techukraine.net techukraine.net 9 найкращих сканерів DAST для тестування веб-додатків і безпеки API

9 найкращих сканерів DAST для тестування веб-додатків і безпеки API

Categories:

Сканери динамічного тестування безпеки додатків (DAST) мають вирішальне значення для безпеки та цілісності веб-додатків, API та хмарних інфраструктур. Вони сканують ваші програми, щоб знайти приховані вразливості, і пропонують докладні звіти з інструкціями щодо усунення виявлених уразливостей.

Більше того, передові інструменти DAST дозволяють запускати сканування на відповідність, наприклад PCI-DSS, щоб виявити області невідповідності.

Але що таке DAST, як він працює та які найкращі інструменти DAST є на ринку? Давай дізнаємось.

Що таке DAST і як він працює?

Динамічне тестування безпеки додатків (DAST) — це методологія тестування безпеки додатків, у якій запущена програма перевіряється на виявлення вразливостей.

DAST не має доступу до вихідного коду програми. Таким чином, DAST виявляє вразливі місця безпеки, здійснюючи симуляцію атак.

Підхід DAST оцінює запущену програму ззовні, атакуючи програму, як це зробили б хакери. Відповіді програми на ці імітовані атаки аналізуються, щоб визначити, чи запущена програма сприйнятлива до різних фактичних атак веб-програм.

У певному сенсі інструменти DAST виконують автоматизоване тестування на проникнення вашої веб-програми, щоб виявити слабкі місця безпеки в програмі.

Іншими словами, інструмент DAST працює як охоронець, якого ви призначили для захисту свого будинку. Цей охоронець більше, ніж просто охоронець. Натомість охоронець намагається проникнути у ваш будинок, зламуючи замки на дверях чи вікнах для оцінки.

Після проведення оцінки охоронець повідомляє вам, як вони змогли увійти у ваш будинок, щоб ви могли посилити безпеку свого будинку, щоб уникнути подальших подібних інцидентів.

Нижче показано, як зазвичай працює сканер DAST:

Сканування програми

Інструмент DAST взаємодіє з запущеною програмою для завершення сканування вразливостей. Під час цього інструмент DAST оцінює стан безпеки програми. Процес може включати пошук потенційних полів введення в програмі, формах, кінцевих точках API тощо.

Проведення симуляції атак

Інструмент DAST виконує симуляцію атак, щоб перевірити безпеку додатків на поширені загрози веб-додатків, такі як впровадження SQL, міжсайтовий сценарій (XSS) і різні інші атаки впровадження веб-додатків.

Виявлення вразливостей

Після проведення симуляції атак інструмент DAST аналізує відповіді програми, щоб визначити, чи виявлено будь-яку слабкість або вразливість під час атак. Якщо він виявить критичні вразливості, він згадає про них у звіті разом із серйозністю вразливості безпеки.

Надсилання звіту

Інструмент DAST створює докладний звіт про свої висновки, включаючи виявлені вразливості та рекомендації щодо виправлення. Фахівці з безпеки можуть використовувати цей звіт для вирішення питань безпеки та покращення безпеки програм.

Хороший інструмент DAST використовує як автоматичне тестування пера, так і методи ручного тестування для проведення ретельної оцінки безпеки веб-додатку для виявлення потенційних уразливостей.

Переваги сканерів DAST

Нижче наведено ключові переваги використання рішення DAST для підвищення безпеки вашої веб-програми:

 • Він визначить різні вразливості під час виконання, які можуть завдати шкоди вашій веб-програмі та компанії, якщо їх використати
 • Інструмент DAST діє як справжній хакер. Таким чином, він може виявити вразливі місця або недоліки безпеки, які часто пропускають інші методи тестування безпеки
 • Це може допомогти вашим експертам із безпеки та команді розробників знайти вразливості поза вихідним кодом вашої програми та в інтерфейсах сторонніх розробників
 • DAST — це єдиний метод перевірки безпеки, який не залежить від мови програмування. Тож ви можете протестувати будь-який веб-додаток, незалежно від мови програмування
 • Він може виконувати сканування, пов’язані з відповідністю, щоб допомогти вам відповідати провідним нормам безпеки даних

Сканер DAST виявляє широкий спектр уразливостей і слабких місць безпеки, включаючи проблеми перевірки введення/виведення, помилки конфігурації, помилки автентифікації та багато інших проблем під час виконання.

