9 найкращих децентралізованих бірж (DEX) для безпечної торгівлі своїми криптовалютами

Categories:

Вас турбує безпека централізованих обмінів? Не хвилюйтеся; ви можете використовувати децентралізовані біржі, щоб захистити свої криптоактиви.

Крах однієї з значущих централізованих криптобірж, FTX, викликав занепокоєння у трейдерів та інвесторів. Люди думають про альтернативи для захисту своїх криптовалют.

Крах FTX, спричинений його засновником Семом Бенкманом-Фрідом, не є рідкістю в криптопросторі. QuadrigaCX, яка стверджувала, що є найбільшою криптобіржею Канади, оголосила про банкрутство у 2019 році.

Після краху QuadrigaCX у 2018 році помер її засновник Джеральд Коттен. Крім того, криптоактиви клієнта на суму 120 мільйонів доларів також потрапили в пастку.

Netflix випустив документальний фільм «Нікому не довіряй: полювання на криптокороля», заснований на афері QuadrigaCX.

Bitfront, американська криптобіржа, також вирішила закритися. Повторні проблеми призвели до прийняття децентралізованих бірж.

Наприклад, Telegram планує створити свою децентралізовану біржу після випуску FTX.

Спочатку давайте розберемося з децентралізованою біржею.

Що таке децентралізована біржа (DEX)?

Децентралізовані біржі — це децентралізовані програми (DApps), які дозволяють купувати та продавати криптоактиви без посередників. Пряма транзакція відбувається між цифровими гаманцями покупця та продавця.

Децентралізовані біржі використовують розумні контракти для обміну криптоактивами між користувачами. Крім того, ці біржі пропонують прозорість для всіх криптовалютних транзакцій.

Процес торгівлі на DEX також простий. Вам потрібно лише відвідати біржу, підключити свій гаманець і торгувати своїми токенами. Так просто!

Існують різні типи децентралізованих бірж; основні з них:

  • Он-Чейн-книги замовлень: цей тип книги замовлень DEX виконує транзакції за допомогою блокчейну, і це вважається найбільш прозорим і децентралізованим процесом.
  • Книги замовлень поза ланцюгом: на відміну від он-чейну, цей DEX використовує централізовані повноваження для проведення транзакцій і керування книгою замовлень.
  • Агрегатори DEX: тут збираються дані з різних DEX, щоб збільшити ліквідність для купівлі та продажу криптоактивів.
  • Автоматизовані маркет-мейкери (AMM): ці DEX використовують смарт-контракти для створення пулів ліквідності та виконання автоматичних угод за допомогою алгоритмів.

Давайте подивимося, чому люди віддають перевагу децентралізованим біржам.

Переваги децентралізованих бірж перед централізованими біржами

Суттєвими перевагами децентралізованих бірж є:

#1. Конфіденційність

Якщо ви хочете скористатися функціями централізованої біржі, обов’язково пройдіть перевірку Know Your Customer (KYC). З іншого боку, ви можете отримати доступ до децентралізованої біржі без жодного процесу перевірки користувача.

Ви можете торгувати своєю криптовалютою, не надаючи особистих даних. Ця функція конфіденційності захищає вас від крадіжки особистих даних.

#2. Відсутність ризику контрагента

На відміну від централізованих бірж, децентралізовані біржі не зберігають ваші кошти. Ця функція також допомагає запобігти нецільовому використанню ваших коштів, що нещодавно сталося з біржею FTX.

  8 програм сканера для оцифровки ваших старих фотографій

Припустимо, ви використовуєте централізовані біржі; ви повинні внести свої кошти на біржі перед торгівлею. У цьому випадку ви ризикуєте своїми коштами з обміном.

Навпаки, ваші активи в безпеці у вашому крипто-гаманці, якщо ви використовуєте децентралізовані біржі. Підключати гаманець до біржі потрібно лише під час купівлі чи продажу.

#3. Низький ризик безпеки

Злом криптовалют є одним із основних ризиків, пов’язаних із централізованими біржами. Наприклад, злом Mt.Gox, Bitfinex і Coincheck є відомими прикладами таких зломів, у яких були задіяні криптовалюти на мільйони доларів.

У разі децентралізованих бірж ваші криптоактиви надійно зберігаються у вашому гарячому або холодному гаманці. Крім того, націлювання на гаманець окремої особи є менш здійсненним і вигідним для хакерів.

#4. Наявність маркера

Централізовані біржі перераховують лише меншу кількість криптотокенів. Крім того, більшість таких бірж підтримують лише обмежені проекти.

Тим часом ви можете торгувати новими токенами за допомогою децентралізованих бірж. Децентралізовані біржі стають у нагоді, якщо ви хочете купити токен на ранній стадії.

