9 найкращих порад щодо конфіденційності Android

| | 0 Comments| 6:25 AM
Categories:

Ваш телефон є потенційним джекпотом для поганих акторів в Інтернеті. Люди можуть отримати доступ до ваших контактів, фотографій, історії веб-перегляду, фінансових даних і багато іншого. Радимо вжити заходів для захисту свого пристрою, а отже, і даних під час користування Інтернетом. Продовжуйте читати, щоб дізнатися про найкращі способи захисту свого Android під час онлайн-зв’язку.

1. Перегляньте дозволи програми

Коли ви встановлюєте нову програму на Android, з’являться підказки, де можна дозволити або заборонити програмі доступ до функцій вашого телефону. Зазвичай це запити на доступ до вашого місцезнаходження, камери, мікрофона та контактів. Вони відомі як дозволи додатків Android, і їх варто перевірити.

Встановлюючи нові програми, переконайтеся, що надаєте лише ті дозволи, які потрібні програмі для правильної роботи. І, про всяк випадок, перегляньте список програм і ще раз перевірте, чи не надали ви непотрібних дозволів програмам, які можуть зробити ваш пристрій уразливим.

Щоб перевірити дозволи програми для будь-якої програми, перейдіть до Налаштування > Програми та виберіть будь-яку програму. Тут натисніть Дозволи та виберіть Дозволити або Вимкнути для будь-якого дозволу в списку.

2. Встановлюйте програми з надійних джерел

Існує безліч сторонніх магазинів додатків, які містять безліч додатків. Хоча багато з цих платформ і сайтів, ймовірно, безпечні, деякі можуть містити шкідливі або іншим чином скомпрометовані програми.

По можливості встановлюйте програми лише з перевірених джерел. Найкраще скористатися офіційним магазином Google Play або вибрати з найкращих сайтів для безпечного завантаження APK для Android.

  Як змінити проксі на Android (14 кроків) – 2023

3. Заплануйте щотижневі перевірки програми

Легко захопитися і встановлювати програми, щоб незабаром повністю забути про них. Програми, які не використовуються та не оновлюються автоматично, можуть становити загрозу безпеці.

Є просте рішення цієї проблеми. Спробуйте запланувати щотижневі перевірки додатків, тобто раз на тиждень перевіряйте, чи потребують оновлення якісь програми, і видаляйте ті, якими ви не користуєтеся.

4. Виберіть і використовуйте надійну VPN

Віртуальна приватна мережа шифрує ваш інтернет-трафік, направляючи його через сервер або кілька серверів в інших місцях. Незважаючи на те, що він популярний для доступу до регіонально заблокованого вмісту, він також чудово підходить для захисту вашої конфіденційності під час перегляду веб-сторінок. VPN шифрують ваш інтернет-трафік,

Однак не всі VPN однакові. Вибираючи VPN для свого пристрою Android, спершу слід врахувати кілька речей. Перевірте послужний список постачальника та переконайтеся, що це авторитетна компанія. Вони також повинні мати надійні протоколи шифрування та політику без реєстрації. 256-бітного шифрування зазвичай більш ніж достатньо.

5. Використовуйте захищені з’єднання Wi-Fi

Незахищені з’єднання Wi-Fi є легкою точкою входу для зловмисників, щоб отримати доступ до вашого пристрою. Удома, як правило, достатньо, щоб ваш Wi-Fi мав надійний пароль і протокол шифрування, бажано WPA2 або WPA3. Крім того, обов’язково змініть ім’я користувача та пароль маршрутизатора за замовчуванням і оновлюйте мікропрограму маршрутизатора.

Якщо вам потрібен доступ до публічної мережі Wi-Fi, завжди використовуйте VPN. Це шифрує ваш трафік, що значно ускладнює перехоплення ваших даних хакерами за допомогою методу, відомого як підслуховування Wi-Fi, навіть у публічних мережах. Однак часто рекомендується уникати загальнодоступних Wi-Fi, коли це можливо.

6. Обмежте обмін геоданими

Є кілька програм, які запитують дозвіл на доступ до вашого місцезнаходження. Для таких програм, як Google Maps і Waze, це має сенс. Деякі програми соціальних мереж можуть працювати краще, якщо вони також матимуть доступ до вашого місцезнаходження.

