9 способів уникнути атак вішинга [+3 Spam Blocking Apps]

Вішинг — це зростаючий кіберзлочин, який тероризує людей з усього світу.

Зловмисники атакують людей за допомогою телефонних дзвінків, змушуючи їх розкривати конфіденційну інформацію та використовувати її для заподіяння шкоди.

Згідно з Business Insider46% американських громадян щодня отримують спам-дзвінки. Ось чому влада попереджає людей не приймати та не відповідати на такі телефонні дзвінки.

Іноді зловмисники можуть комбінувати різні типи атак, як-от вішинг, фішинг і смішинг, щоб атакувати жертв. Їх головна мета – викрадення інформації з метою користування кредитною карткою, зняття грошей з банківського рахунку, шантаж та багато іншого.

Отже, убезпечити себе від незахищених дзвінків має вирішальне значення.

Але як?

Ми обговоримо це детально, щоб допомогти вам уникнути цих атак і врятуватися.

Що таке Вішинг?

Вішинг, який часто називають голосовим фішингом, є різновидом кібератаки, коли шахраї використовують приємні методи соціальної інженерії, щоб переконати жертв діяти швидко та надати всю необхідну інформацію.

Схоже, це має якийсь зв’язок із фішингом. Так, це різновид фішингу.

Якщо поєднати слово «голос» із «фішингом», це стане вішингом. Це не гра слів. Це означає, що коли зловмисники використовують свій голос для шахрайства через телефонний дзвінок, це називається рибальством.

Проте зловмисники використовують стабільну послугу VoIP замість електронних листів і підроблених посилань. Їхня головна мета — змусити вас повірити, що ви щось виграли, вашу картку заблоковано та багато інших методів, щоб вас обдурити. Шахраї використовують хитрі вигадливі слова, щоб ви повірили в них і поділилися своєю особистою інформацією, а наступної миті ви побачите, що на вашому банківському рахунку нічого не залишилося.

Іншими словами, вішери використовують емоційні, маніпулятивні та тактичні терміни, щоб ви потрапили під їхній вплив і тиск і повідомили свою важливу інформацію, як-от номер картки, дані кредитної картки, номер паспорта, номер картки та ін. Їхня єдина мета — викрасти вашу особу, гроші чи те й інше.

Як працює Vishing?

Зловмисники виходять на контакт з людьми за схемою:

 • Вишери використовують автодозвони, щоб дзвонити багатьом людям, поки хтось не відповість.
 • Щойно людина зв’яжеться, вона покаже себе інкасатором рахунків, податковою службою, соціальним страхуванням, страховим агентом, техніком, менеджером банку, дилером у відпустку тощо. Вони реалістично описують проблему, намагаються привернути вашу увагу, зрештою беруть ваші особисті інформація.
 • Коли вони мають вашу інформацію, вони або намагаються переказати кошти з вашого банківського рахунку, або змусять вас заплатити певну суму за певні послуги.
 • Якщо вони мають дані вашої кредитної картки, вони купують товари якомога швидше, перш ніж ви заблокуєте картку.

Після завершення успішних атак шахраї зникають. Ці злочинці вміють у багатьох випадках приховувати свою особу. Відстежити та зловити їх надто важко. Vishing почав з’являтися в 2000-х роках і з кожним роком зростає.

У 2020 році кількість цих шахрайств злетіла, коли люди почали працювати вдома через сценарій Covid-19. Шахраї скористалися ресурсами та використали їх проти людей, щоб викрасти інформацію, пограбувати у них гроші, заплямувати їхню репутацію тощо. ФБР і CISA звільнили a спільний звіт у серпні 2020 року про збільшення кількості нападів на організації.

Багато людей плутають вішинг і фішинг, оскільки вони здаються схожими, але є деякі відмінності.

Давайте розберемося в чому різниця.

Вішинг проти фішингу

Вішинг, фішинг і смішинг — це три різні терміни, але мотив той самий.

