techukraine.net techukraine.net 9 найкращих альтернатив SharePoint для керування вмістом і роботою

9 найкращих альтернатив SharePoint для керування вмістом і роботою

| | 0 Comments| 10:39 AM
Categories:

Microsoft SharePoint — це найкраще програмне забезпечення для вмісту, документів і спільної роботи. Однак якщо ви хочете дослідити щось краще, ніж SharePoint, ви можете спробувати наведені нижче альтернативи SharePoint зараз.

SharePoint швидко розвивається у спектрі вмісту та спільної роботи. На початку великі компанії використовували лише SharePoint, оскільки вони могли дозволити собі вартість підписки на SharePoint Classic або Office 365.

Однак впровадження хмарних технологій і бум SaaS дуже змінили екосистему. Сьогодні будь-який бізнес, малий чи великий, може дозволити собі програми для роботи та керування контентом. Таким чином, SharePoint більше не є єдиною інтранет-програмою або програмою для спільної роботи над вмістом.

Знайдіть нижче деякі популярні альтернативи SharePoint, якщо ви шукаєте краще керування вмістом у хмарі разом із платформою для спільної роботи.

Навіщо шукати альтернативи SharePoint?

Основною причиною для вас шукати альтернативу SharePoint є поштовх Microsoft до Modern SharePoint і можливе припинення підтримки класичних версій SharePoint 2013, 2016 і 2019 👋. Згідно з дискусією на Microsoft Learnце може статися після 2026 року. Однак ви все одно зможете користуватися програмним забезпеченням.

Якщо корпорація Майкрософт усе-таки припинить підтримку класичного SharePoint, вона не оновлюватиме та не надаватиме послуги підтримки. Якщо ваша внутрішня ІТ-команда є експертом із SharePoint, ви все одно зможете використовувати її після передбачуваного завершення терміну служби у 2026 році.

Таким чином, краще почати пошуки альтернативного інструменту для командної співпраці та спільного використання документів. Крім того, маючи більше часу на вибір, ви можете прийняти краще рішення, оскільки, зрештою, програмне забезпечення має полегшувати роботу, особливо для віддалених працівників.

Інші причини отримати альтернативу SharePoint

#1. Вам потрібні експерти або агентства SharePoint, щоб налаштувати інтрамережу SharePoint, систему керування вмістом і робочі інтерфейси для співпраці на цьому інструменті. Це коштує грошей💵!

#2. SharePoint доступний як безкоштовний інструмент із Microsoft 365 Business Basic і кращими планами передплати. Але навіть цей базовий план коштує 6 доларів США за користувача на місяць, і Microsoft щорічно виставляє вам рахунок за цією ставкою. Отже, якщо ви малий або середній бізнес або маєте обмежений бюджет на бізнес-програми, ви можете отримати доступне рішення.

#3. Ви шукаєте просте рішення, з яким зможе працювати кожен працівник, не проходячи через тривалу криву навчання, що абсолютно необхідно для SharePoint.

#4. Навігація класичною та сучасною версіями SharePoint знову ж таки є складним завданням. Я бачив людей, які буквально нотували документи SharePoint, списки, налаштування, бібліотеку тощо.

#5. Хоча Microsoft виконала чудову роботу, оновивши класичний SharePoint до хмарного сучасного SharePoint, у всьому інтерфейсі користувача все ще є збої. Іноді кілька кнопок, верхня панель або логотип компанії не відображаються, доки ви не оновите кілька разів.

#6. Здавалося б, існує багато налаштувань, але вони дуже обмежені власними кордонами Microsoft. Отже, якщо вам потрібна унікальна програма для спільної роботи над вмістом із комплексною автоматизацією, SharePoint може бути не правильним вибором.

#7. Продуктивність SharePoint забезпечується Power Automate для автоматизації, що знову ж таки є навичкою найвищого рівня. Альтернативи SharePoint використовують підхід If-This-Then-That (IFTTT), який нелегко освоїти та реалізувати.

Особливості, які слід враховувати під час вибору альтернативи

Перш ніж придбати будь-яку альтернативу SharePoint, переконайтеся, що інструмент для спільної роботи над документами містить такі функції:

#1. Проста співпраця в програмі з рольовим доступом до документів, файлів, робочих процесів, проектів тощо.

#2. Посилання для спільного використання для внутрішньої та зовнішньої співпраці.