Найпопулярніші доступні децентралізовані біржі:

Uniswap

Uniswap є однією з найбільших децентралізованих бірж із загальною заблокованою вартістю (TVL) Ethereum понад 3 мільярди доларів. Цей DEX обігнав Coinbase і став другою за величиною торговою платформою Ethereum після Binance.

Uniswap DEX працює на основі автоматизованого маркет-мейкера (AMM), що працює на смарт-контрактах. Ви можете поміняти будь-які свої активи ERC-20 за допомогою Uniswap, залишаючись анонімними.

UNI є нативним маркером платформи Uniswap. Ви можете використовувати цей маркер, щоб отримувати винагороди та голосувати за пропозиції щодо управління.

Окрім свопів токенів, ви можете бути постачальником ліквідності та отримувати винагороди. Uniswap стягує комісію за торгівлю в розмірі 0,3%.

Підтримувані мережі: Ethereum, Optimism, Polygon, Celo та Arbitrum.

Підтримувані гаманці: Coinbase Wallet, MetaMask, WalletConnect.

PancakeSwap

PancakeSwap, створена на базі BNB Chain, є основною децентралізованою біржею. Ви можете використовувати цей DEX для обміну будь-якими своїми жетонами BEP-20.

PancakeSwap має в середньому близько 2 мільйонів користувачів щомісяця. Крім того, цей DEX виконує в середньому 55 мільйонів угод на місяць.

PanecakeSwap також працює на моделі AMM за допомогою смарт-контрактів. Крім того, ви також можете отримати вигоду від низьких комісій за торгівлю.

Вам потрібно сплатити комісію за торгівлю в розмірі 0,25% від загальної вартості перекладу. Крім того, вам також потрібно заплатити за мережу.

CAKE — це нативний токен PancakeSwap із різними варіантами використання. Ви можете використовувати CAKE для ставки, підвищення врожайності та голосування.

Підтримувані мережі: BNB Smart Chain, Aptos і Ethereum.

Підтримувані гаманці: MetaMask, Binance Wallet, Coinbase Wallet, Trust Wallet, WalletConnect, Opera Wallet, Brave Wallet, MathWallet, TokenPocket, SafePal, Coin98 і Blocto.

Крива

Curve — ще один DEX, побудований на Ethereum. Заснована російським вченим Михайлом Єгоровим, Curve також працює на основі моделі AMM.

  Розпочніть свій онлайн-бізнес БЕЗКОШТОВНО з Sylius (платформа електронної комерції з відкритим кодом)

Якщо ви плануєте торгувати стейблкойнами, то можете розглянути Curve DEX. Ефективний алгоритм смарт-контрактів Curve забезпечує стабільність цін.

Поряд зі стабільністю цін, Curve DEX також обмежує високе прослизання ціни. Крім того, комісія становить лише 0,04% від загальної вартості транзакції.

Крім того, Curve надає зручну платформу для торгівлі токенами. Крім того, ви також можете вибрати індивідуальне ковзання ціни, щоб уникнути значних коливань ціни.

Curve має свій рідний токен, CRV. Ви можете використовувати цей токен для сплати комісій або отримання винагороди за ставки.

Підтримувані мережі: Ethereum, Avalanche, Arbitrum, Celo, Fantom, Gnosis, Kava, Optimism, Moonbeam і Polygon.

Підтримувані гаманці: MetaMask, Ledger, Torus, Trezor, Coinbase Wallet, Formatic, Portis і WalletConnect.

1 дюйм

Як щодо децентралізованої біржі, яка допоможе вам знайти криптовалюти за найнижчою ціною? Звучить чудово, правда? Ось що робить 1inch DEX.

1inch агрегує інші DEX, що відрізняє його від інших децентралізованих бірж. Цей DEX допоможе вам вибрати найкращу ринкову ціну на криптовалюту.

Позитивним є те, що 1inch не стягує плату за депозит, зняття або торгівлю. Вам потрібно лише сплатити комісію за DEX, який ви використовуєте для торгівлі.

Ви можете використовувати 1 дюйм для торгівлі будь-якими токенами ERC-20. Крім того, 1inch забезпечує високу ліквідність для торгових токенів.

Підтримувані мережі: Ethereum, Polygon, BNB Chain, Optimism, Avalanche, Gnosis, Fantom, Arbitrum, Aurora та Klaytn.

Підтримувані гаманці: 1inch WalletConnect, Trust Wallet, MetaMask, Binance Chain Wallet, WalletConnect, Coinbase Wallet, Venly, Ledger, KeepKey, Trezor, Portis, CoolWallet, Fortmatic, MEW, Torus і Bitski.

