9 найкращих відеоредакторів із відкритим кодом, які варто спробувати

Categories:

Отримайте безмежні можливості для редагування та налаштування свого відеовмісту, перейшовши на наступне видатне програмне забезпечення для редагування відео з відкритим кодом.

Зараз індустрія контент-маркетингу потребує більше відео, ніж будь-коли. Так багато творців контенту створюють приголомшливі відео в цій галузі. Але вам потрібен найкращий відеоредактор, щоб надати цим необробленим відео професійний вигляд.

Ви можете вибрати будь-який відеоредактор преміум-класу, який платить найдорожче, але це непотрібно. І іноді ваш творчий розум шукає якусь унікальну функцію редагування, яку преміальний відеоредактор може не надати.

Ось відеоредактори з відкритим вихідним кодом для голодних творців відео та редакторів, які не задовольняються загальними функціями. Продовжуйте читати, щоб знайти найкращі безкоштовні відеоредактори з загальнодоступним вихідним кодом для екстремальних налаштувань.

Навіщо вам потрібен відеоредактор з відкритим кодом?

Відеоредактори мають високу вартість. Найкращі та преміальні програми для редагування відео стягують такі комісії:

 • Adobe Premiere Pro: 20,99 $/міс
 • PaintShop Pro 2023 Ultimate & VideoStudio Ultimate 2022: $149,99
 • DaVinci Resolve Studio 18: 295 доларів США

Така інвестиція є складною для малого бізнесу або фрілансера. Однак ви можете обійти це й усе одно отримати надзвичайні можливості редагування за допомогою безкоштовного або дуже дешевого відеоредактора з відкритим кодом.

Крім того, ви отримуєте повний код програмування, який можна налаштувати, щоб отримати унікальні функції редагування.

Тепер ви знаєте, навіщо вам потрібні безкоштовні відеоредактори. Далі, знайдіть кілька найкращих і найпопулярніших відеоредакторів із відкритим вихідним кодом, які пропонують безмежні функції безкоштовно або за надзвичайно низькою ціною:

OpenShot

OpenShot — це правильний інструмент для кожного любителя програмного забезпечення з відкритим кодом для створення приголомшливих і привабливих відео. Цей простий додаток простий у використанні, і ви не займете багато часу, щоб його освоїти.

Він напрочуд потужний, оскільки містить надійні та корисні функції.

Ви можете використовувати цей мультиплатформенний відеоредактор у Windows, Linux і Mac. Незалежно від тривалості необробленого відео, ви можете обрізати його за бажанням, щоб продемонструвати лише найкращі моменти. Крім того, інтерфейс перетягування робить редагування прогулянкою в парку.

Функції редагування відео дозволяють видаляти фон, регулювати яскравість, інвертувати кольори, додавати анімацію та включати різноманітні відеоефекти. OpenShot також дозволяє додавати кілька шарів для звукових доріжок, водяних знаків і фонових відео.

Ця програма, доступна для понад 70 мов, також підтримує аудіосигнали, уповільнену зйомку, реверс відео, швидку перемотку вперед і попередньо встановлену швидкість відтворення. Він також пропонує шаблони для заголовків відео, які можна використати або створити свій 3D-анімований заголовок із різними ефектами.

Shotcut

Shotcut — це ще один відеоредактор із відкритим вихідним кодом у списку, який містить корисні функції. Цей інструмент сумісний майже з усіма останніми аудіо- та відеоформатами завдяки FFmpeg. Хороша річ у цій програмі полягає в тому, що вам не потрібно імпортувати файли в неї, оскільки вона підтримує власне редагування шкали часу.

  Виправте, що Firefox не працює правою кнопкою миші

Окрім обрізання вихідного відео, це дозволяє вставляти, перезаписувати, додавати та піднімати для редагування. Ви можете не лише виконувати скасування та повторення необмежену кількість разів, але й переглядати історію, щоб зрозуміти напрямок редагування. Це дозволяє попередньо встановити більшість фільтрів і відокремити аудіо від відеофайлу.

