Alexa від Amazon шпигує за вами?

Ключові висновки

 • Ваш Amazon Echo постійно шукає слово для пробудження, щоб активувати та почати обробку голосових команд.
 • Alexa записує та збирає достатньо даних, щоб підвищити точність пристрою, але це викликає деякі проблеми щодо конфіденційності.
 • Ви можете захистити свою конфіденційність, зупинивши Alexa від прослуховування, видаливши голосові записи та вибравши, як довго записи зберігатимуться.

З тих пір, як Amazon випустив перший Echo, користувачі задавалися питанням, чи пристрій не слухає занадто багато. Ніхто не хоче, щоб розумний динамік порушував його конфіденційність, записуючи все, що вони говорять, але чи справді це те, що роблять колонки Amazon Echo та Alexa?

Alexa завжди слухає?

Розумні динаміки з підтримкою Alexa працюють, постійно прослуховуючи слово для пробудження, яке запускає Alexa для початку запису. Тригером за замовчуванням є «Alexa», але є й інші варіанти на вибір. Наразі програма Alexa дозволяє вибирати з таких слів для пробудження:

 • «Алекса»
 • «Амазонка»
 • «Комп’ютер»
 • «Відлуння»
 • «Зіггі»
 • «Hey Santa» (на свята)

Коли Alexa почує слово пробудження, вона шукатиме команду для виконання. Це може включати відтворення музики, відкриття програми або надання інформації. Але Alexa все ще слухає, окрім деяких активацій слова пробудження?

За словами Amazon, користувач завжди може визначити, чи слухає Alexa запит, оскільки ввімкнеться дзвінок пристрою Echo або Echo видасть звук. Але ми, ймовірно, говоримо набагато більше, ніж кілька запитів Alexa щодня, і велика частина занепокоєння полягає в тому, що Alexa прослуховує приватні розмови користувачів.

Наведена нижче цитата (взята зі згаданої раніше сторінки довідки Amazon) — це те, що Amazon має сказати про звички слухати Alexa:

Alexa є частиною вашого життя лише тоді, коли ви просите Alexa бути. За замовчуванням Alexa починає прослуховування після того, як ваш пристрій Echo виявляє слово пробудження, тому Alexa не прослуховує ваші особисті розмови.

Отже, якщо те, що говорить Amazon, правда, користувачам пристроїв Alexa нема про що турбуватися. На жаль, все не так однозначно.

А дослідження, проведене Північно-східним університетом виявили, що розумні колонки Amazon, як і інші бренди розумних колонок, можуть бути випадково активовані, щоб реагувати до 19 разів на день на слова, схожі на слова пробудження.

Може знадобитися лише мить, щоб щось прозвучало як «Alexa» або вибране вами слово для пробудження, але якщо Alexa почує достатньо цих схожих слів, вона обов’язково спрацює випадково. Звичайно, ви ризикуєте бути прослуханим Alexa, не навмисно її активувавши.

Оскільки ваш пристрій Echo передає ваші голосові запити на хмарні комп’ютери Amazon для обробки, Alexa може надіслати аудіозапис без запиту для обробки, піддаючи ваші приватні розмови ризику. Це особливо актуально, якщо у вас є більш поширене слово для пробудження, наприклад «Комп’ютер».

Alexa записує всі ваші розмови?

Існує різниця між тим, як Alexa випадково прослуховує випадкові розмови, і записує їх. Alexa завжди шукає правильне слово для пробудження, але запис розмов, які прослуховуються, створить абсолютно нову проблему конфіденційності.

Навіть якщо Alexa не зберігає все, що ви говорите, вона збирає достатньо даних, щоб зрозуміти ваш голос. Amazon стверджує, що використовує цю інформацію, щоб зробити свої пристрої кращими та точнішими. Хоча це правда, що чим більше даних має пристрій, тим краще він розуміє ваші запити, деякі люди просто хочуть бути впевненими, що вони контролюють свою конфіденційність і безпеку.

У 2016 році Повідомила Інформація що поліція Арканзасу попросила у Amazon дані з пристрою Echo, щоб допомогти притягнути підозрюваного до відповідальності. Хоча зрозуміло, що поліції потрібна допомога в розслідуванні певних випадків, це означає, що розумні колонки, включно з пристроями Amazon Echo, збирають великі обсяги даних.

