9 причин запровадити партнерську програму для вашого продукту SaaS

Забезпечення сталого зростання є найважчою частиною управління бізнесом SaaS. Ви можете досягти цього, запустивши партнерські програми для свого продукту Saas.

Усі знають про високу конкуренцію бізнесу SaaS. Щодня на ринок виходить багато продуктів SaaS. У цей час гострої конкуренції компанії завжди шукають інноваційні стратегії для покращення видимості продукту та стимулювання зростання доходів. Однією зі стратегій, яка нещодавно набула великої популярності, є афілійований маркетинг.

Продовжуйте читати, щоб дізнатися про головні причини вибрати афілійований маркетинг для свого продукту або бізнесу SaaS.

Конкурентний світ SaaS

SaaS, або програмне забезпечення як послуга, є одним із основних компонентів хмарних обчислень. По суті, це модель розповсюдження програмного забезпечення, де програми розміщені на хмарних серверах, і користувачі можуть отримати доступ до цього програмного забезпечення відповідно до своїх потреб через Інтернет.

Користувачам не потрібно встановлювати програмне забезпечення на своїх локальних комп’ютерах і не потрібно турбуватися про його обслуговування.

З розвитком технологій бізнес все більше залежить від хмарних рішень. Отже, попит на продукти SaaS зростає, і як усталені, так і нові гравці входять у різні галузі та ніші цього ринку, роблячи його більш переповненим, ніж будь-коли.

За останні сім років розмір галузі SaaS зріс приблизно на 500%. У 2023 році розмір глобального ринку SaaS становитиме 197 мільярдів доларів. Очікується, що до 2024 року він досягне 232 мільярдів доларів. Щоб прискорити зростання на цьому конкурентному ринку, SaaS-бізнесу необхідно впроваджувати нові та ефективні методи, такі як афілійований маркетинг.

Компанії SaaS можуть використовувати широку мережу впливових осіб і експертів галузі, які працюють як афілійовані особи, щоб просувати свої продукти SaaS ширшій аудиторії. Використовуючи потужність афілійованих компаній, можна легко рекламувати їхні продукти, підкреслювати переваги та отримувати більший дохід стабільними темпами.

Партнерський маркетинг для доступного просування SaaS

Партнерська програма також відома як партнерська програма. Це компенсаційна угода між бізнесом/продавцем і маркетинговим партнером.

Це система, заснована на ефективності, яка передбачає виплату комісійних маркетологу, коли він може успішно отримати для компанії нового клієнта, використовуючи свої рекламні зусилля. При правильному виконанні ця програма пропонує безпрограшну ситуацію для афілійованих осіб і компаній.

Процес афілійованого маркетингу виглядає наступним чином:

1️⃣ Бізнес починає партнерську програму.

2️⃣ Зацікавлені люди зараховуються на програму.

3️⃣ Бізнес надає унікальні посилання для відстеження або коди партнерів для кожного партнера.

4️⃣ Партнери починають просувати через різні канали.

5️⃣ Аудиторія натискає унікальний код, щоб відвідати веб-сайт продавця.

6️⃣ Відвідувач виконує бажану дію або щось купує.

7️⃣ Конверсія відстежується за допомогою файлів cookie або інших ідентифікаторів.

8️⃣ Комісія для партнера нараховується та виплачується щомісяця або щокварталу.

Програма афілійованого маркетингу – це рентабельний і ефективний спосіб маркетингу для підприємств будь-якого розміру. Ця модель оплати за ефективність допомагає підприємствам контролювати свої маркетингові витрати. Особливо під час економічного спаду чи рецесії компанії оптимізують свої маркетингові бюджети.

Компанії можуть встановлювати комісійні ставки відповідно до свого маркетингового бюджету та фінансових можливостей. Ця альтернатива традиційним методам реклами також допомагає компаніям орієнтуватися на певну аудиторію та ніші без значних початкових витрат.

Причини вибрати афілійований маркетинг для SaaS

Багато компаній вважають, що афілійований маркетинг не для продуктів SaaS. Сьогодні ви побачите, що багато технічних блогерів і творців контенту стали впливовими особами, які можуть значно вплинути на продажі ваших продуктів SaaS.

Тому все більше компаній SaaS починають партнерські програми та співпрацюють із впливовими особами для просування. Якщо ви все ще сумніваєтеся, ось чому компанії SaaS повинні впроваджувати партнерські програми.

Збільште продажі та дохід

Найбільша причина для вибору афілійованого маркетингу – отримати більше продажів. Коли справа доходить до того, щоб вплинути на більшу кількість людей, щоб вони успішно купували ваші продукти чи послуги SaaS, афілійований маркетинг є дуже ефективною стратегією.

