9 найкращих програм vTuber для безперебійної прямої трансляції

Хочете стати анонімною знаменитістю на YouTube, Twitch або Facebook? Ви можете використовувати ці чудові інструменти програмного забезпечення vTuber, якими користуються знаменитості vTubers.

Більшість користувачів YouTube і стримерів Twitch із величезною кількістю шанувальників сказали б, що вони продовжують залучати передплатників завдяки чарівним особистостям і вмісту, який вони транслюють.

Але що, якщо ви хочете залишитися анонімним під час трансляції відео на YouTube у прямому ефірі чи завантаження записаного вмісту? Чи буде вам важко створити базу шанувальників?

Більше ні, якщо ви покладаєтеся на vTubing. Він швидко зростає серед західних користувачів YouTube і Twitch і більше не є азіатським!

Читайте далі, щоб дізнатися більше про основи vTubing, а також про видатні інструменти, які можуть прокласти шлях до успішної кар’єри vTubing.

Що таке vTubing?

vTubing — це абревіатура віртуальних користувачів YouTube. Тут власник каналу YouTube залишається анонімним. Тривимірний або двовимірний аватар відображатиметься під час прямих трансляцій або записаного вмісту від імені YouTuber.

Отже, це високотехнологічна концепція потокової передачі розважального контенту за допомогою різноманітного програмного забезпечення, включаючи детектори руху, конвертери мови в мову, 3D-аніматори тощо.

У vTubing анімований аватар виконуватиме всі дії, які ви виконуєте під час прямої трансляції YouTube. Наприклад, вистава, розмова, привітання тощо через мультиплікаційного чи робота-персонажа замість вашого обличчя.

Аніме-аватари є провідними типами віртуальних анкорів, оскільки vTubing вже давно прийнятий азіатами, точніше японськими користувачами YouTube. Однак тепер, коли вестерни також увійшли в гру, з’являються інші персонажі-аватари, як-от 3D-моделі в стилі Pixar.

vTubing: майбутнє створення контенту

vTubing стрімко розвивається! Він почався на YouTube і тепер доступний на Twitch, Facebook тощо. За даними Bloomberg, з 2020 по 2021 рік вміст vTubing на Twitch зріс на 467%.

У 2020 році компанія Hypersense, яка розробляє технології захоплення рухів обличчя, повідомила, що кількість віртуальних знаменитостей зросла до 170 зі 112 у 2020 році. Деякі з цих vTubers також зазнали зростання кількості підписників на 20%.

Вихід всесвітньо визнаного виробника зернових Kellogg у простір vTubing також сприяв зростанню. Компанія співпрацює з Twitch для просування своїх продуктів через vTubers.

Інші бренди, як-от Dentsu Creative Singapore, Pacsun тощо, також збільшили свій інтерес до співпраці з віртуальними впливовими особами або користувачами vTubers.

Чим vTubing відрізняється від традиційної прямої трансляції?

Використання людської особистості

Традиційна пряма трансляція на YouTube або Twitch — це ваша особистість. Вміст, який ви пропонуєте, також має значення. Однак передплатники та щоденні активні глядачі здебільшого шукають особистість, з якою вони можуть бути пов’язані, ким вони хочуть стати або мову тіла, яка їм подобається.

Якщо вам некомфортно перед камерою, то пряма трансляція на платформі обміну відео – це не ваша гра в традиційному форматі.

Навпаки, vTubing — це кумедний анімований аватар, який замінює вас із зміненим голосом і вмістом. Тут ви можете комфортно взаємодіяти з аудиторією, використовуючи маскування, і сором’язливість перед камерою не вплине на вашу продуктивність.

  Apache Hive проти Apache Impala: основні відмінності

Анонімність

У традиційному форматі прямої трансляції немає конфіденційності. Люди навколо вашого будинку знатимуть, що ви та людина, яка висміювала ігрового персонажа, якого вони люблять. Крім того, важко зустріти критику в коментарях YouTube.