  Як шукати певну територію в Google Maps

Крім того, DAST легко поєднувати з іншими методами тестування безпеки веб-додатків, такими як SAST.

Чим DAST відрізняється від SAST

Статичне тестування безпеки додатків (SAST) — це стандартна методологія тестування безпеки додатків, за якою спеціалісти з безпеки перевіряють веб-додаток ізсередини на відомі вразливості.

Розгорнутий на ранніх стадіях життєвого циклу розробки програмного забезпечення (SDLC), SAST оцінює ряд статичних вхідних даних, включаючи вихідний код програми та документацію (вимоги, дизайн, специфікації тощо).

Оскільки інструмент SAST має повний доступ до вихідного коду програми, він може визначити, де існує вразливість. Крім того, він може виявити вразливі місця у фрагментах коду, які ви написали, але не розгорнули або не зв’язали з основною програмою.

З іншого боку, інструменти DAST виконують тести безпеки запущеної програми ззовні, щоб виявити вразливі місця або слабкі місця безпеки у веб-програмі. Для динамічного тестування безпеки програми не потрібен доступ до вихідного коду програми.

Ось основні відмінності між DAST і SAST:

 • DAST тестує запущену програму ззовні, здійснюючи симуляцію атак. А SAST тестує веб-додаток на ранній стадії життєвого циклу розробки програмного забезпечення, оцінюючи його вихідний код, файли конфігурації та інші статичні артефакти.
 • DAST зосереджується на зовнішній частині програми, наприклад її взаємодії з користувачами, кінцевими точками API та іншими системами, щоб знайти слабкі сторони програми, такі як проблеми під час виконання або неправильні конфігурації, якими можуть скористатися хакери. Але SAST аналізує вихідний код програми та знаходить вразливі місця в кодовій базі.
 • Оскільки DAST виявляє вразливості та проблеми безпеки на пізнішому етапі життєвого циклу розробки програмного забезпечення, часто виправляти ці вразливості дорого. Типи вразливостей, які виявляє SAST, недорогі для усунення.
 • DAST має тенденцію давати менше помилкових спрацьовувань, ніж SAST.

На ваше запитання SAST проти DAST: що краще для тестування безпеки додатків, відповідь – і те, і інше. Поєднуючи ці дві методології тестування безпеки додатків, ви можете всебічно оцінити безпеку веб-додатків.

Вибір найкращого сканера DAST може бути складним, оскільки доступні численні варіанти. Ми дослідили та підготували список найкращих рішень DAST, щоб заощадити ваш час.

Мабуть

Мабуть це надійний сканер DAST для автоматизації та масштабування веб-додатків і тестування безпеки API. Його сканер вразливостей допоможе вам визначити близько 30 000 вразливостей і надати докладний звіт для їх усунення.

Його безголовий павук на базі Chrome переміщується веб-програмою, як людина. Його павук сканує кожен куточок вашої програми, натискаючи посилання та заповнюючи форми з правильним контекстом, щоб запропонувати найкраще покриття в галузі.

Ключові особливості:

 • Без хибнопозитивних результатів (-0,06% у 2022 р.)
 • Кілька варіантів сканування, включаючи сканування, що налаштовується, сканування за розкладом і сканування за брандмауером
 • Автентифіковане сканування для сканування програм, які використовують SSO та OpenID Connect
 • Легка інтеграція з вашою програмою за допомогою її надбудови або повнофункціонального API

Ви можете використовувати його для виконання вимог щодо веб-безпеки, створюючи докладні звіти про вимоги та показуючи ці звіти як доказ відповідності. Ви можете легко інтегрувати Probely з інструментами CI/CD, засобами відстеження проблем і програмами обміну повідомленнями.

Invicti

Завдяки унікальному підходу DAST плюс інтерактивне тестування безпеки додатків (IAST), Invicti виявляє вразливості та слабкі місця безпеки, які можуть пропустити інші інструменти DAST. Щоб переконатися, що жодна вразливість або слабкість безпеки не залишиться непоміченою, він поєднує тестування на основі сигнатур і поведінки.

