний: користувачі хочуть виконати дію, як-от покупку (наприклад, «купити Clickfunnels», купити Builderall»).
 • Навігація: користувачі хочуть знайти певну сторінку чи сайт (наприклад, «Сторінка входу афілійованої компанії Clickfunnels»)

Будь-який інструмент добору ключових слів надасть вам тисячі відповідних ключових слів. Ви можете сортувати їх за складністю ключових слів, обсягом, CPC тощо. Після цього експортуйте список потрібних ключових слів і починайте створювати вміст.

Підберіть привабливий вміст

Після того, як у вас буде список ключових слів із низькою конкуренцією, ви повинні почати створювати контент. Я пропоную вам створювати щомісячні/щотижневі кластери вмісту. Кластери мають включати цільові ключові слова та відповідати на запити клієнтів.

Кластери вмісту — чудовий спосіб організувати ідеї щодо вмісту та безперервне виробництво контенту. Ведення блогів — це найкращий спосіб отримати постійний трафік і з часом стати визнаним брендом у вашій галузі.

Прагніть публікувати 2-3 блоги щотижня на сторінці блогу вашого веб-сайту за допомогою інструментів для написання. Це показує Google, що ваш веб-сайт активний і актуальний. Зосередьтеся на написанні довгих статей, оскільки це допомагає ранжувати та залучати більше органічних зворотних посилань.

  Як використовувати Gnome Disks для створення нових розділів

Разом з веденням блогів, докладіть певних зусиль і до створення посилань. Таким чином ви отримаєте найкращі результати від своєї стратегії B2B SEO.

Оптимізуйте свої цільові сторінки

Численні дослідження показали, що швидкість завантаження сайту впливає на конверсії.

Згідно з дослідженням Portent, сайт, який завантажується за 1 секунду, отримує в 3 рази більше конверсій, ніж сайт, який завантажується за 5 секунд, і в 5 разів більше конверсій, ніж сайт, який завантажується за 10 секунд.

Я пропоную вам завантажувати зображення у форматі webp, оскільки цей тип файлу забезпечує відтворення високоякісних зображень із невеликим розміром файлу. Крім того, Google рекомендує цей тип файлу для зображень. Можна навіть змінити розмір зображень для більшої швидкості завантаження.

Читайте також: Ось ще кілька хаків, які допоможуть швидше завантажувати ваш сайт.

Для більшості B2B компаній цільові сторінки є опорними. Отже, вам також потрібно оптимізувати цільові сторінки для SEO – вставте своє основне ключове слово (або фірмові ключові слова) у заголовки та весь вміст.

Крім того, додайте теги заголовка, напишіть оптимізований метаопис, а також вставте кілька внутрішніх посилань для легкого сканування ботом.

Крім того, ви повинні включити добре оптимізовану контактну форму, яка швидко збирає контактну інформацію ваших відвідувачів. Будьте короткими та простими, попросивши їх ім’я та контактну інформацію (бажано адресу електронної пошти).

Використовуйте розмітку схеми

Розмітка схеми – це мова для пошукових систем, яка допомагає сканерам читати та розуміти вміст ваших сторінок. Його також називають структурною мовою, оскільки це семантичний словник (код), який допомагає пошуковим системам характеризувати та класифікувати вміст веб-сторінок.

Простими словами, розмітка схеми надає контекст вашій веб-сторінці. Це дозволяє роботам пошукових систем зрозуміти, що міститься на сторінці – розділ поширених запитань, рейтинг зірок, кількість відгуків тощо.

Додавання розмітки схеми до вашого вмісту є перевіреним методом покращення SEO. Пошукові системи шукають схему, щоб зрозуміти структуру та призначення вмісту вашого веб-сайту.

Тег заголовка та метаопис вашого веб-сайту називаються метаданими. Теги заголовків вважаються найважливішим фактором ранжирування в алгоритмах пошукових систем.

SEO-заголовки відображаються в результатах пошуку, тому переконайтеся, що:

 • Він містить цільове ключове слово (особливо на початку)
 • Заголовки мають менше 60 символів
 • Кожен заголовок має відповідний тег заголовка (H1, H2, H3 тощо)

Метаопис служить фрагментом того, про що ваша веб-сторінка. Ці описи впливають на результати пошуку та рейтинг кліків. Ваш метаопис повинен містити ключове слово, яке шукає користувач. Інакше Google зіпсує метаопис, витягнувши випадкове речення з блогу.

Ви можете використовувати Генератор метаописів ШІ щоб створити метаописи за лічені секунди. Також переконайтеся, що всі ваші зображення мають альтернативний текст. Пошукові системи винагороджують загальний високий досвід користувача.

Низька продуктивність сайту призведе до меншої кількості посилань, кліків, поширення та загальної видимості пошуку.

Створення високоякісних і релевантних зворотних посилань є частиною тактики SEO поза сторінкою. Якщо все зроблено правильно, ця тактика може одноосібно підвищити ваш рейтинг у верхній частині результатів пошуку Google.

