9 інструментів для створення SDK для ваших API, щоб отримати більше клієнтів

Сьогодні для взаємодії практично з будь-якою програмою потрібні API (інтерфейс прикладного програмування). Ви можете запитати: «Чому»? Це тому, що API є чудовим способом безпечної та вибіркової передачі даних третім особам.

Вибірково я маю на увазі, що вам не потрібно надавати всі свої дані запитувачу. Ви можете абстрагуватися від деяких із них і ділитися лише тим, що хочете.

Але тут є заковика. Для дуже складних програм API може стати громіздким і виснажливим у роботі. Через понад 100 кінцевих точок користувачам API може бути важко отримати структурований доступ до даних.

Щоб подолати цей тип сценарію, пакети SDK використовуються для упаковки всього, що пов’язано з API, і для спрощення використання API. SDK — це не що інше, як комплект для розробки програмного забезпечення, який містить кінцеві точки API, документацію та багато абстракцій для виклику різних кінцевих точок.

Ви можете створити SDK для кількох мов програмування залежно від вашої клієнтської бази та того, з якими мовами вони працюють.

Причини створення SDK для вашого API

Нижче наведено деякі з причин, чому вам може знадобитися SDK для вашого API.

#1. Полегшує використання API

Уявіть, що у вас є 10 різних кінцевих точок, які викликатимуться з певного компонента в інтерфейсі користувача. Чи не буде втомливо тим, хто пише код, викликати різні кінцеві точки? Так, це буде, але за допомогою SDK ви можете створити функцію, яка реалізує ці функції прямо з коробки для користувачів API.

// sdk
import { fetchUsersWithAccess } from "sdk";
const usersWithAccess = fetchUsersWithAccess(id);

#2. Рекомендації за замовчуванням

Ви не хочете, щоб ваші клієнти використовували API з поганою практикою. Таким чином, за допомогою SDK ви можете реалізувати певні безпечні функції, якими користувачі зможуть безпечно користуватися, не турбуючись про реалізацію.

#3. Краща обробка помилок

Повідомлення про помилки важливі, коли нова команда розробників використовує ваш API. Якщо вони роблять щось несподіване, вони повинні вміти знайти першопричину. А SDK можуть допомогти вам створювати кращі та вичерпніші повідомлення про помилки.

#4. Абстрактний HTTP-клієнт

Щоб здійснити виклик API, вам потрібно реалізувати обробник запитів HTTP. І якщо ви не хочете, щоб користувачі самі мали справу з обробкою запитів HTTP, ви можете абстрагувати все це за допомогою SDK. Реалізація SDK може подбати про версію HTTP, заголовки, тайм-аути тощо.

#5. Застосування належної перевірки

SDK можна використовувати для забезпечення перевірки, наприклад, обов’язкових параметрів функції та їхніх типів даних. Це важливо, щоб гарантувати, що користувачі API не введуть неправильну інформацію, і їм не доведеться додавати перевірки самостійно.

Тепер, коли ви знаєте важливість API та SDK, ось повний список інструментів для створення SDK для ваших API.

Speakeasy

Speakeasy це платформа інфраструктури API, де ви можете вдосконалювати свої API за допомогою штучного інтелекту та генерації SDK. Він надає повністю настроюваний інструмент для створення SDK із підтримкою кількох мов програмування, зокрема Go, Python, Java та Typescript.

SDK, створений Speakeasy, зосереджується на цих ключових аспектах, щоб покращити роботу розробника.

Ключові особливості:

 • Повністю надрукований
 • Підтримка OpenAPI
 • Помічники та батарейки в комплекті
 • Простий у використанні

Це також допоможе вам створити постачальників terraform для підвищення рівня вашої інфраструктури API. Крім того, створення вбудованої документації працює як шарм за допомогою Speakeasy і узгоджується зі специфікацією API.

Вони надають безкоштовний рівень для хобі та особистих проектів і корпоративний план для бізнесу.

Апіматичний

Це платформа, яка допомагає покращити роботу розробників API, надаючи API-портал, генерацію коду як послугу та перетворювач API. Апіматичний використовує свій основний механізм, щоб розділити API на чотири основні компоненти:

 • Трансформатор: Допомога в специфікаціях і перевірці
 • Дизайнер: для об’єднання специфікацій і редагування порталу
 • Генератор коду: створюйте клієнтські бібліотеки, зразки коду та публікуйте пакети
 • Генератор документів: створюйте документи зі специфікацій із перевіркою введених даних

Потім ці чотири компоненти об’єднуються в бажане рішення для вашого API.

Він пропонує 14-денну безкоштовну пробну версію, але не включає безкоштовний рівень. Для компаній і підприємств він дотримується індивідуальної моделі ціноутворення.