  10 найкращих ноутбуків 2-в-1 для бізнесу у 2023 році

Ключові особливості:

 • Можливість запускати сканування вразливостей на веб-сайтах, веб-додатках і API
 • Повний і оновлений перелік усіх ваших веб-сайтів, веб-додатків і API
 • Удосконалена технологія сканування, яка дає змогу сканувати веб-сайти, у яких багато сценаріїв
 • Можливість перевірки паролів і зон, захищених MFA
 • Розгортання в багатьох середовищах, включаючи хмару, локальне та все між ними
 • Широке охоплення вразливостей, включаючи SQL-ін’єкцію, підробку запитів на стороні сервера, XSS, зовнішню вразливість тощо
 • Інтеграція з понад 50 інструментами, включаючи CI/CD, засоби відстеження проблем, інструменти для співпраці тощо

Invicti ідентифікує всі ваші компоненти з відкритим кодом і виявляє, які компоненти є вразливими. Це допомагає відстежувати стан безпеки кожної програми з часом.

Індусфайс БУД

Індусфайс БУД це один інструмент, який пропонує вам функції DAST, сканування шкідливих програм і тестування на проникнення.

Ключові особливості:

 • Широкий діапазон покриття вразливостей, включаючи SANS25, OWASP Top 10, загрози класифіковані WASC і загрози нульового дня
 • Комплексний захист для мобільних пристроїв, Інтернету та API
 • Гарантія відсутності помилкових претензій
 • Можливість створювати перелік загальнодоступних веб-активів (домени, субдомени, IP-адреси, мобільні програми, центри обробки даних і типи сайтів)
 • Виявлення веб-псування та зараження шкідливим програмним забезпеченням
 • Оцінка вразливості та тестування на проникнення (VAPT) на ідентифікованих активах одним клацанням миші

Його автоматизований сканер уразливостей перевіряє всі області, включаючи односторінкові програми (SPA), веб-сайти з великою кількістю сценаріїв, захищені паролем області, складні шляхи та багаторівневі форми та незв’язані сторінки.

Оскільки автоматизовані сканери не можуть виявити всі вразливості. Indusface WAS також оснащено функцією ручного тестування, яка дозволяє експертам з безпеки виявляти вразливості бізнес-логіки

Rapid7 InsightAppSec

InsightAppSec від Rapid7 — це ще один потужний інструмент DAST для автоматичної оцінки веб-додатку з меншою кількістю помилкових спрацьовувань і упущених недоліків безпеки. Маленькі чи великі, ви можете легко керувати оцінкою безпеки свого портфоліо програм за допомогою InsightAppSec.

Ключові особливості:

 • Захист від понад 95 типів атак.
 • Функція відтворення атаки для полегшення виправлення
 • Можливість експорту актуальних звітів у форматі HTML
 • Можливість адаптувати ваші звіти до кількох нормативних актів, таких як HIPAA або PCI-DSS
 • Хмарні та локальні системи сканування.
 • Можливість планування сканування та встановлення періодів припинення сканування
 • Можливість сканування вразливостей через неправильну конфігурацію
 • Можливість виконувати кілька сканувань одночасно без додаткових витрат
 • Легка інтеграція в робочі процеси розробників

Універсальний перекладач в InsightAppSec збільшує зону охоплення вашої програми. Крім того, він пропонує спеціальні перевірки для вирішення проблем і ризиків, з якими стикається середовище вашої програми.

Перевагою InsightAppSec є те, що він дозволяє швидко співпрацювати. Його багата звітність та інтеграція дають змогу швидше інформувати зацікавлених сторін із відповідності та розробки.

StackHawk

Якщо ви шукаєте гнучкий, але потужний інструмент DAST, StackHawk це правильний вибір. Він агностик мови і працює будь-де на будь-якій платформі.

StackHawk розроблено, щоб зосередитися на тестуванні безпеки додатків під час виконання та перед виробництвом. Це дозволяє вашій команді активно тестувати вашу програму в рамках робочих процесів CI/CD.

Ключові особливості:

 • Можливість тестувати всі API, включаючи REST, SOAP, GraphQL і gRPC API
 • Спеціальні тестові сценарії для конкретних сценаріїв для вашої веб-програми
 • Пріоритетизовані результати сканування, щоб легко виявити критичні проблеми
 • Відтворення та перевірка результатів за допомогою генератора cURL StackHawk
 • Оптимізований сканер для швидкого пошуку вразливостей.
 • Можливість запуску в будь-якому CI/CD
 • Спеціальні для технології конфігурації сканування API
 • Зручний веб-додаток
  15 бібліотек таблиць JavaScript для зручного представлення даних techukraine.net

StackHawk пропонує докладні дані запитів і відповідей додатків, зручні для розробників пояснення та ресурси для легкого й ефективного дослідження проблем. Він пропонує чотири пакети для користувачів: Free, Pro, Enterprise і Custom.