Це допоможе вам вийти на ринкові ніші та охопити людей, які цікавляться саме вашими продуктами. Коли багато афілійованих компаній рекламують ваші продукти через свої канали, вони також стають більш помітними в соціальних мережах і пошукових системах.

Якщо ви врахуєте дохід від продукту та маржу прибутку, ви побачите, що афілійований маркетинг дуже корисний. Уявіть, що ви хочете розмістити оголошення про свій продукт у соціальних мережах або традиційних ЗМІ. У такому випадку ви повинні заплатити цим ЗМІ за показ самої реклами, незалежно від того, чи приверне вона вас клієнтів чи ні.

Зовсім інша ситуація у випадку афілійованого маркетингу. Ви сплачуєте комісію афілійованому маркетологу лише тоді, коли хтось купує ваш продукт за його посиланням. Оскільки ви витрачаєте менше грошей на залучення клієнтів, ваша норма прибутку значно зростає.

Глобальне охоплення та експозиція

Наявність партнерської програми для ваших продуктів SaaS означає ознайомлення глобальної аудиторії з вашим брендом. Інфлюенсери та блогери з усього світу можуть зареєструватися в цій програмі та просувати ваші продукти. Кожен інфлюенсер має окрему базу шанувальників, і рекламний контент, який вони створюють для ваших продуктів, може охопити тисячі зацікавлених аудиторій.

Якщо ви прагнете стати глобальним брендом, вам потрібно створювати локалізований рекламний контент для різних регіонів. Це завдання можна легко виконати, співпрацюючи з афілійованими маркетологами. Вони можуть створювати контент місцевими мовами, який легко поширюватиметься серед місцевої аудиторії країни.

Крім того, більшість філій мають величезну мережу зв’язків зі своїми колегами. Вони навіть можуть використовувати свої мережі для забезпечення глобального охоплення вашої компанії. Крім того, ці маркетологи відіграють важливу роль у підвищенні впізнаваності вашого бренду.

Користувачеві може не знадобитися купувати ваш продукт зараз, але коли у нього виникне необхідність використовувати продукт SaaS у майбутньому, знайомство з брендом дозволить йому вибрати ваш продукт перед невідомими конкурентами.

Краще SEO та онлайн-присутність

Однією з недооцінених причин для співпраці з афілійованими особами є покращення видимості в Інтернеті та переваги SEO для вашого веб-сайту. Якщо ви продаєте продукт SaaS, ви повинні бути помітні на різних онлайн-каналах. Ви можете використовувати ресурси та досвід афілійованих маркетологів, щоб покращити свою присутність в Інтернеті.

Оскільки вони використовують усталені платформи, такі як веб-сайти, блоги та соціальні платформи, для просування ваших продуктів, ваш бренд стає більш помітним. Крім того, ці блоги та відео генерують цінні зворотні посилання на ваш основний веб-сайт, допомагаючи йому піднятися вище в результатах пошуку та стати компанією з онлайн-репутацією.

Крім того, афілійовані маркетологи використовують різні методи онлайн-маркетингу, щоб залучити більше трафіку на ваш веб-сайт або цільові сторінки. Оскільки вам не потрібно нічого їм платити, якщо немає вдалої покупки, трафік, який ви отримуєте через них, абсолютно безкоштовний. Збільшення трафіку також є корисним для посилення ваших зусиль з оптимізації пошукових систем і дозволяє досягти кращого рейтингу.

Маркетинг на основі ефективності

Партнерський маркетинг є популярним каналом ефективного маркетингу. Метою ефективного маркетингу є досягнення заздалегідь визначених цілей або отримання вимірних результатів. Партнерська програма також передбачає структуру оплати, засновану на ефективності, де ви платите впливовим особам не за зусилля, а за результати, які піддаються кількісній оцінці.

Ефективність афілійованого маркетолога можна легко відстежити, якщо ви пропонуєте унікальні посилання на нього, які аудиторія використовує, щоб відвідати ваш веб-сайт і купити ваші продукти SaaS. Це позбавляє вас від реклами на рекламних щитах або традиційних ЗМІ, де важко виміряти ефективність реклами.

Більше того, SaaS-компанії можуть оцінювати ефективність кампаній і відповідним чином оптимізувати їх за допомогою аналітичних даних. Якщо будь-яка рекламна кампанія не працює, вони можуть попросити афілійованих маркетологів змінити стратегію, щоб обидві сторони могли отримати вигоду.

Нарешті, ця маркетингова стратегія, заснована на ефективності, може контролювати ваші маркетингові витрати. Ви платите філії лише тоді, коли вона може отримати клієнта, який купив або підписався на ваш продукт. Це зменшує ваш CAC і, зрештою, позитивно впливає на ваш дохід.

