9 практичних порад щодо захисту конфіденційних даних

Незалежно від того, чи є ви фізичною особою чи підприємством, важливо захищати конфіденційні дані.

Конфіденційними даними може бути будь-що, залежно від ваших пріоритетів. Починаючи від вашої особистої інформації до документа з конфіденційною угодою.

Але як захистити конфіденційні дані?

Чи існують спеціальні заходи безпеки, яких потрібно дотримуватися, щоб захистити конфіденційні дані?

Зараз ми розглянемо кілька порад щодо захисту будь-яких чутливих або конфіденційних даних.

Про що слід пам’ятати, щоб захистити свої конфіденційні дані 👈

Щоб зберегти конфіденційні дані в безпеці, вам спочатку потрібно оцінити свою діяльність щодо обміну та зберігання даних.

Вам потрібно почати створювати індекс того, якими пристроями ви користуєтеся, до чого підключаєтеся (загальнодоступна Wi-Fi або домашня мережа), а також чи використовуєте ви застарілу техніку з даними на ній.

Далі подумайте про те, з якими даними ви працюєте, коли виходите в Інтернет або ділитеся офлайн через накопичувачі.

Коли ви дізнаєтесь про всі дані, з якими маєте справу, і про те, як ви взаємодієте, вам буде легше визначити пріоритетність заходів для їх захисту.

Способи захисту конфіденційних даних 🔒

Не хвилюйтеся; не потрібно бути експертом з безпеки, щоб слідувати порадам. Однак ми рекомендуємо вам уважно переглянути свої варіанти, перш ніж вживати будь-яких дій.

Керуйте та впорядковуйте конфіденційні дані

Щоб мати можливість захистити дані, вам потрібно ефективно з ними поводитися.

Упорядковуйте папки/файли на своєму смартфоні чи комп’ютері таким чином, щоб ви могли легко їх знаходити за потреби.

  Як налаштувати лист спільного доступу на вашому iPhone або iPad

Хоча важливо приховати його, важливо також не змішувати його з іншими непотрібними файлами. Ви можете випадково поділитися або видалити його.

Якщо у вас є щось, пов’язане з конфіденційною угодою з вашого офісу, не переносьте це на свій особистий пристрій для легкого доступу. Зазвичай офісна мережа має брандмауер і заходи безпеки, встановлені для вашої системи.

Тому найкраще тримати його там.

Шифруйте свої файли

Якщо ви хочете зберегти конфіденційність, вам потрібно зашифрувати їх, перш ніж переміщувати дані в інше місце.

Незалежно від того, завантажуєте ви речі в хмару чи переносите їх на резервний накопичувач. Завжди слід переконатися, що дані зашифровані і ніхто інший не може отримати до них доступ.

Звичайно, вибір найкращих безкоштовних хмарних служб зберігання має мати значення.

Хоча у вас уже є кілька заходів безпеки (і шифрування), коли ви завантажуєте дані в хмару, краще зашифрувати їх локально перед завантаженням у хмару.

Інструмент як Криптоматор або Veracrypt може допомогти вам надійно зашифрувати файли/папки. Ви можете дотримуватися нашого посібника з шифрування файлів для захисту особистих і ділових даних.

Вам потрібно записати/запам’ятати головний пароль (або пароль для розшифровки), щоб мати доступ до них у майбутньому. Якщо ви його втратите, відновити файли неможливо.

Увімкніть шифрування на своїх пристроях

Коли ви шифруєте свої файли/папки, ви можете безпечно переміщувати дані куди завгодно.

Однак увімкнення шифрування для вашого пристрою має запобігти несанкціонованому доступу до будь-чого на вашому пристрої. Це стане в нагоді, якщо ваш пристрій викрадуть або загублять.

Спосіб активації шифрування залежатиме від платформи, яку ви використовуєте. Все, що вам потрібно зробити, це знайти опцію та ввімкнути її.

  • Для Windows: Налаштування > Оновлення та безпека > Шифрування пристрою
  • Для macOS: Системні параметри -> Безпека та конфіденційність -> FileVault
  Розшифровані процесори: розуміння імен мікроархітектур Intel

Для Android та iOS, якщо ви використовуєте пароль/пароль, пристрій автоматично шифрується.