У подібному випадку 2018 року в Про це повідомляє телеканал Кіро 7 що пристрій Amazon Echo записав розмову пари та надіслав її одному зі співробітників чоловіка. З тих пір Amazon заявив, що це був надзвичайно незвичайний збіг обставин і що нічого подібного ніколи не повинно повторитися.

У 2019 році ситуація стала ще більш занепокоєною, коли стало відомо, що тисячі співробітників Amazon щодня прослуховують голосові кліпи користувачів. В Часова статтябуло заявлено, що записи голосу користувачів «транскрибуються, анотуються, а потім повертаються в програмне забезпечення, щоб усунути прогалини в розумінні Alexa людської мови та допомогти їй краще реагувати на команди».

Було також зазначено, що персонал прослуховує «до 1000 аудіозаписів за зміну», що означало б, що люди мають доступ до величезних масивів голосових записів. Однак це робиться для навчання програмного забезпечення Alexa, розробки його так, щоб воно могло краще розуміти людську мову.

Як захистити вашу конфіденційність навколо Alexa

Враховуючи все це, зрозуміло, що деякі люди можуть захотіти обмежити свій вплив розумними динаміками та іншими пристроями, які прослуховують слова пробудження. На щастя, є кілька речей, які ви можете зробити, щоб ваші розумні динаміки не слухали, коли вони не повинні слухати.

1. Повністю припиніть прослуховування Alexa

Найпростіший спосіб запобігти запису Alexa — це натиснути кнопку мікрофона, розташовану у верхній частині пристрою Echo. Це перешкоджає Алексі слухати її слова для пробудження.

Натиснувши кнопку мікрофона, ви все ще можете використовувати різноманітні функції Alexa, але вона не слухатиме оточення, доки ви не ввімкнете звук пристрою.

2. Видаліть свої голосові записи з історії Alexa

Щоб змусити Alexa видалити ваші голосові записи, ви можете скористатися трьома командами:

 • «Алекса, видали те, що я щойно сказав»
 • «Алекса, видали все, що я сказав сьогодні»
 • «Алекса, витри все, що я коли-небудь говорив»

Якщо ви хочете видалити їх вручну або видалити певні записи, перейдіть у «Налаштування» > «Конфіденційність Alexa» > «Переглянути історію голосу». Потім ви торкнетеся «Уся історія» > «Видалити всі мої записи».

Ви можете переглядати голосові записи за різні періоди часу, як-от сьогодні, учора та за останні сім днів, відфільтрувавши пошук. Ви також можете фільтрувати за пристроями та профілями Alexa, щоб трохи звузити коло.

3. Виберіть, як довго зберігати записи

Alexa зберігає тимчасовий запис того, що ви говорите. Якщо ви не хочете, щоб записи зберігалися в хмарі, ви можете видалити їх, коли вони будуть надіслані до програми Alexa на вашому смартфоні.

Ви можете налаштувати цю функцію, перейшовши в «Налаштування» > «Конфіденційність Alexa» > «Керувати даними Alexa» > «Виберіть, як довго зберігати записи голосу».

Alexa надасть вам можливість зберігати голосові записи протягом трьох місяців, 18 місяців або доки ви не вирішите їх видалити. У цьому меню також можна взагалі не зберігати голосові записи.

4. Відкликайте дозволи від Alexa Skills

Alexa Skills — це програми сторонніх розробників, які покращують можливості Alexa, будь то взаємодія з різними пристроями розумного будинку чи ігри.

Однак після ввімкнення цих навичок Alexa їм часто потрібен доступ до особистої інформації, такої як ваша адреса та номер мобільного телефону, щоб вони працювали належним чином.

Якщо ви передумали після встановлення Skill на своєму пристрої, ви можете легко видалити їхні дозволи, зайшовши в налаштування програми.

Перейдіть на сторінку налаштувань конфіденційності Alexa та виберіть «Керувати дозволами навичок». Тут ви можете вибрати тип даних, доступом до якого ви хочете керувати. Натисніть спадне меню праворуч від них, а потім скористайтеся перемикачем, щоб видалити дозвіл.

Тут ви можете шукати певні навички або переглядати, які навички мають доступ до різних видів ваших особистих даних. Ви також можете вимкнути рекламу сторонніх навичок або скинути свій рекламний ідентифікатор.

Якщо ви все ще стурбовані тим, що Alexa прослуховує вас, незважаючи на зміни конфіденційності вашої програми, подумайте про те, щоб повністю вимкнути пристрій, коли ви ним не користуєтеся.