Apple створює розкладний телефон? Що ми знаємо про це на даний момент

Останнім часом ми бачили купу чуток про те, що Apple виробляє складаний iPhone, а саме телефон-розкладачку. Це, безумовно, мало б сенс, йдучи по стопах Huawei, Samsung і Motorola, які пропонують складні телефони.

Але коли ми можемо побачити складаний iPhone? Як би це виглядало? І чи було б добре? Давайте подивимося на все, що ми знаємо про складаний iPhone прямо зараз.

Apple володіє патентом на складаний iPhone

Давайте почнемо з того, що ми точно знаємо: Apple володіє кількома патентами на складні iPhone. Зокрема, Apple проводить a Патент USPTO для складаного iPhone із «відкритою областю дисплея». Тобто зовнішній дисплей.

Патент від 2016 року детально описує iPhone, який складається навпіл горизонтально за допомогою гнучкого OLED-дисплея та металевої петлі. Обидві половини дисплея залишаються доступними, коли телефон вимкнено. Інший патент Apple описує два магнітно з’єднані дисплеї, які можна використовувати разом.

Це говорить про те, що Apple працює як над телефоном-розкладачкою, таким як Galaxy Z Flip, так і над більшим пристроєм, таким як Galaxy Fold.

Більше того, інший патент Apple демонструє роботу над захисним шаром екрану для складаного ‌iPhone‌, який був би стійким до розтріскування. Відповідно до патенту, ‌iPhone‌ матиме твердий шар, який заповнюватиме наявні мікротріщини, щоб ускладнити появу більшої тріщини.

Автор зображення: Apple/USPTO

Також є багато інших патентів на складні телефони Apple. Є один, який демонструє дисплей, який обертається навколо всього пристрою. І навіть є патенти, які досліджують, як Touch ID може повернутися до складаного iPhone. Цілком очевидно, що Apple активно працює над цим.

Одним із позитивних ознак цих патентів є те, що джерела повідомили багатьом аналітикам Apple, що тестуються прототипи пристроїв. Джон Проссер пояснив, що прототип снарядів випробовується в епізоді Головна сторінка Тех. Мін-Чі Куо має докладні очікувані розміри екрану, Росс Янг говорив про пристрій, який тестується, і так само Марк Гурман.

Варто зазначити, що багато виробників смартфонів, особливо Apple, подають багато патентів, які ніколи не реалізуються. Патент лише підтверджує, що компанія працює над продуктом, а не те, що він дійсно буде випущений.

Наскільки великим буде складаний iPhone?

Звіт аналітика Мін-Чі Куо, який має 75-відсотковий рейтинг точності AppleTrack, пояснює, що складаний iPhone матиме дисплей розміром вісім дюймів. Повідомляється, що тестується також дев’ятидюймовий дисплей.

Восьмидюймовий дисплей буде більшим, ніж поточний iPad mini (який є одним із найкращих пристроїв Apple) або Galaxy Fold. Це узгоджується з останніми повідомленнями Бена Вуда про те, що Apple спочатку випустить складаний iPad.

Автор зображення: Samsung

З цих звітів схоже, що Apple спочатку працює над конкурентом Galaxy Fold, перш ніж розробити розкладний телефон. Восьмидюймовий дисплей мав би мати форм-фактор у стилі Galaxy Fold виключно через розмір. Крім того, відсутність витоків щодо розміру iPhone-розкладачки свідчить про те, що це може з’явитися пізніше.

Як завжди, Apple не підтверджує і не спростовує цю інформацію. Звіти, подібні до цього, часто виявляються правильними, але так само легко можуть бути помилковими.

Які функції може мати складаний iPhone?

Почнемо з дисплея. Виходячи з патентів Apple, схоже, що складаний iPhone буде мати OLED-дисплей. Це не дивно для Apple, але приємно підтвердити.

Apple представила дисплеї 120 Гц у серії iPhone 13 із технологією дисплея ProMotion. Так що має сенс з’явитися і на складному дисплеї. Пристрої Galaxy Fold і Flip від Samsung мають дисплеї з частотою 120 Гц, тому ми знаємо, що це можливо. Ходять чутки про дисплей електронного чорнила від Мін-Чі Куо для зовнішнього екрана на розкладній моделі, але це здається менш імовірним.

