Apple робить MacBook Pro, на які ви так чекали

Apple щойно оновила свою лінійку ноутбуків новим 16-дюймовий MacBook Pro, і це велика справа. Компанія внесла зміни в дизайн у відповідь на критику як з боку критиків, так і користувачів, включаючи новий механізм клавіатури та більшу батарею.

У нас є 16-дюймовий MacBook Pro тут, у How-To Geek, і нам він подобається. Навіть якщо ви не хочете 16-дюймову модель, ми уявляємо, що зміни в дизайні цього останнього MacBook відбудуться і в майбутніх 13-дюймових MacBook.

Більш надійна клавіатура

MacBook Pro останнього покоління викликав у Apple багато суперечок щодо механізму перемикання клавіш «метелик». Користувачі страждали від проблем, включаючи клавіші, які викликали кілька вводів, не натискали належним чином і часто пропускали натискання клавіш. Проблеми були в першу чергу викликані частками пилу, які склеювали механізм, і навіть Apple створив довідник щоб допомогти розчарованим користувачам.

Намір Apple з дизайном метелика полягав у створенні тоншої клавіатури, використовуючи клавіші, які вимагали менше руху для реєстрації натискання. Навіть після кількох модифікацій, що охоплюють два сімейства ноутбуків Apple (также постраждав MacBook Air), дизайн метелика так і не був удосконалений, і тепер компанія відмовилася від нього для останніх моделей. На даний момент старий дизайн все ще використовується на MacBook Air і 13″ MacBook Pro, і Apple все ще замінює уражені моделі новими клавіатурами-метеликами (а не оновленими ножичними перемикачами).

Новий дизайн «ножиць» більш точно відображає механізм клавіатури, який Apple використовувала до злощасних клавіш-метеликів. iFixit зайшов так далеко описуючи це як «завершення, повернення, майже вибачення», враховуючи, наскільки новий дизайн схожий на попередній дизайн метелика. Ці клавіатури традиційно були досить надійними (моя прослужила ще сім років). Новий дизайн ножиць також практично ідентичний Magic Keyboard, який постачається з iMac та iMac Pro.

Відповідно до 9to5Mac, остання клавіатура також значно тихіша за попередню. Під час тестування MacBook Air з клавіатурою-метеликом зареєстрував 41,9 децибел, тоді як MacBook Pro з переробленою клавіатурою досяг лише 30,3 децибел. Це навіть тихіше, ніж дизайн ножиць Apple 2015 року.

Розкладку клавіатури також виправлено

Одним з найбільш заплутаних варіантів дизайну Apple у попередньому MacBook Pro було видалення клавіші Esc у верхньому лівому куті. Сенсорна панель заповнила частину цієї функціональності, але ви просто не можете бути гарною міцною клавішею, особливо враховуючи звичайну функцію клавіші Esc «витягніть мене звідси». Розробники, зокрема, скаржилися на відсутність фізичного ключа Esc. Відповідно до Джон Грубер, Apple навіть згадала улюблений багатьма розробниками текстовий редактор Vim під час демонстрації інструменту розробника. Клавіша Esc використовується для перемикання між режимами, функція, яку розробники часто використовують. Більше розробникам не доведеться покладатися на програмний ключ, який час від часу зависає або затримується.

У новій 16-дюймовій версії клавіша Esc повернулася в старе положення. Сенсорна панель зберігається у верхньому ряду колишніх функціональних клавіш з окремим датчиком Touch ID у верхньому правому куті клавіатури. Це також важливо, оскільки сенсор Touch ID тепер є кнопкою, яка клацає, яка функціонує так само, як кнопка живлення.

Датчик Touch ID у верхньому правому куті клавіатури тепер відокремлений від сенсорної панелі, що полегшує натискання, не дивлячись вниз.

Нарешті, клавіші зі стрілками «перевернута Т» від Apple повертаються в нижній правий кут розкладки клавіатури. Не всім подобається цей дизайн, але, очевидно, Apple отримала достатньо відгуків про нього, щоб цього разу реалізувати його знову.

Найбільша батарея, яку ви коли-небудь побачите в ноутбуці

Вперше в історії Apple вставила в MacBook Pro батарею на 100 Вт-год. Це важливо, оскільки 100 Вт-годин є найбільшим елементом, дозволеним у літаку в США (та більшості інших юрисдикцій) відповідно до Правила FAA. Ми ніколи не побачимо більшої батареї в ноутбуці, якщо ці обмеження не будуть зняті, а це малоймовірно.

Сто ват-годин означає 11 годин автономної роботи «бездротового Інтернету», як цитує Apple, порівняно з 10 годинами в попередній моделі. Тести, проведені за Довідник Тома побачив, що нова модель пропрацювала вражаючі 10 годин 55 хвилин, лише на п’ять хвилин менше, ніж у маркетингу Apple. Потенційно це можна було б покращити за допомогою оновлень програмного забезпечення, оскільки Apple буде працювати з macOS Catalina та майбутніми оновленнями ОС.