Під час фішингової атаки жертва отримує електронні листи, а під час атаки вішингу зловмисник дзвонить жертві за допомогою служби VoIP. Смішинг-атака — це спосіб викрадення інформації та реквізитів банківського рахунку за допомогою SMS.

Як обговорювалося вище, вішинг – це тип голосового або VoIP-фішингу. Єдина відмінність між ними полягає в тому, як вони виконують треки, щоб обманювати людей і організації.

Шахрай націлює фішингову атаку на електронну пошту конкретної особи, щоб надсилати пропозиції, досягнення, винагороди тощо разом із посиланням. Коли ви клацаєте це посилання, ви вже поділилися половиною своєї інформації, тобто місцезнаходження тощо.

  15 фотографічних термінів, про які ви не знаєте, але боїтеся запитати

За посиланням ви знайдете форму, яка містить кілька пустих полів для заповнення, як-от ім’я, адреса, номер мобільного телефону, адреса банку тощо. Електронний лист створено таким чином, що його було б важко витлумачити як неправильне.

З іншого боку, vishing використовує телефонний дзвінок для виконання тієї ж роботи. Зловмисники використовують технологію VoIP для створення підробленого номера та фальшивого ідентифікатора абонента, щоб ви ніколи не сумнівалися в особистості.

Як розпізнати атаку вішингу?

Коли вам дзвонять з неавторизованого номера та говорять багато речей як авторитет, спробуйте розгадати головоломку у своєму розумі. Подумайте, що правильно, а що ні. Зазвичай люди роблять типові помилки.

Давайте обговоримо кілька способів виявлення атаки вішинга:

 • Коли ви отримуєте невідомий дзвінок, відчуйте стиль розмови цієї людини. Зосередження на голосі та стилі розмови дасть вам натяки, чи виглядає це підозріло чи ні.
 • Пам’ятайте, що жоден банк не дзвонить вам по телефону щодо деталей дебету чи кредиту. Вони завжди просять вас відвідати найближче відділення для отримання інформації. Будь-який абонент, який запитує такі деталі, свідчить про те, що вони хочуть викрасти вашу інформацію. І якщо ви поставите їм перехресне запитання, вони негайно припинять дзвінок або ви можете зробити це безпосередньо.
 • Жодна компанія не надає вам непотрібних путівок без будь-якої причини. Якщо ви отримуєте будь-яку пропозицію, не хвилюйтеся, краще дійте як зазвичай і відхиліть запит.
 • Facebook, Whatsapp, Instagram чи інші платформи ніколи не надсилають вам винагороди. Коли ви отримуєте такі шахрайські дії, заблокуйте цей номер.
 • Організація ніколи не наказує ІТ-команді дзвонити співробітнику щодо страхування та правил Covid-19. Коли ви отримуєте такі дзвінки, попросіть їх зателефонувати пізніше, а між ними обговоріть це зі своїми товаришами та керівником команди.
 • Найпоширенішим шахрайством у наш час є шахрайство з доставкою. Amazon або інші торгові сайти ніколи не дзвонять вам, щоб дізнатися вашу особисту інформацію, натомість вони лише підтверджують ваше замовлення та просять зателефонувати будь-якому представнику для допомоги. Будьте уважні до шахрайства в магазині. Якщо ви хочете отримати замовлення, завжди використовуйте наведений OTP на вашому зареєстрованому номері телефону або електронної пошти.
 • Не звертайте уваги на шахрайство з інвестиціями та кредитами. Якщо ви хочете інвестувати свої гроші або взяти позику для власних потреб, відвідайте відповідні відділення поблизу вас. Жодні банки чи компанії взаємних інвестицій не запитують вашу інформацію по телефону.

Як запобігти нападам вішингу?

Давайте розберемо різні способи запобігання шахрайству з вішином і захисту себе від нього.