#3. Загальнодоступні посилання для робочих областей, інформаційних панелей і переглядів, для яких не потрібні облікові записи в одному інструменті для спільної роботи з вмістом.

  Як зробити фото на Chromebook

#4. Інтеграція з різними сторонніми бізнес-додатками для розширення функціональних можливостей системи керування вмістом відсутня або з низьким рівнем коду.

#5. Інструмент повинен містити попередньо створений вміст і шаблони керування роботою.

#6. Додаток має бути не жорстким, але досить гнучким, щоб дозволити користувачам створювати власні бібліотеки вмісту, автоматизувати робочий процес і дошки проектів.

#7. Повинні бути опції для пошуку вмісту на основі метаданих.

#8. Якщо інструмент дозволяє створити базу знань, це буде ще одним плюсом.

Тепер, коли ви зрозуміли, що потрібна альтернатива SharePoint, давайте розглянемо деякі програми для спільної роботи з вмістом і роботою, які працюють ще краще.

Відомі характеристики продуктуЗлиттяКонтент-співпраця, документація, альтернатива віддаленій роботі.Google WorkspaceУніверсальний робочий простір для бізнесу з кількома програмами.MangoAppsДоступна заміна SharePoint із уже вбудованими функціями.КоробкаСпільне створення вмісту, різноманітні варіанти використання, безпечно.HelpjuiceСтворення баз знань та інтеграція зі службою обслуговування клієнтів.ШтовхатисьХмарна платформа успіху співробітників із зручною внутрішньою мережею.Документ360Платформа для створення онлайн-бази знань самообслуговування.робоче місцеПлатформа для ділового спілкування, співпраці та внутрішньої мережі.ТІЛЬКИ ОФІСОфісний пакет для спільної роботи з редагуванням документів у реальному часі.

Злиття

Confluence — це програмне забезпечення для співпраці та документування вмісту від Atlassian. Він служить альтернативою SharePoint, надаючи опцію розумним командам для легкої віддаленої роботи. Він зосереджений на створенні та управлінні контентом.

Тож на Confluence стає легко створювати та впорядковувати документи, нотатки зустрічей, плани проектів, програмні коди, проектувати каркаси тощо.

Крім того, Confluence простий у використанні, що дозволяє співробітникам використовувати його на мобільних пристроях і комп’ютерах без крутого навчання.

Хмарний додаток для керування вмістом забезпечує співпрацю в режимі реального часу, допомагаючи командам спільно редагувати та переглядати вміст. Крім того, загальнодоступні сторінки, дошки та простори легко доступні, як і веб-програма, без реєстрації облікового запису.

Він пропонує широкий спектр інтеграцій з іншими популярними інструментами, підвищуючи його універсальність. Популярні інтеграції включають Salesforce, Invision, Box, Slack, Teams тощо.

Окрім керування вмістом і роботою, Confluence підтримує контроль версій, забезпечуючи відстеження всіх змін і переглядів. Таким чином, якщо ви знайдете будь-який вміст у незадовільному стані після редагування, ви можете миттєво повернутися до останньої відомої належної конфігурації.

Ціноутворення Confluence: від $5,75/користувач/місяць | Також доступний безкоштовний план

Читайте також: Confluence Vs. Share Point

Google Workspace

Google Workspace – це комплексний пакет робочих місць для бізнесу, який пропонує великий список програм, щоб ви могли легко працювати над технічними та творчими проектами.

Флагманські програми, над якими ви часто працюватимете для створення, обміну та зберігання вмісту, це Gmail, Meet, Диск, Документи, Таблиці, Презентації, Форми, Сайти, Keep, Jamboard, Cloud Search і Apps Script.

Щоб розширити функціональні можливості вашої підписки на Google Workspace, ви можете отримати Voice, апаратне забезпечення Meet і AppSheet. AppSheet – це остання пропозиція від Google, яка дає змогу створювати внутрішні та зовнішні веб-програми, якими можна ділитися, не навчаючись програмувати.

З метою безпеки та керування на робочому місці ваші бізнес-менеджери або ІТ-адміністратори можуть почати використовувати програми Google, як-от Admin, Endpoint, Work Insights і Vault.

Майже всі програми Google, які дозволяють створювати тексти, зображення, веб-сторінки, слайди тощо, також мають систему контролю версій. Таким чином, ви можете відновити старий вміст, коли потрібно.