І навпаки, у vTubing немає ризику порушення конфіденційності. Якщо ви не дасте жодної підказки своїй аудиторії в публікаціях або коментарях у соціальних мережах, ви в безпеці під виглядом аніме-моделі чи героя мультфільму Pixar.

Використання технології

Звичайні прямі трансляції на Twitch або YouTube включають кілька технологій, як-от веб-камера, економічний мікрофон, програмне забезпечення для трансляції, і все готово.

З іншого боку, vTubing вимагає багатьох високотехнологічних технологій і гаджетів. Ось спрощений список:

 • Візуальний трекер промислового стандарту iPhone 10 або новішої версії
 • Контролер Ultraleap для відстеження рухів тіла
 • Пристрій візуальної експресії
 • Програмне забезпечення для фальсифікації аватарів vTuber
 • Фонеми виразу рота
 • Програмне забезпечення для перетворення мови в мову

Як працює vTubing?

vTubing працює, фіксуючи ваші рухи та передаючи їх у 3D-модель, яка може виконувати те, що ви робите під час прямої трансляції.

Ви можете використовувати кілька гаджетів, щоб зафіксувати свій рух. Наприклад, iPhone з сенсором Lidar і контролером Ultraleap. Крім того, ви можете використовувати пристойну веб-камеру з технологією визначення руху.

Потім з’являється програмне забезпечення vTuber, яке допоможе вам підлаштувати та налаштувати віртуальний аватар. Ви можете використовувати 2D, 3D, аніме, моделі в стилі Pixar тощо як свій аватар для прив’язки до трансляції.

Щоб створити вираз обличчя, ви можете використовувати кілька комбінацій клавіш, які підтримують програмне забезпечення vTuber. Крім того, є клавіатури, що генерують вирази обличчя, якими ви можете добре скористатися.

Не кажучи вже про те, що штучний інтелект перетворення мовлення також працює позаду органів чуття, щоб забезпечити максимальне маскування.

Нарешті, ви підключаєте все це до програми трансляції, щоб транслювати в прямому ефірі або завантажувати записаний вміст на YouTube або Twitch.

Навіщо вам потрібна програма vTuber?

Вам потрібно обробляти багато рухомих частин у vTubing. Монтаж пристроїв захоплення руху, відстеження рухів, перетворення мовлення тощо може бути складним завданням, якщо ви робите все це вручну.

Отже, вам потрібне програмне забезпечення vTuber, яке пропонує всі технології в одному пакеті. Ви просто встановлюєте програмне забезпечення на свій комп’ютер і підключаєте інші гаджети vTubing. Це воно! Програмне забезпечення допоможе вам від створення 3D- або 2D-персонажів до кінцевої трансляції вмісту та всього між ними.

Особливості програмного забезпечення vTubing, на які варто звернути увагу

Перш ніж купувати чи випробувати програмне забезпечення vTuber, ознайомтеся з такими обов’язковими функціями:

 • Попередньо створені моделі vTuber, шаблони, персонажі тощо.
 • Розширене відстеження рук і обличчя
 • Настроювана студія редагування моделей vTuber
 • Інтерактивні інструменти vTuber, як-от накладання потоків YouTube/Twitch
 • Оновлені персонажі та моделі vTuber
 • Стабільний і надійний сервіс із доступним технічним обслуговуванням
 • Підтримка vTuber для кількох платформ, таких як Steam, Twitch, YouTube, Facebook Gaming тощо.

Тепер знайдіть нижче кілька популярних програм vTuber, якими щодня користуються знаменитості vTuber:

Live3D

Обслуговуючи понад 1 мільйон клієнтів у всьому світі, Live3D є одним із найвідоміших програм для запуску vTubing.

Основне програмне забезпечення містить такі модулі:

 • vTuber Maker
 • Редактор vTuber
 • Галерея vTuber
 • Розширення vTuber

Інструмент Maker обробляє такі речі, як віртуальні камери, push-потоки, відстеження рухів, ефекти поведінки тощо. Використовуючи модуль Editor, ви можете налаштувати моделі vTubing із Live3D або створити їх з нуля.

