Ansible для початківців – основи Ansible і як це працює

Чули про Ansible, але не знаєте, що це? Не хвилюйтеся, ви дізнаєтесь про Ansible протягом наступних 5 хвилин.

Що таке Ansible?

Ansible — це інструмент DevOps з відкритим кодом, який може допомогти бізнесу в управлінні конфігурацією, розгортанні, ініціалізації тощо. Його легко розгорнути; він використовує SSH для зв’язку між серверами. Він використовує посібник для опису завдань автоматизації, а посібник використовує дуже просту мову YAML.

Ansible забезпечує надійність, послідовність і масштабованість вашої ІТ-інфраструктури. Ви можете автоматизувати налаштування баз даних, сховищ, мереж, брандмауерів за допомогою Ansible. Він гарантує, що всі необхідні пакети та інше програмне забезпечення узгоджені на сервері для запуску програми.

Візьмемо приклад; у вас є версія для налагодження програми, яка побудована на Visual C++. Тепер, якщо ви хочете запустити цю програму на комп’ютері, вам знадобиться відповідати деяким вимогам, як-от DLL бібліотеки Microsoft Visual C++, і вам потрібно встановити Visual C++ на вашому комп’ютері. Отже, це та частина, де Ansible переконається, що всі ці базові пакети та все програмне забезпечення встановлено на вашому комп’ютері, щоб ваша програма могла безперебійно працювати в усіх середовищах, будь то тестове чи робоче середовище.

Він також містить усі історичні дані вашої програми, тому, якщо в будь-який момент ви захочете повернутися до попередньої версії або оновити її, ви можете легко це зробити.

Давайте розглянемо деякі з наступних функцій.

  Як швидко знайти конкретні системні налаштування на Mac

Без агента – це означає, що немає жодного програмного забезпечення чи будь-якого агента, який керує вузлом, як інші рішення, такі як лялька та шеф-кухар.

Python – створено на основі python, яка є швидкою та однією з надійних мов програмування в сучасному світі.

SSH – дуже простий протокол автентифікації мережі без пароля, який є безпечним. Отже, ваша відповідальність полягає в тому, щоб скопіювати цей ключ клієнту

Архітектура Push – надішліть необхідні конфігурації їм, клієнтам. Все, що вам потрібно зробити, це записати ці конфігурації (збірник ігор) і розмістити їх усі одночасно на вузлах. Ви бачите, наскільки потужним може бути просування змін на тисячі серверів за лічені хвилини.

Налаштування – мінімальна вимога та налаштування, необхідні для роботи.

Ansible архітектура

Почнемо з публічної/приватної хмари, яка є сервером Linux. Він також може виступати в якості репозиторію для всіх установок і конфігурацій ІТ.

У наведеній вище архітектурі є купа хост-машин, до яких підключається сервер ansible і надсилає підручники через SSH.

Він має механізм автоматизації, за допомогою якого користувачі можуть безпосередньо запускати ігор, яка розгортається на хостах. У системі автоматизації ansible є кілька компонентів. Перший — інвентар хоста. Це список усіх IP-адрес усіх хостів.

Далі йдуть модулі. Ansible постачається із сотнями вбудованих модулів, а модулі — це фрагменти коду, які виконуються під час запуску підручника. Збірник ігор містить п’єси, п’єса — різні завдання, а завдання — модулі.

Коли ви запускаєте книгу ігор, саме модулі виконуються на ваших хостах, і ці модулі містять у собі дію. Отже, коли ви запускаєте книгу ігор, ці дії відбуваються на ваших хост-машинах. Ви також можете створювати власні модулі. Усе, що вам потрібно зробити, це написати кілька рядків коду та зробити його своїм модулем, і ви зможете запускати його будь-коли.

  16 найкращих генераторів рахунків-фактур для прийому платежів

Тоді архітектура має ігри. Ігри тут фактично визначають ваш робочий процес, тому що будь-які завдання, які ви записуєте в ігри, вони виконуються в тому ж порядку, в якому ви їх записали. Наприклад, якщо ви написали, що спочатку встановіть пакет, а потім запустіть, він зробить те саме. У п’єсах дуже просто писати код YAML. Код YAML є дуже простою мовою серіалізації даних; це дуже схоже на англійську.

Далі в архітектурі йдуть плагіни. Плагіни тут являють собою особливий вид модулів. Ці плагіни запускаються до виконання модуля на вузлах. Плагіни виконуються на головній керуючій машині для цілей реєстрації. Ви маєте плагіни зворотного виклику, тому що це дає змогу підключатися до різних подій, що підключаються, для відображення та реєстрації. Плагіни кешу використовуються для зберігання кешу фактів, щоб уникнути дорогих операцій зі збору фактів. Ansible також має плагіни дій, які є зовнішніми модулями, і вони можуть виконувати завдання на контролері перед викликом самих модулів.

Архітектура має плагіни підключення. Не завжди потрібно використовувати SSH для підключення до ваших хост-машин; ви також можете використовувати плагін підключення. Наприклад, ansible надає вам плагін підключення докер-контейнера, і за допомогою цього плагіна підключення ви можете легко підключитися до всіх своїх контейнерів Docker і негайно почати налаштування.

  Перетворіть потенційних клієнтів на клієнтів за допомогою цих 11 інструментів для картографування подорожей

Це все про архітектуру. Далі я розповім вам, як саме це працює.

Як працює Ansible?

Ansible працює, підключаючись до вузлів і надсилаючи невеликі програми, які називаються модулями ansible. Потім Ansible виконує ці модулі через SSH за замовчуванням, а потім видаляє їх після завершення.

Анзибний вузол керування — це вузол керування, який контролює все виконання Playbook. Це вузол, з якого ви запускаєте інсталяцію, а файл інвентаризації містить список хостів, на яких потрібно запускати модулі. Вузол керування створює ssh-з’єднання, а потім виконує модулі на хост-машинах і встановлює продукт. Він видаляє модулі після їх встановлення. Ось як працює анзибл.

Далі вам може бути цікаво дізнатися, як встановити та налаштувати Ansible.

Висновок

Сподіваюся, тепер у вас є уявлення про Ansible, щоб почати. Ansible змінює правила керування інфраструктурою, і якщо ви системний адміністратор або розробник, можете перевірити це практичне навчання вдосконалювати навички.