Регулювання гучності, аудіофільтри, мікшування аудіо, затухання аудіо, генератор тонів і прямий запис закадрового голосу на часову шкалу – це деякі функції редагування аудіо в цій програмі.

Для редагування відео ви отримуєте такі атрибути, як градація кольору, корекція кольору, деінтерлейсинг, ручне перевизначення, 360° відеофільтри, відеооб’єкти, реверс кліпу, форма хвилі та рівнокутна маска.

Kdenlive

Kdenlive — ще один надійний відеоредактор із відкритим вихідним кодом, призначений для задоволення всіх потреб, пов’язаних із базовим редагуванням відео та професійним монтажем.

Використовуючи його, ви можете виконувати багатодоріжковий монтаж відео, де ви можете використовувати кілька аудіо- та відеодоріжок одночасно. При цьому ви можете вимкнути звук і заблокувати треки відповідно до свого вибору.

Додаток використовує потужні бібліотеки FFmpeg. Отже, вам не потрібно конвертувати або повторно кодувати будь-які файли, оскільки він може безпосередньо використовувати майже будь-які аудіо- та відеофайли.

Користувачі можуть налаштувати макет інтерфейсу та організувати його відповідно до своїх робочих процесів. Також доступні настроювані комбінації клавіш для задоволення ваших індивідуальних потреб.

Тут ви отримуєте кілька ефектів, починаючи від коригування звуку до корекції кольору та всіх інших стандартних параметрів переходу. Ви можете безпосередньо завантажувати онлайн-ресурси, такі як шаблони заголовків і профілі, з цього інтерфейсу програми.

Крім того, Kdenlive також підходить для створення двовимірних титрів, моніторингу рівнів аудіо, перевірки діапазону кольорів і попереднього перегляду шкали часу.

Flowblade

Flowblade допоможе вам втілити вашу уяву в реальність за допомогою багатоканального нелінійного відеоредактора. Як початківець, так і експерт можуть використовувати це програмне забезпечення для редагування відео для швидкого й точного редагування. Цей інструмент підтримує всі мультимедійні файли, які можна використовувати в системі Linux, коли бібліотека FFMPEG працює у серверній частині.

Загалом він підтримує 78 відеокодеків, 146 форматів і 58 аудіокодеків. Програмне забезпечення постачається з набором інструментів редагування галузевих стандартів. Це разом із настроюваним робочим процесом полегшує користувачам додавання, редагування та обрізання відеокліпу.

Ви можете змішувати аудіо та відео за допомогою надійних інструментів. Крім того, ви можете відкоригувати зображення, фільтрувати та анімувати кліпи та редагувати аудіо для найкращого настрою. Користувачі також можуть отримати технологію фільтрації зображень G’MIC на Flowblade як спеціальний інструмент.

Пітіві

Якщо ви хочете виразити себе за допомогою відео, скористайтеся програмою для редагування відео Pitivi. Окрім красивого та інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу користувача, він може похвалитися корисною спільнотою та чистою кодовою базою. Крім того, він дає вам відчуття володіння його інструментами, оскільки ви можете зробити внесок у покращення функцій.

Ефективний та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс цього програмного забезпечення підходить як новачкам, так і професіоналам.

Що стосується інтеграції, Pitivi найкраще підходить до будь-якого робочого середовища Linux. Ви також отримуєте сотні переходів, фільтрів і анімованих ефектів для редагування відео. Крім того, користувачі можуть додавати красиві аудіосигнали та генерувати мініатюри, використовуючи їх.

  Як перейменувати ряд даних у Microsoft Excel

блендер

Ви можете назвати Blender «Adobe Premiere» відеоредакторів з відкритим кодом. Це не просто інструмент редагування відео. Він має більшість функцій, які можуть знадобитися кінорежисеру чи відеоредактору корпоративного рівня.