Ціни на Google Workspace: починаються від 6 доларів США за користувача/місяць/річна оплата | Доступний безкоштовний план

Читайте також: Google Workspace Individual: усе, що вам потрібно знати

MangoApps

MangoApps є доступною заміною SharePoint. Він пропонує більшість функцій, які ви отримуєте від SharePoint.

  Як підписатися на календарі на Mac

Наприклад, існують інтранет-сайти, бази знань, портали для спілкування співробітників, система навчання та розвитку співробітників (LMS), портал відгуків співробітників, сайти взаємодії для всієї організації, спільноти бізнес-клієнтів і портали самообслуговування для клієнтів.

Це лише попередньо створені функції. Використовуючи свої власні технічні та творчі навички та такі інструменти MangoApps, як Workflows, Wikis, To-Do List, Task Management, Project Workspaces, Pages і Open API, ви можете створювати нескінченні спеціальні робочі процеси в інструменті без будь-яких додаткових витрат.

Ви та ваші співробітники можете почати створювати функціональні проекти та бібліотеки вмісту на MangoApps у співпраці через кілька годин після реєстрації в інструменті. У порівнянні з SharePoint він має дуже короткий період навчання.

Ціни MangoApps: від 12 доларів США за користувача на місяць | Доступна 14-денна безкоштовна пробна версія

Коробка

Боx це хмара вмісту для всіх типів бізнесу, які шукають можливості для спільного створення вмісту за допомогою цифрової дошки, як-от Box Canvas. Крім того, ви можете створювати процеси затвердження та споживання вмісту за допомогою Box Relay, інструменту автоматизації робочого процесу.

Box має випробувані випадки використання з великим успіхом у таких галузях, як фінанси, науки про життя, уряд, охорона здоров’я, роздрібна торгівля, некомерційні організації, медіа, розваги, освіта та професійні послуги.

Ви можете застосувати керування вмістом і функції спільної роботи Box у відділах кадрів, юридичному відділі, продажах, маркетингу, фінансах тощо.

Box зосереджується на кібербезпеці та конфіденційності даних, а отже, має престижні записи щодо відповідності державних установ і охорони здоров’я щодо зберігання даних. Box Content Cloud має сертифікат відповідності таким міжнародним нормам, як GxP Validation, GDPR, ITAR, PCI, HIPAA, ISMAP, FedRAMP, DSS тощо.

Ціна коробки: від 20 доларів США за користувача на місяць | Доступний безкоштовний план

Helpjuice

Helpjuice допомагає вам створювати онлайн-бази знань, які легко інтегруються з програмним забезпеченням для обслуговування клієнтів, таким як Freshdesk.

Програмне забезпечення бази знань базується на таких функціях, як створення та форматування вмісту, звітування та аналітика, налаштування сайтів бази знань, вікно пошуку, схоже на Google, і широка інтеграція з бізнес-додатками.

Його інструмент для створення вмісту містить різноманітні параметри анотацій і редагування тексту, як-от форматування тексту, зображення, відео, інтерактивні відповіді тощо. Ви можете налаштувати серверну логіку в базі знань, щоб портал міг відображати довідкові статті або кроки з усунення несправностей на основі введених користувачем даних.

Ви також можете співпрацювати над вмістом бази знань у режимі реального часу в редакторі, поділившись посиланнями з іншими редакторами чи творцями. Не кажучи вже про те, що існує надійна система контролю версій для відновлення видаленого вмісту. Портал бази знань також можна налаштувати відповідно до практики SEO, щоб користувачі могли знаходити ваші довідкові статті в Пошуку Google.

Ціни на Helpjuice: від 30 доларів США за користувача на місяць, мінімум 4 користувача | Доступна 14-денна безкоштовна пробна версія

Штовхатись

Штовхатись це хмарна платформа успіху співробітників, де кожен член організації може мати зручну для користувача роботу в інтранеті. Хоча багато хто може вважати SharePoint складним рішенням, Jostle має простий, доступний, оптимізований і візуально привабливий інтерфейс.

Його функції, такі як стрічки новин, інструменти розпізнавання співробітників і дискусійні форуми, допомагають співробітникам розвивати почуття спільності через спілкування. Співробітники також можуть ділитися своїми ідеями та спілкуватися зі своїми колегами за допомогою функцій соціальних мереж цієї програми.