Оскільки ємність батареї вичерпана, майбутні покращення в енергетиці відбуватимуться за рахунок більш ефективного обладнання, менших акумуляторів та розумніших рішень для зарядки. У майбутніх версіях Apple доведеться розумно використовувати свою батарею на 100 Вт-годин, якщо вона хоче внести подальші вдосконалення.

Більший дисплей і менші рамки

Новий 16-дюймовий MacBook Pro повністю замінює 15-дюймову модель. Більший корпус забезпечує достатньо місця для розміщення вдосконаленої панелі з роздільною здатністю 3072×1920. У вас не тільки більше фізичного простору, виділеного для дисплея, але і більша роздільна здатність з більшою щільністю пікселів 226 ppi. Звичайні характеристики Apple Pro, як-от пікова яскравість 500 ніт, широка колірна гамма P3 і технологія True Tone, також є тут.

Попередній 15-дюймовий дисплей MacBook Pro мав вихідну роздільну здатність 2880×1800 з щільністю пікселів 220 ppi. Новий 16-дюймовий MacBook Pro має максимальну масштабовану (еквівалентну) роздільну здатність 2048×1280, порівняно з 1920×1200 у попередньої моделі. Це невелика нерівність, але будь-яка додаткова нерухомість екрану цінується в цьому форм-факторі.

Можливо, найбільш вражаючим аспектом нового дисплея є зменшення розміру рамки по краю панелі. Це не зробить вас більш продуктивними, але зробить час, який ви проводите, дивлячись на ноутбук, трохи приємнішим. У порівнянні з рамками розміром з футбольне поле на iMac 2019 року, новий дисплей MacBook Pro виглядає передовим.

Незважаючи на ці менші рамки, Apple вдалося включити «аудіосистему з шістьма динаміками». Це найкращі колонки для ноутбуків, які ми коли-небудь чули.

Що щодо 13-дюймового MacBook Pro?

Що робити, якщо ви віддаєте перевагу меншим ноутбукам? Стара 13-дюймова модель все ще доступна для продажу на веб-сайті Apple, хоча вона ще не оновлювалася. Це означає, що він все ще використовує стару клавіатуру-метелик зі старою розкладкою клавіатури та екран із значно більшими рамками, ніж у нової моделі.

Наша порада – дочекатися майбутнього оновлення. Відповідно до DigiTimes (який має плямисту репутацію через чутки Apple), новий 13-дюймовий MacBook Pro з’явиться «у першій половині 2020 року». Ходять чутки, що він буде використовувати новий перемикач клавіатури ножиць і той же 13,3-дюймовий дисплей. MacRumors постулує, що 14-дюймова модель не повністю виключена, враховуючи послужний список DigiTimes.

Важливим моментом є те, що багато з цих удосконалень знайдуть свій шлях у нових менших моделях, коли вони зрештою будуть випущені. Можливо, це найкращий час для покупки 16-дюймового MacBook Pro, але це також найгірший час для покупки 13-дюймової моделі з огляду на поширені проблеми з клавіатурою.

MacBook все ще не ідеальний

Незважаючи на те, що клієнти та критики вирішували проблеми зі старим 15-дюймовим MacBook Pro, нова модель все ще не вистачає в деяких відділах. Перш за все це ціна, за якою 6-ядерна модель починається від 2399 доларів, а 8-ядерна — від 2799 доларів. Це дорого, особливо з огляду на характеристики порівняно з ультрабуками Windows та інші настільні машини Apple.

Якщо вам не подобаються ключі, вам не сподобається новий MacBook Pro. Ходили чутки, що цього разу Apple додасть пристрій зчитування SD-карт, але це не так. Вам доведеться обійтися чотирма портами USB-C Thunderbolt 3 і сумкою, повною адаптерами.

Ще один MacBook Pro, де навіть люди в рекламному відео використовують ключі. Я думаю, що це просто життя, в якому ми зараз живемо.

— Ден (@dyladan) 14 листопада 2019 року

Незважаючи на те, що три останні моделі iPhone мають розпізнавання обличчя, у новому MacBook Pro повністю відсутній Face ID. Це було несподіванкою для багатьох, хто очікував, що флагманський ноутбук Apple стане лідером у цьому відділі. Якщо у вас є Apple Watch, ви, швидше за все, не будете проти, оскільки носимий пристрій може розблокувати ваш комп’ютер і використовувати його для схвалення запитів на рівні адміністратора на вашому зап’ясті.

І поки ми тут, він також трохи важчий, ніж минулорічна модель – 4,3 фунта (2,0 кг) порівняно з 4,02 фунта (1,83 кг) у 15-дюймової моделі. Це не велика різниця, але факт залишається фактом: купуючи MacBook Pro, ви купуєте здоровенний ноутбук за будь-яким стандартом.