Зареєструватися в «Не дзвонити в реєстр»

Це простий спосіб уникнути небажаних дзвінків. The Національний реєстр заборонених дзвінків створено для вас, щоб вам не довелося блокувати телефонні дзвінки, а замість цього повідомляти телемаркетерам, кому вони не можуть телефонувати. Після успішної реєстрації очікуйте до 31 дня, щоб відчути дію.

Однак ви отримуєте дзвінки від організацій, з якими ви регулярно маєте справу, наприклад, опитування, інформаційні дзвінки, політичні дзвінки, стягнення боргів тощо. Ця дія не дає 100% результату, але ви отримуєте впевненість, що жоден шахрай не зможе вам зателефонувати.

Ніколи не повідомляйте облікові дані паспорта

Усі шахраї Vishing створюють свої методи злому, щоб викрасти ваші гроші, а також особисті дані. Це серйозна проблема в усьому світі. Ті люди, які шукають роботу, зазвичай стають ціллю цього шахрайства.

Шахраї спочатку шукають цих людей у ​​соціальних мережах, таких як LinkedIn, Facebook тощо, якщо вони шукають роботу, і націлюються на них. Коли вони складуть список, вам зателефонують і нададуть чудову пропозицію роботи з неймовірним пакетом послуг. Вони просять вас надати деяку інформацію про вас, щоб продовжити пропозицію. Вони можуть запитати ваше ім’я, номер телефону, номер паспорта, водійських прав тощо.

Пам’ятайте, що організація не встановлює прямих контактів по телефону без будь-яких формальностей, як-от надсилання електронних листів, описів роботи тощо. Коли ви отримуєте такі дивовижні пропозиції, зв’яжіться безпосередньо з відділом кадрів компанії, щоб дізнатися, чи це правда.

Не повідомляйте дані своєї картки під час телефонної розмови

Це поширена техніка, яку використовує кожен шахрай, щоб вкрасти гроші. Їм дуже просто грати з людськими емоціями під час дзвінка та запитувати їх особисту інформацію, як-от облікові дані для входу, дані картки, паролі, CVV, OTP тощо. Ви повинні знати, що жодні фінансові установи чи банки ніколи не вимагатимуть у вас такої важливої ​​інформації.

  Як скопіювати папки Google Диска

Деякі з них можуть надходити через платформи продажу та купівлі, такі як Craigslist або інші додатки для продажу вживаних речей, або безпосередньо через VoIP-дзвінки. В обох випадках їхній головний намір полягає в тому, щоб вкрасти ваші гроші, або аванс, або всю суму за товар, який ви продаєте чи купуєте.

Будьте пильними, коли вам телефонують такі дзвінки. Ви також можете безпосередньо відвідати найближчі банки, щоб дізнатися про пропозиції та інші речі безпечнішим способом. І коли ви купуєте або продаєте товар, не погоджуйтеся здійснювати операції в Інтернеті з особою, про яку ви нічого не знаєте. Натомість скажіть їм відвідати вас, побачити товар і лише після цього зробити покупку. Почувши це, вам не передзвонять 🙂

Блокувати автоматичні виклики

Шахраї також використовують технології для виконання своєї роботи. Вони часто використовують автоматичні дзвінки з автоматичною доставкою повідомлення для вас. Коли ви відповідаєте на цей дзвінок, вони виходять в Інтернет і починають з вами розмовляти, що виглядає дуже реально.

За останні роки багато людей отримували автоматичні дзвінки. Вони не стежать за Національним реєстром не телефонувати. Таким чином, коли ви отримуєте такі дзвінки та вважаєте їх підозрілими, негайно блокуйте цей номер вручну кількома клацаннями миші.

Не відповідайте на незнайомі номери

Блокування телефонних номерів захистить вас від шахраїв, але не завжди, оскільки шахраї не використовують єдине джерело для дзвінка. Отримавши вашу інформацію, вони телефонують із різних служб VoIP і намагаються викрасти потрібну інформацію.