Використовуючи організаційну схему та каталог співробітників, користувачі можуть легко знаходити колег і спілкуватися з ними.

Ви також можете інтегрувати Jostle з Google Workspace, Airtable, Asana, Dropbox, Evernote, Outlook, MS Teams, Salesforce, YouTube і WordPress.

  Що це таке, як це зробити

Ціни на Jostle: Від $75/особа/місяць | Також доступний безкоштовний план

Документ360

Документ360 це передусім платформа, на якій ви можете створити онлайн-базу знань самообслуговування для своїх співробітників. Його можна використовувати для створення СОП для певних команд і приватної документації для клієнтів.

Ви можете створювати, упорядковувати та публікувати статті та документацію бази знань на цій зручній платформі з можливістю пошуку. Навіть початківці користувачі можуть писати та редагувати статті за допомогою інтуїтивно зрозумілих інструментів. Контроль версій Document360 можна використовувати для відстеження змін і керування історією документів.

Крім того, ви отримуєте такі функції, як настроювані шаблони та брендинг, вбудовану аналітику та звітність, багатомовну можливість та інтеграцію.

Ціни на Document360: від $149/проект/місяць | Також доступний безкоштовний план

робоче місце

робоче місце від Meta – це платформа для ділового спілкування та співпраці, яка зарекомендувала себе як популярна альтернатива SharePoint із такими функціями, як інтранет. Бібліотека знань — це місце, де ви можете створювати, зберігати та ділитися своїми файлами для легкого доступу та відкриття іншими.

Використовуючи цю бібліотеку для спільного використання всіх ваших ключових ресурсів, ви можете керувати дозволом на доступ до файлів, щоб визначити, що лише авторизовані люди отримають доступ до конфіденційної інформації. Він також пропонує функцію пошуку для швидкого та безболісного пошуку потрібного файлу.

Його широкий спектр інтеграцій включає SharePoint, HubSpot, Asana, OneDrive, Box, Smartsheet, TaskList тощо. Він також пропонує інші функції, такі як групи, відео в реальному часі, стрічка новин, центр безпеки та аналітика.

Ціноутворення на робоче місце: від 4 доларів США/особа/місяць

ТІЛЬКИ ОФІС

Якщо ви стартап і вважаєте підписку на SharePoint дорогою, ви можете скористатися ТІЛЬКИ ОФІС. Цей офісний пакет для спільної роботи пропонує безкоштовний план для стартапів, де можна створювати, редагувати та керувати різними типами файлів, як-от документи, електронні таблиці та презентації.

На цій платформі кілька користувачів працюють над одним документом у режимі реального часу, і всі зміни будуть миттєво видимі для всіх користувачів.

Він також має корисні функції керування документами, такі як відстеження історії, контроль версій і коментарі, які полегшують користувачам упорядкування та категоризацію файлів.

Завдяки повній інтеграції з хмарними службами зберігання, такими як Box, Dropbox, OneDrive та Google Drive, ви можете легко зберігати важливі файли та отримувати доступ до них. Додаткова підтримка інтеграції включає SharePoint, Jira, ChatGPT, Google Translate, Zoom і AWS.

Окрім цього, ONLYOFFICE захищає конфіденційні дані вашої організації за допомогою розумних функцій безпеки та дозволяє адміністраторам керувати правами доступу для всіх користувачів.

Ціни ONLYOFFICE: від 8 доларів США за користувача на місяць

Висновок

Отже, тепер знайте найкращі програми для вмісту та спільної роботи, які можуть легко замінити ваші проекти SharePoint і бібліотеки вмісту. Крім того, усі ці інструменти програмного забезпечення як послуги (SaaS) пропонують масштабовані параметри ціноутворення, тому ви можете почати з невеликих інвестицій. Коли ваша робота збільшується, ви можете її масштабувати.

Якщо у вас немає інструменту керування контентом, роботою та проектами, і ви шукаєте його, було б доцільно перевірити будь-яку з наведених вище альтернатив SharePoint, перш ніж купувати дорогу підписку на Microsoft 365.

Якщо у вас уже є підписка на Microsoft 365, вам не потрібно миттєво переходити на будь-яку з цих альтернатив із Sharepoint, зупиняючи бізнес-операції. Робіть це з часом, щоб продовжувати робочі процеси бізнесу.

Далі — найкраща CMS із відкритим вихідним кодом для розробки програм.