Його помітні функції редагування відео:

 • Візуалізація за допомогою модуля Cycles
 • Модуль моделювання для ретопології, скульптури, кривих тощо
 • Анімація та такелаж
 • Створіть сюжетне мистецтво за допомогою інструменту 3D-малювання
 • Візуальні ефекти (VFX)
 • Симуляція за допомогою MantaFlow і Bullet
 • Інтеграція виробничого трубопроводу
 • Зручний інтерфейс користувача (UI)

Blender доступний для більшості операційних систем, таких як Windows, macOS і Linux. Ви також можете отримати вихідний код для налаштування.

VLMC

Якщо ви не живете під каменем, ви, мабуть, користувалися або чули про медіаплеєри VLC. VLMC або VideoLAN Movie Creator — це програмне забезпечення для редагування відео від тієї ж головної організації VideoLAN. Безкоштовний інструмент заснований на libVLC, і ви можете використовувати його на будь-якому пристрої, який працює на Windows, Linux і Mac.

Оскільки це нелінійне програмне забезпечення все ще знаходиться в стадії розробки, ви не можете завантажити його або використовувати для бета-тестування. Наразі для цієї програми доступний лише вихідний код. Він здатний читати все та експортувати майже всі формати файлів.

OBS Studio

OBS Studio є сильним суперником у виборі одного програмного забезпечення для відеозапису, редагування та потокової трансляції. Ця безкоштовна програма з відкритим кодом сумісна з Linux, Mac і Windows (Windows 10 і 11).

Використовуючи його, ви можете виконувати захоплення відео/аудіо та мікшування в режимі реального часу. Щоб створити сцени, ви можете збирати матеріали з різних джерел, таких як зображення, текст, знімки екрана та веб-камери. Він також дозволяє перемикатися між численними сценами за допомогою спеціальних переходів.

Інтуїтивно зрозумілий аудіомікшер, спрощена панель налаштувань і потужні параметри конфігурації OBS Studio роблять мікшування відео приємним досвідом.

Оливкова

Olive — ще один популярний відеоредактор у ніші з відкритим кодом. Його особливістю є нелінійне редагування відео.

У нелінійній формі інструмент редагування не змінює фактичний вміст, доки ви не підтвердите зміни. Отже, це чудовий інструмент для вас, якщо ви виконуєте багато проб і помилок, перш ніж завершити відеовміст.

Інструмент виконує нелінійне редагування, створюючи дисковий кеш. Кешування контенту відбувається набагато швидше, і ви не відчуєте жодних затримок при роботі з відео 4K. Однак найкраще було б мати швидкі жорсткі диски, такі як SSD, щоб відчути продуктивність.

Ви можете знайти деякі з найкращих SSD у нашій статті про найкращі накопичувачі даних. Ви можете запускати Olive на робочих станціях Windows, Mac і Linux. Також перевірте портал Compiling Olive 0.2, якщо вам потрібен вихідний код.

Тепер, коли ви дізналися про найпопулярніші відеоредактори з відкритим вихідним кодом, погляньте на деякі основні функції, які повинен мати ваш відеоредактор.

Можливості відеоредакторів для високоякісного контенту

#1. Хронологія редагування відео

Шкала часу – найкращий друг відеоредактора. Це дозволяє перетягувати весь вміст, як розкадровку. Потім ви можете відтворити часову шкалу, щоб визначити плани переходу, коригування фонової оцінки, видалення непотрібних кадрів тощо.

  Як грати в Roblox на шкільному Chromebook

#2. Редактор перетягування

Ідеальне програмне забезпечення для редагування відео має пропонувати дії перетягування для всього, що відбувається на полотні редагування. Це робить завдання редагування надзвичайно швидшими.