СООС ДАСТ

СООС ДАСТ це інструмент динамічного тестування безпеки додатків, який отримав багато нагород і призначений для пошуку вразливостей і слабких місць у безпеці веб-додатків. Контейнерне рішення працює у вашому середовищі з Docker. Це дозволяє вам керувати проблемами безпеки за допомогою уніфікованої веб-панелі, спільної з SOOS SCA.

Ключові особливості:

 • Скануйте веб-програми та API, визначені OpenAPI, SOAP або GraphQL
 • Необмежене сканування домену DAST
 • Інтеграція CI/CD, як-от Azure DevOps, AWS CodeBuild, GitHub Actions і CircleCI
 • SOOS SCA для сканування вразливостей OSS і керування ліцензіями
 • Широке охоплення сканування, включаючи SQL-ін’єкції, відсутні заголовки безпеки, неправильні конфігурації безпеки, міжсайтові сценарії та багато іншого
 • Можливість надсилати проблеми на панель безпеки GitHub
 • Керування ліцензіями на відкрите програмне забезпечення

SOOS DAST використовує сканер ZAP з відкритим вихідним кодом промислового стандарту з додатковими функціями, щоб запропонувати вашій програмі широкий захист безпеки.

Динамічний аналіз Veracode

Динамічний аналіз Veracode це єдина платформа, яка дозволяє групам безпеки та розробників знаходити та виправляти вразливості під час виконання у веб-додатках та API.

Ключові особливості:

 • Хмарний механізм, який постійно вдосконалює можливості аудиту та сканування
 • Налаштуйте сканування (за допомогою параметрів, які легко налаштувати), щоб заощадити час і зменшити кількість помилок
 • Сканування програм і API за брандмауером
 • Детальні звіти, які можна інтегрувати з популярними системами продажу квитків
 • Гнучкі параметри сканування, такі як обмеження браузера та підтримка автентифікації

Veracode DAST має <5% хибнопозитивних результатів.

AppCheck

AppCheck це комплексна платформа тестування безпеки, яка дозволяє оцінити кожен рівень зовнішніх ІТ-систем на наявність вразливостей в одному рішенні. Це дозволяє перевірити всі аспекти вашої програми та мережевих цілей.

Ключові особливості:

 • Повне покриття вразливостей OWASP, включаючи XSS, ін’єкції, нульові дні, а також понад 100 000 відомих недоліків безпеки
 • автоматизоване тестування n-глибини для виконання спеціального тестування, планового сканування та постійного тестування безпеки
 • Можливість проводити автоматизоване тестування вразливостей через сервери збірки, включаючи MS Azure DevOps, Jenkins і Team City
 • Ретельне сканування вашого API, включаючи кінцеві точки WSDL, Swagger і Graph QL
 • Простота використання — одним клацанням миші створюються професійні звіти про тестування на проникнення з докладним описом вразливостей і кроків для усунення.

AppCheck також дозволяє вам керувати вразливістю через ваші внутрішні системи продажу квитків, такі як JIRA.

Checkmarkx DAST

Checkmarkx DAST це потужний сканер веб-безпеки, доступний на платформі безпеки програм Checkmarx One. Він надає вам глибоке уявлення про загальні ризики ваших програм через єдину інформаційну панель. Checkmarx DAST підтримує різні інтеграції та мови.

Якщо ви прихильник програмного забезпечення з відкритим кодом, ви можете дослідити ці сканери веб-безпеки з відкритим кодом.

Висновок

Атаки на веб-додатки стрімко зростають. Хакери націлені на веб-програми та API, щоб викрасти конфіденційні дані або розповсюдити зловмисне програмне забезпечення. Тому важливо вибрати один із найкращих сканерів DAST для оцінки вашої веб-програми, API або хмарної інфраструктури для виявлення та усунення вразливостей безпеки.

Крім того, вам слід дізнатися більше про безпеку веб-додатків, щоб підвищити безпеку вашого додатка та захистити його від загроз.