Автор зображення: Яблуко

Що стосується камери, ми, швидше за все, побачимо подібні оновлення. Нечасто витоки конкретно згадують зміни в камері iPhone, тому це трохи більше припущення. Здається ймовірним, що складаний iPhone преміум-класу матиме три камери та датчик LiDAR, як і поточні iPhone Pro.

Йдучи далі, складаний iPhone може знову запровадити Touch ID. Ми багато років чули, що Touch ID може повернутися на iPhone, але це ще не з’явилося. Можливо, складний iPhone був би більш підходящим пристроєм для повторного впровадження Touch ID із складним дисплеєм, який забороняє датчики Face ID у вирізі. Досі існує суперечка щодо того, який метод є більш безпечним, тому включення обох дасть найкраще з обох світів.

Що стосується інших функцій, ми нічого іншого не чули. Той факт, що складаний iPhone може складатися, сам по собі є досить важливою особливістю. Багато інших функцій, ймовірно, надійде з оновленням програмного забезпечення iOS того року.

Скільки може коштувати складаний iPhone?

Ціна складного iPhone – не найпростіший елемент для розгляду. Існує багато різних факторів, зокрема, коли пристрій випущено, який розмір буде випущено першим, і ціна конкурентів на той момент.

Зараз Galaxy Fold 5 продається за 1799 доларів США, що не сильно знизилося в порівнянні з першою ітерацією. Складані пристрої є відносно новим типом пристроїв, тому, швидше за все, вони будуть мати високу ціну. Форм-фактор книжка є найдорожчим, упаковує найбільшу площу екрану.

Однак розкладний телефон може бути доступнішим. Galaxy Z Flip 5 коштує 999 доларів, що є одним із найдешевших наразі складних пристроїв. Він коштує стільки ж, скільки базова модель iPhone 14 Pro. Тож, можливо, Apple першою випустить цю модель, звернувшись до більш широкої аудиторії.

З огляду на те, що ціна складних пристроїв дещо знизилася, здається ймовірним, що Apple може запропонувати свій складаний пристрій на тому ж рівні. Apple і Samsung часто продають флагманські пристрої за однаковою (або дуже схожою) ціною, тож, ймовірно, ця тенденція збережеться й на складних пристроях.

Коли Apple випустить складаний iPhone?

Ось де все стає складніше. Раніше Мін-Чі Куо передбачив, що перший складаний iPhone буде випущений у 2023 році. Здавалося б, це не так, оскільки на 2023 рік не буде складаного смартфона. Ходять чутки, що складаний смартфон з’явиться пізніше.

Росс Янг, аналітик дисплеїв, повідомив, що він очікує випуску складного дисплея невдовзі 2024 року. Куо не погоджується з його оцінкою складного iPhone у 2025 році. Гурман не погоджується з вікном випуску 2024 року, але ще не повідомив про альтернативну оцінку.

Як бачите, складний телефон Apple може бути прямо за рогом або трохи далі. Речі, звичайно, незрозумілі. Apple вже відстає на кілька років у розробці складних пристроїв, а ще два роки відстануть компанію ще більше.

Відкинувши на мить витоки інформації та чутки, Apple має оновити форм-фактор у 2024 або 2025 роках. Якщо Apple дотримуватиметься своєї звичайної схеми випуску iPhone 6, iPhone X та iPhone 14, 2024 рік є найраніше, ніж ми повинні очікувати наступного великого випуску. Редизайн iPhone.

Apple може зробити Foldables основними

Хоча у нас є велика пропозиція складних телефонів від Samsung, Huawei та Motorola, Apple може зробити цю категорію продуктів більш масовою. Більшість людей все ще мають здивований вираз на обличчі, коли бачать складний пристрій, тому можна з упевненістю сказати, що вони ще не зовсім повсякденний смартфон.

З майже чотирьох мільярдів використовуваних смартфонів на складні пристрої припадає лише вісім мільйонів. Можливо, Apple збільшить ці цифри, випустивши складаний iPhone. Але все ще є багато причин, чому складні пристрої ще не є основними.