Партнерська програма — чудовий спосіб побудувати хороші стосунки з впливовими особами та експертами галузі. Експерти можуть спілкуватися з вашою спільнотою та відповідати на запити клієнтів щодо ваших продуктів. Крім того, вони можуть запропонувати цінну інформацію про ваші продукти на основі свого досвіду, яку ви можете використати для вдосконалення своїх продуктів.

Партнерська програма не повинна бути лише впливовими людьми. Ви навіть можете зробити своїх поточних клієнтів частиною цієї програми. Якщо ви починаєте програму, згідно з якою клієнт отримуватиме комісію або знижку за залучення нового клієнта, багато людей захочуть стати її частиною. Фактично, вони є найкращими людьми для просування вашого продукту чи послуги в обмін на винагороду.

Включення їх у вашу партнерську програму зміцнить лояльність і довіру клієнтів і буде служити соціальним доказом для аудиторії. Це також покращить вашу репутацію серед ваших потенційних клієнтів як компанії, яка має міцні зв’язки зі своїми клієнтами, і спонукатиме їх обирати ваші продукти.

Стратегія масштабованого зростання

Партнерська програма — це масштабована маркетингова стратегія, яку можна збільшувати або зменшувати відповідно до зростання та бюджету компанії. Це означає, що компанії можуть розширити свої партнерські зусилля, коли їхній бюджет і ресурси зростуть.

Вони можуть залучити більше афілійованих осіб для розширення своєї мережі та виходу на нові ринки без значних додаткових витрат. Фактично, ця причина робить афілійований маркетинг адаптованим до зростання бізнесу.

З іншого боку, якщо бізнес не може отримати бажаний дохід, він може зменшити партнерську комісію або навіть повністю припинити партнерську програму.

Маркетинг із вуст в уста

Партнерська програма може навіть функціонувати як маркетингова стратегія з уст в уста. Коли аудиторія дізнається, що ваш продукт рекламує надійна філія, вони зацікавляться спробувати його.

З цієї причини ви хотіли б розвинути мережу афілійованих галузевих експертів, які розуміють ваше програмне забезпечення та можуть поділитися своєю експертною думкою щодо нього.

Жодних ризиків

Чи знаєте ви, що у партнерської програми немає недоліків? Якщо у вас є добре структурована програма, у вас немає шансів втратити гроші.

Платежі, які ви робите афілійованим особам, складаються з фактичного доходу, який ви отримуєте. Отже, вам не потрібно нічого платити, доки ви не отримаєте певний дохід від програми.

Підвищена довіра

Якщо ви стартап SaaS, завоювати довіру на ринку може бути складно. Якщо ви обираєте співпрацю з відомими творцями контенту або відомими веб-сайтами з відповідних галузей, ви можете швидко завоювати довіру та змусити більше людей впевнено вибирати ваші продукти.

Тепер, коли ви знаєте обґрунтування запуску афілійованої маркетингової програми для своїх продуктів SaaS, знайдіть нижче кілька онлайн-платформ, які можуть оптимізувати весь процес:

#1. PartnerStack

PartnerStack надає вам інструменти та знання для створення успішної та постійно зростаючої партнерської екосистеми. При низьких витратах і зусиллях ви можете знайти нових клієнтів для своїх продуктів SaaS, збільшити свою частку ринку,

#2. Вплив

Impact — це платформа керування партнерством нового покоління для вашого зростаючого бізнесу SaaS. На його зручній у використанні платформі, наповненій функціями, ви можете керувати різними типами партнерів, які допомагають вам продавати підписки SaaS або додатки. Онлайн-інструмент хороший для впливових осіб, афілійованих осіб, послів тощо.

#3. винагорода

Rewardful дозволяє створити обліковий запис для керування партнерською програмою на своїй платформі. Потім команда сама керує рефералами, сумами комісій, знижками та іншими важливими завданнями з управління партнерством. Ви можете вибрати Paddle або Stripe для плавних партнерських платежів.

Заключні слова

Неможливо зосередитися лише на покращенні вашого продукту SaaS, гарантуванні його безпеки та пропонуванні підтримки, одночасно займаючись маркетингом самостійно. Хоча вам потрібно самостійно просувати інструменти SaaS, ви повинні сильно покладатися на партнерські програми.

Це дозволяє вам співпрацювати з впливовими людьми в соціальних мережах, амбасадорами, онлайн-блогами, каналами YouTube, групами Discord тощо для просування вашого продукту. Це ефективний і недорогий спосіб продажу та охоплення маси.

Крім того, багато компаній вважають за краще отримувати рекомендації продуктів SaaS від відомих контактів. Налаштуйте програму афілійованого маркетингу для інструментів SaaS зараз і насолоджуйтеся перевагами широкого маркетингу.

Далі дізнайтеся, як запустити сайт афілійованого маркетингу та заробити гроші.