Ось цікава статистика: результат пошуку Google №1 містить у 3,8 рази більше зворотних посилань, ніж решта 10 найпопулярніших результатів пошуку. (Процвітай по-моєму)

Google не вважає всі зворотні посилання однаковими для оцінки SERP. Ви повинні мати хороші, переходити за зворотними посиланнями з інших авторитетних сторінок за тими ж ключовими словами. Якщо це так, ви точно побачите підвищення в рейтингу SERP.

Якщо на вашій сторінці є погані посилання (також токсичні посилання) зі сторінок, які не пов’язані з вашою сторінкою чи ключовим словом, це вважається негативним SEO. Вам потрібно якомога швидше видалити ці посилання, оскільки вони можуть зашкодити вашому рейтингу SEO.

  7 найкращих інструментів доставки електронної пошти, щоб отримати максимум від вашої електронної кампанії

Ви можете використовувати інструмент зворотних посилань, щоб керувати всіма своїми зворотними посиланнями в одному місці, а також знайти прогалини зворотних посилань, порівнюючи свій веб-сайт із веб-сайтом конкурента.

Слідкуйте за веб-сайтами конкурентів

Однією з найкращих маркетингових стратегій B2B є аналіз того, що робить ваш конкурент, і робити це краще самостійно.

Ви можете використовувати потужне програмне забезпечення для оптимізації пошукових систем, щоб заощадити час і гроші та бути на крок попереду своїх конкурентів. Наприклад, за допомогою автоматизації Semrush ви можете скоротити навантаження на SEO на 50%. Mangools надає набір інструментів SEO, які допоможуть вам у всьому – від дослідження ключових слів до оптимізації вмісту.

Якщо у вас є веб-сайт на основі WordPress, ви можете використовувати плагіни SEO, щоб керувати всіма своїми завданнями SEO прямо на інформаційній панелі WordPress.

Такі інструменти SEO, як Semrush, Ahrefs, Mangools, Hike SEO або Woorank, завжди допомагають вам стежити за стратегіями SEO ваших конкурентів. Ви також отримуєте точні та надійні дані для прийняття бізнес-рішень.

Оптимізуйте GMB і локальні каталоги

Google Business Profile (раніше відомий як Google My Business або GMB) – це безкоштовний список компаній у Google. Він дозволяє заповнювати інформацію про компанію, місцезнаходження (адресу штаб-квартири), послуги, продукти та навіть фотографії вашої компанії.

Простими словами, Google Business Profile діє як профіль вашого бізнесу в соціальних мережах Google. Це покращує вашу видимість у службах Google, показуючи ваш профіль GBP у Пошуку Google, Покупках Google і Картах Google.

Google Business Profile призначений лише для компаній, які особисто зустрічаються з клієнтами. Сюди входять компанії з фізичним розташуванням (ресторани, паби чи продуктові магазини), а також компанії, які надають послуги в інших місцях (консультанти чи сантехніки).

Якщо ваш бізнес працює лише в Інтернеті, вам доведеться використовувати інші інструменти Google, як-от Google Ads і Google Analytics.

Реєстрація вашого бізнесу в Google Business Profile та інших локальних довідниках може дуже допомогти вам у локальному SEO.

Соціальні медіа-платформи, такі як Facebook, Instagram, YouTube і X (раніше Twitter), надають вам різноманітні інструменти для підвищення популярності вашого бренду та підвищення SEO. Наприклад, Instagram Reels може підвищити вашу зацікавленість для кращої присутності в соціальних мережах.

Взаємодія в соціальних мережах може суттєво вплинути на рейтинг вашої пошукової системи в Google. Коли люди взаємодіють із вашим вмістом на платформах соціальних мереж, це може збільшити його охоплення та допомогти вам піднятися в рейтингу результатів пошукової системи.

Соціальні мережі мають численні переваги для B2B SEO. Поєднання соціальних медіа та пошукової оптимізації може допомогти вам краще зрозуміти свою аудиторію, покращити взаємодію з користувачами та збільшити охоплення бренду. Це може допомогти вашому бізнесу в довгостроковій перспективі.

Ви завжди повинні включати останні тенденції у свою маркетингову стратегію B2B SEO. З моменту запуску ChatGPT штучний інтелект захопив майже кожен можливий ринок.

Якщо ви хочете дотримуватися ChatGPT, ви можете використовувати деякі плагіни ChatGPT, які допоможуть вам у SEO та маркетингу.

Окрім цього, ви завжди можете досліджувати інші інструменти AI SEO, які допоможуть вам виконати роботу та бути на крок попереду конкурентів.

Отже, яку стратегію SEO B2B ви пробуєте в першу чергу?

Підсумовуючи, ви можете зробити багато речей, щоб покращити свій B2B SEO.

Дотримуючись порад у цій публікації в блозі, можна збільшити видимість вашого веб-сайту та залучити більше кваліфікованих потенційних клієнтів. Ви можете комбінувати різні маркетингові тактики B2B і посилювати результати.

Отже, чого ви чекаєте?

Почніть впроваджувати ці стратегії вже сьогодні!

Далі — B2B платформи даних для покупців, щоб посилити ваш маркетинг.