Папороть

Папороть розроблено спеціально для створення SDK для вашого API. Це альтернатива специфікації OpenAPI, але ви можете імпортувати специфікацію OpenAPI, якщо вона у вас уже є. Пакети SDK, створені Fern, є ідіоматичними, тобто вони використовують особливості мови, і створюється враження, що вони написані від руки.

SDK можна настроювати, що дозволяє додавати до них спеціальну логіку. Крім того, він автоматично генерує мережеву логіку та визначення типів, щоб ви могли зосередитися лише на бізнес-логіці.

Fern пропонує безкоштовний рівень, на якому ви можете додати до 3 користувачів і використовувати всі генератори. За допомогою професійного плану ви можете публікувати SDK у сховищах GitHub і синхронізувати з Postman.

Liblab

Liblab це рідна мова, сумісний із SoC-2 генератор SDK із вбудованою автентифікацією, обробкою помилок і безпекою. Ви можете отримати майже всі функції, які є в інших генераторах API SDK.

Перехоплювачі використовуються для введення спеціального коду в конвеєр генерації SDK. Liblab надає повну структуру, відому як Хуки Framework робити так.

Крім того, ви також можете використовувати GitHub Actions, щоб ініціювати автоматичне створення SDK і документів щоразу, коли ви надсилаєте щось у свій репозиторій GitHub.

Це безкоштовно для особистих проектів і проектів хобі, дозволяючи вам досліджувати Liblab. Версія Pro має деякі розширені функції, такі як користувацькі домени, аналітика, сповіщення безпеки та статистичні дані про використання.

Конфіг

Конфіг може повторно генерувати SDK щоразу, коли ви змінюєте специфікацію API. Інструмент створення SDK, який дозволяє імпортувати специфікацію OpenAPI або колекцію Postman для автоматичного створення та публікації SDK.

Він підтримує всі основні мови, включно з Java, Typescript, Python, Go, C#, Ruby тощо. Написання тестів і перевірка введених даних – це не те, про що вам потрібно турбуватися.

Ви можете запланувати демонстрацію, щоб почати досліджувати її.

Appwrite

AppwriteГенератор SDK — це бібліотека PHP для генерації SDK кількома мовами програмування Typescript, Nodejs, Java, Kotlin, Go, Dart, Python тощо. Однак наразі він підтримує лише специфікацію Swagger 2.0 на момент написання цієї статті. Нижче наведено список усіх специфікацій, які підтримуватимуться в майбутньому README файл.

Ще одна важлива річ, на яку слід звернути увагу: над цим генератором SDK ще триває робота, тому я б не рекомендував використовувати його у виробництві. І досі немає підтримки основних специфікацій, таких як Postman.

REST United

REST United це генератор SDK для створення SDK на 9 різних мовах програмування. Ви можете створити SDK лише за п’ять кроків:

 • Визначте кінцеву точку
 • Визначте запит
 • Визначте відповідь
 • Перевірки та тестування
 • Випуск SDK

Підтримувані мови програмування включають PHP, Ruby, C#, Scala, Android, Objective-C, Java, Python і ActionScript (Flash). Документацію також можна налаштувати відповідно до ваших потреб.

Він пропонує 14-денну безкоштовну пробну версію для вивчення генератора з до 5 кінцевими точками на API. Корпоративний план базується на індивідуальній моделі ціноутворення.

Swagger Codegen

Swagger Codegen це інструмент із відкритим кодом для створення клієнтських SDK для API, визначених специфікацією OpenAPI. Файли визначення API можна використовувати для створення бібліотек популярними мовами, такими як Java, Scala та Ruby. Він підтримує понад 40 мов програмування, а також може генерувати шаблонний код сервера для 20 мов програмування.

За допомогою безкоштовного рівня Swagger Hub ви можете використовувати редактор API, розміщувати документи та імітувати API. Його корпоративний план передбачає мінімум 15 дизайнерів і 30 споживачів.

Кіота

Кіота це інструмент командного рядка з відкритим кодом для створення клієнтської бібліотеки API для виклику будь-якого API на основі специфікації OpenAPI. Його API SDK забезпечує сувору типізацію з усіма функціями високоякісного SDK, але вам не потрібно вивчати нову клієнтську бібліотеку для кожного API.

Він підтримує різні мови програмування, такі як C#, Go, Python, Java, PHP, Python, Swift, Typescript тощо. Kiota може генерувати код, який увімкне автозаповнення у вашій IDE, щоб допомогти у виявленні ресурсів і методів API. Крім того, він забезпечує повний доступ до можливостей HTTP.

Заключні слова

Інструменти створення SDK для API є важливими, оскільки вони значно покращують роботу розробників для команд, які використовують ваш API. Зрештою це призводить до збільшення кількості клієнтів, оскільки вони вважають ваш API простим у використанні. Вибираючи інструмент генерації SDK, зверніть увагу на підтримку мови, а також підтримку специфікації API.

Цікавитесь AR/VR? Перегляньте найкращі SDK доповненої реальності для створення креативних програм!