  Як оновити до Ubuntu 21.10

Крім того, інструмент має багату галерею для додаткового вмісту, як-от 3D-сцена, поза, аватар, динамічні ілюстрації тощо. Ви можете редагувати вміст галереї в редакторі Live3D.

Програмне забезпечення також пропонує ефекти vTuber Twitch, які можна використовувати під час прямих трансляцій, щоб максимізувати заробіток Twitch Bits.

VSeeFace

VSeeFace — це програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом, яке точно відстежує ваші руки та обличчя та перетворює їх на 3D-маріонетку. По суті, це інструмент анімації VSFAvatar і VRM. Якщо ви шукаєте функції vTubing, подібні до Wakaru, Luppet і 3tene, вам слід спробувати VSeeFace.

Ви також можете синхронізувати інструмент із такими мобільними додатками, як MeowFace, iFacialMocap, VTube Studio, FaceMotion3D тощо, які використовують ваш смартфон для відстеження ваших рухів. Крім того, ви можете записувати прямі трансляції з цього інструменту в додатки для трансляції, як-от OBS Studio, Spout 2 тощо.

Інструмент може допомогти вам відстежувати рот, погляд, моргання тощо за допомогою пристойної веб-камери. Однак для відстеження рук вам потрібно підключити його до пристрою Leap Motion.

Наразі програма працює лише в операційних системах Windows 8 і новіших версіях. Не забудьте встановити додаток на 64-бітну ОС.

V-Skin

V-Skin — це комбінація інструментів Live3D і 2D vTubing, доступних у Steam. Він записує вирази обличчя за допомогою програм для iPhone і веб-камер. Крім того, ви можете підключити програмне забезпечення до соматосенсорного пристрою, наприклад Ultraleap, щоб відстежувати рухи інших частин тіла.

Потім програмне забезпечення накладає ці дії на 3D- або 2D-персонажа, який ви використовуватимете для прямої трансляції.

Нижче наведено деякі важливі функції цього програмного забезпечення vTuber:

 • Максимальний ступінь свободи для налаштування реквізиту та сцен vTubing
 • Зйомка обличчя надзвичайної якості
 • Дозволяє реквізиту відстежувати рухи 3D або 2D персонажів
 • Для зйомки обличчя достатньо iPhone або веб-камери
 • Ліцензія на особисте та комерційне використання
 • 5 хвилин безкоштовного використання з неліцензійною версією

Vroid

VRoid — це програма для 3D-моделювання для спільноти vTubing. Ви можете створювати різні типи 3D-персонажів для свого концерту vTubing за допомогою VRoid Studio. Наразі програмне забезпечення доступне для Windows 10 і новіших версій, macOS і Steam.

Студія редагування символів постачається з деякими попередньо встановленими елементами. Ви можете додати їх на полотно та почати редагувати, як-от додавати власне волосся, одяг, вираз обличчя тощо.

Інструмент доступний безкоштовно. Крім того, він має зручний інтерфейс користувача, і навіть користувачі vTubers рівня початківців можуть створити своїх персонажів.

Інші помітні особливості:

 • Котячі вушка, окуляри, кролячі вушка та ін.
 • Шаблони стильного одягу
 • Спеціальні текстури

Анімація

Animaze — це універсальне програмне забезпечення vTubing, яке працює на багатьох платформах, таких як Google Meet, Zoom, Discord, YouTube, Twitch і Facebook Gaming.

Інструмент містить прості у використанні функції vTubing, креативні аватари, бібліотеки анімації тощо, щоб ви максимально залучали свою аудиторію під час кожної прямої трансляції.