Найкращий спосіб уникнути таких проблем — ніколи не відповідати на такі дзвінки. Коли ви бачите на своєму телефоні незнайомий номер, намагайтеся не брати трубку та не роз’єднувати дзвінок, щоб убезпечити себе від шахрайства.

Тренуйтеся з багатьма сценаріями

Шукайте останні випадки в Інтернеті та отримайте відповідні знання з досвіду інших про те, як вони страждають від шахраїв або реагують на них. Це допоможе вам дізнатися, скільки людей постраждали від таких випадків і як вони вплинули.

Таким чином, ви можете ознайомитися з методами шахраїв, щоб грати з вашим розумом. Коли вам дзвонить шахрай, він має вашу основну інформацію. Коли ви знаєте про випадки, ви дієте як досвідчений і ніколи не вірите їм щодо будь-якої інформації, яку вони мають, і того, як вони хочуть маніпулювати вами.

Не беріть участь у конкурсах

Люди люблять грати в ігри та вигравати конкурси, коли їм за це пропонують гроші. Це не здається правильним, оскільки ви не отримаєте грошей, якщо виграєте. Коли ви починаєте грати в будь-який конкурс, шахраї зливають ваші дані з вашого телефону та викрадають усі ваші гроші з банку.

Простіше кажучи, якщо ви потрапите на будь-який конкурс, ви швидше втратите гроші, ніж отримаєте винагороду. Тому уникайте таких дзвінків, відмовляючись від них.

Не вір солодким словам

Людина забуває про все, коли сприймає будь-які солодкі слова з іншого боку, наприклад:

 • Ви щасливий клієнт.
 • Ви виграли винагороду WhatsApp у розмірі xxxxx доларів.
 • Facebook вибрав вас як активного власника облікового запису протягом багатьох років.

І багато іншого.

Не довіряйте таким типам дзвінків. Ніхто не збирається давати вам винагороду без причини. Відразу уникайте таких дзвінків, як тільки ви виявите, що це справді приємно.

Крім того, ви можете встановити на свій телефон програму, як-от TrueCaller, YouMail, Hiya тощо, щоб знати місцезнаходження та особу абонента. Це допоможе вам ідентифікувати особу абонента та вирішити, приймати дзвінок чи ні. Ви також можете заблокувати непотрібні шахрайські дзвінки, щоб зберегти спокій у своєму житті.

Якщо ви знайдете будь-який номер, який видається спамом у вашому абоненті, негайно завершіть дзвінок і заблокуйте цей номер.

Використовуйте програми для блокування

Ви можете перевірити деякі програми, згадані нижче, щоб бути напоготові, коли ви отримуєте небажаний дзвінок.

YouMail

Захистіть себе від автоматичних викликів за допомогою YouMail, яка захищає ваш телефон. Він запобігає надходженню спаму та шахрайства на ваш телефон, захищає ваш номер телефону та зберігає вашу голосову пошту чистою.

YouMail пропонує преміум-підтримку та блокування дзвінків, якщо ваш бізнес розвивається і вам потрібен захист від вішингу. Він також додасть віртуальний номер із кодом міста, щоб ви могли направляти своїх клієнтів до віртуального постачальника послуг. Він може очистити всі автоматичні виклики з мережі постачальника послуг і пропонує легку інтеграцію в поточну платформу, яка відповідає Закону TRACED.

  Roblox Heroes Ultimatum Codes: викупити зараз

Ви отримаєте преміальні послуги блокування для своїх клієнтів. Великі підприємства також можуть захистити свої бренди від самозванців. Ви отримаєте миттєві сповіщення, коли шахраї викрадають ваші номери. За допомогою мобільного додатку ви можете легко керувати обліковим записом, читати кожне візуальне голосове повідомлення тощо.