3. Стокові зображення, музика та відео

Інструмент редагування має постачатися з бібліотекою популярних медіаресурсів. Також має бути можливість ліцензування. Інакше ви перемістите свою увагу на інший сторонній сайт із зображеннями та сповільните проект редагування.

#4. Інструменти переходу

Більшість популярних інструментів для редагування відео мають 2D- і 3D-переходи для зображень, відеокліпів, аудіо тощо.

#5. Корекція та покращення кольору

Якщо у відеоредакторі є функція покращення кольорів, ви можете обійтися стандартними відеокамерами. Не потрібно інвестувати в пристрої преміум-класу.

#6. Підтримує будь-які відеофайли

Відеокамери різних виробників відтворюють різні формати файлів. Будучи бізнесом, ви не можете просто попросити свого клієнта перетворити необроблене відео в певний формат. Найкраще було б використовувати інструмент перетворення в програмі для редагування відео.

#7. Пряма публікація в соціальних мережах

Якщо у вас невелика команда, добре мати функцію прямої публікації відео у відеоредакторі. Потім, завершивши редагування, ви зможете миттєво опублікувати свій маркетинговий вміст на YouTube, Facebook, Instagram, Google Web Stories тощо.

#8. Інтеграція з хмарними програмами

Розширені відеоредактори мають інтеграцію хмарних програм для безпечної передачі відеофайлів від клієнта до редактора та навпаки.

Переваги відеоредакторів з відкритим кодом

 • Вам не потрібно турбуватися про політику ліцензування. Оскільки розробник зробив додаток відкритим, кожен може використовувати його для комерційних чи особистих потреб.
 • Ви можете обговорити з командою розробників конкретні потреби, які вони можуть реалізувати для вашого агентства в приватному вихідному коді за номінальну плату.
 • Ці програми здебільшого безкоштовні. Деякі з них можуть бути доступні для корпоративного ліцензування, яке дешевше, ніж відеоредактори преміум-класу.
 • Вони здебільшого доступні на GitHub, і незалежні розробники продовжують додавати унікальні функції до вихідного коду.
 • Ви можете завантажити вихідний код на свою робочу станцію та скомпілювати код у програмі. Тепер ви можете запустити його на локальному комп’ютері та захистити свої творчі ресурси від хмарних загроз безпеки.
 • Ви можете додати брендинг компанії.

Далі ми перевіримо обмеження відеоредакторів з відкритим кодом.

Обмеження відеоредакторів з відкритим кодом

 • Проекти з відкритим кодом не мають гарантії стабільності.
 • Були випадки, коли безкоштовні програми зникали з GitHub або інших сховищ вихідного коду.
 • Розробники програм преміум-класу для редагування відео можуть викупити розробника, який створив програму з відкритим кодом, і зобов’язати вас сплачувати ліцензійні збори в майбутньому.
 • Деякі відеоредактори з відкритим вихідним кодом можуть мати лише обмежену ліцензію на особисте використання. Перш ніж використовувати безкоштовні програми, вам потрібно добре вивчити питання ліцензування.
 • Код може містити шкідливий модуль, який може заразити ваш пристрій.
 • Служба підтримки клієнтів доступна рідко.

Отже, виходячи з наведених вище переваг і обмежень, можна вирішити, який відеоредактор буде відповідати вашим вимогам.

Заключні думки

Відеоредактори з відкритим кодом можуть звучати як ряд інструментів для обробки відео для фрілансерів і малого бізнесу. Але реальність зовсім інша. Ці програми призначені для професіоналів або агентств із створення відео, яким потрібні стандартні налаштування вмісту.

Ви можете спробувати будь-який із наведених вище безкоштовних відеоредакторів із загальнодоступними кодами програмування для вашого майбутнього проекту редагування. Виберіть додаток залежно від можливостей налаштування та унікальних функцій, які ви шукаєте.

Щоб стати творцем відеоконтенту, вас також можуть зацікавити ці курси з редагування відео.