Програмне забезпечення наразі доступне в таких варіантах:

 • Animaze Desktop у Windows і Steam
 • Animaze для iOS доступний в App Store
 • Редактор Animaze для Windows
 • Комплект розробки програмного забезпечення Animaze для агентств і брендів

Для цілей vTubing вам переважно потрібно використовувати настільну програму, оскільки вона охоплює більшість функціональних можливостей, як-от запис відео, трансляція в прямому ефірі, відеочат, імпорт виразу обличчя, імпорт VRM тощо.

VRChat

VRChat — це платформа, де ви можете переживати події VR і виконувати дії VR без використання будь-яких гаджетів VR. Коли ви використовуєте платформу, ви можете записувати дії за допомогою додатка для трансляції, наприклад OBS Studio для YouTube або прямого ефіру Twitch.

  Як використовувати Animoji на iPhone X, XS і XR

На момент написання цієї статті ви можете випробувати цю платформу на вибраних веб-сайтах хмарних ігор, таких як Quest, Steam, Viveport і Rift. Якщо ви не хочете проходити складний VRChat SDK, ви можете покластися на такі платформи для аватарів, як Tafi, MakeAvatar і Ready Player Me.

Однак платформа постачається з такими вбудованими атрибутами, які вам потрібні для vTubing:

 • Аватари з датчиком руху
 • Жести руками та емодзі
 • 3D просторове аудіо
 • Грайте в онлайн ігри
 • Спілкуйтеся, малюйте, ліпіть тощо.

Студія VTube

VTube Studio — це програмне забезпечення vTuber на основі моделі Live2D, доступне в Steam. Нижче наведено його помітні особливості:

 • Відстеження обличчя на основі камери iPhone та веб-камери
 • Відстеження обличчя включає моргання, підморгування, рухи очей тощо.
 • Доступне відстеження рук
 • Є гарячі клавіші для синхронізації звуку мікрофона, відстеження реквізиту, керування сценою тощо.
 • Також підтримуються смартфони Android

Проте програма потребує деяких високопродуктивних функцій, як-от Apple A12 або кращого чіпа на iPhone та Google ARCore на Android.

Кубізм Live2D

Якщо ви використовуєте 2D-аватар для vTubing, ви можете використовувати Live2D Cubism, щоб додати живі вирази до своїх аватарів. Інструмент дозволяє імпортувати 2D-ілюстрацію, як герой мультфільму. Потім кількома клацаннями миші ви зможете перетворити ілюстрацію на 2D-анімацію з відтворенням, близьким до 3D.

Крім того, анімаційний вміст автоматично адаптується до різних розмірів екрана. Таким чином, ваш анімований аватар добре виглядатиме на різних пристроях, таких як смартфони, планшети та ноутбуки.

Ви можете розширити зручність використання, використовуючи його платформу SDK. Однак для цього знадобляться додаткові знання з дизайну та розробки програмного забезпечення.

Puppemoji

Puppemoji — це програма для віртуальної камери, яка використовує розширені конфігурації камери та датчики iPhone X або кращого. Він використовує ці ресурси для накладання вмісту доповненої реальності на ваше обличчя чи інші частини тіла, які відображаються в полі зору камери.

Ви можете без особливих зусиль перетворити своє обличчя чи все тіло на персонажа аніме чи будь-якого іншого аватара в бібліотеці. Крім того, ви можете змінювати фон і використовувати віртуальні сцени.

Тепер ви можете записувати вміст і публікувати його на YouTube або Twitch як віртуальний YouTuber. Існує також функція управління маріонеткою, яка дозволяє вам анімувати свій 3D-аватар, відчуваючи ваші рухи та дії.

Це ексклюзивна програма для екосистеми Apple. Таким чином, сумісність програми обмежена macOS, iPod touch і iPhone.

Висновок

Тепер ви знаєте, що таке vTubing, а також кілька простих у користуванні програмних інструментів vTuber, які віртуальні стримери використовують у всьому світі.

Ви можете завантажити або отримати доступ до згаданого тут програмного забезпечення, щоб спробувати свою подорож у vTuber.

Далі – деякі з найкращих YouTube VPN для безпечного перегляду YouTube і розблокування глобального вмісту.