SushiSwap

SushiSwap — це DEX, створений на основі мережі Ethereum і вважається розширенням UniSwap. Окрім торгівлі токенами, SushiSwap дозволяє вирощувати, робити ставки та позичати різні криптоактиви.

SUSHI — це корисний токен SushiSwap DEX. Ви можете зробити ставку SUSHI, щоб заробити частину торгових зборів.

SushiSwap стягує комісію за торгівлю в розмірі 0,3%. Тут постачальники ліквідності та власники токенів SUSHI отримують 0,25% комісії.

Підтримувані мережі: Ethereum, Polygon, Arbitrum One, Avalanche, Fantom, BSC, Gnosis, Moonriver, Arbitrum, Fuse, Celo, Moonbeam, OKXChain, Boba та Harmony.

Підтримувані гаманці: MetaMask, WalletConnect, Gnosis Safe і Coinbase Wallet.

Балансир

Balancer — це ще один DEX на основі Ethereum, який допоможе вам внести або обміняти свої токени ERC20. Крім того, Balancer також надає можливості арбітражної торгівлі.

BAL — рідний токен Balancer. Ви отримаєте токени BAL за кожну успішну торгівлю.

Balancer має потужний пул ліквідності з TVL понад 1,5 мільярда доларів США. Ethereum становить понад 90% доступної ліквідності.

Іншою особливістю Balancer є настроювані пули з різними комісіями. Комісія коливається від 0,0001% до 10%.

Підтримувані мережі: Ethereum, Polygon і Arbitrum.

  Ви все ще використовуєте для свого бізнесу безкоштовний менеджер паролів із вірусами?

Підтримувані гаманці: MetaMask, WalletConnect, Tally і Coinbase Wallet.

Рейдій

Ви фанат Солани? Тоді вам варто спробувати Raydium, децентралізовану біржу на базі Solana.

Raydium також надає інтерфейс діаграм TradingView. Ця функція допоможе вам проаналізувати ціну перед торгівлею токенами.

RAY — це маркер управління Raydium. Винагороди за ставки також розподіляються в токенах RAY.

Raydium стягує комісію в розмірі 0,25% від вартості торгів. Крім того, вам потрібно сплатити мінімальну мережеву плату в SOL.

Підтримувані мережі: Solana

Підтримувані гаманці: Phantom, Sollet, Ledger, Solflare, Torus, WalletConnect і Brave.

Bancor

Bancor також є популярним DEX, побудованим на Ethereum. Ця децентралізована біржа забезпечує простий і безпечний доступ до торгівлі криптотокенами.

Ви можете використовувати Bancor для проведення автоматизованих торгів токенами. Крім того, постачальники ліквідності отримують відсотки.

Мережевий токен Bancor (BNT) — рідний токен Bancor. Тому цей токен використовується для винагороди постачальників ліквідності.

Угоди, укладені на Bancor, супроводжуються мінімальними мережевими комісіями, які змінюються залежно від вартості торгів. Крім того, потрібно ще й платити за газ.

Підтримувані мережі: Ethereum і EOS.

Підтримувані гаманці: MetaMask, WalletConnect, Ledger, Coinbase Wallet, Trezor, Gnosis Safe, Frame, Portis, Torus і Fortmatic.

QuickSwap

Ви шукаєте DEX на основі Polygon? Тоді QuickSwap стане в нагоді.

QuickSwap, побудований на Polygon, є фаворитом серед DEX. Його значними перевагами є низькі комісії та швидший час транзакцій.

QUICK — це маркер керування QuickSwap. Також власник QUICK може брати участь у голосуванні та створювати інноваційні пропозиції.

QuickSwap стягує комісію в розмірі 0,3% за кожен обмін. Постачальники ліквідності отримують цю комісію.

Підтримувані мережі: Polygon

Підтримувані гаманці: Trust Wallet і MetaMask.

Заключні слова

У криптосвіті є популярний вислів «не ваші ключі, не ваші монети». Простіше кажучи, ви маєте повний контроль над своїми криптоактивами, лише якщо вони зберігаються у вашому гаманці.

У випадку централізованих бірж ви довіряєте свої криптовалюти третій стороні. У результаті ці біржі повністю контролюють ваші активи.

Натомість ви можете використовувати децентралізовані біржі, щоб уникнути нецільового використання коштів. Крім того, ви також можете користуватися іншими функціями безпеки.

Ця стаття містить список найкращих децентралізованих бірж. Підводячи підсумок, ви можете вибрати децентралізовану біржу на основі бажаної мережі та гаманця.

Ви також можете досліджувати найкращі платформи для криптовалютних ставок.