  Як використовувати режим анонімного перегляду YouTube на Android

Але передачу даних про місцезнаходження слід вимкнути для програм, яким це абсолютно не потрібно для належної роботи. Це особливо важливо, якщо додаток не вважається надійним. Для цього перейдіть у Налаштування > Програми та виберіть потрібну програму. Тут перейдіть у «Дозволи» > «Місцезнаходження» та торкніться «Заборонити».

7. Розгляньте програми, орієнтовані на конфіденційність

Якщо ви, як і багато інших, вважаєте, що певні програми загрожують вашим даним, ви можете розглянути альтернативи, орієнтовані на конфіденційність. Це включає вибір із найкращих веб-переглядачів, орієнтованих на конфіденційність, які блокують рекламу та трекери, зашифровані програми обміну повідомленнями та хмарне сховище, яке ставить безпеку ваших даних на перше місце.

Варто зазначити, що деякі з цих альтернативних програм, орієнтованих на конфіденційність, можуть не мати певних зручностей звичайних програм. Однак вони дають вам більше контролю над тим, як використовуються ваші дані.

8. Регулярно створюйте резервні копії свого телефону

Резервне копіювання телефону зберігає вашу інформацію в безпеці, якщо її викрадуть або ви втратите. Але це також запобіжний захід, якщо зловмисне програмне забезпечення проникає у ваш Android і блокує його, або іншим чином обмежує доступ до вашої інформації.

Спробуйте щотижня створювати резервні копії свого Android. Це можна зробити в хмарному сховищі, на комп’ютері чи зовнішньому пристрої зберігання.

9. Перегляньте налаштування облікового запису Google

З огляду на те, що ваші пристрої Android прив’язані до вашого облікового запису Google, вам важливо переглянути налаштування свого пристрою Google. Зокрема, є кілька особливо важливих варіантів. До них належать двоетапна перевірка, програми та служби сторонніх розробників, а також активні пристрої.

1. Активація 2-етапної перевірки

Щоб увімкнути двоетапну перевірку, перейдіть у Налаштування > Google > Керування обліковим записом Google > Безпека > Двохетапна перевірка. Вам потрібно буде ввести пароль свого облікового запису Google, щоб продовжити.

  Як використовувати свій iPhone як пульт дистанційного керування для Android TV

Перейшовши на сторінку налаштувань двоетапної перевірки, торкніться УВІМКНУТИ та виберіть пристрої сповіщень Google.

Тут ви також можете додати програму автентифікації, використовувати голосові чи текстові повідомлення або використовувати один із багатьох методів для створення резервних кодів як альтернативу підказці.

2. Моніторинг програм і служб сторонніх розробників

Подивіться, які програми та служби сторонніх розробників мають доступ до ваших даних. Для цього перейдіть у Налаштування > Google > Керування обліковим записом Google > Дані та конфіденційність > Сторонні програми та служби. Тут ви можете відстежувати свої зв’язки.

Залежно від того, скільки програм і послуг ви використовували, у вас буде більший або менший список для перегляду. Тут ви можете побачити, де ви ввійшли, а також які програми та служби мають доступ до вашого облікового запису, календаря, Документів, Диска, Gmail тощо.

Коли ви торкаєтеся будь-якої програми чи служби, ви можете побачити докладні відомості про те, до яких даних вона має доступ, і можливість видалити всі зв’язки, які вона має з вашим обліковим записом. Якщо ви бачите будь-які дивні програми чи служби, подумайте про видалення їх з’єднань.

3. Перевірка активних пристроїв

Нарешті, ви захочете перевірити свої активні пристрої. На цих пристроях ви зараз увійшли у свій обліковий запис Google. Для цього перейдіть у Налаштування > Google > Керування обліковим записом Google > Безпека > Ваші пристрої.

Тут перегляньте пристрої, які відображаються у списку. Якщо ви помітили якісь незнайомі пристрої, ви можете вибрати їх і вийти зі свого облікового запису Google для цього пристрою.

Захист вашого пристрою Android

Дотримуючись цих порад, ви зможете захистити свій пристрій Android і особисті дані від онлайн-загроз. Незважаючи на те, що безпека завдяки оновленню програмного забезпечення може покращуватися щодня, найкращим вибором може бути пильність і певні налаштування.

На додаток до цих методів ви також можете розглянути можливість дізнатися про фішингові шахрайства. Важливо, наприклад, відкривати лише посилання в повідомленнях і електронних листах від контактів, яким ви довіряєте.