Окрім блокування дзвінків, він надає різні функції, які допомагають вам як фізичній особі та власнику бізнесу зробити вашу щоденну діяльність нормальною. Ви отримаєте безкоштовний номер телефону, безкоштовний блокувальник автоматичних дзвінків, безкоштовну голосову пошту, безкоштовний ідентифікатор абонента, блокування дзвінків тощо.

Завантажте безкоштовну мобільну версію на пристрої iOS і Android, щоб миттєво блокувати небажані дзвінки.

привіт

Подивіться, хто дзвонить, і зупиніть шахрайство за допомогою привіт додаток. Він визначає ваші вхідні дзвінки та блокує номери, які ви хочете ігнорувати. Він поставляється з опціями зворотного пошуку телефону та автоматичного блокування, щоб запропонувати кращий досвід роботи з телефоном.

Hiya надає інформацію в реальному часі, щоб ви могли вирішити, чи відповідати на вхідний дзвінок, чи блокувати його. Крім того, він захищає вашу особисту інформацію, особливо інформацію в телефоні.

Крім того, ваша інформація в безпеці з Hiya, оскільки вона не продає ваші дані третім особам. Таким чином, ваші дані та дзвінки в безпеці за допомогою програми, і ви можете повністю приймати дзвінки. Hiya допоможе вам видалити ваш номер зі спаму, якщо він неправильно позначений. Крім того, ви можете назавжди видалити всі свої дані з його служб. Це забезпечує відмінну продуктивність для організацій з належним уявленням.

Hiya аналізує спроби дзвінків, тривалість дзвінків, шахрайські дзвінки тощо. Він перевіряє частоту відповідей, звіти користувачів, спеціальні моделі та дані для блокування телефонних номерів. Ви також можете інтегрувати Hiya зі своїми бізнес-інструментами та захистити свою інформацію від крадіжки.

Truecaller

Truecaller це найкраща у світі програма для ідентифікації абонента та блокування спаму. Понад 300 мільйонів людей використовують Truecaller для ідентифікації вхідних дзвінків у всьому світі. Він працює на основі повідомлень спільноти про спам, що забезпечує швидкий і точний захист від шахрайства, телемаркетингу, шахрайства тощо.

Дозвольте Truecaller автоматично блокувати непотрібні спам-дзвінки до того, як він подзвонить, і ніколи не хвилюйтеся про спамера з довіреною програмою. Виберіть ефективний спосіб спілкування, дозволивши Truecaller робити розумний вибір. Він досліджує спам-дзвінки та способи переслідування, щоб покласти край кожному спаму, а також повідомляє вам причину, чому людина зв’язується з вами.

Ви отримаєте попередні записи номерів разом із датою та часом, щоб знати, скільки дзвінків ви отримали на свій телефон. Згідно з вашою розмовою, він призначений для боротьби зі злочинністю, дозволяючи вам позначати абонентів як безпечних або спам. Він також сповіщає вас, якщо відчуває щось незвичне під час дзвінка.

Довірте своє спілкування з сервісом True і завантажте додаток на свої пристрої Android або iOS. Ви також можете завантажити версію APK Truecaller. Ви отримаєте такі функції, як ідентифікатор абонента, блокування спаму, обмін повідомленнями, смарт-SMS, упорядковану папку вхідних повідомлень, інтелектуальний номеронабирач, темну тему, запис дзвінків тощо.

Висновок

Атаки вішингів зростають, а шахраї повсюди. Ви не можете стерти їх, оскільки вони щоразу використовують різні методи та часто змінюють своє місцезнаходження та ідентифікатор абонента. Але ви можете вжити деяких запобіжних заходів, щоб забезпечити свою безпеку. Переконайтеся, що ви ніколи не передаєте будь-які особисті дані будь-якій невідомій особі та виконайте наведені вище дії, щоб бути на крок попереду шахраїв.

Ви також можете дізнатися про деякі онлайн-шахрайства в Інтернеті.