Використовуйте менеджер паролів і ввімкніть 2FA

Незалежно від того, шифруєте ви файли чи зберігаєте їх у хмарному сховищі, використання надійного пароля має значення. Пароль, який неможливо вгадати.

Ви можете придумати власний складний пароль, але його не вдасться запам’ятати для кожної зашифрованої папки/файлу чи онлайн-облікового запису, до якого ви маєте доступ.

Отже, щоб забезпечити надійну безпеку, допомагає використання менеджера паролів. Зазвичай він доступний між платформами, і вам доведеться запам’ятати лише один головний пароль замість кількох складних паролів.

Окрім безпечних паролів, вам слід увімкнути двофакторну автентифікацію (2FA), де вона доступна.

Резервне копіювання даних

Завжди рекомендується мати резервну копію конфіденційних даних, якщо ви втратите доступ до файлів на комп’ютері або випадково видалите їх.

Хорошим рішенням має бути фізичний накопичувач. Однак, якщо у вас є конфіденційні документи, які не займають багато місця, вирішенням може бути їх зберігання на кількох USB-накопичувачах.

Крім того, ви можете вибрати незашифровану резервну копію своїх даних для екстреного доступу, якщо ви втратите доступ до ключа шифрування.

Відсутність незашифрованої резервної копії може призвести до остаточної втрати конфіденційних файлів. Тому вам потрібно оцінити свої пріоритети та пов’язані з цим ризики, перш ніж робити незашифровану резервну копію.

Крім того, якщо ви готові витратити гроші, ви можете вибрати безпечне резервне копіювання у хмарі, наприклад Acronis.

Забезпечення фізичної безпеки пристроїв

Незалежно від того, що ви робите, переконайтеся, що неавторизовані особи не мають доступу до вашого пристрою.

Маючи прямий доступ до свого пристрою, ви можете бути вразливими до певної форми відстеження або зловмисного програмного забезпечення, що призведе до крадіжки або втрати даних.

Використовуйте наскрізне шифрування

Ділитися/передавати файли через Інтернет завжди ризиковано. Щоб переконатися, що ваш отримувач отримає доступ до файлів і ніхто інший, використовуйте якомога більше платформ із наскрізним шифруванням.

  Як працюватиме новий «порноблок» у Великобританії

Ви можете поділитися зашифрованою копією свого файлу через незашифрований носій, наприклад електронну пошту. Однак, щоб поділитися паролем для цього файлу, вам слід вибрати такі програми, як Сигнал месенджер або покладатися на такі функції, як Надіслати Bitwarden.

Деякі з найкращих безпечних служб обміну файлами допоможуть вам виконати роботу.

Використовуйте VPN у загальнодоступній мережі Wi-Fi

Якщо ви працюєте віддалено та підключені до загальнодоступної мережі Wi-Fi, існує ймовірність того, що зловмисник стежить за вашою діяльністю.

Отже, щоб зашифрувати ваше мережеве з’єднання та переконатися, що ніхто інший не перевіряє вашу мережеву активність, найкраще використовувати одну з найкращих доступних VPN.

Оновлюйте свою операційну систему

Запуск застарілої операційної системи може поставити під загрозу ваші дані, незалежно від того, що ще у вас є.

Будь то телефон чи комп’ютер, переконайтеся, що ви регулярно оновлюєте його до останньої версії програмного забезпечення, доступного для пристрою.

І, якщо у вас є пристрій, який не отримує жодних оновлень програмного забезпечення, ви не повинні зберігати в ньому нічого конфіденційного.

Ваші дані безцінні. Бережіть це. 👩‍💻

Хоча захист даних є важливим, це може виявитися досить незручним для деяких користувачів. Отже, найкраще зосередитися на даних, які ви хочете уникнути для громадськості чи незнайомців.

Керувати паролями, упорядковувати папки, запам’ятовувати головний пароль і дотримуватися найкращих методів безпеки може бути надзвичайно важко. Але все це того варте!